واکنش ریاض به اظهارات ظریف در باره ترور فخری‌زاده

11/09/1399 11:43 ب.ظ

عربستان سعودی اظهارات وزیر امور خارجه ایران مبنی بر اینکه سوقصد به جان فخری‌زاده 'یک توطئه سعودی- آمریکایی- صهیونیستی است' را رد کرد. - خبرگزاری آناتولی

عربستان سعودی اظهارات وزیر امور خارجه ایران مبنی بر اینکه سوقصد به جان فخری‌زاده 'یک توطئه سعودی- آمریکایی- صهیونیستی است' را رد کرد. - خبرگزاری آناتولی 01.12.2020 استانبول/ خبرگزاری آناتولی عادل الجبیر وزیر مشاور در امور خارجه عربستان سعودی در حساب توئیتر خود اظهارات محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران مبنی بر اینکه تروز محسن فخری‌زاده"یک توطئه سعودی- آمریکایی- صهیونیستی است" را رد کرد.

وی افزود: به نظر می رسد ناامیدی باعث شده ظریف عربستان سعودی را مسئول تمام جرم ها بداند و هر اتفاقی که در ایران می افتد ما را متهم کند. الجبیر گفت: ما به هیچ وجه ترور را تأیید نمی کنیم و ترور سیاستی نیست که عربستان سعودی دنبال می کند.

محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران پیشتر در حساب کاربری خود در توئیتر در واکنش به ترور محسن فخری‌زاده، رییس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع این کشور نوشته است: سفرهای مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا به منطقه، ملاقات‌ سه جانبه در عربستان و بیانیه‌های نتانیاهو همگی نشانگر توطئه سوقصد به جان فخری زاده بود. headtopics.com

همچنین سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت امورخارجه ایران امروز سه‌شنبه در نشست خبری با اشاره به عربستان سعودی گفت که در حوزه خلیج فارس تنها یک کشور حاضر نشد ترور شهید فخری زاده را محکوم کند.

ادامه مطلب:
aa_persian »

واكنش‌ به اظهارات جنجالى قاليباف درباره «کمک مجلس به چانه‌زنی دیپلماتیک»اظهارات محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس ایران، که گفته، قانون تصویب شده برای افزایش فعالیت‌های هسته‎‌ای

واکنش وزارت خارجه ایران به اظهارات رستم قاسمی درباره فرستادن مستشارین نظامی به یمنواکنش وزارت خارجه ایران به اظهارات رستم قاسمی درباره فرستادن مستشارین نظامی به یمن وزارت امور خارجه

واكنش‌ رسمى ايران به حملات متقابل اسرائيل؛ نقدی تهدید به پاسخ به «شرارت» کرددر اولین واکنش به حمله موشکی ناکام به تاسیسات اتمی دیمونای اسرائیل، و اقدام متقابل اسرائيل در حمله به اهداف ایرانی در سوریه، محمدرضا نقدی، معاون هماهنگ کننده سپاه پاسداران ادعا کرد که اسرائیل تلاش کرده حوادثی را که دیروز اتفاق افتاد لاپوشانی کند. تو دفتر خود نقدی که جاسوس بود و از دفتر خودشم خبر نداشت 🤭🤣 لااقل یه الدنگ دیگه میدا میکردن برای زر مفت زدن

عراق: به ایران درباره واکنش آمریکا نسبت به حمله به سفارتش هشدار دادیمفواد حسین، وزیر امور خارجه عراق، روز دوشنبه 18 ژانویه در مصاحبه‌ای اختصاصی با تلویزیون الحدث، گفت که آخرشم چشمشون کور شد !!! همتی و آخوندها دارند دلار میخرند تا تو قیمت بالا بفروشن.البته دلار را از خود بانک مرکزی با کد ملی کارتن خوابها میخرند و وقتی باز دلار را بالا بردند .به خود بانک مرکزی میفروشند و از جیب مردم دزدی میکنند.الان که دلار ۲۱هزار تومان است.تو بازار معروفه .به اینکه همتی خریدار شد. 😁😁😁😁😁 جمهوری اسلامی.تو شاخص سهام ۶۰۰ هزار خریدند.و دلار را کردند ۳۵ هزار تومان.ملت فقیر و طمعکار را خر کردند و تو شاخص ۲میلیون.به ملت احمق فروختند و آمدند بیرون.الان شاخص با دلار ۲۱تومان شده ۱میلیون تومان.جهانگیری و روحانی و آخوندی و خامنه و اراذل به ریش ملت میخندند.

واکنش آنکارا به اظهارات وزیر خارجه یونان درباره وضعیت اقلیت یونانی در ترکیهترکیه از غلط نمی تواند بکند طرف یونان فرانسه روسیه آلمان ایستاده اردوغان مقابل آنها مثل موش خیس شده است

عربستان سعودی اظهارات وزیر امور خارجه ایران مبنی بر اینکه سوقصد به جان فخری‌زاده "یک توطئه سعودی- آمریکایی- صهیونیستی است" را رد کرد.

01.12.2020

استانبول/ خبرگزاری آناتولی

عادل الجبیر وزیر مشاور در امور خارجه عربستان سعودی در حساب توئیتر خود اظهارات محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران مبنی بر اینکه تروز محسن فخری‌زاده"یک توطئه سعودی- آمریکایی- صهیونیستی است" را رد کرد.

وی افزود: به نظر می رسد ناامیدی باعث شده ظریف عربستان سعودی را مسئول تمام جرم ها بداند و هر اتفاقی که در ایران می افتد ما را متهم کند.

الجبیر گفت: ما به هیچ وجه ترور را تأیید نمی کنیم و ترور سیاستی نیست که عربستان سعودی دنبال می کند.

محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران پیشتر در حساب کاربری خود در توئیتر در واکنش به ترور محسن فخری‌زاده، رییس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع این کشور نوشته است: سفرهای مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا به منطقه، ملاقات‌ سه جانبه در عربستان و بیانیه‌های نتانیاهو همگی نشانگر توطئه سوقصد به جان فخری زاده بود.

همچنین سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت امورخارجه ایران امروز سه‌شنبه در نشست خبری با اشاره به عربستان سعودی گفت که در حوزه خلیج فارس تنها یک کشور حاضر نشد ترور شهید فخری زاده را محکوم کند.

گفتنی است بعد از ظهر روز جمعه (27 نوامبر) عناصر مسلح خودروی حامل محسن فخری‌زاده رئیس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع ایران را مورد حمله قرار دادند. در جریان درگیری تیم حفاظت محسن فخری‌زاده با افراد مسلح، وی به شدت مجروح و پس از انتقال به بیمارستان جان خود را از دست داد.