وزیر خارجه آلمان: آمریکا فقط یک شوی یک نفره نیست | DW | 06.11.2020

06/11/2020 05:10:00 ب.ظ

هایکو ماس با توجه به رقابت تنگاتنگ میان دو نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از آنها خواست خویشتندار باشند. او ظاهرا با اشاره به اظهارات مناقشه‌برانگیز ترامپ تاکید کرده که آمریکا چیزی بیش از یک 'شوی یک نفره' است.

انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا, دونالد ترامپ

هایکو ماس با توجه به رقابت تنگاتنگ میان دو نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از آنها خواست خویشتندار باشند. او ظاهرا با اشاره به اظهارات مناقشه‌برانگیز ترامپ تاکید کرده که آمریکا چیزی بیش از یک 'شوی یک نفره' است.

هایکو ماس با توجه به رقابت تنگاتنگ میان دو نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از آنها خواست خویشتندار باشند. او ظاهرا با اشاره به اظهارات مناقشه‌برانگیز ترامپ تاکید کرده که آمریکا چیزی بیش از یک 'شوی یک نفره' است.

وزیر خارجه دولت فدرال آلمان با توجه به اختلاف نظر درباره نتیجه انتخابات ریاست جمهوری در برخی ایالت‌های آمریکا و احتمال کشیدن شده موضوع به دیوان عالی ابراز نگرانی کرده که چنین تحولاتی امنیت بین‌المللی را به خطر بیندازد.هر نامزد برای پیروزی نهایی باید دست‌کم ۲۷۰ رای الکتورال را به دست آورد. شمارش آرای پستی در شش ایالت هنوز ادامه دارد و از آنجا که رای‌دهندگان به نامزد دموکرات‌ها بیشتر از این امکان استفاده می‌کنند احتمال پیشی گرفتن بایدن از رقیب خود کم نیست.

هایکو ماس ظاهرا با اشاره به این رفتار به گروه رسانه‌ای"فونکه" گفته که آمریکا چیزی فراتر از"یک شوی یک نفره" است و کسی که نفت بر آتش می‌ریزد غیرمسئولانه رفتار می‌کند.به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندیدتکلیف انتخابات هنوز مشخص نیست، معترضان به خیابان آمدند

ادامه مطلب:
DW فارسی »

خروش غیرت دینی مردم زنجان / پایتخت شور و شعور حسینی یکصدا لبیک یا خامنه‌ای را فریاد زدند + تصاویر- اخبار زنجان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

آقای ماس شکر زیادی خوردند ، تقلب در ابعاد وسیع در حال انجام که گنده چند تا هم درآمده مرتیکه جقی تو هم آدم شدی ؟ از وقتی ترامپ نیروهای آمریکایی رو از اروپا خارج کرد آلمان و فرانسه جای شیرو خالی دیدن چهار سال پيروي متملقانه از فرديكه المان را به عنوان اولين قرباني اش از بين متحدان اروپايي برگزيد. حالا به مرده لگد مي زند اين اقاي وزير خارجه؟ تا حالا متوجه نشده بود كه يك شوي زشت ، دارد مي بيند؟

شما نازی ها هم شدین برای ما آدم!! بهتره آلمان از تقلب دموکرات ها حمایت نکنه. به تو چه فضولی شو یک نفره فقط تو ایران بقیه اداش را در میارند مرکل_پهن_مغز دو سال پیش در انتخابات محلی به شدت باخت و تا امروز با وقاحت تمام،قدرت را رها نکرده با استدلال اینکه دوره‌ ناتمام نماند در حالی که راه معمول سیاسی این است هنگامی که حزب شما میبازد یعنی مردم شمارا نمی‌خواهد و باید بروید. آلمان بیشتر از یک شوی‌یک‌نفره است ابله.

بخواب بابا لحاف سرد شد 🤮 به وزیرتون بگید تو کار بزرگترها دخالت نکنه.خودشون حل میکنن مشکلاتشونه هایکو ماس گه خورد

وزیر خارجه آمریکا در دیدار با وزیر خارجه اوکراین از اقدامات تنش‌زای روسیه انتقاد کردوزیر خارجه آمریکا در دیدار با وزیر خارجه اوکراین از اقدامات تنش‌زای روسیه انتقاد کرد آقای بلینکن همچنین با انتشار توئیتی در این رابطه،‌ بر تداوم پشتیبانی آمریکا از اوکراین «در برابر تجاوزهای مستمر روسیه در دونباس و کریمه» تأکید کرد.

