وزیر تجارت نیجریه: حجم تجارت با ترکیه افزایش چشمگیری خواهد داشت

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 23 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 12%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

وزیر صنعت، تجارت و سرمایه‌گذاری نیجریه حجم تجارت با ترکیه را ناکافی دانسته و تاکید کرد این رقم در سال‌های آینده افزایش چشمگیری خواهد داشت. - خبرگزاری آناتولی

وزیر صنعت، تجارت و سرمایه‌گذاری نیجریه حجم تجارت با ترکیه را ناکافی دانسته و تاکید کرد این رقم در سال‌های آینده افزایش چشمگیری خواهد داشت.آدنی آدبایو، وزیر صنعت، تجارت و سرمایه‌گذاری نیجریه روز گذشته در حاشیه سومین مجمع اقتصاد و تجارت ترکیه-آفریقا در پاسخ به سوالات خبرنگار آناتولی با اشاره به اینکه مجمع اقتصاد و تجاری در زمانی بسیار مناسب و به جا برگزار شد، اظهارداشت: علاوه بر زمینه‌های نزدیکی دو کشور، بسترهای همکاری مختلف مورد نیز به بحث و بررسی گذاشته شد.

وی ضمن تاکید بر اینکه حجم تجارت بین دو کشور همچنان در سطح قابل قبول نیست، گفت: «حجم تجارت با ترکیه در سال‌های آینده افزایش چشمگیری خواهد داشت. با بسیاری از صنعتگران و سرمایه گذاران تُرک ملاقات و گفتگو داشتم. آنها علاقمند به سرمایه‌گذاری‌های بلند مدت در آفریقا هستند». آدبایو با بیان اینکه روابط نیجریه و ترکیه از دهه 1960 شتاب بیشتری گرفته، تصریح کرد: نزدیکی روسای جمهور دو کشور به پیشرفت هر چه بیشتر این روابط کمک کرده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 11. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

اجازه ندهیم جریان تجارت با حضور افراد غیرتاجر و سوداگر آسیب ببیند
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

رئیسی: اجازه ندهیم جریان تجارت با حضور افراد غیرتاجر و سوداگر آسیب ببیندرئیسی: اجازه ندهیم جریان تجارت با حضور افراد غیرتاجر و سوداگر آسیب ببیند رئیس جمهور گفت: ما به تجارت اعتماد داریم اما خود تاجران هم اجازه ندهند که این حرفه با صدور کارت بازرگانی به دست کسانی که هیچ نسبتی با تجارت و بازرگانی ندارند، دچار آسیب شود.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

آمریکا از اعضای سازمان تجارت جهانی خواست از لغو مالکیت معنوی واکسن‌های کرونا حمایت کنندآمریکا از اعضای سازمان تجارت جهانی خواست از لغو مالکیت معنوی واکسن‌های کرونا حمایت کنند جو بایدن رئیس‌جمهوری آمریکا موضع قبلی ایالات متحده در این رابطه را در ماه مه تغییر داد، با این حال تاکنون پیشرفتی در این زمینه صورت نگرفته است. ⬇️ بیشتر بخوانید:
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

تجارت 16 میلیارد دلاری ایران با اعضای پیمان شانگهای در نیمه نخست 1400/ رشد 61درصدی درصدی صادرات- اخبار اقتصاد ایران - اخبار اقتصادی تسنیم | Tasnimتجارت ۱۶ میلیارد دلاری ایران با اعضای پیمان_شانگهای در نیمه نخست امسال، بیش از ۲۶ میلیون تن کالا به ارزش ۱۶ میلیارد و ۵۶ میلیون دلار بین ایران و اعضای پیمان شانگهای تبادل شد که ۹.۵ میلیارد دلار سهم صادرات و ۶.۵ میلیارد دلار آن سهم واردات بود
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

بنت: درباره توقف فعالیت‌های هسته‌ای ایران با پوتین گفت‌وگو می‌کنمنخست وزیر رژیم صهیونیستی که به روسیه سفر کرده است تاکید کرد که درخصوص سوریه و 'توقف فعالیت‌های هسته ای ایران' با مسئولان این کشور از جمله پوتین رایزنی خواهد کرد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

گفت‌وگوی تلفنی چاووش‌اوغلو با وزرای خارجه ایران و امارات متحده عربیوزیر امور خارجه ترکیه به صورت تلفنی با همتایان ایرانی و اماراتی خود گفت‌وگو کرد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »