وزارت خارجه آمریکا: زلمی خلیلزاد با نمایندگان طالبان و مقامات هند و پاکستان دیدار می کند

07/05/2020 12:09:00 ب.ظ

وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که زلمی خلیلزاد نماینده ویژه آمریکا امور مربوط به صلح افغانستان، با نمایندگان طالبان در دوحه و مقامات هند و پاکستان در جریان سفر به دهلی نو و اسلام آباد دیدار خواهد کرد.

آمریکا, افغانستان

🔺وزارت خارجه آمریکا : زلمی خلیلزاد با نمایندگان طالبان و مقامات هند و پاکستان دیدار می کند ⚡️وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد نماینده ویژه آمریکا امور صلح افغانستان ، با نمایندگان طالبان در دوحه و مقامات هند و پاکستان در دهلی نو و اسلام‌آباد دیدار می کند.

وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که زلمی خلیلزاد نماینده ویژه آمریکا امور مربوط به صلح افغانستان ، با نمایندگان طالبان در دوحه و مقامات هند و پاکستان در جریان سفر به دهلی نو و اسلام آباد دیدار خواهد کرد.

مایک پمپئو: رژیم تروریستی جمهوری اسلامی ایران از جنایات بشار اسد در سوریه حمایت می‌کندمایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده، گفت که امیدوار است جمهوری اسلامی در مورد حضور خود در سوریه بازنگری کرده و منابع خود را صرف مردم ایران کند.وزیر خارجه آمریکا روز چهارشنبه ۱۷ اردیبهشت در جریان یک کنفرانس خبری گفت: «ما به وضوح به رژیم اسد و روسیه گفته‌ایم ایران باید سوریه را ترک کند.»

مایک پمپئو افزود: «ما گفته‌ایم ایران باید نه فقط جنوب غربی سوریه - منطقه‌ای که تاثیر مستقیم و واقعی بر اسرائیل و سایر بخش‌های جولان دارد - بلکه [سراسر سوریه] را ترک کند.»وزیر خارجه آمریکا گفت: «همین رژیم تروریستی که درباره آن صحبت می‌کنیم، یعنی جمهوری اسلامی ایران، کمپینی دارد که با آن از اقدامات اسد - که زندگی صدها هزار تن را از بین برده و شش تا هفت میلیون شهروند سوریه را مجبور به فرار از آن کشور کرده است - حمایت می‌کند. رژیم ایران به همان اندازه رژیم سوریه مسئول [این وضعیت] است.»

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

اختصاصی| بازدید میدانی وزیر کشور از مناطق آسیب‌دیده حوادث تروریستی زاهدان+ فیلم- اخبار سیستان و بلوچستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

ایشون رئیس جمهور بعدی افغانستان هستن ؟

وزارت خارجه آمریکا: رفتار بی‌رحمانه ایران با مهاجران افغانستانی هولناک استوزارت خارجه آمریکا : رفتار بی‌رحمانه ایران با مهاجران افغانستان ی هولناک است خانم ولز در پیامی در توئیتر گفت: « ما از درخواست‌ها برای انجام تحقیقات کامل و جامع، حمایت می‌کنیم. کسانی که در مورد این آزارها مجرم شناخته شوند، باید پاسخگو قرار گیرند.» جنایتکاران رو باید نابود کرد رفتار شما چاقالا خوبه رفتار خودتون با مهاجران مکزیکی و جدا کردنشون از بچه هاشون و بازداشت بچه‌ها جدا از خانواده هاشون رو هنوز یادمونه رطب خورده چرا منع رطب میکنه

ترامپ: حمله به عراق بدترین تصمیم در تاریخ آمریکا بودرئیس‌جمهوری آمریکا اعلام کرد که تصمیم جورج بوش پسر در خصوص حمله به عراق در سال ۲۰۰۳، بدترین تصمیم در تاریخ آمریکا بود. واستمراران نیز همان زیانها راداردودیگران که بیایندممکن است تکرارکنندویابه غفلت خودادامه دهندکه جززیان به خودودیگران ندارد. خدا ننت و بيامرزه اينا تبليغات انتخاباتيس خودت و وزير خارجت ايران رو تهديد ميكنيدحتي دارو و غذاو 25%جمعيت جهان رو تحريم كردي اون گلابي هوك دائم مزخرف ميكه تمام اوباش رو با پول بسيج كردي سردار ايراني رو در اقدامي تروريستي شهيد كردي كرونا گند زدي بد ترين هستي این خبر هم مثل خبر های که اگر بگردی دنبال منبعش میبینی ترامپ گفته بهترین تصمیم ولی ایسنا برعکس ترجمه میکنه مثل صدا و سیما

