واکنش رئیس سازمان دامپزشکی به افزایش تلفات در مرغداری‌ها/ تلفات، انفرادی و به دلیل مشکلات مدیریتی است

23/02/2020 08:41:00 ق.ظ

واکنش رئیس سازمان دامپزشکی به افزایش تلفات در مرغداری‌ها/ تلفات، انفرادی و به دلیل مشکلات مدیریتی است

اجتماعی و اقتصادی, پرنده

واکنش رئیس سازمان دامپزشکی به افزایش تلفات در مرغداری‌ها/ تلفات، انفرادی و به دلیل مشکلات مدیریتی است

رئیس سازمان دامپزشکی کشور با تاکید بر اینکه اپیدمی بیماری طیور در کشور نداشته‌ایم، افزود: تلفات گزارش شده توسط کانون انجمن صنفی مرغداران کشور احتمالا انفرادی و به دلیل مشکلات مدیریتی در برخی از مرغداری‌ها است.

وی ادامه داد: سامانه (GIS) ابـزاری قدرتمنـد بـرای جمـع آوری، ذخیـره سـازی، تبدیـل و نمایـش داده‌هـای مکانی و زمانی اسـت و بـا کمـک این سامانه مدیریـت و کنتـرل بیماری‌هـای دامـی، طیور و آبزیان سـاده‌تـر شده است.رفیعی پور با یادآوری اینکه این سـامانه در ممانعـت از بیوتروریسـم و بیماری‌هـای مشترک نیز قابـل اسـتفاده است، افزود: بـا اسـتفاده از ایـن سـامانه بـه راحتـی و در کوتـاه‌تریـن زمـان امـکان پایـش، شناسـایی و رهگیـری دام‌هـای خطرنـاک و تعییـن مسـیر عبـوری آنهـا وجـود دارد.

به گفته وی؛ بـه طـور کلـی پارامترهـای اصلـی اپیدمیولـوژی هـر بیمـاری (عامـل، میزبـان و جمعیـت) که تعییـن کننـده بـروز، توزیـع و تاثیـرات نامطلـوب اجتماعـی و اقتصـادی بیماری‌ها در این سامانه قابل رصد اسـت.رفیعی پور معتقد است؛ بر اساس اطلاعات سامانه (GIS) تلفاتی که اتفاق افتاده، ناشی از اپیدمی بیماری نیست و انفرادی و مربوط به مشکلات مدیریتی در برخی از مرغداری‌ها است.

ادامه مطلب:
خبرگزاری كار ایران (ایلنا) ILNA »

ویدیوها : ویدئو؛ راهپیمایی زنان افغان در اعتراض به حمله انتحاری به یک موسسه آموزشی

ویدیوها : اقلیت شیعه هزاره هدف این حمله انتحاری قرار داشت و در میان کشته‌شدگان پیکر دست‌کم ۴۶ دختر و زن جوان به چشم می‌‌خورد ادامه مطلب >>

رئیس ستاد انتخابات کشور: مشکلی در اجرای انتخابات گزارش نشده استرئیس ستاد انتخابات کشور با بیان اینکه مشکلی برای اجرای انتخابات گزارش نشده است، گفت: با پایان زمان اخذ رأی، شمارش آرا آغاز می شود روزانتخاب کسانی که رای میدهند باید بداند که از رژیم_ترور و وطن فروش و دزد و آدمکش و ... حمایت میکنند. شما خبرنگاران اگر کار خود را درست انجام می دادید افکار ملت را روشن میکردید و واقعیت را میگفتید. رای_بی_رای رای_نمیدهم

وزیر بهداشت: کیت تشخیص کرونا به اندازه کافی در کشور موجود استتهران - ایرنا - وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: کیت تشخیص بیماری کرونا در کشور به تعداد لازم موجود است. تاکنون از ۲۸۵ فرد مشکوک تست گرفته شده و فقط نتیجه ۱۸ بیمار مثبت بوده است.

رئیس شورای شهر تهران در سلامت کامل به سر می بردتهران- ایرنا - رئیس شورای اسلامی شهر تهران در واکنش به انتشار خبر ابتلای وی به ویروس کرونا گفت که در منزل مانده است و در سلامت کامل به سر می برد.

مشکلی در تامین ماسک در کشور نداریم- اخبار اجتماعی - اخبار تسنیم - Tasnimمدیرکل امور تجهیزات و ملزومات پزشکی وزارت بهداشت: مشکلی در تامین ماسک در کشور نداریم مدیر کل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو: ژل و ماسک به اندازه کافی در داروخانه‌ها توزیع شده است و هیچ کمبودی وجود ندارد

افزایش شمار مبتلایان به کرونا؛ دست‌کم ۱۸ نفر در ایران و ۷۶ هزار مورد در چیندر حالی که چین روز شنبه از کاهش سرعت شیوع ویروس کرونا در داخل سرزمین خود خبر داد، گزارش‌های بین‌المللی حاکی از افزایش سرعت شیوع این ویروس در سطح جهانی و افزایش شمار عفونت‌ها در دیگر کشورها از جمله ایران است.

آمریکا: با طالبان در مورد کاهش خشونت در افغانستان به تفاهم رسیده ایموزیر امور خارجه آمریکا: پس از چندین دهه درگیری، ما با طالبان در مورد کاهش قابل توجه خشونت در افغانستان به تفاهم رسیده ایم. این گامی مهم در مسیری طولانی برای صلح است و من از همه افغان‌ها می‌خواهم که از این فرصت استفاده کنند.

