وزیر خارجه تایوان: چین می‌خواهد ما را به هنگ‌کنگ دوم بدل کند

21/05/1399 01:00 ب.ظ

وزیر خارجه تایوان هشدار داد که چین در تلاش است تا این کشور دموکراتیک را به هنگ کنگ دیگری تبدیل کند جزئیات بیشتر🔽

وزیر خارجه تایوان هشدار داد که چین در تلاش است تا این کشور دموکراتیک را به هنگ کنگ دیگری تبدیل کند. وزیر خارجه تایوان تصریح کرد که مردم کشور برای مقابله با هرگونه تهدید چین اعم از نظامی، دیپلماتیک و بیماری همه‌گیر آماده هستند.

تایوان روز دوشنبه اعلام کرده بود که چین همزمان با سفر وزیر بهداشت آمریکا به این کشور، جت‌های جنگنده خود را در تنگه تایوان مستقر کرده است.

پکن از سال ۲۰۱۶ و همزمان با انتخاب مجدد تسای اینگ-ون به مقام ریاست جمهوری، فشارهای دیپلماتیک، نظامی و اقتصادی را بر تایوان افزایش داده است. خانم اینگ-ون بر خلاف پکن، تایوان را کشوری از پیش مستقل می‌داند.

تنش بر سر تایوان؛ فرانسه از چین خواست بر مبارزه با کووید۱۹ متمرکز شود وزیر بهداشت آمریکا نیز در این دیدار ضمن انتقاد از الگوی اقتدارگرایانه پکن در مبارزه با ویروس کرونا، دموکراسی حاکم بر تایوان را ستود و به تمجید از موفقیت این کشور در مقابله با ویروس کرونا پرداخت. headtopics.com

الکس ایزار، وزیر بهداشت ایالات متحده، برای بازدیدی سه روزه در تایوان به سر می‌برد. او عالی رتبه‌ترین مقام دیپلماتیک آمریکاست که از سال ۱۹۷۹ تاکنون به این کشور سفر کرده است. ایالات متحده در ۱۹۷۹ میلادی با تغییر رویه سیاسی خود، حکومت چین در پکن را به جای حکومت مستقر در تایوان به رسمیت شناخت.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

وزیر بهداشت آمریکا در میان انتقادات چین به تایوان رفتمقامات آمریکایی علت این سفر را موفقیت‌های تایوان درغلبه بر کرونا عنوان کرده‌اند. چین اما تایوان را بخشی از سرزمین خود می‌داند و خشم خود را در واکنش به این سفر اعلام کرده است.

وزیر خارجه آمریکا برخورد دولت چین با فعالان هنگ‌کنگ و مسلمانان اویغور را محکوم کرد🔺وزیر خارجه آمریکا برخورد دولت چین با فعالان هنگ‌کنگ و مسلمانان اویغور را محکوم کرد ⚡️مایک پمپئو در توئیتی اقدامات دولت چین در کنترل مردم آن کشور و تحت فشار گذاشتن آنها، از جمله فعالان در هنگ کنگ و اقلیت مسلمان در استان ژین‌ژیانگ، را محکوم کرد.

وزیر بهداشت و خدمات انسانی آمریکا از تایوان دیدار می‌کند🔺وزیر بهداشت و خدمات انسانی آمریکا از تایوان دیدار می‌کند ⚡️الکس ایزار، وزیر بهداشت و خدمات انسانی ایالات متحده آمریکا، روز یکشنبه ۱۹ مرداد وارد تایوان شد. او قرار است طی این سفر سه روزه با تسای اینگ-ون، رئیس جمهوری آن کشور، ملاقات کند.

