ورود فرستاده آمریکا به بیروت؛ دعوت به اصلاحات اقتصادی بسیار ضروری

20/12/2019 07:23:00 ب.ظ

ورود فرستاده آمریکا به بیروت؛ دعوت به اصلاحات اقتصادی بسیار ضروری #العربية

العربية

ورود فرستاده آمریکا به بیروت؛ دعوت به اصلاحات اقتصادی بسیار ضروری العربية

میشل عون رئیس‌جمهوری لبنان، امروز جمعه‌، دیوید هیل معاون وزیر امور خارجه آمر‌یکا را در راس هیئتی به

ریاست جمهوری لبنان در توئیتر خود به نقل از هیل نوشت: «من امروز به درخواست ما‌یک پمپئو وزیر امور خارجه برای دیدار با رهبران لبنان به منظور بحث و گفت‌وگو در باره شرایط کنونی در اینجا حضور دارم و این دیدار بیانگر قدرت شراکت دو ‌کشور ما است.»دعوت به خویشتن‌داری

هیل گفت: «ایالات متحده از نیروهای امنیتی می‌خواهد ‌که به تضمین سلامت تظاهرکنندگان در هنگام حضور آنها در تظاهرات مسالمت‌آمیز، ادامه داده و خواهان خویشتن‌داری همه اطراف هستم، زیرا در گفتمان مدنی، جایی برای خشونت وجود ندارد.»او افزود: «وقت آن فرا رسیده تا منافع حزبی کنارگذاشته شده و در راستای منافع ملی حرکت شود‌، اصلاحات به پیش برده و کابینه‌ای متعهد و توانا به انجام اصلاحات‌، تشکیل شود.»

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »

اختصاصی| بازدید میدانی وزیر کشور از مناطق آسیب‌دیده حوادث تروریستی زاهدان+ فیلم- اخبار سیستان و بلوچستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

خطیب جمعه تهران: ملت مسیح آمریکا به خاطر حضرت مسیح به ترامپ رای ندهندخطیب موقت نماز جمعه این هفته تهران، از مردم آمریکا که آنها را «ملت مسیح» نامید خواست تا اگر واقعا 😅 بخاطر تو حتما بهش رای نمیدن zortema2 افتادن به پاچه خواري مردم امريكا!!! هرهرهرهر

ورود انسولین به مشهد/ توزیع دارو بر اساس سقف تعیین شده بیمه بیمارانمدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به ورود محموله داروی انسولین به مشهد از توزیع انسولین در داروخانه‌های وابسته به دانشگاه علوم پزشکی مشهد بر اساس سقف تأیید شده بیمه بیماران دیابتی خبر داد. این است نتیجه حکومت آخوندی. شما جایی را بفرمایید که سالم است و درست کار میکند.

اکثریت مجلس آمریکا به طرح استیضاح ترامپ رای موافق داد | DW | 19.12.2019اکثریت اعضای مجلس نمایندگان آمریکا دو اتهام دونالد ترامپ در پرونده اوکراین را وارد دانستند. با مصوبه مجلس نمایندگان، طرح استیضاح ترامپ برای بررسی نهایی به مجلس سنا سپرده می‌شود.

مجلس نمایندگان آمریکا به طرح استیضاح ترامپ رای مثبت داد«سوءاستفاده از قدرت» و «کارشکنی در کار کنگره» دو ماده طرح استیضاح دونالد ترامپ است. این طرح اکنون برای رسیدگی نهایی به مجلس سنا ارجاع می شود.

نخستین واکنش پرزیدنت ترامپ و کاخ سفید به رای استیضاح مجلس نمایندگان آمریکا: شرم‌آور بودهمزمان با رای گیری در مجلس نمایندگان آمریکا بر سر استیضاح ریاست جمهوری ایالات متحده٬ پرزیدنت ترامپ در میشیگان در جمع طرفدارانش سخنرانی داشت و به رای استیضاح مجلس نمایندگان واکنش نشان داد. پرزیدنت تر We Iranian Americans support president trump iraniansfortrump واقعا شرم آور بود...! این ترامپ روانیه همه دنیا را عاجز کرده با تحریما !! بیماری تحریم کردن اینو آن را داره!!