وزیر دفاع آمریکا: روند صلح در افغانستان طبق برنامه پیش نمی‌رودوزیر دفاع آمریکا : روند صلح در افغانستان طبق برنامه پیش نمی‌رود مارک اسپر روز دوشنبه طی سخنانی در «انستیتو بروکینگز»، گفت: «این روند از برنامه عقب است. ما به صحبت با دو طرف درباره آن چه لازم است برای اجرای کامل توافق انجام دهند ادامه می دهیم.» آمریکا هیچ وقت به دنبال صلح نبوده و نیست دست راستش رو برای دست دوستی دراز میکنه درحالی که چاقو توی دست چپش به پشت و آماده فرصته تاریخ این رو ثابت کرده ثبات در منطقه فقط با خروج آمریکا به وجود میاد و آمریکا اصلا این ثبات رو نخواسته و نمی خواد همه مردم افغانستان می‌دانند که نسبت به یک طالب، سگ به مراتب باوفا تر است. حداقل سگ از خانه‌ی خود تا آخرین قطره‌ی خون دفاع می‌کند و نمی‌گذارد که کسی خانه صاحبش را ویران کند؛ اما طالبان می‌آیند سرک و دیگر مادیات عام‌المنفعه را از بیخ ویران می‌کنند...😑😑 سیاست خارجی دولت تروریست دونالد ترامپ، در غالب موارد شکست خورده است. روز_قدس

سازمان بهداشت جهانی: ادعای آمریکا درباره منشا کرونا گمانه‌زنی است | DW | 05.05.2020مایک ‌پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا بار دیگر مدعی شده است که سرمنشا ویروس بیماری کرونای جدید از آزمایشگاهی در ووهان است. سازمان بهداشت جهانی می‌گوید سند و مدرکی برای اثبات این ادعا از سوی آمریکا عرضه نشده است. سند مدرك بده سازمان فاسد بهداشت جهانى كه بده به كمونيست ها تا مدارك رو نابود كنند ! بخدا این پمپ اوو اگر هزارتا چاقو بسازه یکیش دسته نداره . روی هرچی دروغگو را سفید کرده.

زنبور قاتل آسیایی در کمین زنبور عسل آمریکااین زنبور که با نام علمی «وسپا ماندارینا» شناخته می‌شود، بزرگترین زنبور جهان است که تا ۵ سانتیمتر رشد می‌کند و طول بال‌هایش بیش از ۷ سانتیمتر می‌رسد. شانس ک نیست تو زنبور ها هم ما تروریست هستیم واااییی آسیایی ها زنبوراشونم خطرناکه،چقدر این آمریکایی ها و حتی زنبوراشون مظلومن،خدا میشنوی،این همه مظلومیت رو می بینی؟؟؟؟

پرزیدنت ترامپ وعده داد اقتصاد آمریکا را به وضعیت نیرومند قبل از شیوع کرونا بازگرداندپرزیدنت ترامپ وعده داد اقتصاد آمریکا را به وضعیت نیرومند قبل از شیوع کرونا بازگرداند دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا ، اعلام کرد اقتصاد آمریکا ، که در پی گسترش ویروس کرونا آسیب دیده است، را ترمیم کرده و به حال قبل بازگرداند. چرت گفته خدایش رئیس جمهور متعهدی هستند هر وعده انتخاباتی که دادند پاش وایستادن، الان هم این قولش رو اجرائی می کنه! ترامپ این همه آمریکایی مردن به خاطر کرونا، پس اونا چی، فقط پول؟ جون آدم ها تو آمریکا از جون یه گوسفند هم کم ارزش تره. Calexit وایتکس الاغ_دانا

اردیبهشت ۱۷, ۱۳۹۹ مایک پمپئو: رژیم تروریستی جمهوری اسلامی ایران از جنایات بشار اسد در سوریه حمایت می‌کند مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده، گفت که امیدوار است جمهوری اسلامی در مورد حضور خود در سوریه بازنگری کرده و منابع خود را صرف مردم ایران کند.شد.به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه خبری روسیا الیوم، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا ضمن انتقاد شدید از سیاست خارجی دولت بوش پسر به خاطر آغاز جنگ عراق پس از حملات ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱، تصریح کرد: به وضعیت نیروهایمان در حال حاضر بنگرید، ما در حال حاضر در شرایط متفاوتی قرار داریم.بخش انگلیسی صدای آمریکا - مارک اسپر، وزیر دفاع ایالات متحده، می‌گوید، روند صلح در افغانستان با سرعتی که انتظار می‌رفت پیش نمی‌رود و طالبان در کاهش خشونت در آن کشور جنگ‌زده کوتاهی کرده است.

