پای کرونا روی گلوی جامعه، رعایت نکنید خیلی‌ها خفه می‌شوند

06/10/2020 11:38:00 ق.ظ

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با بیان اینکه پای کرونا روی گلوی جامعه است و اگر رعایت نکنیم پاییز امسال این ویروس خیلی‌ها را خفه خواهد کرد گفت: مردم به صدای این زنگ خطر توجه کنند.

پای کرونا روی گلوی جامعه، رعایت نکنید خیلی‌ها خفه می‌شوند معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با بیان اینکه پای کرونا روی گلوی جامعه است و اگر رعایت نکنیم پاییز امسال این ویروس خیلی‌ها را خفه خواهد کرد گفت: مردم به صدای این زنگ خطر توجه کنند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با بیان اینکه پای کرونا روی گلوی جامعه است و اگر رعایت نکنیم پاییز امسال این ویروس خیلی‌ها را خفه خواهد کرد گفت: مردم به صدای این زنگ خطر توجه کنند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا استان کرمان وارد موج سوم کرونا شده است؟ اظهار کرد: هنوز به صورت دقیق مشخص نیست استان کرمان وارد موج سوم کرونا شده یا خیر ولی از هفته گذشته موارد ابتلا به کووید ۱۹ روند افزایش پیدا کرده است.معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان در مورد علل افزایش ابتلا به کرونا در استان کرمان بیان کرد: این افزایش می‌تواند به سبب برگزاری مراسم های غیر اصولی عزاداری ها، بازگشایی مدارس، مسافرت‌ها و ... باشد.

وی درباره اینکه آیا تاکنون مورد ابتلا به آنفلوآنزا نیز در کرمان مشاهده شده است؟ عنوان کرد: خوشبختانه در کرمان تاکنون مورد ابتلا به آنفلوآنزا را نداشتیم که تا حدودی جای خوشحالی دارد.احمدی طباطبایی از مهمترین دغدغه دانشگاه علوم پزشکی کرمان در این ایام سخن به میان آورد و اظهار کرد: مهمترین نگرانی و دغدعه ما هم اکنون افزایش موارد بیماری کووید ۱۹ در استان است که البته باید متذکر شد این افزایش موارد متاسفانه در کل کشور مشاهده می‌شود.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »

اختصاصی| بازدید میدانی وزیر کشور از مناطق آسیب‌دیده حوادث تروریستی زاهدان+ فیلم- اخبار سیستان و بلوچستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

کرونا در ایران – شمار قربانیان کرونا در یک شبانه روز با ثبت ۲۳۵ مرگ رکورد زدصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. خوب عکسی برای قربانیان کرونا انتخاب کردید، بعید میدونم جون سالم از کرونا به در برده باشند. واسه اعلام رکورد کرونا عکس عزاداری گذاشتید؟؟! تف به هر چی بی شرفه!!! 🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺

واکنش استاندار تهران به آمار اعلامی یکی از اعضای شورای شهر درباره فوتی‌های کرونااستاندار تهران در خصوص اظهار نظر یکی از اعضای شورای شهر تهران مبنی بر ثبت ۱۳۶ مرگ ناشی از کرونا در تهران در روز گذشته گفت: ۱۳۶ مرگ اعلام شده، مرگ قطعی بر اثر کرونا نبودند، در کل استان تهران در روز گذشته ۶۸ مرگ قطعی بر اثر کووید۱۹ ثبت شده است شوخی های بزرگ! ماله کشی...مخفی کاری...عدم صداقت...غیر شفاف بودن...اینهمه فاصله مردم تا حاکمیت بس نیست؟ باید از سر تا پای این نظام مقدس را ادرار کرد

رکورد آمار روزانه مرگ و میر کرونا در تهران «شکسته» شدرئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران روز یکشنبه گفت که رکورد مرگ و میر روزانه بر اثر ابتلا به ویروس کرونا در پایتخت شکسته شده است. به گفته وی روز شنبه ۱۳۶ نفر از ساکنان تهران بر اثر ابتلا به بیماری «کووید ۱۹» جان خود را از دست دادند.

تهران در چنگ کرونا؛ مرگ ۱۳۶ نفر در یک روز | DW | 04.10.2020میزان رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در تهران کمتر از میانگین کشوری و موارد ابتلا و بستری بیماران کرونایی بیش از آن است. فرسودگی و در حال فروپاشی بودن سیستم حمل و نقل عمومی پایتخت از موانع رعایت فاصله‌گذاری عنوان می‌شود. خانه از پای بست ویران است اندازه جنازه چرا اینجوریه؟ 🤨

کرونا در افغانستان؛ شناسایی 44 مورد جدید طی یک روز

شمار مبتلایان به کرونا در روسیه از یک میلیون و 215 هزار نفر گذشت

دکتر"سید وحید احمدی‌طباطبایی" در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به روند افزایشی ابتلا به کووید ۱۹ در استان کرمان گفت: متاسفانه از هفته قبل شاهد افزایش موارد بستری مبتلایان به کووید ۱۹ در استان هستیم.Share via Email Print this page علی‌رغم آمار بالای کرونا در ایران، یک ماه پیش مراسم محرم در شهرهای مختلف این کشور برگزار شد در حالی که وضعیت شیوع کرونا در بسیاری از شهرهای ایران قرمز اعلام شده، براساس آمار رسمی با مرگ ۲۳۵ بیمار دیگر، رکورد جدیدی از شمار مرگ و میر روزانه بیماران مبتلا به کرونا در این کشور ثبت شده است.به گزارش ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی در پایان جلسه کمیته مبارزه با قاچاق کالا در جمع خبرنگاران گفت: امروز سومین جلسه کمیته مبارزه با قاچاق کالا با حضور دستگاه های عضو برگزار و در آن مروری از مصوبات جلسه قبلی انجام شد و ارزیابی اقدامات در این زمینه مورد بررسی اعضا قرار گرفت.محسن هاشمی، رئیس شورای شهر تهران خواستار تعطیلی دو هفته ای پایتخت برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا شده است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا استان کرمان وارد موج سوم کرونا شده است؟ اظهار کرد: هنوز به صورت دقیق مشخص نیست استان کرمان وارد موج سوم کرونا شده یا خیر ولی از هفته گذشته موارد ابتلا به کووید ۱۹ روند افزایش پیدا کرده است. معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان در مورد علل افزایش ابتلا به کرونا در استان کرمان بیان کرد: این افزایش می‌تواند به سبب برگزاری مراسم های غیر اصولی عزاداری ها، بازگشایی مدارس، مسافرت‌ها و . مجموع بیماران کووید۱۹ در ایران به ۴۷۵ هزار و ۶۷۴ نفر رسیده و تا کنون نیز ۲۷ هزار و ۱۹۲ نفر براثر این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.. وی ادامه داد: در این جلسه با توجه به اینکه انبارهای تملیکی در شرایط استاندارد و مطلوب قرار ندارند مقرر شد اداره کل املاک تملیکی نسبت به انبارهای استاندارد اقدام کند.. سازمان بهداشت جهانی و حتی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی اعلام کرده‌اند که آمار واقعی ابتلا و مرگ چند برابر آمار رسمی در ایران است. باشد.