وزیر خارجه آمریکا: دستگیری جیمی لای در هنگ‌کنگ عمیقا نگران‌کننده استوزیر خارجه آمریکا: دستگیری جیمی لای در هنگ‌کنگ عمیقا نگران‌کننده است وزیر خارجه آمریکا روز دوشنبه ۲۰ مرداد و در پیامی در توئیتر گفت: «من از شنیدن گزارش‌ها در مورد دستگیری جیمی لای تحت قانون امنیتی بسیار ستمگرانه هنگ‌کنگ، عمیقا نگران هستم.»

وزارت خارجه ترکیه نقشه‌ محدوده فعالیت‌ کشتی اوروچ رئیس را منتشر کردوزارت امور خارجه ترکیه تصویر نقشه‌ محل فعالیت‌ اکتشافی کشتی اوروچ رئیس را منتشر و تاکید کرد که این کشتی فعالیت خود در شرق مدیترانه را بر اساس حوزه صلاحیت دریایی که به سازمان ملل اعلام شده، انجام می‌دهد. - خبرگزاری آناتولی

وزیر خارجه آمریکا: عدم تمدید تحریم تسلیحاتی ایران به سخره گرفتن ماموریت شورای امنیت در حفظ «صلح و امنیت بین‌المللی» است🔺وزیر خارجه آمریکا: عدم تمدید تحریم تسلیحاتی ایران به سخره گرفتن ماموریت شورای_امنیت در حفظ «صلح و امنیت بین‌المللی» است ⚡️مایک پمپئو، با انتشار توئیتی ضمن تاکید بر اهمیت تمدید تحریم تسلیحاتی ایران، پیشنهاد ایالات متحده ارائه «منطقی و ضروری» خواند.

جوزف وو، وزیر خارجه تایوان، در جریان دیدار روز سه‌شنبه با الکس ایزار، وزیر بهداشت آمریکا، که به این کشور سفر کرده، گفت:«زندگی ما به طور فزاینده‌ای در حال سخت‌تر شدن است زیرا چین، تایوان را برای پذیرش شرایط سیاسی خود تحت فشار گذاشته، شرایطی که باعث می‌شود تایوان به هنگ کنگ دیگری تبدیل شود.»

وزیر خارجه تایوان تصریح کرد که مردم کشور برای مقابله با هرگونه تهدید چین اعم از نظامی، دیپلماتیک و بیماری همه‌گیر آماده هستند.

تایوان روز دوشنبه اعلام کرده بود که چین همزمان با سفر وزیر بهداشت آمریکا به این کشور، جت‌های جنگنده خود را در تنگه تایوان مستقر کرده است.

پکن از سال ۲۰۱۶ و همزمان با انتخاب مجدد تسای اینگ-ون به مقام ریاست جمهوری، فشارهای دیپلماتیک، نظامی و اقتصادی را بر تایوان افزایش داده است.

خانم اینگ-ون بر خلاف پکن، تایوان را کشوری از پیش مستقل می‌داند.

تنش بر سر تایوان؛ فرانسه از چین خواست بر مبارزه با کووید۱۹ متمرکز شود

وزیر بهداشت آمریکا نیز در این دیدار ضمن انتقاد از الگوی اقتدارگرایانه پکن در مبارزه با ویروس کرونا، دموکراسی حاکم بر تایوان را ستود و به تمجید از موفقیت این کشور در مقابله با ویروس کرونا پرداخت.

الکس ایزار، وزیر بهداشت ایالات متحده، برای بازدیدی سه روزه در تایوان به سر می‌برد. او عالی رتبه‌ترین مقام دیپلماتیک آمریکاست که از سال ۱۹۷۹ تاکنون به این کشور سفر کرده است. ایالات متحده در ۱۹۷۹ میلادی با تغییر رویه سیاسی خود، حکومت چین در پکن را به جای حکومت مستقر در تایوان به رسمیت شناخت.

سفر وزیر بهداشت آمریکا به تایوان در اوج روابط سرد و تیره چین و آمریکا صورت می‌گیرد و به نظر می‌رسد که تایوان به آوردگاه تازه‌ای برای رقابت و خصومت میان آمریکا و چین تبدیل شده است.