وزارت خارجه ایران کاردار امارات متحده عربی را احضار کرد

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 21 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 12%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

وزارت خارجه ایران کاردار امارات متحده عربی را به دلیل تیراندازی گارد ساحلی این کشور به ماهی‌گیران ایرانی و کشته شدن دو صیاد احضار کرد. - خبرگزاری آناتولی

وزارت خارجه ایران کاردار امارات متحده عربی را به دلیل تیراندازی گارد ساحلی این کشور به ماهی‌گیران ایرانی و کشته شدن دو صیاد احضار کرد.وزارت امور خارجه ایران، کاردار امارات متحده عربی در تهران را به دلیل تیراندازی گارد ساحلی این کشور به چند لنج صیادی،"توقیف" یک لنج و"کشته شدن دو صیاد" ایرانی احضار کرد.

در اطلاعیه وزارت خارجه ایران در این باره آمده که تیراندازی شناورهای گارد ساحلی امارات به لنج‌های ایرانی منجر به کشته شدن دو صیاد گردیده است. همچنین تصریح شده:"کاردار در جریان احضار ضمن ابراز تاسف از وقوع این اتفاق، تاکید کرد مراتب را بلافاصله به ابوظبی منعکس خواهد کرد. در کمتر از بیست و چهار ساعت، ملاقات دومی نیز بین کاردار امارات با مدیرکل حقوقی بین المللی وزارت امور خارجه برای پیگیری نتایج برگزار شد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 11. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

احضار کاردار امارات به وزارت امور خارجهدر پی تیراندازی شناورهای گارد ساحلی امارات عربی متحده به چند لنج صیادی ایرانی و توقیف یکی از آنها در عصر روز ۲۷/ ۵/ ۹۹ در خلیج فارس که منجر به کشته شدن دو صیاد شد، رسیدگی فوری و قاطع به این رخداد تلخ در دستور کار مراجع ذیربط قرار گرفت و پس از بررسی دقیق وضعیت میدانی، در اولین ساعات کاری روز بعد کاردار این کشور در تهران توسط مدیرکل حقوقی بین المللی به وزارت امورخارجه احضار شد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

تقلای وزیر خارجه سعودی برای تمدید تحریم های ایران در دیدار با هایکو ماسوزیر امور خارجه عربستان در نشست خبری مشترک با همتای آلمانی خود خواستار تمدید تحریم های تسلیحاتی علیه ایران شد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

وزیر خارجه آمریکا برای اعلام آغاز روند بازگرداندن تحریم‌های هسته‌ای ایران به سازمان ملل می‌رود🔺وزیر خارجه آمریکا برای اعلام آغاز روند بازگرداندن تحریم‌های هسته‌ای ایران به سازمان ملل می‌رود ۳۰ روز پس از اعلام مایک پمپئو، طیفی از تحریم های سازمان ملل باز گردانده می‌شود، از جمله این الزام که ایران باید همه فعالیتهای غنی‌سازی اورانیوم را تعلیق کند
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

واکنش سخنگوی وزارت خارجه به ادعای پرداخت پول برای کشتن سربازان آمریکایی در افغانستانسخنگوی وزارت امور خارجه به ادعای برخی رسانه های آمریکایی مبنی بر پرداخت پول از سوی کشورهای دیگر به طالبان برای کشتن سربازان آمریکایی در افغانستان واکنش نشان داد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

انتقاد وزارت خارجه به اقدم غیر حرفه‌ای برخی رسانه‌هاروابط عمومی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در اطلاعیه‌ای از اقدام غیر حرفه‌ای برخی رسانه‌ها در تلفیق مواضع غیر مرتبط و فرعی مقامات ارشد خارجی برای القای ضعف در مواضع تیم مذاکره کننده ایرانی در زمان مذاکره در مورد رفع تحریم‌های تسلیحاتی در سال ١٣٩۴ ابراز تاسف کرد.
منبع: PadDolat - 🏆 18. / 51 ادامه مطلب »

انتقاد وزارت خارجه به اقدام غیر حرفه‌ای برخی رسانه‌هاتهران - ایرنا- روابط عمومی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در اطلاعیه‌ای از اقدام غیر حرفه‌ای برخی رسانه‌ها در تلفیق مواضع غیر مرتبط و فرعی مقامات ارشد خارجی برای القای ضعف در مواضع تیم مذاکره کننده ایرانی در زمان مذاکره در مورد رفع تحریم‌های تسلیحاتی در سال ١٣٩۴ ابراز تاسف کرد.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »