واکنش حزب‌الله لبنان به حملات آمریکا به مواضع حشدالشعبی عراق

30/12/2019 05:49:00 ب.ظ

واکنش #حزب‌الله #لبنان به حملات #آمریکا به مواضع #حشدالشعبی #عراق

حزب‌الله, لبنان

واکنش حزب‌الله لبنان به حملات آمریکا به مواضع حشدالشعبی عراق

حزب‌الله لبنان حملات هوایی شب گذشته آمریکا به مواضع حشدالشعبی عراق را محکوم کرد. - خبرگزاری آناتولی

30.12.2019بیروت/ خبرگزاری آناتولیحزب‌الله لبنان امروز طی بیانیه‌ای، حملات هوایی آمریکا به مواضع گردان‌های حزب الله عراق یکی از گروههای حشدالشعبی را محکوم کرد.در این بیانیه آمده است: «حملات آمریکا به مواضع حشدالشعبی یک اقدام"جنایتکارانه و وحشیانه" است.

همچنین این حملات تجاوز به حاکمیت عراق است».

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

euronews - اخبار بین المللی در مورد ایران

ایران | فهرست کلیه مقاله‌های منتشر شده نوسط یورونیوز در زمینه‌های بین‌االمللی، اقتصاد، سیاست، علم و شیوه زندگی ادامه مطلب >>

پمپئو: حمله به مواضع حزب‌الله عراق 'پاسخی آشکار' به ایران بود

15 کشته در حملات هوایی آمریکا به مواضع حزب‌الله عراق مورد حمایت ایرانپنتاگون، وزارت دفاع ایالات متحده آمریکا ، روز یک‌شنبه 29 دسامبر 2019 اعلام کرد جنگنده‌هایش به تعدادی

وزیر امور خارجه اسرائیل: حملات ایالات متحده به مواضع کتائب حزب‌الله یک «نقطه عطف» محسوب می‌شوداسرائیل کاتز، که در دولت اسرائیل عهده‌دار دو سمت وزیر امور خارجه و وزیر اطلاعات است، حمله نیروهای نظامی ایالات متحده به مواضع کتائب حزب‌الله را یک «نقطه عطف» در واکنش به اقدامات ایران دانست و گفت که اگر ایران قدرت ایالات متحده را درک نکند دچار «اشتباه بزرگی» شده است. من آنم که رستم بود پهلوان! آمریکا تاریخ مصرفش گذشته یکی میزنه دوتا میخوره حالا نوبت شما هم میرسه از اتحان نيروهاي ايران چين و روسيه اتش گرفتيد خواستيد خودي نشان بدهيد اما ندانستيد تاواني سخت در انتظارتان است

انتشار نخستین عکس‌ها از حمله آمریکا به مواضع کتائب حزب‌الله در عراق و سوریهسرهنگ مایلز کگنز، سخنگوی عملیات «عزم راسخ»، در توئیتر با انتشار بیانیه جاناتان هافمن، معاون وزیر دفاع آمریکا ، عکس‌هایی از حمله پدافندی آمریکا به ۵ موضع کتائب حزب‌الله در عراق و سوریه در واکنش به حملات دو تا عکس هم از پایگاه التاجی بگذارید. ان عکسها یک نکته جالب دارند!یک پیام مهم برای دولت_اسلامی_مستقر_در_ایران! 'الآن هست،یهو میبینی نیست! الآن میبینیش ولی یهو دیگه نمیبینیش!'😂 بدون شرح !!

این خبر به‌روزرسانی می‌شود | آمریکا در واکنش به حملات اخیر به نیروهای ائتلاف، مواضع کتائب حزب‌الله در عراق و سوریه را هدف قرار دادنورمن رول، مامور پیشین سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) و مدیر پیشین اطلاعات ملی ایالات متحده در امور ایران:‌ «اقدام ایالات متحده متناسب و ‌مسئولانه بود و گوشه‌ای از توان آتش‌باری که در اختیار ایالات متحده است را به نمایش گذاشت.» بیشتر بخوانید: آنهایی که از این حمله متجاوزانه آمریکا ابراز خوشحالی میکنند مطمئن باشید بزودی پاسخ کوبنده ای به آنها خواهیم داد. دقیقا چه خبرتونه؟ فردا پسفردا هم میاین تو مملکتمون نکنه؟ Trump Trump2020 USA ❤💃👍 Iranians who suffered, are killing by IslamicRepublic like during IranProtests IranMassacre HolocaustByKhamenei HolocaustByIRI say: Thank you Mr. President realDonaldTrump ❤ ThankYouTrump We ask President TrumpHelpIranNOW please!

