پمپئو: به دنبال ائتلافی برای رسیدن به راه حل صلح‌آمیز هستیم | DW | 19.09.2019

28/06/1398 07:47 ب.ظ

وزیر خارجه آمریکا گفته است کشورش به دنبال ایجاد ائتلافی برای رسیدن به راه‌ حلی صلح‌آمیز در منطقه است. محمدجواد ظریف نیز گفته است ایران می‌خواهد از جنگ پرهیز کند و مایل به مذاکره با رقبای منطقه‌ای خود است.

وزیر خارجه آمریکا گفته است کشورش به دنبال ایجاد ائتلافی برای رسیدن به راه‌ حلی صلح‌آمیز در منطقه است. محمدجواد ظریف نیز گفته است ایران می‌خواهد از جنگ پرهیز کند و مایل به مذاکره با رقبای منطقه‌ای خود است. به گفته وزیر خارجه آمریکا عمده کشورهای خلیج فارس بر این باورند که ایران پشت حملات اخیر به تاسیسات نفتی آرامکو در عربستان بوده است. پمپئو تاکید کرد: «هیچکس حتی برای یک لحظه در این تردید نکرد.

» پمپئو که قبل از سفر به ابوظبی به عربستان سعودی رفته و با محمد بن سلمان، ولیعهد این کشور، دیدار کرده بود، حمله به تأسیسات نفتی عربستان را یک"اقدام جنگی" از سوی ایران خوانده بود.دو مجتمع نفتی متعلق به شرکت ملی نفت عربستان (آرامکو) در نخستین ساعات روز شنبه ۱۴ سپتامبر هدف حمله قرار گرفتند. دولت عربستان روز چهارشنبه ۲۷ شهریور (۱۸ سپتامبر) اعلام کرد که تاسیسات نفتی این کشور در "بقیق" و"خریص" با بیش از ۲۰ پهپاد و حداقل ۱۲ موشک هدف قرار گرفته‌اند. مقام‌های نظامی عربستان بقایای موشک‌های کروز و پهپادهایی را نشان دادند که به گفته مقام‌های عربستان متعلق به ایران هستند.

شبکه خبری سی‌بی‌اس آمریکا نیز به نقل از یک مقام رسمی این کشور گزارش داد که حمله به تاسیسات نفتی عربستان سعودی با تایید آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، صورت گرفته است. بنابر این گزارش، شرط آیت‌الله خامنه‌ای تنها این بوده که حمله باید طوری انجام شود که شرکت ایران در آن قابل‌ انکار باشد.

ادامه مطلب:
dw_persian »

برید جنگ احمقها، بلاخره جنگ خواهد شد. هرچه زودتر بهتر. امریکا و وزیر خارجه اش صلاحیت مذاکره در مورد صلح را ندارند! گفتگوهای منطقه ایاز سالها قبل پیشنهاد ایران بوده از و وزیر خارجه کودن امریکا نمیتواند انرا دزدی کرده و به نام کثیف و جنگ طلب خودش سنجاق کند! نتیجه مذاکره صلح امریکا با طالبان را مردم دیدند!

فقط نمی‌دونم اعضای این ائتلاف چرا اینقدر اسلحه دارند؟ الحق که شنیدن کلمه صلح از زبان کشوری که بیش از نود درصد عمرش را در جنگ گذرانیده، خیلی مسخره می‌نماید! چه لاغر هم شده. رژیمتون چیه جناب پمپیو؟ بسم الله. منتظریم برای صلح ائتلاف درست نمیکنند، بلکه طرفهای درگیر رو دور میز ه صلح جمع میکنند، استاد پمپ گووه، این ادعایه احمقانه رو برای بیشعورهائی که دارند برای جنگطلبیت هلهله میکنند، سر بده.

بهترین راه پشتیبانی از ملت ایران برای سرنگونی رژیم کثیف اسلامی است.

مایک پمپئو: حمله به تاسیسات نفتی عربستان سعودی «اقدام به جنگ» استمایک پمپئو : حمله به تاسیسات نفتی عربستان_سعودى «اقدام به جنگ » است به گزارش خبرگزاری رویترز، آقای پمپئو روز چهارشنبه ۲۷ شهریور ماه در جده گفت: «این حمله علیه عربستان سعودی و خاک آن‌ها انجام شده و اقدام به جنگ مستقیم علیه آن‌‌ها محسوب می‌شود.» VoiceOfIranianPrisoners به پمپ آب بگو ریدی از یمن بخوری لنگ ایران بندازی 😃😃😃😃😃 پاسخ امریکا به جمهوری اسلامی باید نظامی و پشیمان کننده باشد

صلح آمیزترین روش سرنگونی ج. ا ست

سگ‌های هلال احمر به دنبال کودک گمشده در قلعه‌نوسگ‌های هلال‌احمر در جست وجوی کودک ۲ ساله گمشده مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان تهران از حضور ۲ تیم آنست و جست وجو و نجات هلال احمر تهران در عملیات جست و جوی دختربچه ۲ ساله گمشده در قلعه نو خبر داد.

