پرونده قتل وبلاگ‌نویس بنگلادشی؛ پنج نفر به اعدام محکوم شدند، یک نفر به حبس ابد - BBC News فارسی

28/11/1399 03:21 ب.ظ

پرونده قتل وبلاگ‌نویس بنگلادشی؛ پنج نفر به اعدام محکوم شدند، یک نفر به حبس ابد

دادگاهی در بنگلادش پنج مرد را به اتهام کشتن یک نویسنده و وبلاگ‌نویس سکولار را به اعدام و یک نفر را به حبس ابد محکوم کرد. آویجیت روی، که اصالتا بنگلادشی و ساکن آمریکا بود، شش سال پیش هنگام خروج از نمایشگاه کتاب در داکا پایتخت بنگلادش در فوریه ۲۰۱۵، با ضربات قمه به قتل رسید. آویجیت (آبهیجیت) روی، که اصالتا بنگلادشی و ساکن آمریکا بود، شش سال پیش هنگام خروج از نمایشگاه کتاب در داکا پایتخت بنگلادش (فوریه ۲۰۱۵)، با ضربات قمه به قتل رسید.

این حمله در راستای موج حملات به شخصیت‌های سکولار در بنگلادش بود که به شبه‌نظامیان اسلامگرا نسبت داده می‌شد.

دادگاه رسیدگی به این پرونده گفت که این حمله توسط یک گروه غیرمجاز بنام "انصار الاسلام" صورت گرفته بود. گفته می‌شود که این گروه با القاعده در ارتباط است و رهبر آن یک سرگرد سابق ارتش بود. او یکی از پنج نفری است که به جرم قتل آقای روی به اعدام محکوم شده است.

رافیدا احمد، همسر این نویسنده و وبلاگ‌نویس، زمان حمله همراه او بود. او به شدت زخمی شد، اما زنده ماند.او سایت وبلاگ "موکتو مونا" به معنی "اندیشه آزاد" را برای حمایت از نویسندگی سکولار و بشردوستانه در جامعه اکثریت مسلمان بنگلادش در سال ۲۰۰۰ تاسیس کرد. headtopics.com

میگما کوسکشای صادراتی، یه وقت از بهنام_محجوبی پستی نذارین، ارباب ناراحت میشه

بنگلادش به ما بی بی سی ماله کش . از مملکت امام زمانی چخبر 🤚👎🇮🇷

ادامه مطلب:
bbcpersian »

در اسرائيل هزاران نفر در اعتراض به نتانیاهو به خیابان رفتند | DW | 21.03.2021در اسرائيل ناخشنودی از سیاست‌های نتانیاهو بار دیگر هزاران نفر را به خیابان کشاند. در آستانه انتخابات سراسری نخست وزیر اسرائيل باید به تخلفات قانونی پرشمار پاسخ گوید. مخالفان او را به سوءاستفاده از قدرت متهم می‌کنند. Ecologic_Rojava's account has been withheld in Turkey in response to a legal demand. Learn more. اینها باید بیان ایران ببینند مردم ایران چه میکشن وصداشون درنمیاد الان دارن روزی صدها کشته میدن برای کرونا ونه واکسنی ونه درمانی ونه برنامه‌ ای ونفسشون هم درنمیاد

حمله اشرار مسلح به پاسگاه کورین زاهدان/ یک نفر از نیروهای ناجا به شهادت رسیدحمله اشرار مسلح به پاسگاه کورین زاهدان فرماندار زاهدان: *اشرار مسلح در حمله به پاسگاه کورین ناکام ماندند *در این حادثه یک نفر از نیروهای ناجا به درجه رفیع شهادت رسید *این عناصر خود فروخته ضمن اینکه به مقاصد شوم خود دست نیافتند از منطقه متواری شدند شایدم مردمی که از بی‌عدالتی به تنگ آمده‌اند قیام کردن و به اشرار مسلحی که در پاسگاه مستقر شده‌اند حمله کردن سراوان اشرار پدر کوسکشته این خبر رو من دیروز خوندم چقدر با تأخیر...

شمار مبتلایان به کرونای جهش‌یافته انگلیسی در ایران به ۳۴۰ نفر رسید | DW | 07.03.2021قاسم جان‌بابایی، معاون درمان وزارت بهداشت ضمن هشدار درباره ویروس جهش‌یافته انگلیسی کرونا گفت که تا کنون ۳۴۴ بیمار مبتلا به گونه انگلیسی این ویروس در کشور شناسایی شده‌اند و 'وضعیت در استان خوزستان خیلی وخیم است'.

حملۀ افراد مسلح به منطقه تاهوآ در نیجر؛ شمار قربانیان به ۱۳۷ نفر افزایش یافتاین حمله که روز یکشنبه در نزدیکی مرز مالی روی داد، مرگبارترین حمله‌ای است که در ماههای اخیر در این کشور آفریقایی انجام می‌شود. 👎👎👎

شمار مبتلایان به کرونا در افغانستان به 57 هزار و 793 نفر رسیدشمار مبتلایان به کووید-19 در افغانستان با ثبت 72 مورد جدید طی شبانه‌روز گذشته به 57 هزار و 793 نفر افزایش یافت. - خبرگزاری آناتولی

بازداشت ۳ نفر به اتهام ضرب و شتم ماموران امر به معروف در کاشاندمشون گرم فضول های زندگی مردم را تنبیه کنیم این مامورین که عکسشون را گذاشتند کردنی هستند نه زدنی!!!

پرونده قتل وبلاگ‌نویس بنگلادشی؛ پنج نفر به اعدام محکوم شدند، یک نفر به حبس ابدمنبع تصویر،دادگاهی در بنگلادش پنج مرد را به اتهام کشتن یک نویسنده و وبلاگ‌نویس سکولار را به اعدام و یک نفر را به حبس ابد محکوم کرد.

آویجیت (آبهیجیت) روی، که اصالتا بنگلادشی و ساکن آمریکا بود، شش سال پیش هنگام خروج از نمایشگاه کتاب در داکا پایتخت بنگلادش (فوریه ۲۰۱۵)، با ضربات قمه به قتل رسید.

این حمله در راستای موج حملات به شخصیت‌های سکولار در بنگلادش بود که به شبه‌نظامیان اسلامگرا نسبت داده می‌شد.

دادگاه رسیدگی به این پرونده گفت که این حمله توسط یک گروه غیرمجاز بنام "انصار الاسلام" صورت گرفته بود.

گفته می‌شود که این گروه با القاعده در ارتباط است و رهبر آن یک سرگرد سابق ارتش بود. او یکی از پنج نفری است که به جرم قتل آقای روی به اعدام محکوم شده است.

رافیدا احمد، همسر این نویسنده و وبلاگ‌نویس، زمان حمله همراه او بود. او به شدت زخمی شد، اما زنده ماند.او سایت وبلاگ "موکتو مونا" به معنی "اندیشه آزاد" را برای حمایت از نویسندگی سکولار و بشردوستانه در جامعه اکثریت مسلمان بنگلادش در سال ۲۰۰۰ تاسیس کرد.

او شهروند آمریکا و متولد بنگلادش بود، که مرتب به بنگلادش سفر می‌کرد.خانواده‌اش می‌گوید که به دلیل نوشته‌هایش از طرف اسلامگرایان افراطی تهدید به مرگ شده بود.

پروفسور انور حسین، دوست نزدیک آقای روی و استاد دانشگاه گفته است "او یک متفکر بود، او مردی با دانش برجسته بود، او یک دانشمند بود، او یک مهندس بود".