واگذاری سرپرستی ۱۲۵۶ کودک در سال جاری/ بررسی پرونده‌های ۲۶ هزار خانواده متقاضی فرزندخوانده

28/11/1400 01:46:00 ب.ظ

در گفت‌وگو با ایلنا مطرح شد: واگذاری سرپرستی ۱۲۵۶ کودک در سال جاری/ بررسی پرونده‌های ۲۶ هزار خانواده متقاضی فرزندخوانده

مدیرکل دفتر امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور گفت: از ابتدای سال تاکنون ۱۲۵۶ مورد فرزندخواندگی صورت گرفته است که از این تعداد ۲۷۲ مورد با حکم قضایی به صورت امین موقت بوده و ۹۸۵ مورد نیز براساس حکم قضایی فرزندخوانده شده‌اند. وی ادامه داد: استان تهران با ۲۳۶ کودک و استان خراسان رضوی با ۲۲۲ مورد بالاترین میزان فرزندخواندگی را داشته‌اند همچنین از ابتدای سال تاکنون در استان ایلام هیچ موردی از فرزندخواندگی گزارش نشده است.

مدیرکل دفتر امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور با اشاره به آمار زوج‌های دارای فرزند که در سال ۱۴۰۰ سرپرست یک کودک را نیز برعهده گرفته‌اند، گفت: از ابتدای سال تاکنون ۵۲ زوج دارای فرزند، سرپرستی کودکان بی‌سرپرست را نیز پذیرفته‌اند که استان‌های خراسان رضوی و اصفهان با ۸ مورد بالاترین آمار را در این بخش دارا بوده‌اند.

بابایی ادامه داد: از ابتدای سال تاکنون نیز در ۱۲ مورد سرپرستی کودکان به زنان مجرد واگذار شده است و بیشترین آمار با ۴ مورد متعلق به استان کرمان است. به گفته مدیرکل دفتر امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور در مجموع ۱۲۵۶ مورد فرزندخواندگی از ابتدای سال تاکنون صورت گرفته است که از این تعداد ۲۷۲ با حکم قضایی به صورت امین موقت بوده و ۹۸۵ مورد نیز براساس حکم قضایی فرزندخوانده شده‌اند.

وی همچنین در پاسخ به این سوال که چه تعداد خانواده همچنان در نوبت سرپرستی هستند؟ ادامه داد: در حال حاضر ۲۶ هزار خانواده در فرایند فرزندخواندگی هستند؛ یعنی کارشان در مراحل مختلف است.

ادامه مطلب:
خبرگزاری كار ایران (ایلنا) ILNA »
Loading news...
Failed to load news.

گروسی: پرونده سایت‌های اعلام نشده ایران باز است؛ دوربین‌ها نصب شدند اما فعلا به آنها دسترسی نداریم

رافائل گروسی، مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی می‌گوید آژانس فعلا سوالی در خصوص سه مرکز اعلام نشده در ایران که در آنجا غنی‌سازی اورانیوم مشاهده شده ندارد و این نهاد در حال بررسی توضیحاتی است که ایران ارائه کرده است. ادامه مطلب >>

اجساد مومیایی ۶ کودک با قدمت بیش از هزار سال در پرو کشف شدبه گفته باستان‌شناسان این اجساد در نزدیکی مقبره یک شخصیت اشراف‌زاده که ماه نوامبر کشف شده بود شناسایی شد. جسد آن اشراف‌زاده هم مومیایی شده بود.

کردهای عراق: حکم دادگاه عالی فدرال در مورد واگذاری صادرات نفت کردستان غیرقانونی استدولت اقلیم کردستان عراق حکم دادگاه عالی فدرال این کشور مبنی بر ضرورت تحویل درآمدهای نفتی این منطقه خودمختار به بغداد را ناعادلانه و مغایر با قانون اساسی عراق دانست.

«نون خ ۴» سال ۱۴۰۲ می‌آید«نون خ ۴» سال ۱۴۰۲ می‌آید تهیه‌کننده «نون خ»: *هنوز استارت سریال «نون خ ۴» زده نشده *فیلم‌نامه نوشته نشده و ما دچار توقف شده‌ایم *«نون خ» برای ۱۴۰۱ آماده پخش نمی‌شود و قرار است در سال ۱۴۰۲ روی آنتن برود چقدر پیشرفت!!! برای دوسال دیگه برنامه ریزی کرده ایم! :)) بایس داستانش خوب باشه قسمت آخرش مثل آش رشته خام بود

شرکت ماهان چگونه ونزوئلا را صاحب هواپیمای باربری کرد؟جزئیات تبدیل هواپیمای مسافربری بوئینگ ۷۴۷ ماهان‌ایر به هواپیمایی باری و واگذاری آن به یک شرکت باربری صوری متعلق به کانویاسا در ونزوئلا

سیل در برزیل 34 قربانی گرفتسیل در برزیل 34 قربانی گرفت به دنبال جاری شدن سیل و رانش زمین در شهر کوهستانی «پتروپلیس» ایالت ریو دو ژانیروی برزیل 34 نفر جان باختند.

خرید و فروش کودکان در ایران؛ اعضای «باند کلاهبرداری» واگذاری نوزاد دستگیر شدندخرید و فروش نوزاد در ایران موضوع تازه‌ای نیست و در سال‌های اخیر در ایران با وجود غیرقانونی بودن جریان دارد. واگذاری نوزاد و کودک به شبکه‌های مجازی نیز محدود نمی‌شود و آگهی‌های آن حتی در فضای واقعی شهرها نیز به چشم می‌خورد.