انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا, دونالد ترامپ, هایکو ماس

انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا, دونالد ترامپ

وزیر خارجه آلمان: آمریکا فقط یک شوی یک نفره نیست | DW | 06.11.2020

هایکو ماس با توجه به رقابت تنگاتنگ میان دو نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از آنها خواست خویشتندار باشند. او ظاهرا با اشاره به اظهارات مناقشه‌برانگیز ترامپ تاکید کرده که آمریکا چیزی بیش از یک 'شوی یک نفره' است.

06/11/2020 05:10:00 ب.ظ

هایکو ماس با توجه به رقابت تنگاتنگ میان دو نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از آنها خواست خویشتندار باشند. او ظاهرا با اشاره به اظهارات مناقشه‌برانگیز ترامپ تاکید کرده که آمریکا چیزی بیش از یک 'شوی یک نفره' است.

هایکو ماس با توجه به رقابت تنگاتنگ میان دو نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از آنها خواست خویشتندار باشند. او ظاهرا با اشاره به اظهارات مناقشه‌برانگیز ترامپ تاکید کرده که آمریکا چیزی بیش از یک 'شوی یک نفره' است.

وزیر خارجه آلمان: آمریکا فقط یک شوی یک نفره نیستهایکو ماس با توجه به رقابت تنگاتنگ میان دو نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از آنها خواست خویشتندار باشند. او ظاهرا با اشاره به اظهارات مناقشه‌برانگیز ترامپ تاکید کرده که آمریکا چیزی بیش از یک"شوی یک نفره" است.

آمریکا به دنبال حمله به نفتکش اسرائیلی: به ایران پاسخ جمعی می‌دهیم برگزاری مراسم تنفیذ ابراهیم رئیسی؛ علی خامنه‌ای: حضور مردم در انتخابات خوب بود اسرائیل: اروپا با اعزام دیپلمات به مراسم تحلیف رئیسی به تجاوزگری مشروعیت می‌دهد

وزیر خارجه دولت فدرال آلمان با توجه به اختلاف نظر درباره نتیجه انتخابات ریاست جمهوری در برخی ایالت‌های آمریکا و احتمال کشیدن شده موضوع به دیوان عالی ابراز نگرانی کرده که چنین تحولاتی امنیت بین‌المللی را به خطر بیندازد.هایکو ماس روز جمعه ششم نوامبر (۱۶ ابان ) به نشریه"بیلد" گفته است که آمریکا به لحاظ بین‌المللی و برای فرونشاندن بحران‌های جهانی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

سه روز پس از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در سوم ماه نوامبر هنوز تکلیف رئیس جمهوری آینده آمریکا مشخص نشده است. در حال حاضر جو بایدن، نامزد حزب دموکرات ۲۶۴ رای الکتورال کسب کرده و دونالد ترامپ ۲۱۴ رای.هر نامزد برای پیروزی نهایی باید دست‌کم ۲۷۰ رای الکتورال را به دست آورد. شمارش آرای پستی در شش ایالت هنوز ادامه دارد و از آنجا که رای‌دهندگان به نامزد دموکرات‌ها بیشتر از این امکان استفاده می‌کنند احتمال پیشی گرفتن بایدن از رقیب خود کم نیست. headtopics.com

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنیدکارزار انتخاباتی دونالد ترامپ تلاش می‌کند از طریق طرح شکایت در دادگاه جلوی ادامه شمارش آرا را بگیرد که در مواردی ناکام مانده است. ترامپ خود را پیشاپیش پیروز رقابت‌ها معرفی کرده و رقیب را به تقلب در شمارش آرا متهم می‌کند.

هایکو ماس ظاهرا با اشاره به این رفتار به گروه رسانه‌ای"فونکه" گفته که آمریکا چیزی فراتر از"یک شوی یک نفره" است و کسی که نفت بر آتش می‌ریزد غیرمسئولانه رفتار می‌کند.او در یک پیام توئیتری هم تاکید کرده که آنچه در ایالات متحده در جریان است نمایانگر آن فرهنگ دموکراتیکی که از آمریکا سراغ داریم نیست. ماس تاکید کرده که مهم این است که همه نتیجه نهایی را بپذیرند زیرا برنده بودن ساده، اما گاهی پذیرش شکست بسیار دشوار است.

