شیوع ویروس کرونا, ابتلای مجدد به کرونا, کرونا در چین, کرونا در ژاپن

شیوع ویروس کرونا, ابتلای مجدد به کرونا

ویروس کرونا؛ آیا ابتلای مجدد پس از بهبودی ممکن است؟ | DW | 05.03.2020

نخستین موارد مشکوک ابتلای مجدد به ویروس کرونا در ژاپن و چین باعث بروز بحث‌ها و موضع‌گیری‌های گوناگون کارشناسان در این باره شده است که امکان دوباره مبتلا شدن تا چه حد وجود دارد.

05/03/2020 09:04:00 ب.ظ

پژوهشگران شبانه روز در حال تحقیق درباره این ویروس هستند اما به نتایج واحدی نرسید‌ه‌اند. به همین دلیل هنوز به‌طور قطع نمی‌توان گفت که آیا برای برخی بیماران امکان ابتلای دوباره وجود دارد یا خیر.

نخستین موارد مشکوک ابتلای مجدد به ویروس کرونا در ژاپن و چین باعث بروز بحث‌ها و موضع‌گیری‌های گوناگون کارشناسان در این باره شده است که امکان دوباره مبتلا شدن تا چه حد وجود دارد.

نخستین بار آزمایش ویروس کرونای جدید (کووید ۱۹، SARS-CoV-2) برای یک زن ژاپنی در تاریخ ۲۹ ژانویه مثبت اعلام شد. او پس از حدود یک هفته (روز ششم فوریه) با وجود اینکه هنوز سرفه می‌کرد، دوباره مورد آزمایش قرار گرفت. این بار نتیجه منفی بود و نشانه‌ای برای بهبودی نسبی بیمار.

مایک پنس: ما نژادپرستی در آمریکا را اصلا تحمل نمی‌کنیم اعزام گارد ملی آمریکا به مینیاپولیس در پی تشدید خشونت‌ها | DW | 29.05.2020 کاخ سفید توییتر را در مقایسه پیام ترامپ و خامنه‌ای به چالش کشید | DW | 29.05.2020

آزمایش دیگری که یک هفته بعد از تست دوم صورت گرفت نشان داد که او به‌طور کامل بهبود یافته است.این زن که حدود ۴۰ سال سن دارد و پیش از ابتلا به عنوان راهنمای گردشگران به ووهان چین رفته بود، در روز ۲۱ فوریه دچار درد شدید در گلو و ناحیه شکم شد و در روز ۲۶ فوریه مورد آزمایش قرار گرفت. نتیجه آزمایش نشان داد که او"بار دیگر" به ویروس کرونا مبتلا شده است.

پس از انتشار خبر بیماری مجدد زن ژاپنی، گزارش‌هایی مبنی بر ابتلای دوباره چند بیمار مبتلا به این ویروس در چین منتشر شد.دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنیددر گزارش مجله تخصصی JAMA به چهار مورد ابتلای مجدد در چین اشاره شده است. این افراد پس از بهبودی پنج روز بیشتر در قرنطینه به‌سر بردند و در این مدت مورد آزمایش قرار گرفتند. از آنجایی که در روز پنجم نتایج آزمایش‌های آنان مثبت اعلام شد، آنها چند روز بیشتر در قرنطینه نگه‌داری شدند و در روز سیزدهم هم آزمایش آنها مثبت بود.

بیماران آلوده به این ویروس زمانی شفا یافته‌اند که به مدت سه‌روز تب نداشته باشند، مشکلات تنفسی آنها به طور کامل بهبود یافته باشد، در عکس ریه آنها هیچ‌گونه اثری از بیماری مشهود نباشد و نتیجه آزمایش‌های ویژه (PCR) در دو روز پیاپی منفی باشد. ابتلای مجدد برای همگان؟

در برخی بیماری‌های عفونی مانند سرخچه این امکان موجود است، که عوارض بیماری در دو یا چند دوره ظهور کنند. اما درباره اینکه آیا این در مورد کووید ۱۹ هم صدق می‌کند، نظرات گوناگونی وجود دارد.پژوهشگران شبانه روز در حال تحقیق در باره این ویروس هستند اما به نتایج واحدی نرسید‌ه‌اند. به همین دلیل هنوز به‌طور قطع نمی‌توان گفت که آیا برای برخی بیماران امکان ابتلای دوباره وجود دارد یا خیر.

پرفسور کریستیان دروستن، مدیر انستیتوی ویروس‌شناسی بیمارستان شاریته برلین پس از بررسی گزارش کارشناسان چینی به این نتیجه رسیده است که بر مبنای این گزارش نمی‌توان گفت که امکان بروز بیماری مجدد وجود دارد، زیرا تنها سندی که چینی‌ها ارائه کرده‌اند، آزمایش‌های PCR بوده که آنها هم قابل اعتماد نیستند.

