وزیر دفاع آمریکا با معاون وزیر دفاع عربستان سعودی دیدار کرد

29/08/2019 11:00:00 ب.ظ

وزیر دفاع ایالات متحده روز پنجشنبه ۷ شهریور در واشنگتن با معاون وزیر دفاع عربستان سعودی دیدار و درباره نگرانی‌های امنیتی مشترک دو کشور در منطقه خاورمیانه گفت‌وگو کرد.\r\n مارک اسپر در توئیتی نوشت: «جهت

عربستان, خاورمیانه

وزیر دفاع آمریکا با معاون وزیر دفاع عربستان سعودی دیدار کرد وزیر دفاع ایالات متحده روز پنجشنبه ۷ شهریور در واشنگتن با معاون وزیر دفاع عربستان سعودی دیدار و درباره نگرانی‌های امنیتی مشترک دو کشور در منطقه خاورمیانه گفت‌وگو کرد.

وزیر دفاع ایالات متحده روز پنجشنبه ۷ شهریور در واشنگتن با معاون وزیر دفاع عربستان سعودی دیدار و درباره نگرانی‌های امنیتی مشترک دو کشور در منطقه خاورمیانه گفت‌وگو کرد.\r\n مارک اسپر در توئیتی نوشت: «جهت

فدریکا موگرینی - آرشیودیپلمات ارشد اتحادیه اروپا می گوید توافق فعلی برجام که میان ایران و قدرت های جهانی است، نباید فدای هرگونه تلاش آمریکا برای رسیدن به یک توافق جدید امنیتی با تهران شود. او این سخنان را در حالی بیان می کند که گمانه زنی هایی درباره احتمال دیدار میان دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، و همتای ایرانی او مطرح شده است.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، فدریکا موگرینی، رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا، که برای شرکت در یک نشست وزیران خارجه اتحادیه اروپا به فنلاند رفته بود، روز پنجشنبه ۷ شهریور به خبرنگاران گفت توافق برجام، که هدفش محدود کردن جاه‌طلبی‌های هسته ای ایران است، یک توافق چند ملیتی است که از طریق یک قطعنامه شورای امنیت، محافظت شده است.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

اختصاصی| بازدید میدانی وزیر کشور از مناطق آسیب‌دیده حوادث تروریستی زاهدان+ فیلم- اخبار سیستان و بلوچستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

وزیر دفاع آمریکا: عملیات حفظ کشتیرانی آزاد با موفقیت ادامه داردمارک اسپر وزیر دفاع آمریکا با اشاره به فعال شدن عملیات حفظ کشتیرانی آزاد در تنگه هرمز با حضور متحدان گفت که این عملیات با دو هدف اجرا شده و با موفقیت ادامه دارد. وزیر دفاع ایالات متحده روز چهارشنبه

تاکید وزیر دفاع آمریکا بر تعامل دیپلماتیک با ایرانمارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا، از ایران خواسته است که برای کاهش تنش در منطقه با ایالات متحده گفتگو بکند. این در حالیست که یک مقام ارشد جمهوری اسلامی یک بار دیگر تاکید کرده که ایران تحت فشار حداکثری ایالات متحده حاضر به مذاکره با آمریکا نیست.

مایک پمپئو و معاون وزیر دفاع عربستان بر مقابله با فعالیت‌های بی‌ثبات‌کننده ایران تاکید کردندمایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده در محل این وزارتخانه با خالد بن سلمان، معاون وزیر دفاع عربستان سعودی، دیدار و گفت‌وگو کرد. ایران و یمن، از موضوع‌های اصلی این دیدار بود. \r\n طبق بیانیه منتشر شده از

ظریف با نخست وزیر ژاپن دیدار کردپکن- ایرنا- «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که به دعوت همتای ژاپنی خود به این کشور سفر کرده است امروز چهارشنبه با «آبه شینزو» نخست وزیر ژاپن دیدار و گفت و گو کرد.

ظریف با وزیر خارجه مالزی دیدار کرد- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnimوزیر امور خارجه ایران که در مالزی حضور دارد، با وزیر امور خارجه این کشور دیدار و گفتگو کرد.

دیدار آکار با وزیر کشور لیبیوزیر دفاع ملی ترکیه با وزیر کشور لیبی دیدار و گفتگو کرد. - خبرگزاری آناتولی

اروپا اصرار دارد برجام نیز بخشی از هر توافق جدید احتمالی در آینده باشد فدریکا موگرینی - آرشیو دیپلمات ارشد اتحادیه اروپا می گوید توافق فعلی برجام که میان ایران و قدرت های جهانی است، نباید فدای هرگونه تلاش آمریکا برای رسیدن به یک توافق جدید امنیتی با تهران شود.نظرات بیشتر شهریور ۰۶, ۱۳۹۸ پمپئو: اگر ایران شرایط ما را بپذیرد و مانند یک کشور عادی رفتار کند، رسیدن به توافق امکان‌پذیر است وزیر خارجه آمریکا در دو مصاحبه جداگانه که روز سه شنبه انجام داد، جزئیات بیشتری را درباره احتمال توافق احتمالی با ایران بیان کرد.مارک اسپر که اخیرا به وزارت دفاع منصوب شده روز چهارشنبه (۲۸ اوت) در نخستین کنفرانس خبری رسمی خود در ساختمان پنتاگون در حومه واشنگتن گفت:"ما به دنبال درگیری نیستیم.نظرات بیشتر شهریور ۰۶, ۱۳۹۸ پمپئو: اگر ایران شرایط ما را بپذیرد و مانند یک کشور عادی رفتار کند، رسیدن به توافق امکان‌پذیر است وزیر خارجه آمریکا در دو مصاحبه جداگانه که روز سه شنبه انجام داد، جزئیات بیشتری را درباره احتمال توافق احتمالی با ایران بیان کرد.

او این سخنان را در حالی بیان می کند که گمانه زنی هایی درباره احتمال دیدار میان دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، و همتای ایرانی او مطرح شده است. به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، فدریکا موگرینی، رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا، که برای شرکت در یک نشست وزیران خارجه اتحادیه اروپا به فنلاند رفته بود، روز پنجشنبه ۷ شهریور به خبرنگاران گفت توافق برجام، که هدفش محدود کردن جاه‌طلبی‌های هسته ای ایران است، یک توافق چند ملیتی است که از طریق یک قطعنامه شورای امنیت، محافظت شده است. مایک پمپئو که سه شنبه ۵ شهریور برای شرکت در همایش ملی لژیون آمریکایی به ایندیاناپولس سفر کرده بود در پاسخ به پرسش خبرنگار کانال فاکس ۵۹ مبنی بر این که با توجه به اجلاس گروه هفت، آیا احتمال دارد که توافق جدیدی صورت بگیرد، گفت که این موضوع تنها در صورت تغییر رفتار رهبران ایران رخ خواهد داد. خانم موگرینی گفت: «چیزی که وجود دارد لازم است محفوظ بماند." وزیر دفاع آمریکا گفت:"ما امیدواریم که ایرانی ها بپذیرند که با ما دیدار و به حل و فصل مسائل کمک کنند.» رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا اضافه کرد که کارهای تکمیلی دیگر می تواند ضمن احترام گذاشتن به برجام، انجام بگیرد و اتحادیه اروپا «همیشه آنجا خواهد بود تا از چنین رویکردی حمایت و آن را همراهی کند. اول اینکه بزرگترین دولت حامی تروریسم در جهان دیگر دست به ترور نزند.» در همین حال، هایکو ماس، وزیر خارجه آلمان، نیز گفت این مورد اهمیت زیادی دارد که همه طرف ها از تمایل جدید دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا برای گفتگو با ایران بهره ببرند. دیگر اینکه نمی‌خواهیم به سلاح هسته‌ای دست یابند.