وزیر خارجه آمریکا روز چهارشنبه ۱۷ اردیبهشت در جریان یک کنفرانس خبری گفت: «ما به وضوح به رژیم اسد و روسیه گفته‌ایم ایران باید سوریه را ترک کند.» مایک پمپئو افزود: «ما گفته‌ایم ایران باید نه فقط جنوب غربی سوریه - منطقه‌ای که تاثیر مستقیم و واقعی بر اسرائیل و سایر بخش‌های جولان دارد - بلکه [سراسر سوریه] را ترک کند. ما از درخواست‌ها برای انجام تحقیقات کامل و جامع، حمایت می‌کنیم.» وزیر خارجه آمریکا گفت: «همین رژیم تروریستی که درباره آن صحبت می‌کنیم، یعنی جمهوری اسلامی ایران، کمپینی دارد که با آن از اقدامات اسد - که زندگی صدها هزار تن را از بین برده و شش تا هفت میلیون شهروند سوریه را مجبور به فرار از آن کشور کرده است - حمایت می‌کند. شاید بدترین تصمیم در تاریخ ایالات متحده بود. رژیم ایران به همان اندازه رژیم سوریه مسئول [این وضعیت] است.» مقام‌های افغانستان روز یکشنبه ۱۴ اردیبهشت در جستجوی ده‌ها شهروند افغانستانی بودند که گزارش شده بود مرزبانی ایران پس از شکنجه و برای اخراج‌شان، آنها را به درون یک رود مرزی انداخته‌اند.» مایک پمپئو گفت: «ما امیدوارم که آنها [رژیم ایران] در این مورد بازنگری کنند و به کاری که ایران به آن نیاز دارد - یعنی رسیدگی به مردم خود در این روزهای دشوار درون جمهوری اسلامی ایران - بپردازد. وزیر دفاع آمریکا تاکید کرد هر چند طالبان به وعده خود مبنی بر عدم حمله به نیروهای بین المللی وفادار بوده‌اند، اما حملات علیه نیروهای دولت افغانستان افزایش یافته است: «از طرف طالبان در سطح خشونت کاهشی صورت نگرفته است.

به نظر ما آن منابع می‌تواند بسیار بهتر و در جهت حمایت از مردم ایران استفاده شود. پیکرهای هشت تن از آنها هنوز پیدا نشده است. ما نقش پلیس راهنمایی و رانندگی را در آنجا داریم.» مقامات ارشد دفاعی اسرائیل: ایران در حال عقب‌نشینی از خاک سوریه است وزیر خارجه آمریکا همچنین گفت: «هفته گذشته ایالات متحده یک شخص حقیقی و شرکت او را، که سال‌ها با نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مبادله داشتند و برای کارزار تروریستی آنها ایجاد درآمد و تامین منابع می‌کردند، تحریم کرد. هرکسی که در مبادله با یک نهاد ایرانی است باید نهایت احتیاط را به خرج دهد و مطمئن شود آن‌ها با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی کار نمی‌کنند. مقامات جمهوری اسلامی این خبر را تکذیب کرده‌اند؛ با این حال، وزارت خارجه افغانستان با اعلام آغاز تحقیقات خود، روز یکشنبه از مقامات جمهوری اسلامی خواست دربارهٔ شکنجه و غرق‌کردن مهاجران افغانستانی در مرز ایران تحقیق کنند.» آمریکا یک شهروند ایرانی عراقی را به دلیل همکاری با نیروی قدس سپاه پاسداران تحریم کرد مایک پمپئو همچنین ضمن تشکر از سوئیس به عنوان حافظ منافع آمریکا در ایران برای بیش از چهار دهه، گفت: «از تلاش‌های آن کشور [سوئیس] برای تمدید مرخصی استعلاجی مایکل وایت از زندان و تلاش برای گرفتن مرخصی بشردوستانه از زندان برای سیامک نمازی و مراد طاهباز و همچنین برای بازگرداندن تمامی شهروندان آمریکایی که به ناحق دستگیر شده‌اند، تشکر می‌کنم. ترامپ در بخش دیگری از اظهارات خود، مدعی شد، پیروزی وی در انتخابات ریاست‌جمهوری پیشین، تنها دلیلی است که آمریکا با کره‌شمالی وارد جنگ نشده است. ما از تلاش و حمایت و همه کارهایی که کرده‌اند، تشکر می‌کنیم. واحد نیروی هوایی سنتکام دست‌کم از سال ۲۰۱۳ ماهانه شمار پروازها و عملیات هوایی خود را به صورت آنلاین روزآمد و منتشر می‌کرد.

» وزیر خارجه آمریکا افزود: «ما تنها کشور جهان نیستیم که شهروندانش مورد خشونت بی‌رحمانه رژیم ایران قرار می‌گیرند. من این هفته از شنیدن گزارش‌هایی در مورد اقدام ماموران ایرانی در مرز افغانستان در استان هرات - که مهاجران افغانستانی که فقط برای یافتن غذا و کار از مرز رد شده بودند را، مورد آزار و شکنجه قرار داده و غرق کرده‌اند - منزجر شدم. به کره‌شمالی نگاه کنید؛ جنگ کجاست؟ اگر من رییس‌جمهور نمی‌شدم، همین حالا در حال جنگ بودید.» مایک پمپئو گفت: «ما مقامات افغانستان را تشویق می‌کنیم که تحقیقات کاملی را انجام دهند و خواهان پاسخگو نگه داشتن مقصران [این جنایت] باشند.» .