وزیر خارجه دولت فدرال آلمان به گروه رسانه‌ای فونکه می‌گوید برای عملکرد دموکراسی بازنده محترم بودن بسیار مهم‌تر از برنده درخشان بودن است.به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندیدجو بایدن در صورت برنده شدن در یکی از ایالت‌هایی که تکلیف آنها به طور رسمی روشن نشده آرای الکتورال لازم برای ورود به کاخ سفید را به دست می‌آورد. مطابق گزارش‌های با شمارش اکثر آرای پستی در ایالت جورجیا بایدن از دونالد ترامپ پیشی گرفته است.

ترامپ یا بایدن: اضطراب و نگرانی در حال افزایش استتکلیف انتخابات هنوز مشخص نیست، معترضان به خیابان آمدندشمارش آرا در ایالات متحده ادامه دارد. نگاه‌ها به آراء ایالت‌های سرنوشت‌ساز است. در چند ایالت ازجمله آریزونا هنوز تکلیف مشخص نشده. بایدن با برد در میشیگان و ویسکانسین به ۲۷۰ رای لازم الکترال برای پیروزی نزدیک می‌شود. وضع آراء ترامپ در ایالت‌های جورجیا و پنسیلوانیا از بایدن بهتر است. در آریزونا هم فاصله‌ای که به سود بایدن بود، در حال کاهش است. headtopics.com

کاخ سفید: اسرائیل به عنوان یک کشور مستقل می‌تواند درباره تلافی کردن حمله به کشتی خود تصمیم بگیرد بحران آتش‌سوزی‌های ترکیه و افزایش انتقادات از دولت اردوغان؛ اروپا هواپیماهای آب‌پاش فرستاد Telegram: Instant View

ترامپ یا بایدن: اضطراب و نگرانی در حال افزایش استگروهی جشن گرفته‌اند  و شادی می‌کنند...فضای جشن و شادی در ادمند (ایالت اکلاهما): یکی از هواداران دونالد ترامپ از شنیدن نخستین نتایج شمارش آراء در ایالت فلوریدا که رقابت تنگاتنگی میان ترامپ و بایدن در جریان بود، شادمانی می‌کند. ترامپ توانست آراء فلوریدا، مهمترین ایالت به اصطلاح چرخشی یا خاکستری آمریکا را از آن خود کند. در برخی ایالت‌های آمریکا هنوز مشخص نیست برنده کیست.

ترامپ یا بایدن: اضطراب و نگرانی در حال افزایش استگروهی دیگر نگران‌اند....در حال انتظار در میدان مک‌فرسون واشنگتن؛ آنها که به پیروزی قاطع جو بایدن امید بسته بودند. با مشخص شدن این موضوع که در بسیاری از ایالت‌ها ترامپ و بایدن، شانه به شانه هم پیش می‌روند، طرفداران دموکرات بایدن را نگران کرده است.

ترامپ یا بایدن: اضطراب و نگرانی در حال افزایش استفضایی متشنج و آماده انفجاردر محلی در واشنگتن در نزدیکی کاخ سفید که جمله‌ی"جان سیاه‌پوستان مهم است" نقش بسته بر زمین، یادواره‌‌ای است برای جورج فلوید، اوضاع ناآرام است.  یکی از هواداران ترامپ (سمت چپ) و یک معترض (سمت راست) برسر یکدیگر فریاد می‌کشند. خبرنگار دویچه وله در واشنگتن، فضا در پایتخت آمریکا را تنش‌آلود و آماده انفجار تشریح می‌کند. 

ترامپ یا بایدن: اضطراب و نگرانی در حال افزایش استشادی زودهنگام؟یک معترض در شهر نیویورک به طور نمادین بر عروسک ترامپ، رئیس جمهور کنونی آمریکا که به طنابی آویزان است، ضربه می‌زند. جو بایدن، نماینده دموکرات‌ها ۲۹ رأی مجمع برگزینندگان ایالت نیویورک را از آن خود کرد. هر نامزد به ۲۷۰ رأی الکترال کالج نیاز دارد تا به عنوان رئیس جمهور آینده آمریکا وارد کاخ سفید شود. headtopics.com

ترامپ یا بایدن: اضطراب و نگرانی در حال افزایش استاعتراضاتی که شعله‌ور می‌شوندپورتلند (ایالت اورگن) ماه‌ها صحنه اعتراض‌های ضدنژادپرستانه بود. در شب انتخابات، معترضان در این جا پرچم آمریکا را به آتش کشیدند. در دیگر شهرهای آمریکا نیز شهروندان به خیابان رفتند. از بیم رخ دادن درگیری‌های خشونت‌آمیز، صاحبان فروشگاه‌ها پنجره‌ها و درهای فروشگاه‌ها را تا قسمتی با تخته‌های چوبی محفوظ کردند. بیشتر ناآرامی‌ها تاکنون در ساعات نخستین پس از بسته شدن محل‌های اخذ رأی گزارش شده است.