او گفت: «حالا باید در فکر عملیاتی کردن آن بود و اطمینان حاصل کرد که همه، از جمله ایران، در این امر، که به کاهش تنش ها در منطقه منجر خواهد شد، مشارکت کنند. ما فشار زیادی اعمال کردیم تا ایرانیان قادر شوند رهبرانشان را به تغییر رفتار وادار کنند. خبرهای بیشتر را در کانال تلگرام بی‌‌بی‌سی فارسی دنبال کنید عراقچی: نفت ایران را پیش خرید کنید از طرف دیگر، عباس عراقچی، معاون وزیر امور خارجه ایران، مذاکره با آمریکا پیش از لغو تحریم ها را رد کرد.» وزیران خارجه کشورهای عضو اتحادیه اروپا در نشست خود در هلسینکی، در مورد راه های تامین امنیت کشتیرانی در تنگه هرمز نیز گفتگو کردند. این گفتگوها پس از آن انجام گرفته است که ایالات متحده از کشورهای مختلف خواست در تامین امنیت دریایی منطقه خلیج فارس، مشارکت کنند.» در یک گفتگوی دیگر که وزیر خارجه آمریکا با «ان بی سی» انجام داد، خبرنگار از آقای پمپئو پرسید: «پرزیدنت ترامپ ایران را بزرگترین حامی تروریسم خواند، اما نسبت به رسیدن به یک توافق با ایران نیز امیدوار به نظر می رسد. آلمان، شرکت در چنین طرحی را رد کرده است؛ اما اتحادیه اروپا، به عنوان یک نهاد بزرگتر، ایده مشارکت در تامین امنیت دریایی آن منطقه را تحت بررسی دارد." آقای عراقچی افزود:"به اروپایی ها اعلام کردیم یا نفت بخرید یا اگر نمی توانید به میزان فروش نفت ایران اعتبار در اختیار ما قرار دهید و به نوعی نفت ایران را پیش خرید کنید. وزیر خارجه فنلاند نیز گفت اگر تهدید امنیتی در تنگه هرمز وجود نداشت، نیازی هم به ماموریتی در آنجا نبود، «اما متاسفانه این ایران است که تهدید ایجاد کرده است. ما شرایط را معکوس کردیم. ما شرایط را معکوس کردیم.

» او گفت ایده های مختلفی برای اتحادیه اروپا مطرح شده است. وزیر خارجه فنلاند در عین حال از ایران خواست به برجام پای‌بند بماند و افزود که اروپا «همکار واقعی آنها بوده است» و «نباید مقصر شناخته شود.» او گفت که دولت پرزیدنت ترامپ می‌خواهد که ایران مانند یک کشور عادی رفتار کند و مردم ایران در وادار کردن رهبرانشان به تغییر رفتار موفق شوند." حق نشر عکس Reuters Image caption مکرون ظاهرا براساس گفتگو با مقامات ارشد دولت ایران پیشنهاد مذاکره بین ترامپ و روحانی را مطرح کرده بود جان بولتون، مشاور امنیت ملی رئیس جمهوری آمریکا، روز سه شنبه با تاکید بر ابراز تمایل اخیر دونالد ترامپ برای دیدار با همتای ایران خود،"به منزله تغییر موضع ما نیست.» به گزارش آسوشیتدپرس، وزیر خارجه هلند نیز تاکید کرد: «جلوگیری از توسعه [جنگ‌افزارهای] هسته ای در خاورمیانه بی‌نهایت اهمیت دارد.» رئیس جمهوری آمریکا سال گذشته با تاکید بر این که برجام نتوانسته مانع فعالیت‌‌های بی‌ثبات کننده و همچنین برنامه موشکی جمهوری اسلامی شود، ایالات متحده را از این توافق خارج کرد و تحریم های هسته ای علیه جمهوری اسلامی را در دو مرحله بازگرداند. این ممکن نیست مگر اینکه آنها دست از اقدامات انقلابی بردارند. دولت پرزیدنت ترامپ در یکسال اخیر فشار حداکثری را بر ایران اعمال کرده و گفته است که رژیم ایران باید مثل یک کشور عادی رفتار کند و از تلاش برای دستیابی به جنگ‌افزارهای هسته‌ای، برنامه گسترده موشکی، کمک به تروریسم، و سایر اقدامات تنش برانگیز خود دست بردارد.» وزیر خارجه آمریکا تاکید کرد: «ما شرایطی را مشخص کردیم و وقتی آن شرایط از سوی ایران رعایت شد، ما امنیت بیشتری برای آمریکائیان فراهم کرده ایم و در آن صورت آماده‌ایم که سر میز مذاکره بنشینیم و منابع لازم به ایران ارائه کنیم تا به کشوری موفق تبدیل شود.

.» در پی میانجیگری فرانسه برای کاهش تنش بین ایران و آمریکا، وزیر خارجه ایران در جریان اجلاس گروه هفت به محل برگزاری این اجلاس سفر کرد و مذاکراتی با مقامات فرانسه داشت.