وزیر تجارت نیجریه: حجم تجارت با ترکیه افزایش چشمگیری خواهد داشت

01/08/1400 12:17:00 ب.ظ

#وزیر_تجارت #نیجریه: حجم #تجارت با #ترکیه افزایش چشمگیری خواهد داشت

وزیر_تجارت, نیجریه

وزیر_تجارت نیجریه : حجم تجارت با ترکیه افزایش چشمگیری خواهد داشت

وزیر صنعت، تجارت و سرمایه‌گذاری نیجریه حجم تجارت با ترکیه را ناکافی دانسته و تاکید کرد این رقم در سال‌های آینده افزایش چشمگیری خواهد داشت. - خبرگزاری آناتولی

23.10.2021استانبول/ طوفان آک‌تاش/ خبرگزاری آناتولیآدنی آدبایو، وزیر صنعت، تجارت و سرمایه‌گذاری نیجریه روز گذشته در حاشیه سومین مجمع اقتصاد و تجارت ترکیه-آفریقا در پاسخ به سوالات خبرنگار آناتولی با اشاره به اینکه مجمع اقتصاد و تجاری در زمانی بسیار مناسب و به جا برگزار شد، اظهارداشت: علاوه بر زمینه‌های نزدیکی دو کشور، بسترهای همکاری مختلف مورد نیز به بحث و بررسی گذاشته شد.

وی ضمن تاکید بر اینکه حجم تجارت بین دو کشور همچنان در سطح قابل قبول نیست، گفت: «حجم تجارت با ترکیه در سال‌های آینده افزایش چشمگیری خواهد داشت. با بسیاری از صنعتگران و سرمایه گذاران تُرک ملاقات و گفتگو داشتم. آنها علاقمند به سرمایه‌گذاری‌های بلند مدت در آفریقا هستند».

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

آغاز هفته یازدهم اعتراضات در ایران؛ گزارش‌ها از اعتصاب کارکنان ذوب آهن اصفهان

آخرین اخبار و گزارش‌های مرتبط با رویدادهای ایران در روز شنبه پنجم آذر (۲۶ نوامبر) را می‌توانید در این صفحه دنبال کنید. ادامه مطلب >>

اجازه ندهیم جریان تجارت با حضور افراد غیرتاجر و سوداگر آسیب ببیند

رئیسی: اجازه ندهیم جریان تجارت با حضور افراد غیرتاجر و سوداگر آسیب ببیندرئیسی: اجازه ندهیم جریان تجارت با حضور افراد غیرتاجر و سوداگر آسیب ببیند رئیس جمهور گفت: ما به تجارت اعتماد داریم اما خود تاجران هم اجازه ندهند که این حرفه با صدور کارت بازرگانی به دست کسانی که هیچ نسبتی با تجارت و بازرگانی ندارند، دچار آسیب شود.

آمریکا از اعضای سازمان تجارت جهانی خواست از لغو مالکیت معنوی واکسن‌های کرونا حمایت کنندآمریکا از اعضای سازمان تجارت جهانی خواست از لغو مالکیت معنوی واکسن‌های کرونا حمایت کنند جو بایدن رئیس‌جمهوری آمریکا موضع قبلی ایالات متحده در این رابطه را در ماه مه تغییر داد، با این حال تاکنون پیشرفتی در این زمینه صورت نگرفته است. ⬇️ بیشتر بخوانید:

تجارت 16 میلیارد دلاری ایران با اعضای پیمان شانگهای در نیمه نخست 1400/ رشد 61درصدی درصدی صادرات- اخبار اقتصاد ایران - اخبار اقتصادی تسنیم | Tasnim تجارت ۱۶ میلیارد دلاری ایران با اعضای پیمان_شانگهای در نیمه نخست امسال، بیش از ۲۶ میلیون تن کالا به ارزش ۱۶ میلیارد و ۵۶ میلیون دلار بین ایران و اعضای پیمان شانگهای تبادل شد که ۹.۵ میلیارد دلار سهم صادرات و ۶.۵ میلیارد دلار آن سهم واردات بود

بنت: درباره توقف فعالیت‌های هسته‌ای ایران با پوتین گفت‌وگو می‌کنمنخست وزیر رژیم صهیونیستی که به روسیه سفر کرده است تاکید کرد که درخصوص سوریه و 'توقف فعالیت‌های هسته ای ایران' با مسئولان این کشور از جمله پوتین رایزنی خواهد کرد.

