واکنش‌ها به دستور شهرداری تهران؛ آیا «حاجی فیروز» نمادی «نژادپرستانه» است؟

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 34 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 51%

واکنش‌ها به دستور شهرداری تهران؛ آیا «حاجی فیروز» نمادی «نژادپرستانه» است؟ دستور شهرداری تهران برای حذف شخصیت «حاجی فیروز» از برنامه‌های نوروزی، در شبکه‌های اجتماعی خبرساز شده و کاربران ایرانی بسیاری به آن واکنش نشان داده‌اند

ایران اخبار, ایران سرفصلها

دستور شهرداری تهران برای حذف شخصیت «حاجی فیروز» از برنامه‌های نوروزی، در شبکه‌های اجتماعی خبرساز شده و کاربران ایرانی بسیاری به آن واکنش نشان داده‌اند.

روز دوشنبه ۲ فروردین ماه نامه‌ای با امضای محمدرضاجوادی یگانه، معاون اجتماعی و فرهنگی شهردار تهران، به رسانه‌های ایران راه پیدا کرد که در آن آمده بود چون «درباره سیاهی چهره حاجی فیروز، نقدهایی مطرح شده و برخی، سیاه بودن چهره او را نژادپرستانه می‌دانند» در تمامی برنامه‌های نوروزی شهرداری تهران، «از نمایش حاجی فیروز با صورت سیاه» خودداری شود.

بسیاری از کاربران در واکنش به سراغ برشی از سخنرانی بهرام بیضایی، از چهره‌های برجسته سینما و تئاتر ایران، رفته‌اند که با اشاره به معنای اسطوره‌ای رنگ سیاه در شخصیت‌هایی مانند «سیاوش» استدلال می‌کند که «سیاه» در نمایش تخت حوضی کوچکترین بار «نژاد پرستی» ندارد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

آنها میدانند حاجی پیروز کیست ودرتاریخ عسلام چه کرده ومیخواهند حذفش کنند پیروز نهاوندی

آیا پوشاندن روسری برسر زنان به اجبار نوعی نژاد پرستی نیست؟ایا ممنوع کردن تحصیل برای مهاجرین افغان نوعی نژاد پرستی نیست؟مردم خوب میدانند که حذف سنتهای باستانی فقط جنبه عقیدتی داردوبس.

حاجی فیروز ترکیبی هست از نمادهایی باستانی ایران و برده داری جنسی زمان قاجار. که قَسمت دومش حال بهم زنه

بنظر میرسه به میمون اعظم آمریکا یعنی اوباما کاکا سیاه الدنگ برخورده. به جهنم که برخورده.زین پس دولت فعلی و هر دولت دیگه آمریکا یا با مخالفین و آزادی خواها باید ب توافق برسه یا باید باج بده ب رژیم انقلابی شیعی.دیگه با آمریکایی در جهت مماشات همکاری نخواهد شد.فقط براندازی رژیم.🤚😏

نژادپرستی یا جنایتکاری ؟ کدوم موضوعیت واقعی داره؟ و کدوم خیمه شب بازیه؟

واقعا مسخره س از گنبد_کاووس هیچی نمیگین اون وقت حاجی فیروز شده دغدغه ی بزرگ بشریت؟؟؟

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

وزیر خارجه آمریکا: تعهد ترکیه به ناتو به نفع همه ما استوزیر خارجه آمریکا: تعهد ترکیه به ناتو به نفع همه ما است
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

یمن: واکنش حوثی‌ها به ابتکار صلح نشان‌دهنده سرسپردگی آنها به ایران است
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

رییسی: بدنه وزارت اطلاعات دل‌داده به انقلاب و به دنبال تحقق اهداف آن استرییس قوه قضاییه گفت: اگر وزارت اطلاعات نمایشگاهی از توطئه‌ها و فتنه‌های دشمنان علیه نظام اسلامی را برپا کند مشخص می‌شود که بر انقلاب و کشورمان در ۴۰ سال اخیر چه گذشته است. امضا کنید RAHBARMOVAGAT اون اقلیت هم ایرانشهریها هستند. به احتمال قوی.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

فرانسه: حمله به مسلمانان حمله به جمهوریت استدولت فرانسه به دنبال تصویب قانونی در پارلمان این کشور است که با بنیادگرایی که ارزش‌های فرانسه را تهدید می‌کند، مقابله کند. دارمنن خود یکی از طرفداران جدی این لایحه است. اینطور می‌شود فرانسه شد. به رسمیت شناختن همه بعنوان شهروندان جمهوری و حمایت از حقوق آنان.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

جهانگیری: حمله به تیم مذاکره کننده، شلیک به پای خود استمعاون اول رئیس‌جمهور نوشت: حمله به تیم مذاکره کننده و دکتر ظریف در شرایطی که در حال مذاکرات حساس هستیم،‌ مثل شلیک به پای خود است.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »