پایان ضرب‌الاجل روسیه؛ نیروهای اوکراینی در ماریوپل تسلیم نشدند

31/01/1401 08:41 ب.ظ

شورشیان مورد حمایت روسیه قبل از پایان ضرب‌الاجل روسیه گفتند که فقط پنج نیروی اوکراینی تسلیم شده‌اند. در پایان ضرب‌الاجل قبلی روسیه در روز سه‌شنبه نیز کسی تسلیم نشده بود.

شورشیان مورد حمایت روسیه قبل از پایان ضرب‌الاجل روسیه گفتند که فقط پنج نیروی اوکراینی تسلیم شده‌اند. در پایان ضرب‌الاجل قبلی روسیه در روز سه‌شنبه نیز کسی تسلیم نشده بود. در روزهای اخیر، به طور مداوم اخبار بازداشت، آزار و اذیت یا کشته شدن خبرنگاران چه در روسیه چه در مناطق جنگی اوکراین منتشر شده و شرایط کار برای رسانه‌های مستقل در داخل خاک روسیه نیز روز به روز دشوارتر می‌شود.

بر اساس گزارش این رسانه‌ها، این نویسنده و عضو اتحادیه ملی نویسندگان اوکراین روز ۱۸ ماه مارس از سوی نیروهای روسیه در خانه‌اش در نزدیکی شهر محاصره شده ماریوپل بازداشت و به مدت سه روز به دست این نیروها ضرب و شتم و شکنجه شد.

پاولو کوش، دبیر اول اتحادیه ملی روزنامه‌نگاران اوکراین که بال نیز عضو آن بود، گفت که نیروهای روسیه خانه این نویسنده و روزنامه‌نگار را غارت کردند و او را «به زیرزمین» بردند و قبل از آزاد شدن، شدیدا شکنجه‌اش کردند. headtopics.com

پاولو کوش اضافه کرد که این نویسنده اغلب با تفنگداران نیروی دریایی، مرزبانان دریایی و سربازان ارتش اوکراین در ماریوپل جلساتی را برگزار می‌کرد. این اتحادیه با اشاره به کشته شدن حدود ۲۰ روزنامه‌نگار اوکراینی و خارجی در جریان تهاجم روسیه به اوکراین، هشدار داد که «این جنگ به هیچ کس رحم نمی‌کند». اتحادیه ملی روزنامه‌نگاران اوکراین پیشتر نام این روزنامه‌نگاران را که هنگام انجام کار خود کشته شده‌اند، فهرست کرده است.

ادامه مطلب:
RadioFarda_ »

شهردار مسکو: ۲۰۰ هزار نفر در پایتخت روسیه در خطر از دست دادن شغل خود هستندسرگئی سوبیانین دلیل این مسئله را توقف فعالیت شرکت‌های خارجی در روسیه به‌دلیل جنگ اوکراین عنوان کرد. Hello I am a translator I know twenty languages I like to read your page I am from Iran I speak Chinese, Japanese and South Korean well

جنگ اوکراین؛ روسیه از «آخرین مدافعان ماریوپل» خواست به «مقاومت احمقانه» پایان دهندروسیه از سربازان اوکراینی خواست سلاح خود را زمین بگذارند و به «مقاومت احمقانه» پایان دهند در صفحه پوشش لحظه به لحظه آخرین تحولات و خبرهای مرتبط با حمله نظامی روسیه به اوکراین در وب‌سایت یورونیوز بیشتر بخوانید: افغانستان را به مقصد رساندند حال هم نوبت شماست

وزیر خزانه‌داری آمریکا در نشست‌های آتی خواستار افزایش فشار اقتصادی بر روسیه خواهد شدخانم یلن قرار است در روزهای آینده در جلسات بهاره بانک جهانی و صندوق بین‌المللی پول و اجلاس وزیران دارایی کشورهای گروه هفت و کشورهای گروه بیست شرکت کند.

اردوغان: ایجاد صلح پایدار در بین روسیه و اوکراین، مفیدترین اتفاق برای بشریت خواهد بوداردوغان: ایجاد صلح پایدار در بین روسیه و اوکراین، مفیدترین اتفاق برای بشریت خواهد بود 📍اردوغان: نخست برقراری آتش‌بس و سپس ایجاد صلح پایدار در بین دو کشور همسایه (روسیه و اوکراین)، مفیدترین اتفاق برای بشریت خواهد بود. 📍اردوغان: برای حصول نتایح قابل اطمینان در مذاکرات (اوکراین و روسیه) استانبول برای طرف‌ها و جامعه بین‌المللی به تلاش‌های خود ادامه می‌دهیم.

اوکراین: هدف روسیه، تصرف چهار منطقه در شرق استمنتظر فیلم های ۳۰۰_۴۰۰ تا سوییچ بیلد هسیم 😃

جنگ در شرق اوکراین؛ نیروهای روسیه شهر کرمینا را تصرف کردندفرماندار کرمینا در شرق اوکراین تائید کرد که نیروهای روسی کنترل این شهر را در دست گرفته‌اند. وزیر خارجه روسیه نیز از آغاز دور تازه آنچه «عملیات ویژه» در اوکراین خواند، خبر داد.