وضعیت آلودگی هوا در پنج کلانشهر کشور / آلوده‌ترین شهر در سال گذشته

24/09/1400 09:40:00 ق.ظ

آلوده‌ترین شهر کشور در سال گذشته وزارت بهداشت: در سال ۹۹ آلوده‌ترین شهر کشور شهر زابل بوده که غلظت ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون آن، تقریبا ۱۲ برابر رهنمود سازمان جهانی بهداشت بوده است که ناشی از طوفان‌های گردوغبار در آن منطقه بوده است.

رئیس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم وزارت بهداشت با اشاره به وضعیت آلودگی هوا در برخی کلان‌شهرهای کشور، تاکید کرد: گروه‌های حساس، سالمندان، بیماران تنفسی و قلبی، زنان باردار و کودکان در شرایط آلودگی هوا، تا حد امکان در سطح شهر تردد نکنند. وی گفت: در سال ۱۳۹۹ بطور میانگین تعداد ۱۲۵۱ مرگ در شهر تهران به علت بیماری‌های ایسکمیک قلبی (IHD) در بزرگسالان بالاتر از ۲۵ سال منتسب به مواجهه با ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون بوده است.

وضعیت آلودگی هوا در کرج

وی همچنین گفت: در شهر کرج نیز میانگین غلظت سالیانه ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون در سال‌های ۱۳۹۳ تا ۱۳۹۹، ۲۸ میکروگرم در مترمکعب بوده که تقریبا ۵.۵ برابر رهنمون سازمان جهانی بهداشت بوده است. در سال ۱۳۹۹ در شهر کرج ۳۰ روز با هوای خوب داشته‌ایم، ۲۵۴ روز هوای قابل قبول، ۴۲ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و ۲۲ روز هم هوای ناسالم برای همه گروه‌ها بوده است. بر این اساس ۸.۶ درصد از روزهای سال هوا در کرج در محدوده خوب بوده، ۷۳ درصد در محدوده قابل قبول، ۱۲ درصد در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس و ۶ درصد در محدوده ناسالم برای همه گروه‌ها بوده است.

شاهسونی گفت: تعداد مرگ‌های منتسب به ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون در شهر کرج در سال ۱۳۹۹، ۵۸۶ نفر بوده است و هزینه اقتصادی این مرگ‌ها ۴۰۴ میلیون دلار یا ۸۷۷۹ میلیارد تومان برآورد شده است. وضعیت آلودگی هوا در اراک و اصفهان شاهسونی درباره وضعیت آلودگی در شهرهای اراک و اصفهان نیز گفت: در عین حال در حال حاضر میزان آلودگی هوا در شهر اراک هم به دلیل مازوت‌سوزی، بسیار بالا رفته است.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : تصاویری از جشن پیروزی اردوغان و حامیانش در کاخ ریاست جمهوری در آنکارا

ویدیوها : رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه روز یکشنبه ۲۸ مه در دور دوم انتخاباتی تاریخی و در یکی از بزرگترین چالش‌های دوران رهبری‌اش توانست بار دیگر پیروز شود و بر کرسی ریاست جمهوری تکیه زند. ادامه مطلب >>

بیش از ۲ هزار مرگ منتسب به آلودگی هوا در خوزستانکارشناس بهداشت هوای مرکز بهداشت استان خوزستان: *سال گذشته بیش از ۲ هزار مرگ منتسب به آلودگی هوا در خوزستان داشتیم *در سال ۹۹ از نظر شاخص کیفیت هوا هیچ روز خوبی نداشتیم *طوفان‌های گرد و غبار در استان خوزستان، ده‌ها نفر را راهی بیمارستان می‌کند

اومیکرون در اروپا؛ از توقف سرو مشروب در نروژ تا ممنوعیت رقص در رستوران‌های فرانسهکمیته علمی فرانسه نیز سه‌شنبه صبح با هشدار نسبت به خطر موج جدید بیماری کووید از مردم این کشور خواسته تا در دورهمی‌های آخر سال جوانب احتیاط را بیشتر رعایت کنند. جزئیات بیشتر🔽

دست‌کم ۱ کشته و ۱۳ زخمی در پی تیراندازی در یک مراسم آیینی در تگزاسدرست در زمانی که شرکت کنندگان در این شب‌زنده‌داری، بالن‌های نورانی را به آسمان می‌فرستادند، خودرویی به آنها نزدیک می‌شود و سرنشین آن شروع به تیراندازی می‌کند. بسیار غم انگیز است.

ایرانی‌ها در نوامبر امسال در صدر خریداران خانه در ترکیه بودندطی ماه نوامبر ایرانیان با خرید 1406 مسکن، در صدر خریداران خارجی خانه در ترکیه‌ بوده‌اند. - خبرگزاری آناتولی آناتولی از بودجه ۳۶۷ ملیون دلاری سوئیس و سوئد بنویس برای پ کک و ی پ گ .خوابی؟ حیف بیت المال ملت ترک که بهت صرف میشه .

وجود ۲۰ هزار کودک کار در شهر تهراندر صحن شورای شهر تهران اعلام شد؛ وجود ۲۰ هزار کودک کار در شهر تهران

اعتراض‌هایی که امروز در جامعه وجود دارد، ناشی از بی در و پیکری شرکت‌های دولتی استعضو کمیسیون برنامه و بودجه گفت: ما در پرداخت های سال های گذشته شاهد این بودیم که شرکت های دولتی مسیر جدیدی از دولت طی کرده اند و پرداخت و پاداش های آن ها در کشور بحران ساز شده است، امروز بسیاری از این اعتراضات که در جامعه وجود دارد ناشی از بی در و پیکری شرکت های دولتی است.