سازمان‌های خیریه فرانسوی به برگشت حیوانات به طبیعت کمک می‌کننددر فرانسه، چند سازمان خیریه باهم یک باغ وحش تأسیس کرده‌اند. هدفشان بازگرداندن حیوانات به حیات وحش است.

حزب‌الله لبنان حملات هوایی شب گذشته آمریکا به مواضع حشدالشعبی عراق را محکوم کرد.خاورمیانه پمپئو: حمله به مواضع حزب‌الله عراق "پاسخی آشکار" به ایران بود وزیر امور خارجه آمریکا حمله این کشور به مواضع «حزب الله» در عراق و سوریه را "پاسخی آشکار" به اقدامات ایران دانست.از پایگاه‌های شبه‌نظامیان حزب‌الله عراق مورد حمایت ایران حمله کرده و تعدادی را کشته و زخمی کرده‌اند.آقای کاتز در حساب رسمی توئیترش در رابطه با بیانیه روز شنبه جاناتان هافمن، سخنگوی ارشد وزارت دفاع آمریکا، در مورد حملات ایالات متحده به مواضع کتائب حزب‌الله، گفت: «خبر اعلام شده توسط وزارت دفاع آمریکا مبنی بر حمله ایالات متحده به ۵ موضع کتائب حزب‌الله در عراق و سوریه در واکنش به حمله انجام شده به پایگاه کِی۱، نقطه عطفی در واکنش منطقه‌ای به ایران و نیروهای نیابتی آن محسوب می‌شود.

30.12.12.2019 بیروت/ خبرگزاری آناتولی حزب‌الله لبنان امروز طی بیانیه‌ای، حملات هوایی آمریکا به مواضع گردان‌های حزب الله عراق یکی از گروههای حشدالشعبی را محکوم کرد. به گفته یک منبع نظامی آمریکایی چندین فروند جنگنده اف15 ارتش آمریکا 3 پایگاه حزب‌الله عراق در استان الانبار و دو پایگاه دیگر در سوریه را بمباران کردند. در این بیانیه آمده است: «حملات آمریکا به مواضع حشدالشعبی یک اقدام"جنایتکارانه و وحشیانه" است. وزیر امور خارجه ایالات متحده آمریکا در ادامه همچنین اظهار داشت: «اقدام امروز ما در عراق همانطور که رئیس‌جمهور ترامپ ماه ها پیش اعلام کرد، نشانه قاطعیت ما در دادن پاسخی بسیار آشکار به ایران درصورت تهدید جان سربازان آمریکا بود. همچنین این حملات تجاوز به حاکمیت عراق است». به گفته آقای هافمن حملات دقیق پدافندی «توانایی گروه کتائب حزب‌الله برای حمله به نیروهای ائتلاف در آینده را کاهش می‌دهد.

گفتنی است آمریکا روز گذشته 5 موضع گردان‌های کتائب حزب‌الله از گروه‌های مورد حمایت ایران در عراق و سوریه را بمباران کرد. وزیر دفاع آمریکا نیز حمله به 5 موضع گروه کتائب را موفقیت‌آمیز دانست و گفت: گزینه‌های دیگری هم جهت دفاع از خود در مقابل گروه‌های بدطینت مورد حمایت ایران داریم که با رئیس‌جمهور ترامپ بررسی کردیم. جاناتان هوفمن، معاون وزیر دفاع آمریکا در بیانیه رسمی که پنتاگون منتشر کرد، گفت: «حملات آمریکا به مواضع گردان‌های حزب‌الله، واکنشی به حملات مکرری است که آنها علیه پایگاه‌هایی در عراق انجام داده‌اند که نیروهای ائتلاف بین‌المللی در آنها حضور داشته‌اند. به گفته مدیر اداره تحرکات حشدالشعبی عراق بر اثر این حملات 25 نفراز اعضای حزب‌الله عراق کشته و 51 تن دیگر زخمی شده اند. . به گفته مدیر اداره تحرکات حشدالشعبی عراق بر اثر این حملات 25 نفراز اعضای حزب‌الله عراق کشته و 51 تن دیگر زخمی شده اند.