مجلس نمایندگان آمریکا به طرح استیضاح ترامپ رای مثبت دادمجلس نمایندگان آمریکا در جلسه‌ای که از ساعاتی پیش آغاز شد، پس از آن که قانونگذاران موافق و مخالف استیضاح، به بیان نظرات خود پرداختند، لحظاتی پیش وارد مرحله رأی‌گیری شد و پس از ساعت‌ها بحث و بررسی، دو ماده طرح استیضاح دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری این کشور را تصویب کرد. «سوءاستفاده از قدرت» و «کارشکنی در کار کنگره» دو ماده طرح استیضاح دونالد ترامپ است. این طرح اکنون برای رسیدگی نهایی به مجلس سنا ارجاع می شود. واکنش ترامپ به تصویب استیضاح: «در نهایت، اتفاقی رخ نداد. ما به چیزی همچون یک رفتار انگشت‌نما که باید پیش از آنکه یک رئیس‌جمهوری از قدرت عزل شود وجود داشته باشد، نزدیک نشدیم.» ترامپ و ول کن مملکت خودتو بچسب چرا ۲۵ اذر سهمیه بنزین خودروهای مردم و واریز نکردند؟ از ۲۵ ابان تا ۲۵ اذر میشه یک ماه! ۵ روزشو خوردن؟ هنوزم واریز نشده بیشرفها استقلال مجلس کشور استکبار و استعمار را ببینید!!! ما هیچ ما نگاه.‌‌‌

حضور پذیرفت و اوضاع عمومی لبنان و منطقه را مورد بحث و گفت‌گو قرار دادند.«حضرت مسیح را قبول دارند» نباید در انتخابات به ترامپ رای دهند.دکتر حمیدرضا رحیمی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: دانشگاه علوم پزشکی مشهد در پی محدویت‌های پیش آمده به منظور توزیع داروی انسولین در شهر مشهد پیگیری‌هایی را برای ارسال محموله قابل توجهی انسولین به مشهد انجام داد.به رغم واکنش‌های خشم‌آلود و نامه شش صفحه‌ای پرخاش‌جویانه دونالد ترامپ، نشست مجلس نمایندگان آمریکا برای بحث و رای‌گیری درباره طرح استیضاح رئیس جمهوری مطابق برنامه، چهارشنبه ۲۷ آذر (۱۸ دسامبر) برگزار شد.

ریاست جمهوری لبنان در توئیتر خود به نقل از هیل نوشت: «من امروز به درخواست ما‌یک پمپئو وزیر امور خارجه برای دیدار با رهبران لبنان به منظور بحث و گفت‌وگو در باره شرایط کنونی در اینجا حضور دارم و این دیدار بیانگر قدرت شراکت دو ‌کشور ما است.» دعوت به خویشتن‌داری هیل گفت: «ایالات متحده از نیروهای امنیتی می‌خواهد ‌که به تضمین سلامت تظاهرکنندگان در هنگام حضور آنها در تظاهرات مسالمت‌آمیز، ادامه داده و خواهان خویشتن‌داری همه اطراف هستم، زیرا در گفتمان مدنی، جایی برای خشونت وجود ندارد. بر اساس گزارش خبرگزاری ایسنا، جمعه 20 دسامبر 2019، محمد امامی کاشانی در نماز جمعه این هفته تهران، با انتقاد از برخی تصمیمات گفت: «فکر می‌کنیم پشت میز تصمیمی گرفتیم و برنده شدیم اما این زمین در قیامت برسر ما فریاد خواهد زد».» او افزود: «وقت آن فرا رسیده تا منافع حزبی کنارگذاشته شده و در راستای منافع ملی حرکت شود‌، اصلاحات به پیش برده و کابینه‌ای متعهد و توانا به انجام اصلاحات‌، تشکیل شود. وی خاطرنشان کرد: بر این اساس نگرانی برای داروی انسولین وجود ندارد.» ریاست جمهوری لبنان در توییتر خود اعلام کرد‌، عون به دیوید هیل اطلاع داده است که روند تشکیل دولت جدید از روز پنج‌شنبه با انتصاب «حسان دیاب» در مست نخست وزیر انتصابی، آغاز شد‌، «و این دولت وظایف بسیاری خواهد داشت که مهمترین آنها‌، اجرای اصلاحات ضروری است‌، به ویژه که از یک تیم کاری هماهنگ برخوردار خواهد بود که قادر به رویاروئی با اوضاع دشوار سیاسی و اقتصادی کنونی لبنان است. خطیب موقت نماز جمعه تهران، در ادامه افزود: «پول را برای خود و اولاد خود جمع می‌کنیم و به تولید و کشور بی‌توجه هستیم در قیامت زمین ما را رسوا خواهد کرد».»؛ عون افزود: «روند ضد فساد که از 3 سال پیش آغاز شده است‌، همچنان و با قدرت تمام‌، ادامه دارد. هر فراکسیون برای در دست گرفتن اکثریت باید دست‌کم ۲۱۸ کرسی را در اختیار داشته باشد که دموکرات‌های در انتخابات آبان ماه سال پیش موفق به این کار شدند.