ترامپ یا بایدن: اضطراب و نگرانی در حال افزایش استابهام و ناروشنی و تهدیدهای حقوقی  ادامه مطلب: DW فارسی »

چشم‌انداز: دوره مرگبار حسن روحانی، با ایران چه کرد؟

مردم ایران، حسن روحانی و دولت او را چگونه به یاد خواهند آورد؟ چهار ساله دوم ریاست‌جمهوری او، ایران و مردم ایران را به کدام سمت برد؟مهمانان برنامه: مهدی مهدوی...

آقای ماس شکر زیادی خوردند ، تقلب در ابعاد وسیع در حال انجام که گنده چند تا هم درآمده مرتیکه جقی تو هم آدم شدی ؟ از وقتی ترامپ نیروهای آمریکایی رو از اروپا خارج کرد آلمان و فرانسه جای شیرو خالی دیدن چهار سال پيروي متملقانه از فرديكه المان را به عنوان اولين قرباني اش از بين متحدان اروپايي برگزيد. حالا به مرده لگد مي زند اين اقاي وزير خارجه؟ تا حالا متوجه نشده بود كه يك شوي زشت ، دارد مي بيند؟

شما نازی ها هم شدین برای ما آدم!! بهتره آلمان از تقلب دموکرات ها حمایت نکنه. به تو چه فضولی شو یک نفره فقط تو ایران بقیه اداش را در میارند مرکل_پهن_مغز دو سال پیش در انتخابات محلی به شدت باخت و تا امروز با وقاحت تمام،قدرت را رها نکرده با استدلال اینکه دوره‌ ناتمام نماند در حالی که راه معمول سیاسی این است هنگامی که حزب شما میبازد یعنی مردم شمارا نمی‌خواهد و باید بروید. آلمان بیشتر از یک شوی‌یک‌نفره است ابله.

بخواب بابا لحاف سرد شد 🤮 به وزیرتون بگید تو کار بزرگترها دخالت نکنه.خودشون حل میکنن مشکلاتشونه هایکو ماس گه خورد

وزیر خارجه آمریکا در دیدار با وزیر خارجه اوکراین از اقدامات تنش‌زای روسیه انتقاد کردوزیر خارجه آمریکا در دیدار با وزیر خارجه اوکراین از اقدامات تنش‌زای روسیه انتقاد کرد آقای بلینکن همچنین با انتشار توئیتی در این رابطه،‌ بر تداوم پشتیبانی آمریکا از اوکراین «در برابر تجاوزهای مستمر روسیه در دونباس و کریمه» تأکید کرد.

وزیر خارجه ترکیه با وزیر با وزیر بازرگانی آمریکا رایزنی کردوزیر امور خارجه ترکیه و وزیر بازرگانی آمریکا طی تماس تلفنی به بحث و رایزنی پیرامون روابط دوجانبه اقتصادی پرداختند. - خبرگزاری آناتولی

وزیر خارجه آلمان: ما همیشه خواهان یک رابطه سازنده با ترکیه هستیموزیر خارجه آلمان: ما همیشه خواهان یک رابطه سازنده با ترکیه هستیم

وزیر امور خارجه ترکیه به آلمان سفر می‌کندوزیر امور خارجه ترکیه ششم می برای دیدار و گفتگو با مقامات آلمانی عازم این کشور خواهد شد. - خبرگزاری آناتولی چسیش رو چرا برای ما میای😊

مخالفت وزیر خارجه آلمان با تشدید تحریم‌ها علیه روسیه | DW | 26.04.2021به‌رغم حضور نظامی در مرزهای اوکراین و فشارهای روسیه بر آلکسی ناوالنی، منتقد پوتین، وزیر خارجه آلمان مخالف تشدید تحریم‌ها است. هایکو ماس بر لزوم تنش‌زدایی و پیشبرد مذاکرات دیپلماتیک با روسیه تاکید کرده است. آفرین به آلمان که در دسته بندی های شرورانه شرکت نمی کنه ... ❤ Soft policy never worked/works with dictators. Specially Putin!