علی‌رضا رفیعی پور در گفت‌وگو با ایلنا با بیان اینکه آخرین وضعیت بیماری‌های دام، طیور و آبزیان در هر لحظه به صورت آنلاین در حال رصد است، اظهار کرد: سامانه پایش و مراقبت از بیماری‌ها (GIS) سازمان دامپزشکی کشور به صورت ساعتی، روزانه و یکپارچه بیماری‌های دام، طیور و آبزیان در کشور را رصد می‌کند.به گزارش ایسنا، جمال عرف در گفت‌وگو با خبرنگاران با بیان اینکه وزارت کشور همه مقدمات یک انتخابات پرشور را آماده کرده است، اظهار کرد: تمام شعب ما در سراسر کشور فعال هستند و جز معدودی از شعب، بقیه شعب آنلاین هستند.به گزارش روابط عمومی وزارت بهداشت، سعید نمکی افزود: بررسی همه موارد مشکوک ادامه دارد و آمار افراد مبتلا بین ساعت ۱۲ تا ۱۳ اعلام می شود که مربوط به افراد مبتلا تا روز گذشته و تا ظهر همان روز است.«محسن هاشمی» این مطلب را امروز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا و در واکنش به انتشار اخباری در فضای مجازی بیان کرد که علت غیبت او را در نشست فوق العاده هیات رییسه شورای شهر، احتمال ابتلا به ویروس کرونا اعلام کرده اند.

وی ادامه داد: سامانه (GIS) ابـزاری قدرتمنـد بـرای جمـع آوری، ذخیـره سـازی، تبدیـل و نمایـش داده‌هـای مکانی و زمانی اسـت و بـا کمـک این سامانه مدیریـت و کنتـرل بیماری‌هـای دامـی، طیور و آبزیان سـاده‌تـر شده است. رفیعی پور با یادآوری اینکه این سـامانه در ممانعـت از بیوتروریسـم و بیماری‌هـای مشترک نیز قابـل اسـتفاده است، افزود: بـا اسـتفاده از ایـن سـامانه بـه راحتـی و در کوتـاه‌تریـن زمـان امـکان پایـش، شناسـایی و رهگیـری دام‌هـای خطرنـاک و تعییـن مسـیر عبـوری آنهـا وجـود دارد. وی ادامه داد: تا این ساعت جز یکی دو حوزه همه شعب آنلاین هستند و ما در حال تلاش برای حل مشکل یکی دو حوزه دیگر هستیم. به گفته وی؛ بـه طـور کلـی پارامترهـای اصلـی اپیدمیولـوژی هـر بیمـاری (عامـل، میزبـان و جمعیـت) که تعییـن کننـده بـروز، توزیـع و تاثیـرات نامطلـوب اجتماعـی و اقتصـادی بیماری‌ها در این سامانه قابل رصد اسـت. به اندازه کافی کیت و کارشناسان برجسته در دانشگاههای علوم پزشکی برای تشخیص بیماری داریم و از مردم می خواهیم به شایعات توجه نکنند و وزارت بهداشت هر موردی را به طور دقیق به مردم اطلاع رسانی می کند. رفیعی پور معتقد است؛ بر اساس اطلاعات سامانه (GIS) تلفاتی که اتفاق افتاده، ناشی از اپیدمی بیماری نیست و انفرادی و مربوط به مشکلات مدیریتی در برخی از مرغداری‌ها است. رئیس ستاد انتخابات کشور همچنین درباره تعرفه‌های رای تصریح کرد: تعرفه‌ها بین ده تا پانزده درصد بیشتر از واجدین شرایط چاپ می شود و در اختیار شعب قرار می گیرد. وی با اشاره به کنترل بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در سال‌جاری، اظهار کرد: یکی از احتمالات مطرح شده برای تلفات، بیماری فوق حاد پرندگان است اما اجرای برنامه کنترلی این بیماری در سال‌جاری موجب شده نسب به سال گذشته تعداد کانون‌های بیماری فوق حاد پرندگان کاهش چشمگیری داشته باشد. او هفته گذشته برنامه ای با حضور برخی اعضای شورای شهر حضور داشت.

رفیعی پور یکی دیگر از گزینه‌های احتمالی مطرح شده برای افزایش تلفات را بیماری نیوکاسل عنوان کرد و گفت: برای مقابله و کنترل این بیماری نیز در سال‌جاری 45 میلیون پرنده بومی را واکسیناسیون کرده‌ایم. عرف در پاسخ به پرسشی درباره امکان تمدید زمان انتخابات گفت: هر حوزه اعلام کند که رای دهنده دارد، وزارت کشور نهایت تا ساعت 24 تمدید می کند. نمکی افزود: تهاجم و کشندگی ویروس کرونا از ویروس H۱N۱ که پاییز امسال کنترل کردیم به مراتب کمتر است و حتی مرگ آوری آن از سارس که در سال ۲۰۰۳  در چین شایع شد هم کمتر است و ویروس ضعیف تری است. رئیس سازمان دامپزشکی کشور تاکید کرد که در صورت مشاهد هر نوع اپیدمی بیماری در دام، طیور و آبزیان موضوع به سرعت به رسانه‌ها اطلاع داده خواهد شد. به گزارش ایلنا؛ روز گذشته حبیب اسدالله نژاد، نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران کشور، در گفت‌و‌گو با ایلنا از گزارش‌های ارسالی به انجمن حاکی از افزایش آمار تلفات در مرغداری‌ها خبر داد. وی درباره زمان آغاز شمارش آرا ادامه داد: شمارش آرا در شعبی که کار اخذ رأی را تمام کردند، همان لحظه شمارش آرا را آغاز می‌کنند. لینک کوتاه . هیج یک از افرادی که در قم گزارش شد سفری به کشور خارجی نداشتند حتی طبق اعلام خودشان با هیج تماسی با افراد آلوده به ویروس کرونا نداشند به همین علت همکاران ما در قم طبق پروتکل این افراد را به عنوان افراد مشکوک تلقی نکردند.