وقتی کودکان آق‌قلا از سیلاب می‌گویند

27/04/1398 07:40:00 ب.ظ

نمایشگاهی از آثار بچه‌های سیل‌زده روستای «آق‌قلا» در طبقه همکف باغ کتاب تهران برپا است. در نقاشی بچه‌های این مناطق، آبی رنگ طغیان دیوانه‌وار رودخانه است؛ رنگ خرابی؛ رنگ باران که بی‌وقفه در نقاشی‌هایشان می‌بارد. شهروندخبرنگاری

نمایشگاهی از آثار بچه‌های سیل‌زده روستای «آق‌قلا» استان گلستان در طبقه هم‎کف باغ کتاب تهران برپا...

نمایشگاهی از آثار بچه‌های سیل‌زده روستای «آق‌قلا» استان گلستان در طبقه هم‎کف باغ کتاب تهران برپا است. ۸۰ تابلوی نقاشی ساده کودکانه که روی پایه‌های سفید نصب و کنار هر کدام یک قایق کاغذی رنگی چسبانده شده است.

رنگ آبی همیشه در نقاشی‌های کودکانه جای ویژه‌ای دارد؛ از آبی آسمان گرفته تا آبی رودخانه‌ و دریای آرام کنار یک خانه. اما برای بچه‌های روستای آق‌قلا و خیلی از روستاهای دیگر ایران که اوایل سال جدید شاهد آمدن سیل و خرابی خانه‌هایشان بودند،‌ آبی معنای دیگری دارد. در نقاشی بچه‌های این مناطق، آبی رنگ طغیان دیوانه‌وار رودخانه است؛ رنگ خرابی؛ رنگ باران که بی‌وقفه در نقاشی‌هایشان می‌بارد و حتی گاهی رنگ تمام صفحه نقاشی است.

نقاشی‌ها را کودکان سه تا ۱۲‌ساله روستاهای سیل‌زده گلستان کشیده‌اند.

ادامه مطلب:
ایران وایر »

ایستگاه خبر؛ سه‌شنبه یکم فروردین ۱۴۰۲ برابر با ۲۱ مارس ۲۰۲۳ - BBC Persian

لحظه به لحظه با خبرهای ایستگاه خبر؛ سه‌شنبه یکم فروردین ۱۴۰۲ برابر با ۲۱ مارس ۲۰۲۳ از ایران، افغانستان، جهان، علم و دانش، ورزش، دنیای هنر، سرگرمی و ... ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

کودکان در چرخه استثمار؛ از مافیای زباله تا کولبری/ قانون کار برای حمایت از کودکان، اصلاح شودفاطمه قاسم زاده، بر ضرورت اصلاحات قانونی و تغییر نگاه غالب در پدیده کودکان کار، تاکید دارد؛ رئیس هیات مدیره شبکه یاری کودکان کار معتقد است؛ دستگیری، راه‌حل نیست.

کودک و همسرآزاری بیشترین علت تماس با مراکز بهزیستی/ 70 درصد از کودکان کار، ایرانی نیستندمدیرکل بهزیستی البرز با اشاره به تماس‌های تلفنی شهروندان با مرکز فوریت‌های اجتماعی استان، بیشترین تماس‌ها را مربوط به کودک آزاری و همسرآزاری، اعلام کرد و افزود: در مراکز شبه خانواده فعال در استان البرز، 897 کودک بد سرپرست و بی سرپرست تحت حمایت بهزیستی هستند.

شش راه ساده برای حفظ کودکان از گرمازدگیشش راه ساده برای حفظ کودکان از گرمازدگی کودکان خردسال به خصوص در خطر گرمازدگی بیشتری از بزرگسالان هستند و وقتی حرارت بدن آنها به دمای خیلی بالا برسد می تواند از نظر فیزیولوژی و رشدی نیز خطرناک باشد.

برای ساماندهی مراکز حمایتی غیرمجاز، ضرب‌الاجل تعیین شودرئیس قوه قضاییه با تأکید بر ضرورت ساماندهی مراکز حمایتی غیرمجاز، کودکان کار و کودکان خیابانی را جلوه‌ای از بی‌نظمی و ناسلامتی اجتماعی دانست و از متولیان امر خواست که در این زمینه اقدامات جدی صورت دهند.

ساماندهی کودکان کار تهران متوقف شده استتهران-ایرنا- مدیرکل بهزیستی استان تهران گفت: نبود مکان و زیرساخت های لازم باعث شد تا طرح ساماندهی کودکان کار پایتخت به صورت موقت متوقف شود. تو رو که میبینم فقط یه جمله به ذهنم میاد لاغ گیس حکومت

آن سوی خبر: زیباسازی شهری به بهانه سامان‌دهی کودکان خیابانی