وی درباره اینکه آیا تاکنون مورد ابتلا به آنفلوآنزا نیز در کرمان مشاهده شده است؟ عنوان کرد: خوشبختانه در کرمان تاکنون مورد ابتلا به آنفلوآنزا را نداشتیم که تا حدودی جای خوشحالی دارد. بیمارستانها دستور داشتند که علت مرگ برخی از بیماران مبتلا به کرونا را عفونت حاد ریه اعلام کنند. همچنین در مورد فروش سیگار قاچاق بر اساس قانون که مشخص شود چه صنفی صلاحیت عرضه آن را دارد در جلسه امروز بحث و تکلیف شد که به اصنافی که این صلاحیت را ندارند همچون کیوسک های روزنامه فروشی، اخطار لازم جهت عدم عرضه سیگار داده شود. احمدی طباطبایی از مهمترین دغدغه دانشگاه علوم پزشکی کرمان در این ایام سخن به میان آورد و اظهار کرد: مهمترین نگرانی و دغدعه ما هم اکنون افزایش موارد بیماری کووید ۱۹ در استان است که البته باید متذکر شد این افزایش موارد متاسفانه در کل کشور مشاهده می‌شود. وی درباره اینکه آیا موج سوم کرونا سهمگین‌تر از موج‌های اول و دوم است؟ تصریح کرد: ممکن است موج سوم کرونا سهمگین‌تر از دو موج قبلی باشد ولی با وجود اینکه رفتار این ویروس قابلیت پیش‌بینی ندارد اما احتمال دارد موارد مرگ و میر ناشی از ابتلا به کووید ۱۹ در پاییز افزایش داشته باشد ولی امیدواریم این اتفاق رخ ندهد. پیش از این مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا فروردین امسال مطالبی را درباره دروغ‌گویی‌ها و پنهان‌کاری‌های رژیم ایران در رابطه با ویروس کرونا بیان کرد. معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با تاکید برآنکه رفتار این بیماری قابلیت پیش‌بینی دقیقی ندارد، تصریح کرد: این ویروس هر لحظه ممکن است با رفتارش همه را شگفت زده کند و ما بعضی از رفتارهای آن را هنوز نمی‌شناسیم اما امیدواریم طبق معمول مردم با حفظ فاصله‌گذاری فیزیکی، استفاده از ماسک و شستشوی مکرر دست‌ها در کاهش و کنترل این بیماری کمک کنند. انتهای پیام. وی با بیان اینکه پای کرونا روی گلوی جامعه است و اگر رعایت نکنیم پاییز امسال این ویروس خیلی‌ها را خفه خواهد کرد افزود: مردم به صدای این زنگ خطر توجه کنند. از سوی دیگر معاون درمان ستاد مقابله با کرونا استان تهران روز دوشنبه اعلام کرد که تعداد فوتی‌های کرونا در تهران «قابل توجه» بود و طی روزهای اخیر «رکورد بستری و فوتی‌ها» در این استان ثبت شده است.

متاسفانه برخی تصور می‌کنند اگر بعضی‌ها ماسک بزنند دیگر نیازی نیست که آنها ماسک بزنند و این کاملا باور اشتباهی است و زمانی زنجیره انتقال قطع می‌شود که ۹۰ درصد مردم جامعه ماسک بزنند ضمن آنکه فاصله اجتماعی و شستشوی دست‌ها را نیز در کنار استفاده از انجام دهند. احمدی طباطبایی بیان کرد: فعلا این بیماری در جامعه در حال گردش و با ماست. خبرهای دیگر . کرونا ویروس چموشی است و رعایت همین مواردی که به نظر ساده می‌آید می‌تواند زنجیره انتقال ویروس را قطع کنیم اما متاسفانه شاهدیم که برخی به دنبال برگزاری نمایشگاه‌، برپایی مراسماتی با ازدحام زیاد جمعیتی و ....

هستند. وی با اشاره به فرارسیدن اربعین حسینی گفت: فعلا ستاد ملی مقابله با کرونا مصوب کرده برگزاری هرگونه پیاده‌روی، همایش و ... ممنوع است و اگر مردم رعایت نکنند و چنین مراسماتی را برگزار کنند شاهد افزایش تعداد موارد مبتلایان به کرونا خواهیم بود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان درباره اعمال محدودیت‌ها اظهار کرد: هنوز وضعیت اپیدمی در استان مشخص نیست و اگر در روزهای آینده روند ابتلا همچنان افزایشی باشد محدودیت‌های سختگیرانه‌ای را اعمال خواهیم کرد. احمدی طباطبایی خطاب به مردم گفت: برای آنکه با هم به سلامت از این کشتی بحران زده عبور کنیم باید حفظ فاصله یک و نیم متری، استفاده از ماسک و شستشوی مکرر دست‌ها که سه اهرم بسیار مهم در کنترل و پیشگیری اپیدمی کرونا هستند، را رعایت کنیم و چاره‌ای جزء انجام این کارها در راستای پیشگیری از این بیماری نداریم. انتهای پیام .