گفت‌وگوی تلفنی چاووش‌اوغلو با وزرای خارجه ایران و امارات متحده عربیوزیر امور خارجه ترکیه به صورت تلفنی با همتایان ایرانی و اماراتی خود گفت‌وگو کرد. - خبرگزاری آناتولی

وزیر صنعت، تجارت و سرمایه‌گذاری نیجریه حجم تجارت با ترکیه را ناکافی دانسته و تاکید کرد این رقم در سال‌های آینده افزایش چشمگیری خواهد داشت.رئیس جمهور گفت: ما به تجارت اعتماد داریم اما خود تاجران هم اجازه ندهند که این حرفه با صدور کارت بازرگانی به دست کسانی که هیچ نسبتی با تجارت و بازرگانی ندارند، دچار آسیب شود.به گزارش ایسنا، آیت الله سید ابراهیم رئیسی در نشست تخصصی با فعالان حوزه صادرات با بیان اینکه برگزاری این جلسه در روز صادرات پیام حمایت از صادرات و فعالان اقتصادی دارد، اظهار کرد: این امر نمادین نیست و باید آثاری داشته باشد و فعالان اقتصادی آن آثار را احساس کنند.کارین ژان- پییر، معاون سخنگوی کاخ سفید، به خبرنگاران گفت: «نیاز داریم هر کدام از اعضای سازمان تجارت جهانی گام بردارند و از لغو مالکیت معنوی [واکسن‌های‌کووید-۱۹] حمایت کنند و هر شرکتی باید فورا با سعی و پشتکار برای افزایش تولید اقدام کند.

23.10. اگر عمری باقی بود در سال آینده مشخص می‌شود که چه گام هایی برداشته شده است.2021 استانبول/ طوفان آک‌تاش/ خبرگزاری آناتولی آدنی آدبایو، وزیر صنعت، تجارت و سرمایه‌گذاری نیجریه روز گذشته در حاشیه سومین مجمع اقتصاد و تجارت ترکیه-آفریقا در پاسخ به سوالات خبرنگار آناتولی با اشاره به اینکه مجمع اقتصاد و تجاری در زمانی بسیار مناسب و به جا برگزار شد، اظهارداشت: علاوه بر زمینه‌های نزدیکی دو کشور، بسترهای همکاری مختلف مورد نیز به بحث و بررسی گذاشته شد. رئیسی با تاکید بر توسعه دیپلماسی اقتصادی با کشورهای همسایه، گفت: در وزارت خارجه این امر باید به جد پیگیری شود و در مجموعه فعالان اقتصادی هم باید همکاری‌ها بیشتر شود. وی ضمن تاکید بر اینکه حجم تجارت بین دو کشور همچنان در سطح قابل قبول نیست، گفت: «حجم تجارت با ترکیه در سال‌های آینده افزایش چشمگیری خواهد داشت. رئیسی با تاکید بر توسعه دیپلماسی اقتصادی با کشورهای همسایه، گفت: در وزارت خارجه این امر باید به جد پیگیری شود و در مجموعه فعالان اقتصادی هم باید همکاری‌ها بیشتر شود. با بسیاری از صنعتگران و سرمایه گذاران تُرک ملاقات و گفتگو داشتم. آنها معتقدند چشم‌پوشی از حق ثبت اختراع ممکن است «زنجیره شکننده» تأمین واکسن را مختل کند و بهتر است کشورهای ثروتمند در سهیم شدن واکسن با کشورهای در حال توسعه سخاوتمندانه‌تر عمل کنند.

آنها علاقمند به سرمایه‌گذاری‌های بلند مدت در آفریقا هستند». رییس جمهوری با اشاره به گلایه‌های فعالان اقتصادی از بی‌ثباتی در مقرارت تصریح کرد: مقررات باید کاملاً ثابت و پایدار باشند، به طوری که فعالان اقتصادی احساس کنند این مقررات پشتیبان وی است و برای او آینده قابل پیش بینی باشد تا هم برای تولیدکنندگان و هم تجار و مصرف‌کننده یک ثبات و آرامشی ایجاد شود. وی افزود: باید ارتباطات اقتصادی با کشورهای همسایه، منطقه و جهان را بیشتر کنیم و اقدام به موقع فعالان اقتصادی بازار را بهتر خواهد کرد و کیفیت کالاها بالاتر می‌رود. آدبایو با بیان اینکه روابط نیجریه و ترکیه از دهه 1960 شتاب بیشتری گرفته، تصریح کرد: نزدیکی روسای جمهور دو کشور به پیشرفت هر چه بیشتر این روابط کمک کرده است. . رئیسی تأکید کرد: ما باید با خام‌فروشی مقابله کنیم و صنایع تولیدی را ارتقاء دهیم.