پمپئو: مأموریت در قبال ایران اجتناب از جنگ است

22/09/2019 09:48:00 ب.ظ

پومپئو: مأموریت در قبال ایران اجتناب از جنگ است #العربية

العربية

پومپئو: مأموریت در قبال ایران اجتناب از جنگ است العربية

مایک پمپئو وزیر امور خارجه ایالات متحده، روز یکشنبه گفت که آمریکا نیروهای اضافی که روز جمعه قرار شد

پمپئو که روز یکشنبه با فاکس نیوز گفت‌وگو می‌کرد افزود، اطمینان دارد دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریكا اگر تدابیر بازدارنده مؤثر نباشد، اقدام خواهد كرد و رهبری ایران از این امر آگاه بود.ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا روز یکشنبه بیان کرد که هیچ برنامه‌ای برای دیدار با مقامات ایرانی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد ندارد.

اخیرا گزارش شده است که دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده و همتای ایرانی‌اش، حسن روحانی، این هفته در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک ملاقات خواهند کرد، اما تاکنون هیچ گزارشی در این زمینه تأیید نشده است.دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز جمعه 20 سپتامبر اعلام کرد کرد که بانک مرکزی و صندوق توسعه ملی ایران را تحریم کرده است.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »

اختصاصی| بازدید میدانی وزیر کشور از مناطق آسیب‌دیده حوادث تروریستی زاهدان+ فیلم- اخبار سیستان و بلوچستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

پمپئو چگونه مسئولیت واکنش آمریکا در قبال حمله به میدان‌های نفتی سعودی را برعهده گرفتبخش انگلیسی صدای آمریکا - جهان در انتظار ایالات متحده و عربستان سعودی است تا تصمیم بگیرند به حمله هفته پیش با پهپاد و موشک به دو میدان نفتی بزرگ سعودی چه واکنشی نشان دهند. اما مایک پمپئو، وزیر خارجه آ با اون ترامپ روس فکر کنم آمریکا و به گه میکشه اینطوری به عهده گرفت.

برگزاری نشست ضدایرانی پمپئو با کشورهای شورای همکاری خلیج فارس و اردنبرگزاری نشست ضدایرانی پمپئو با کشورهای شورای همکاری خلیج فارس و اردن در ادامه سیاست‌های ایران‌هراسانه آمریکا علیه ایران، یک مقام آمریکایی گفته است که وزیر امور خارجه این کشور، با کشورهای شورای همکاری خلیح فارس و اردن نشستی درباره ایران خواهد داشت. این بیشرفا احتمالا میخوان کشورای عربی از نقشه پاک شن ایران یه سرفه کرد نصف صنعت عربستان پاک شد حالا بقیشو خدا کریمه همچین رفته بهشون نمیدونن از کدوم ور رفته , حالا اقاشون عربستان بود بقیشون جای خود دارن

پمپئو: ماموریت آمریکا پیشگیری از جنگ با ایران و بازدارندگی استمایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا اعلام کرد کشورش به دنبال جنگ با ایران نیست و اعزام نیروهای ذخیره به منطقه خلیج_فارس با هدف «بازدارندگی و دفاعی» انجام شده است. توئیت های ایران_اینترنشنال رو که میخونم به نظر میاد یک سری کودک‌ با iq حداکثر ۴.۷ ( یه ذره بیشتر از کلم بروکلی آب پز) دارن این شبکه رو اداره میکنن! آقای بن_سلمان پولتو‌ ریختی تو چاه برادر من! 😄😂 این موضوع که آمریکا نمیخواهد واردجنگ با ایران شود، بارها توسط ترامپ ودولتمردان آمریکا گفته شده است که خواجه حافظ شیرازی هم از آن مطلع شده است. تکرار زیادآن توسط آمریکاییها مشکوک است. چون باعث جری شدن ملاها شده وبه شرارت این رژیم در منطقه میافزاید. هدف آمریکا چیست باید تحلیل شود. آمریکا باید از جهان اسلام اخراج شود. hsr

پمپئو: به دنبال راه‌حلی صلح‌آمیز برای مسئله ایران هستیموزیر امور خارجه آمریکا در ادامه ادعاهای بی‌اساس خود، مواجه با ایران را یک وظیفه جهانی قلمداد کرد.

