پارلمان اسپانیا قانونی شدن مرگ خودخواسته را تصویب کرد

27/09/1399 08:30 ب.ظ

پارلمان اسپانیا قانونی شدن مرگ خودخواسته را تصویب کرد جزئیات بیشتر🔽

مصوبه پارلمان اسپانیا به افراد مبتلا به بیماری‌های خاص که با رنج غیرقابل تحمل مواجه می‌شوند و یا بیمارانی که بدون امید به بهبودی دچار ناتوانی مستمر می‌شوند، اجازه داده تا روش مرگ خودخواسته (اوتانازی) را برای پایان دادن به زندگی خود انتخاب کنند. پارلمان اسپانیا روز پنجشنبه با وجود مخالفت جدی احزاب راستگرا و گروه‌های مذهبی، گامی بلندی در جهت قانونی شدن اوتانازی (مرگ خودخواسته یا بِه مرگی) در این کشور برداشت.

لایحه پیشنهادی دولت اسپانیا به افراد مبتلا به بیماری‌های خاص که با رنج غیرقابل تحمل مواجه می‌شوند و یا بیمارانی که بدون امید به بهبودی دچار ناتوانی مستمر می‌شوند، اجازه داده تا روش مرگ خودخواسته(اوتانازی) را برای پایان دادن به زندگی خود انتخاب کنند. این لایحه روز پنجشنبه و در شرایطی که ده‌ها معترض به این لایحه در مقابل ساختمان پارلمان اسپانیا تجمع کرده بودند، با ۱۹۸ رای مثبت در مقابل ۱۳۸ رای منفی به تصویب نمایندگان مجلس عوام اسپانیا رسید.

مصوبه پارلمان اسپانیا برای بدل شدن به قانون نیازمند تایید آن از سوی مجلس سناست. پیش‌بینی می‌شود، در صورتی که سنای اسپانیا این مصوبه را بدون نیاز به انجام اصلاح توسط پارلمان تشخیص دهد، این مصوبه در بهار سال ۲۰۲۱ بدل به قانون شود.

پرتغال؛ به‌مرگی با تصویب پارلمان مجاز شد در حال حاضر، مطابق قانون اسپانیا کمک به فردی برای پایان دادن به زندگی‌اش ۱۰ سال حبس به دنبال دارد اما بر اساس نظرسنجی ملی سال ۲۰۱۹ تقریباً ۹۰ درصد اسپانیایی‌ها طرفدار جرم‌زدایی از اوتانازی هستند. headtopics.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

عضو پارلمان اروپا خطاب به ایران: رژیم‌تان توهین به هر مسلمان و انسانی دارای وجدان استرادوسلاو سیکورسکی عضو پارلمان اروپا از کشور لهستان جمعه 18دسامبر 2020 با تشبیه محمد جواد ظریف وزیر بزرگترین قتل عام‌های تاریخ توسط اروپاییان صورت گرفته و نفع بزرگترین قتل عام ها و‌ نسل کشی ها به جیب اروپا رفته است. میلیونها ایرانی نیز تاکنون قربانی شده اند. خب اگر مسلمانی و وجدان خوب است، بسم الله از خود شروع کنید😉 رستاخیز_ملی_با_پهلوی حتما داعش (عربستان و...)نماد و فخراسلام ومسلمانان وانسانیته😂😂😂 عضو_احمق والا این جماعت پلید آمدند به فرهنگ و آداب و مذهب ما گند زدند رفت

تهدید ترامپ به مرگ به روش آیت‌الله خامنه‌ایپس قطعا ترامپ و پومئو سقط میشن.

نشت نفت به آب یک روستا در رامهرمز به مرگ یک راس گاو انجامید

درخواست بیش از ۵۰ نماینده پارلمان اروپا: بورل به دلیل سفر حقارت‌بار به مسکو استعفا دهدریهو تراس، نماینده استونی در پارلمان اروپا اعلام کرد که به همراه بیش از ۵۰ عضو دیگر پارلمان نامه‌ای را خطاب به رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا نوشته‌ و خواستار استعفای جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به دلیل سفر غیرقابل دفاع و حقارت‌بار او به مسکو شده‌اند. بورل ظاهر و باطن اروپا رو نمایش داد.

ویروس انگلیسی به قم رسید؛ صعود مرگ روزانه کرونا در ایران به اوج یک ماه گذشتههمزمان با ادامه «خیز سنگین» کرونا در استان خوزستان، دانشگاه‌های علوم پزشکی قم و اصفهان روز پنجشنبه از ورود ویروس جهش‌یافته انگلیسی به این دو شهر خبر دادند. ویروس انگلیسی به خانه پدری خوش آمدی به اميد شنيدن اخبار خوش و خوشحال كننده بدبختهای مفلوکی که خوشحالید مثلا به قم برسه چه نفعی به شما میرسه؟! بیش از یک ماهه که به تهران رسیده. قبلترش به خوزستان رسیده بود... مگه این ویروس آخوندشناسه و به بدن سایر اقشار وارد نمیشه؟! واقعا برای خر بودن، لزوما احتیاج به دو گوش دراز نیست!!!

یک شهروند آلمانی به جاسوسی از پارلمان این کشور به نفع روسیه متهم شددادستانی فدرال آلمان در بیانیه‌ای اعلام کرد که اسناد جمع‌آوری شده از سوی متهم به صورت فایل‌های پی‌دی‌اف برای یک کارمند سفارت روسیه در برلین فرستاده شده است.