به اعتقاد دروستن، نتایج این گونه آزمایش‌ها می‌تواند در نخستین هفته پس از بروز علائم بیماری گاهی منفی و گاهی مثبت باشد، در حالی که ریه‌های بیمار مملو از ویروس هستند.کارشناس دیگری که به گزارش همکاران چینی خود با دیده شک می‌نگرد، پروفسور ایزابلا اکرله، رئیس گروه تحقیقاتی ویروس‌های نوظهور در بیمارستان دانشگاه ژنو است.

اعتراض حساب کاربری کاخ سفید به توییتر درباره خامنه‌ای بازداشت بهمن خاوری؛ اتهامات «آدم ربایی» و «تحریک به قتل» سازمان بهداشت جهانی: واکسن کرونا شاید ۱۱ تا ۱۷ ماه دیگر | DW | 29.05.2020

خانم اکرله تاکید می‌کند که امکان خطای انسانی در آزمایش‌ها زیاد است، به همین دلیل باید به نتایج آنها محتاطانه نگریست.او تصریح می‌کند که خطا در آزمایش برای سایر ویروس‌هایی که باعث بروز بیماری‌های تنفسی (مانند آنفلوانزا) می‌شوند، شناخته شده است.پرفسور اکرله تاکید می‌کند که پس‌مانده‌های  ویروس می‌تواند به مثبت‌بودن آزمایش بیانجامد، در حالی که عفونت حاصل از ویروس بهبود یافته است.

او همچنین به این نکته اشاره می‌کند که آزمایش می‌تواند به دلیل حرفه‌ای نبودن کادر آزمایشگاه درست انجام نشود و به منفی بودن نتیجه آزمایش بیانجامد.تشکیل پادتنتا به امروز فرض بر این است که بیماران بهبود یافته به دلیل تشکیل پادتن (آنتی‌بادی) به طور موقت از ابتلا به SARS-CoV-2 مصون می‌مانند. به گفته فلورین کرامر، استاد واکسیناسیون مدرسه پزشکی آیکان در نیویورک، این را  می‌توان در گزارش‌های اولیه در باره ویروس کرونا نیز دریافت؛ اگر چه تاثیر پادتن‌ها می‌تواند طولانی‌مدت نباشد.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندیدکرامر می‌گوید، برای آگاهی بیشتر در باره این ویروس خوب است که بیماران شفایافته در درازمدت مورد آزمایش قرار بگیرند، اما به اعتقاد او، در حالت کنونی تنها چیزی که می‌تواند به ما از بهبودی بیمار اطلاع دهد، همین آزمایش‌های PCR هستند.

بسیاری از کارشناسان معتقدند که تنها بر اساس چند مورد مشکوک در ژاپن و چین نباید یافته‌های تاکنونی را زیرسوال برد. ادامه مطلب: DW فارسی »

ویروسLکشنده است شما هم هر روز یک چیزی میگید، اول گفتید بچه ها نمیگیرند،که گرفتن،بعد گفتید از خفاش به مورچه خوار اومده بعد گفتید حیوانات نمیگیرند،بعد میگید بیش از یکبار می‌گیرید حالا میگید نمی‌دانید.از همون اول بگید هیچی نمی‌دانید و نه خودتون از خانه نه حیوانات خانگی بیرون نیاید

بحران کرونا در آلمان؛ شیوع ویروس در ۱۵ ایالتکرونا در آلمان | بر اساس گزارش رسانه‌های محلی آلمان تاکنون در ۱۵ ایالت از ۱۶ ایالت این کشور موارد ابتلا به ویروس کرونا ثبت شده و در مجموع ۱۹۶ نفر به این بیماری مبتلا شده‌اند بدرک

هفت کشور صنعتی می‌گویند برای محافظت از اقتصاد جهانی در برابر اثرات ویروس کرونا گام برمی‌دارندهفت کشور صنعتی می‌گویند برای محافظت از اقتصاد جهانی در برابر اثرات ویروس_کرونا گام برمی‌دارند تارو آسو وزیر امور مالی ژاپن، پس از کنفرانس تلفنی به خبرنگاران گفت وزیران هفت کشور صنعتی آماده هستند که اقدامات لازم، از جمله اقدامات پولی مناسب، را اتخاذ کنند.

افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا در استرالیا

شمار قربانیان ویروس کرونا در چین به 2983 نفر رسید

وزارت بهداشت ایران: شمار قربانیان ویروس کرونا در کشور به 92 تن افزایش یافتوزارت بهداشت ایران: شمار قربانیان ویروس کرونا در کشور به 92 تن افزایش یافت

نود و چهار هزار نفر در جهان به ویروس کرونا آلوده شده‌اند