ورود توده گرد و غبار از غرب کشور طی فردا

04/03/1401 09:40:00 ق.ظ

ورود توده گرد و غبار از غرب کشور طی فردا رئیس مرکز ملی پیش‌بینی وضع هوا از شکل‌گیری مجدد توده‌های گرد و غبار در عراق و انتقال آن به استان‌های غربی کشور طی فردا خبر داد

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از وزش باد و کاهش گرد و غباردر مناطق شمال غرب و دامنه های جنوبی البرز طی امروز(۴ خرداد) و شکل‌گیری مجدد توده‌های گرد و غبار در عراق و انتقال آن به استان های غربی کشور طی فردا(۵ خرداد) خبر داد. وی ادامه داد: پنجشنبه (۵ خرداد) در سواحل دریای خزر، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی دامنه‌های البرز واقع در شرق تهران و سمنان بارش باران و وزش باد پیش‌بینی می‌شود که در خراسان شمالی و ارتفاعات سمنان و گلستان رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی...

وی ادامه داد: پنجشنبه (۵ خرداد) در سواحل دریای خزر، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی دامنه‌های البرز واقع در شرق تهران و سمنان بارش باران و وزش باد پیش‌بینی می‌شود که در خراسان شمالی و ارتفاعات سمنان و گلستان رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی انتظار می‌رود. در ارتفاعات زاگرس در استان مرکزی و قم افزایش ابر، وزش باد و بارش پراکنده رخ می‌دهد. در این روز افزایش وزش باد روی کشور عراق سبب شکل‌گیری توده گردوخاک و انتقال آن به استان‌های مرزی در غرب و جنوب غرب کشور می‌شود.

به گفته رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا در شمال شرق و شرق کشور به‌ویژه در منطقه زابل وزش باد شدید و خیزش گردوخاک رخ می‌دهد. در این روز در دامنه‌های جنوبی البرز همچنین در بوشهر و جنوب فارس نیز وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود. جمعه (۶ خرداد) در شمال خراسان رضوی رگبار پراکنده باران و وزش باد رخ می‌دهد. در نوار شرقی کشور به‌ویژه در منطقه زابل وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک تداوم خواهد داشت.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »
Loading news...
Failed to load news.

گرد و غبار آبادان بیش از ۴۲ برابر حد مجازمدیر روابط عمومی اداره‌کل حفاظت محیط زیست خوزستان گفت: غلظت گرد و غبار در آبادان به بیش از ۴۲ برابر حد مجاز رسیده است. هرجا اعتراض میشه یهو غلظت گرد و غبار افزایش پیدا می کنه! روایت خس‌و‌خاشاک به همین دلیل چندین واحد ضد شورش ارسال شده ؟ یا برای کمک به اسیب دیدگان ابادان ارسال شدن ؟؟؟

امروز ۱۰ استان درگیر گرد و خاک شدید هستند/گرد و غبارها منشأ خارجی داردامروز ۱۰ استان درگیر گرد و خاک شدید هستند رئیس مرکز ملی پیش‌بینی وضع هوا از شدت بالای گرد و خاک در ۱۰ استان با منشا خارجی از کشورهای ترکیه و عراق خبر داد.

رایزنی‌های فشرده امیرعبداللهیان با وزرای خارجه منطقه در خصوص مدیریت معضل مشترک گرد و غبارحسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در راستای رایزنی های فشرده خود در خصوص معضل گرد و غبار با وزرای امور خارجه برخی کشورهای منطقه، با وزیران امور خارجه کشورهای سوریه، عراق و کویت به صورت تلفنی رایزنی و تبادل نظر کرد. از عین الهی در ژنو چه خبر ؟؟؟؟ ترکیه چی پس؟ لطفا همزمان برای تثبیت کانون های داخلی هم دنبال راه حل باشید هورالعظیم یکی از کانون های بحرانی خوزستان است

آلودگی هوا و گرد و غبار بار دیگر چندین استان ایران را به تعطیلی کشانددر پی شدت گرفتن دوباره آلودگی هوا و افزایش غلظت گرد و غبار در چندین استان‌ ایران، مدارس، ادارات دولتی و مراکز ورزشی در ۹ استان تعطیل شد.

گزارش عفو بین‌الملل از «افزایش نگران‌کننده» آمار اعدام در جهان طی سال ۲۰۲۱عفو بین‌الملل علام کرد که کاهش محدودیت‌های مربوط به کرونا همزمان با «افزایش نگران‌کننده» آمار اعدام در جهان طی ۲۰۲۱ بود و این میان ایران بیشترین اعدام را از سال ۲۰۱۷ تاکنون داشته.

روال قانونی در صدور پروانه ساختمان متروپل طی نشده بودرئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان خوزستان با بیان اینکه ظاهرا روال قانونی در صدور پروانه ساختمان متروپل آبادان طی نشده است گفت: ایراداتی از جمله عدم رعایت پوشش میلگرد، تغییر شکل بعضی از تیرها و کمانش برخی ستونهای پروژه متروپل را به شهرداری گوشزد کردیم و یک ماه قبل دستور توقف دادیم که ترتیب اثر داده نشد.