وزیر خارجه آمریکا وارد پاریس شد؛ تلاش برای تقویت روابط دو سوی اقیانوس اطلس

12/07/1400 11:43 ب.ظ

وزیر خارجه آمریکا وارد پاریس شد؛ تلاش برای تقویت روابط دو سوی اقیانوس اطلس ◾️این نخستین سفر وزیر خارجه آمریکا از فرانسه از زمان اعلام توافق همکاری استرالیا، بریتانیا، و ایالات متحده موسوم به «اوکاس» است. ⬇️ بیشتر بخوانید:

این نخستین سفر وزیر خارجه آمریکا از فرانسه از زمان اعلام توافق همکاری استرالیا، بریتانیا، و ایالات متحده موسوم به «اوکاس» است. وزیر خارجه ایالات متحده همچنین با ژان ایو لو دریان، وزیر خارجه فرانسه، دیدار می‌کند. فرانسه از یکم ژانویه تا ۳۰ ژوئن ۲۰۲۲ ریاست شورای اتحادیه اروپا را در دست خواهد داشت.

بر اساس بیانیه‌ای که وزارت خارجه ایالات متحده منتشر کرده، آنتونی بلینکن در جریان دیدار با همتایان فرانسوی در مورد تقویت همکاری اساسی ایالات متحده و فرانسه در حوزه‌هایی چون امنیت در منطقه هند-اقیانوسیه، بحران تغییرات اقلیمی، احیای اقتصادی پس از پاندمی ویروس کرونا مذاکره می‌کند.

اعلام توافق همکاری اوکاس باعث ایجاد تنش در روابط فرانسه با آمریکا شد و پاریس دو روز پس از آن، سفیران خود در ایالات متحده و استرالیا را از آن کشورها فراخواند.می‌گوید قرار بر این بود که استرالیا زیردریایی‌های متعارف با فناوری فرانسوی خریداری کند، ولی آن را کنار گذاشته و برای خرید زیردریایی با سوخت هسته‌ای با آمریکا و بریتانیا توافق کرده است.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

اين شوتعلى كجا و مايك پمپئو كجا!! يه وزير خارجه تخمي بي خاصيتبي بي جنم امریکا استرالیا انگلیس متحد شدن بر علیه چین میخان خطر چین برای جهان را به گوساله های خواب رفته اروپا هم بگن

وزیر خارجه ارمنستان با مقامات ایران در تهران دیدار می‌کندوزیر امور خارجه ارمنستان برای دیدار با مقامات ایران لحظاتی پیش وارد تهران شد. - خبرگزاری آناتولی فتنه جدید در راه است

گفت‌وگوی ولی‌عهد سعودی و وزیر خارجه فرانسه درباره روابط دوجانبهشاهزاده محمد بن سلمان، ولی‌عهد پادشاهی عربی سعودی از ژان ایو لودریان، وزیر خارجه فرانسه در ریاض استقبال کرد.در دیدار ولی‌عهد سعودی و وزیر خارجه فرانسه که

تغییر صف‌بندی‌ها: ورود وزیر خارجه ارمنستان به ایران؛ رزمایش ترکیه و آذربایجان در نخجوان

رزمایش ترکیه و جمهوری آذربایجان در نخجوان؛ وزیر خارجه ارمنستان وارد ایران شدترکیه از برگزاری رزمایش مشترک با جمهوری آذربایجان با نام «برادری خدشه‌ناپذیر ۲۰۲۱» از ۵ تا ۸ اکتبر در نخجوان خبر داد. کجای تاریخ و جغرافیای مدنیت بزرگ مشترک حضوریکتائی علوم طبیعی خردمندانه ملتهای(انجمن مغان)ده هزارساله تورکان و نقشه جهان'ارمنستان'وجود دارد که مرز و راهی هم به ایران داشته باشد؟!!!..سازمان ملل متحدبایستی هرچه سریعتر بنابه توجه به حق حقیقتها،ارمنستان جعلی مندرآوردی را منحل کند بزنید کون سپاهو پاره کنید نیم خط بدون اشتباه نمیتونه بگه

وزیر خارجه عربستان: گفت‌وگوها با ایران همچنان در مرحله مقدماتی استوزیر خارجه عربستان: گفت‌وگوها با ایران همچنان در مرحله مقدماتی است وزیر خارجه سعودی در نشست خبری مشترک با مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت که مذاکرات تهران و ریاض همچنان در مرحله مقدماتی است مذاکره با رژیمی که به کشتار حجاج ایرانی افتخار میکند و روزانه صدها بیگناه را در یمن به خاک و خون میکشد، شرم‌آور است. قیافش شبیهه ناتوانی جنسی!

ابراز امیدواری وزیر بهداشت برای بازگشایی مدارس از نیمه‌ی آبانوزیر بهداشت، تاکید کرد: امیدواریم با افزایش واکسیناسیون کرونا بتوانیم مدارس را از نیمه آبان بازگشایی کنیم.

صدای آمریکا روز دوشنبه ۱۲ مهر گزارش داد، وزیر خارجه آمریکا در جریان این سفر ریاست شورای وزیران خارجه سازمان اقتصاد، همکاری، و توسعه را که روزهای ۱۳ و ۱۴ مهر برگزار می‌شود، برعهده خواهد داشت.

وزیر خارجه ایالات متحده همچنین با ژان ایو لو دریان، وزیر خارجه فرانسه، دیدار می‌کند. فرانسه از یکم ژانویه تا ۳۰ ژوئن ۲۰۲۲ ریاست شورای اتحادیه اروپا را در دست خواهد داشت.

بر اساس بیانیه‌ای که وزارت خارجه ایالات متحده منتشر کرده، آنتونی بلینکن در جریان دیدار با همتایان فرانسوی در مورد تقویت همکاری اساسی ایالات متحده و فرانسه در حوزه‌هایی چون امنیت در منطقه هند-اقیانوسیه، بحران تغییرات اقلیمی، احیای اقتصادی پس از پاندمی ویروس کرونا مذاکره می‌کند.

اعلام توافق همکاری اوکاس باعث ایجاد تنش در روابط فرانسه با آمریکا شد و پاریس دو روز پس از آن، سفیران خود در ایالات متحده و استرالیا را از آن کشورها فراخواند.می‌گوید

قرار بر این بود که استرالیا زیردریایی‌های متعارف با فناوری فرانسوی خریداری کند، ولی آن را کنار گذاشته و برای خرید زیردریایی با سوخت هسته‌ای با آمریکا و بریتانیا توافق کرده است.

استرالیا نیز قرارداد ۶۶ میلیارد دلاری ساخت این ناوگان دریایی با فرانسه را لغو کرده و این رویداد به تنش پاریس با واشنگتن، لندن، و کانبرا منجر شده است.