پمپئو جامعه جهانی را به واکنش علیه فشارهای چین علیه اویغورها فراخواند

پمپئو درباره ایران: ما خواهان حل مسالمت‌آمیز کشمکش هستیم | DW | 22.09.2019به نظر می‌رسد که آمریکا خواستار پرهیز از تنش نظامی در منطقه خلیج فارس است. دولت ترامپ به افزایش فشار اقتصادی بر ایران ادامه می‌دهد. همزمان از ایران سخنان هم صلح‌جویانه و هم تهدیدآمیز به گوش می‌رسد. بنظر ميرسيد كه آمريكا كرك وپرش ريخته است و آن قدرت بلامنازع سابق نيست به این(ایران) میگن اره😄 از هر طرف بِکِشیش می بُره😂🙃 حل مسالمت آمیز؟ عکس لازمید نه؟ دور بعدی که انتخاب بشین تلافیش و درمیارین نه؟ ههههههه اگر روحانی با شما عکس بندازه، خودکشی کرده ، آره آقا زرنگه ، میدونیم حاضرین پول خونش و هم بدین ولی نمیشه، نمیشه ، نمیشه

به منطقه خلیج اعزام شوند، نیروهای"بازدارنده و دفاعی" هستند.شهریور ۳۰, ۱۳۹۸ وزیر دفاع ایالات متحده: به دستور پرزیدنت ترامپ، آمریکا به عربستان سعودی تعداد معدودی نیرو اعزام می‌کند مارک اسپر وزیر دفاع ایالات متحده اعلام کرد، به دستور پرزیدنت ترامپ، آمریکا تعداد معدودی نیروی نظامی به عربستان سعودی اعزام می‌کند.به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه خبری اردوپوینت، یک مقام ارشد دولت ترامپ، روز جمعه گفت که مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا طی نشست مجمع عمومی سازمان ملل که هفته آینده برگزار خواهد شد، نشستی با حضور کشورهای شورای همکاری خلیج فارس و عمان با محوریت آن‌چه پاسخی مناسب به «خشونت محرک» ایران خوانده شده است، تشکیل خواهد داد.م شده است.

پمپئو که روز یکشنبه با فاکس نیوز گفت‌وگو می‌کرد افزود، اطمینان دارد دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریكا اگر تدابیر بازدارنده مؤثر نباشد، اقدام خواهد كرد و رهبری ایران از این امر آگاه بود. ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا روز یکشنبه بیان کرد که هیچ برنامه‌ای برای دیدار با مقامات ایرانی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد ندارد. این نخستین اقدام ایالات متحده در واکنش به حملات روز شنبه به تاسیسات نفتی در شرق عربستان سعودی است. اخیرا گزارش شده است که دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده و همتای ایرانی‌اش، حسن روحانی، این هفته در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک ملاقات خواهند کرد، اما تاکنون هیچ گزارشی در این زمینه تأیید نشده است. انتهای پیام. دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز جمعه 20 سپتامبر اعلام کرد کرد که بانک مرکزی و صندوق توسعه ملی ایران را تحریم کرده است. آقای اسپر با برشمردن اقدامات بی‌ثبات کننده جمهوری اسلامی در خاورمیانه، به نقش ایران در حمله روز شنبه ۲۳ شهریور به تاسیسات نفتی عربستان سعودی اشاره کرد و گفت براساس تحقیقات انجام شده توسط عربستان سعودی، ایالات متحده و برخی تیم‌های بین المللی، شفاف است که حملات روز شنبه از یمن انجام نشده و جمهوری اسلامی ایران مسئول آن است. ترامپ در مصاحبه با خبرنگاران در کاخ سفید، گفت: «بانک مرکزی را تحریم کردم ما همیشه برای گزینه نظامی در قبال ایران آماده هستیم».» پمپئو توضیحی درباره اقدام‌های احتمالی علیه ایران نداد.

در همین حال ستیون منوچین، وزیر خزانه‌داری آمریکا گفت که تحریم‌های اخیر ایالات متحده آمریکا علیه ایران بسیار شدید است. وزیر دفاع آمریکا با تاکید بر اینکه عربستان از ایالات متحده درخواست کمک کرده،‌ گفت: عربستان سعودی و امارات متحده برای جلوگیری از تنش بیشتر و همچنین محافظت از زیرساخت‌های مهم درخواست کمک کرده اند. وزیر خزانه‌داری آمریکا گفت، بانک مرکزی ایران آخر منبع اموال ایران است. گزارشگر العربیه در آمریکا به نقل از منابع کاخ سفید گفت، واشینگین در تلاش است تا ایران را از نظر مالی در انزوای کامل قرار دهد. ایالات متحده تحویل تجهیزات نظامی به پادشاهی عربستان و امارات را تسریع می‌بخشد تا توانایی آنها در دفاع از خود را افزایش دهد. بانک مرکزی مهمترین بانک این کشور به شمار می‌رود. . همانطوری که گفته شد در صورت نیاز، ما گزینه‌های نظامی زیادی داریم. شبه‌نظامیان حوثی در یمن، مسئولیت حملات را به عهده گرفته‌اند اما آمریکا و عربستان سعودی در توان حوثی‌ها برای انجام چنین حملاتی که تولید نفت عربستان سعودی را به نصف کاهش داد ابراز تردید کرده‌اند.