وزیر دفاع آمریکا می‌گوید تلاش‌هایش برای گفتگو با مقامات ارشد نظامی چین بی‌نتیجه بوده است

23/05/2021 01:50:00 ق.ظ

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

Newsletter, چین

وزیر دفاع آمریکا می‌گوید تلاش‌هایش برای گفتگو با مقامات ارشد نظامی چین بی‌نتیجه بوده است به گزارش رویترز وزیر دفاع آمریکا این موضوع را در روز جمعه ۳۱ اردیبهشت اعلام کرد.

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

به گزارش رویترز وزیر دفاع آمریکا این موضوع را در روز جمعه ۳۱ اردیبهشت اعلام کرد.روابط چین و آمریکا به طور فزاینده‌ای تیره شده است و این دو کشور، که بزرگترین اقتصادهای جهان هستد، بر سر مسائل بسیاری، از تایوان گرفته تا کارنامه حقوق بشری چین و فعالیت های نظامی پکن در دریای جنوبی چین، اختلاف نظر دارند.

به رغم چنین روابطی، مقامات نظامی آمریکا مدت‌های طولانی در پی آن بوده‌اند که مسیرهای ارتباطی با همتایان چینی خود را باز نگه دارند تا از این طریق بتوانند تنش‌های ناگهانی نظامی را کنترل کنند و به هر حادثه ای از طریق برقراری تماس، رسیدگی کنند.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

اعتراض‌های گسترده و سرکوب شدید در ایران؛ شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان دعوت به اعتصاب کرد

صدا و سیمای جمهوری اسلامی می‌گوید در اعتراضات یک هفته گذشته تاکنون و بر اساس آمار غیررسمی دست‌کم ۴۱ نفر جان خود را از دست داده‌اند. ادامه مطلب >>

مقام های ارشد چین ،یعنی خاندان فریماسیونرها و این ها که چین را در دست دارند. دایورت کردن روی ت خ م چپشان یعنی اینکه یواش یواش باید جمع کنید و برید هر کشوری و قدرتی و امپراطوری دوره ای داره دوره شما هم داره به پایان میرسه