» دیوید هیل معاون وزیر امور خارجه آمریکا که امروز وارد لبنان شد‌، دستور کارش مشتمل بر دیدار با طیف گسترده‌ای از مسئولان لبنانی است. خطیب موقت نماز جمعه تهران، ترامپ را «حاکم نالایق» نامید و به مردم آمریکا هشدار داد که اگر بار دیگر به او رای دهند در برابر «خون‌هایی که ریخته می‌شود مسئول هستند و در پیشگاه خداوند باید پاسخگو باشند». انتهای پیام. تعهد به اصلاحات ضروری هیل که از سال 2013 تا 2015 سفیر ایالات متحده در لبنان بود‌، در طول این سفر و طبق بیانیه صادر شده توسط سفارت ایالات متحده‌، «پایبندی آمریکا به شراکت خود با لبنان را مورد تاکید قرار خوهد داد و رهبران سیاسی لبنان را به انجام اصلاحاتی ترغیب خواهد کرد که کشور را به سوی ثبات‌، رفاه و امنیت رهنمون شود.» سفر هیل به لبنان با فراخوان وزارت امور خارجه آمر‌یکا از دولت لبنان برای اجرای اصلاحات و بازخواست از مسئولان امور، همزمان شد. این انتخابات، پنجاه و نهمین انتخابات چهار سال یک بار ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا است و دونالد ترامپ، چهل و پنجمین رئیس‌جمهوری آمریکا به شمار می‌آید که قصد دارد در این اتتخابات، بار دیگر کاندید شود. وزارت خارجه آمریکا خاطرنشان ‌کرد: «ما از دولت لبنان خواسته‌ایم تا اصلاحات ضروری اقتصادی را به مورد اجرا بگذارد.» دیوید هیل در برهه سفیری خود در بیروت و قبل از آن به عنوان یک دیپلمات در سفارت آمریکا‌، با بسیاری از لبنانی‌ها روابط نزدیک داشت. پس از پیروزی در انتخابات، ترامپ در تاریخ 8 می 2018، رسما از برجام خارج و بازگشت تحریم‌ها به صورت گذشته را اعلام و برای انجام مجدد مذاکرات برای امضای توفقنامه‌ای جدید در صورت تمایل ایران اعلام آمادگی کرد. ترامپ متهم شده که ولودومیر زلنسکی، رئیس‌ جمهوری اوکراین را برای انجام تحقیقات در مورد جو بایدن، رقیب احتمالی او در انتخابات ریاست جمهوری آینده و پسرش را تحت فشار قرار داده و به این منظور پرداخت کمک‌های نظامی واشنگتن به کی‌یف را به تعویق انداخته است.

در سال‌های اخیر، قبل از اینکه دیوید شنکر دیپلمات آمریکائی چند ماه پیش‌، ماموریت ترسیم مرزهای زمینی و دریائی با لبنان را بر عهده بگیرد‌، هیل دست اندرکار این موضوع بود. فهرست مجازات‌ها به نظر محافل آگاه و مرتبط با مراکز تصمیم‌گیری آمریکا‌، این کشور، موضع سازش‌کارانه‌ای در قبال امتناع حزب‌الله از مشارکت در دولت نخواهد گرفت. تنی چند از رهبران حزب‌الله تأکید کرده‌اند که این حزب پیام‌های خارجی (به احتمال زیاد از فرانسه) دریافت کرده و وجود هرگونه پیوند میان اعطای کمک‌های خارجی به لبنان و عدم مشارکت حزب‌الله در دولت را نفی کرده‌اند اما همین محافل پیگیر، خاطر نشان می‌کنند که هیل قبل از سفر به لبنان‌، نام سه لبنانی را به اتهام همکاری با حزب‌الله‌، در لیست تحریم‌های آمریکا گنجانده است، از جمله تونی صعب‌، بازرگان لبنانی که گفته می‌شود از محافل نزدیک به جبران باسیل است. اما موضوع حساس‌تر از دید همین محافل‌، مطلبی است که دیوید هیل به اطلاع نبیه بری رئیس مجلس لبنان خواهد رساند تا جائی که دیدار آینده میان این دو را مهمترین موضوع در جریان سفر هیل توصیف کرده و در بیان علت اهمیت این امر می‌گویند؛ واشنگتن یک سلسله شروط را که در ارتباط با حزب‌الله است به بری ابلاغ خواهد کرد که در پیوند با هشدار پیرامون مجازات‌هائی است که دامن‌گیر تجار نزدیک به بری خواهد شد. شایان ذکر است تحریم‌های آمریکا علی‌رغم روابط هم‌پیمانی میان او و حزب‌الله‌، شامل حال محافل نزدیک به بری نشده است اما هیل این بار حامل هشداری در این خصوص است که مجازات‌ها ممکن است گریبان محافل نزدیک به بری را هم بگیرد. او روز چهارشنبه نیز پیش از آغاز نشست مجلس در یک پیام توئیتری ادعا کرد که هیچ کار خلافی انجام نداده و تاکید کرد که چنین اتفاقی نباید برای هیچ رئیس جمهوری دیگری در آمریکا تکرار شود.

.