وزیر خارجه ترکیه با وزیر با وزیر بازرگانی آمریکا رایزنی کردوزیر امور خارجه ترکیه و وزیر بازرگانی آمریکا طی تماس تلفنی به بحث و رایزنی پیرامون روابط دوجانبه اقتصادی پرداختند. - خبرگزاری آناتولی

وزیر خارجه آلمان: ما همیشه خواهان یک رابطه سازنده با ترکیه هستیموزیر خارجه آلمان: ما همیشه خواهان یک رابطه سازنده با ترکیه هستیم

وزیر امور خارجه ترکیه به آلمان سفر می‌کندوزیر امور خارجه ترکیه ششم می برای دیدار و گفتگو با مقامات آلمانی عازم این کشور خواهد شد. - خبرگزاری آناتولی چسیش رو چرا برای ما میای😊

مخالفت وزیر خارجه آلمان با تشدید تحریم‌ها علیه روسیه | DW | 26.04.2021به‌رغم حضور نظامی در مرزهای اوکراین و فشارهای روسیه بر آلکسی ناوالنی، منتقد پوتین، وزیر خارجه آلمان مخالف تشدید تحریم‌ها است. هایکو ماس بر لزوم تنش‌زدایی و پیشبرد مذاکرات دیپلماتیک با روسیه تاکید کرده است. آفرین به آلمان که در دسته بندی های شرورانه شرکت نمی کنه ... ❤ Soft policy never worked/works with dictators. Specially Putin!

جهان وزیر خارجه آلمان: آمریکا فقط یک شوی یک نفره نیست هایکو ماس با توجه به رقابت تنگاتنگ میان دو نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از آنها خواست خویشتندار باشند.April 13, 2021 ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد، آنتونی بلینکن در دیدار با دیمترو کولبا بر حمایت همه‌جانبه و بی‌دریغ دولت پرزیدنت بایدن از تمامیت ارضی آن کشور اروپایی تاکید کرد.وزیر امور خارجه ترکیه و وزیر بازرگانی آمریکا طی تماس تلفنی به بحث و رایزنی پیرامون روابط دوجانبه اقتصادی پرداختند.06.

او ظاهرا با اشاره به اظهارات مناقشه‌برانگیز ترامپ تاکید کرده که آمریکا چیزی بیش از یک"شوی یک نفره" است. وزیر خارجه دولت فدرال آلمان با توجه به اختلاف نظر درباره نتیجه انتخابات ریاست جمهوری در برخی ایالت‌های آمریکا و احتمال کشیدن شده موضوع به دیوان عالی ابراز نگرانی کرده که چنین تحولاتی امنیت بین‌المللی را به خطر بیندازد. بر پایه این بیانیه مطبوعاتی دو مقام ارشد دیپلماتیک درباره ضرورت اصلاحات اقتصادی از جمله ادامه مبارزه با فساد اداری با هدف تقویت نهادهای اوکراین و ایجاد پیوند بیشتر میان این کشور و اروپای غربی گفتگو کردند. هایکو ماس روز جمعه ششم نوامبر (۱۶ ابان ) به نشریه"بیلد" گفته است که آمریکا به لحاظ بین‌المللی و برای فرونشاندن بحران‌های جهانی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.2021 آنکارا/ خبرگزاری آناتولی مولود چاووش‌اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه با ویلبر راس، وزیر بازرگانی آمریکا به صورت تلفنی گفت‌وگو کرد. سه روز پس از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در سوم ماه نوامبر هنوز تکلیف رئیس جمهوری آینده آمریکا مشخص نشده است. در حال حاضر جو بایدن، نامزد حزب دموکرات ۲۶۴ رای الکتورال کسب کرده و دونالد ترامپ ۲۱۴ رای. این روند در آینده نیز ادامه خواهد داشت.

هر نامزد برای پیروزی نهایی باید دست‌کم ۲۷۰ رای الکتورال را به دست آورد. وزیر امور خارجه ترکیه امروز همچنین با گردان گرلیچ رادمان، همتای کروات خود نیز تلفنی گفت‌وگو کرده بود. شمارش آرای پستی در شش ایالت هنوز ادامه دارد و از آنجا که رای‌دهندگان به نامزد دموکرات‌ها بیشتر از این امکان استفاده می‌کنند احتمال پیشی گرفتن بایدن از رقیب خود کم نیست. دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید کارزار انتخاباتی دونالد ترامپ تلاش می‌کند از طریق طرح شکایت در دادگاه جلوی ادامه شمارش آرا را بگیرد که در مواردی ناکام مانده است. ترامپ خود را پیشاپیش پیروز رقابت‌ها معرفی کرده و رقیب را به تقلب در شمارش آرا متهم می‌کند. هایکو ماس ظاهرا با اشاره به این رفتار به گروه رسانه‌ای"فونکه" گفته که آمریکا چیزی فراتر از"یک شوی یک نفره" است و کسی که نفت بر آتش می‌ریزد غیرمسئولانه رفتار می‌کند.

او در یک پیام توئیتری هم تاکید کرده که آنچه در ایالات متحده در جریان است نمایانگر آن فرهنگ دموکراتیکی که از آمریکا سراغ داریم نیست. ماس تاکید کرده که مهم این است که همه نتیجه نهایی را بپذیرند زیرا برنده بودن ساده، اما گاهی پذیرش شکست بسیار دشوار است. وزیر خارجه دولت فدرال آلمان به گروه رسانه‌ای فونکه می‌گوید برای عملکرد دموکراسی بازنده محترم بودن بسیار مهم‌تر از برنده درخشان بودن است. به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید جو بایدن در صورت برنده شدن در یکی از ایالت‌هایی که تکلیف آنها به طور رسمی روشن نشده آرای الکتورال لازم برای ورود به کاخ سفید را به دست می‌آورد. مطابق گزارش‌های با شمارش اکثر آرای پستی در ایالت جورجیا بایدن از دونالد ترامپ پیشی گرفته است.