مایک پنس: ارتش آمریکا «آماده» است؛ پمپئو امروز به سعودی می‌رودمایک پنس معاون رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا سه‌شنبه 17 سپتامبر 2019 اعلام کرد که ارتش آمریکا در عرب ها باهوشن. نباید برای حرف ارزشی قائل باشن. پول رو در قبال عمل بدید. اینا فقط زر میزنند! کشتی را زدند ،گهی نخوردند پهپاد را زدند ،گهی نخوردند حالا هم گهی نمیتو(ن بخورند فقط بیانیه میدن ومحکوم می‌کنند! آقای پمپو ایران عراق نیست فریب عربستان نخور حداقل بتونی از تنگه هرمز به خانه برگردی

مایک پمپئو: حمله به تاسیسات نفتی آرامکو یک 'اقدام جنگی' است | DW | 19.09.2019وزیر امور خارجه آمریکا پذیرش مسئولیت حمله به تاسیسات نفتی از سوی شورشیان حوثی را دروغ خوانده است. او صراحتا گفته است که این حمله کار ایران بوده است. ایران نسبت به اظهارات پمپئو واکنش تندی نشان داده است. نه په چی بود جنگه دیگه پمپو اینا برای اینکه ضعف سیستماشون و اقرار کنن یجورایی دارن به این گوسفندا دلداری میدن که اره حریفت قدره و ناغافل بهتون ریده 😉 فرض کنید که ایران بوده! دستشون واقعا درد نکنه!

فرانسه: حمله به تأسیسات نفتی عربستان سعودی، 'غیرقابل باور' استفرانسه: اینکه حمله به تأسیسات نفتی عربستان سعودی کار دست حوثی‌ها باشد، 'غیرقابل باور' است

سلطانی‌فر: تمام زیرساخت های ورزش کشور برای ورود زنان به استادیوم ها فراهم استوزیر ورزش: زیرساخت‌ها در تمام استادیوم‌های کشور برای ورود زنان به ورزشگاه‌ها آماده است. امیدواریم با هماهنگی که با نهادهای مرتبط و ذیربط به مرور بتوانیم ابتدا شاهد حضور زنان در رقابت‌های ملی باشیم و کم کم عرصه را گسترش دهیم.

روز پنجشنبه ۲۸ شهریور (۱۹ سپتامبر) مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، پس از دیدار با محمد بن زاید، ولیعهد ابوظبی، در امارات متحده عربی به خبرنگاران گفت که آمریکا به دنبال"یک راه‌ حل صلح‌آمیز برای حل بحران" است. او اضافه کرد که امیدوار است جمهوری اسلامی ایران نیز همین را بخواهد.

به گفته وزیر خارجه آمریکا عمده کشورهای خلیج فارس بر این باورند که ایران پشت حملات اخیر به تاسیسات نفتی آرامکو در عربستان بوده است. پمپئو تاکید کرد: «هیچکس حتی برای یک لحظه در این تردید نکرد.» پمپئو که قبل از سفر به ابوظبی به عربستان سعودی رفته و با محمد بن سلمان، ولیعهد این کشور، دیدار کرده بود، حمله به تأسیسات نفتی عربستان را یک"اقدام جنگی" از سوی ایران خوانده بود.دو مجتمع نفتی متعلق به شرکت ملی نفت عربستان (آرامکو) در نخستین ساعات روز شنبه ۱۴ سپتامبر هدف حمله قرار گرفتند. دولت عربستان روز چهارشنبه ۲۷ شهریور (۱۸ سپتامبر) اعلام کرد که تاسیسات نفتی این کشور در "بقیق" و"خریص" با بیش از ۲۰ پهپاد و حداقل ۱۲ موشک هدف قرار گرفته‌اند. مقام‌های نظامی عربستان بقایای موشک‌های کروز و پهپادهایی را نشان دادند که به گفته مقام‌های عربستان متعلق به ایران هستند.

شبکه خبری سی‌بی‌اس آمریکا نیز به نقل از یک مقام رسمی این کشور گزارش داد که حمله به تاسیسات نفتی عربستان سعودی با تایید آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، صورت گرفته است. بنابر این گزارش، شرط آیت‌الله خامنه‌ای تنها این بوده که حمله باید طوری انجام شود که شرکت ایران در آن قابل‌ انکار باشد. این درحالی است که ایران هر گونه دخالت در این حملات را رد می‌کند و حوثی‌های یمن مسئولیت آن را بر عهده گرفته‌اند. «یک جنگ تمام عیار»

در واکنش به سخنان وزیر خارجه آمریکا محمدجواد ظریف، وزیر خارجه ایران، در توییتی نوشت که در گفت‌وگو با شبکه سی‌ان‌ان تصریح کرده است که «چیزی تحت عنوان حمله محدود وجود ندارد» و «ایران خواهان جنگ نیست» اما «برای دفاع از خود تعلل نخواهد کرد». وزیر خارجه ایران هم‌چنین گفته است که «هرگونه اقدام نظامی علیه ایران به جنگی تمام عیار منجر خواهد شد».

او در این گفت‌وگو تاکید کرده که جمهوری اسلامی «خواهان پرهیز از جنگ و مایل به مذاکره با رقبای منطقه‌ای خود، یعنی عربستان و امارات متحده عربی» است. ظریف امکان بازگشت به میز مذاکره با آمریکا را منوط به برداشتن کامل تحریم‌ها به طور کامل از سوی آمریکا دانسته است.

وزیر امور خارجه ایران در پاسخ به این سوال که «پیامدهای اقدام نظامی آمریکا یا سعودی‌ها علیه ایران چه خواهد بود؟» گفته است: «یک جنگ تمام عیار». او گفته است: «اگر آمریکا تحریم‌ها را بردارد وضعیت متفاوت خواهد شد و در آن صورت جمهوری اسلامی گفت‌وگو با آمریکا را بررسی خواهد کرد.»