ترامپ یا بایدن: اضطراب و نگرانی در حال افزایش است تکلیف انتخابات هنوز مشخص نیست، معترضان به خیابان آمدند شمارش آرا در ایالات متحده ادامه دارد. نگاه‌ها به آراء ایالت‌های سرنوشت‌ساز است. در چند ایالت ازجمله آریزونا هنوز تکلیف مشخص نشده. بایدن با برد در میشیگان و ویسکانسین به ۲۷۰ رای لازم الکترال برای پیروزی نزدیک می‌شود. وضع آراء ترامپ در ایالت‌های جورجیا و پنسیلوانیا از بایدن بهتر است.

در آریزونا هم فاصله‌ای که به سود بایدن بود، در حال کاهش است. ترامپ یا بایدن: اضطراب و نگرانی در حال افزایش است گروهی جشن گرفته‌اند  و شادی می‌کنند... فضای جشن و شادی در ادمند (ایالت اکلاهما): یکی از هواداران دونالد ترامپ از شنیدن نخستین نتایج شمارش آراء در ایالت فلوریدا که رقابت تنگاتنگی میان ترامپ و بایدن در جریان بود، شادمانی می‌کند.

 ترامپ توانست آراء فلوریدا، مهمترین ایالت به اصطلاح چرخشی یا خاکستری آمریکا را از آن خود کند. در برخی ایالت‌های آمریکا هنوز مشخص نیست برنده کیست. ترامپ یا بایدن: اضطراب و نگرانی در حال افزایش است گروهی دیگر نگران‌اند...

. در حال انتظار در میدان مک‌فرسون واشنگتن؛ آنها که به پیروزی قاطع جو بایدن امید بسته بودند. با مشخص شدن این موضوع که در بسیاری از ایالت‌ها ترامپ و بایدن، شانه به شانه هم پیش می‌روند، طرفداران دموکرات بایدن را نگران کرده است. ترامپ یا بایدن: اضطراب و نگرانی در حال افزایش است فضایی متشنج و آماده انفجار در محلی در واشنگتن در نزدیکی کاخ سفید که جمله‌ی"جان سیاه‌پوستان مهم است" نقش بسته بر زمین، یادواره‌‌ای است برای جورج فلوید، اوضاع ناآرام است.  یکی از هواداران ترامپ (سمت چپ) و یک معترض (سمت راست) برسر یکدیگر فریاد می‌کشند.

خبرنگار دویچه وله در واشنگتن، فضا در پایتخت آمریکا را تنش‌آلود و آماده انفجار تشریح می‌کند.  ترامپ یا بایدن: اضطراب و نگرانی در حال افزایش است شادی زودهنگام؟ یک معترض در شهر نیویورک به طور نمادین بر عروسک ترامپ، رئیس جمهور کنونی آمریکا که به طنابی آویزان است، ضربه می‌زند. جو بایدن، نماینده دموکرات‌ها ۲۹ رأی مجمع برگزینندگان ایالت نیویورک را از آن خود کرد. هر نامزد به ۲۷۰ رأی الکترال کالج نیاز دارد تا به عنوان رئیس جمهور آینده آمریکا وارد کاخ سفید شود. ترامپ یا بایدن: اضطراب و نگرانی در حال افزایش است اعتراضاتی که شعله‌ور می‌شوند پورتلند (ایالت اورگن) ماه‌ها صحنه اعتراض‌های ضدنژادپرستانه بود.

در شب انتخابات، معترضان در این جا پرچم آمریکا را به آتش کشیدند. در دیگر شهرهای آمریکا نیز شهروندان به خیابان رفتند. از بیم رخ دادن درگیری‌های خشونت‌آمیز، صاحبان فروشگاه‌ها پنجره‌ها و درهای فروشگاه‌ها را تا قسمتی با تخته‌های چوبی محفوظ کردند. بیشتر ناآرامی‌ها تاکنون در ساعات نخستین پس از بسته شدن محل‌های اخذ رأی گزارش شده است. ترامپ یا بایدن: اضطراب و نگرانی در حال افزایش است ابهام و ناروشنی و تهدیدهای حقوقی  با توجه به نامشخص بودن نتیجه نهایی انتخابات، ترامپ روز ۴ نوامبر خود را پیروز انتخابات معرفی کرد و با اشاره به تأخیر در اعلام نتایج از"فریب ملت" سخن گفت و اعلام کرد که اعتراضش را به دادگاه عالی می‌برد تا جلو شمارش آراء را که هنوز ادامه دارد، بگیرد.

ستاد انتخاباتی بایدن هم در مقابل اعلام کرده است که در صورتی که ترامپ دست به این اقدام بزند، آمادگی مقابله حقوقی با آن را دارد. .