وال‌استریت ژورنال: موسسات مالی جهانی به ایران برای دور زدن تحریم‌ها کمک کرده‌اند

02/04/1401 09:46 ق.ظ

وال‌استریت ژورنال: موسسات مالی جهانی به ایران برای دور زدن تحریم‌ها کمک کرده‌اند العربيه_فارسى

روزنامه «وال‌استریت ژورنال» با انتشار گزارشی خبر داد، بانک‌های غربی، چینی و بانک‌های مستقر در خاورمیانه، با ارائه خدمات بانکی به بخش صنعتی و انرژی ایران که وال استریت ژورنال با بررسی اسناد شرکتی، رسیدهای بانکی و همچنین پس از گفت‌وگو با دیپلمات‌های غربی و مقامات اطلاعاتی تأکید کرده است، ایران به وسیله شبکه‌ای از شرکت‌های نیابتی، صرافی‌ها و واسطه‌ها، دارای ده‌ها حساب بانکی در کشورهای دیگر است و با...

وال استریت ژورنال با بررسی اسناد شرکتی، رسیدهای بانکی و همچنین پس از گفت‌وگو با دیپلمات‌های غربی و مقامات اطلاعاتی تأکید کرده است، ایران به وسیله شبکه‌ای از شرکت‌های نیابتی، صرافی‌ها و واسطه‌ها، دارای ده‌ها حساب بانکی در کشورهای دیگر است و با استفاده از این حساب‌ها، تجارتی به ارزش سالیانه ده‌ها میلیارد دلار انجام می‌دهد.چند دیپلمات و مقام ارشد ایرانی به این روزنامه گفته‌اند، پس از آن‌که در سال 2011، تهران به سازوکاری برای دور زدن تحریم‌ها نیاز پیدا کرد، این شبکه مالی توسط رهبری سیاسی در ایران طراحی و اجرا شد.

اسناد بانکی و شرکتی بررسی شده توسط وال‌استریت ژورنال نشان می‌دهد، گروه بانک‌داری اچ‌اس‌بی‌سی و شرکت بانکداری استاندارد چارترد، که بر اساس میزان داریی از بزرگترین بانک‌های جهان هستند، به شرکت‌های واسطه که به نمایندگی از ایران، معاملات این کشور را انجام می‌دادند، خدمات بانکی ارائه داده‌اند.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

جام جهانی قطر؛ ولز بدون رایان گیگز به مصاف ایران می‌رود | DW | 21.06.2022دو هفته بیشتر از صعود ولز به دور نهایی جام جهانی ۲۰۲۲ در قطر نمی‌گذرد که رایان گیگز سرمربی این تیم کناره‌گیری خود را اعلام کرد. ملی‌پوشان ولز در پیکارهای جام جهانی با ایران، انگلیس و ایالات متحده آمریکا همگروه هستند.

سفر لاوروف به ایران برای «مذاکرات هسته‌ای و توسعه همکاری‌ها»وزیر خارجه روسیه روز چهارشنبه اول تیرماه وارد تهران شد و با همتای ایرانی خود و رئیس‌جمهور کشور دیدار کرد. صدا و سیمای ایران هدف سفر سرگئی لاوروف به تهران را مذاکرات پیرامون... روسیه در امور هسته‌ای با حکومت دست نشاندۀ آمریکا مذاکره نمی‌کند! روسيه در اوضاع تحريمى خود مشترى نفت ايران را گرفت و بازار فولاد را هم همين طور! معلوم نيست جمهورى اسلامى بابت چه چيزى نوكرى روسيه و رفيقش چين را ميكنه؟! در هيچ دورانى حكومتى به ذليلى نظام اسلامى پخمگان را نداشتيم! عجبا كه اين جماعت كونده پرو از حمايت ما ملت از پهلوى انتقادميكنند

رضایی: به قیام اقتصادی نیاز داریم / کم‌عقلی آمریکا و اروپا است که قدرت ایران را نپذیرفته‌اندمحسن رضایی: *به قیام اقتصادی نیاز داریم *کم‌عقلی آمریکا و اروپا است که قدرت ایران را نپذیرفته‌اند *کنار گذاشتن ملت ایران در امنیت و پیشرفت جهانی غیرقابل جبران است *چرا به مذاکرات برجام تن نمی‌دهید؟ چرا چیزی که خود امضا کرده‌اید را حاضر نیستید بپذیرید؟ مگر شما حالت دیگه‌ای غیر از چمباتمه بلدی؟ 😆😁بابا بیا پایین این قدرکص شعر نگو😆 تا وقتی حکومت دست آدم های متوهم و بیسواد و احمق و وطن فروشی مثل خامنه ای و پاسداران دزداست، قطعا ایران هیچگاه روی پیشرفت، آرامش و رفاه را نخواهد دید!!!

تعیین جریمه سنگین در ایران برای «جرم‌» کمک به عمل سقط جنینسه روز پس از ابلاغ دستورالعمل‌ «حفظ و مراقبت از جنین سالم» از سوی وزیر بهداشت، جزئیات آن از جمله «جرم‌انگاری» مباشرت یا معاونت در سقط جنین و تعیین جریمه «سنگین» برای آن اعلام شد. دنبال کودک کار هستن لازم دارن حالا هر جنسیتی منبع درامدشونه یا،ازشون جانی آدمکش بوجود میارن برا حفظ خودشون جوان مردم را روز روشن به رگبار بستی و کشتی حالا گشت مراقبت از جنین راه انداختین! همین مونده فاطمه خانوم را تو خیابون معاینش کنند تا ببینند جنین سالمه یا نه! پس چرا دهه شصت اینهمه زن حامله تیر باران کردید؟ یعنی اگه میدونستین یکه از مسافران هواپیمای اکراین حامله بود موشک نمیزدید؟ حالا از فردا برای سقط جنین ملت باید برن ترکیه، ارمنستان، آذربایجان حتی عراق و پاکستان :(

سخنگوی اتحادیه اروپا: اقدامات مغایر با برجام ایران نگران‌کننده است اما به نقطه پایان نرسیده‌ایمسخنگوی اتحادیه اروپا در پاسخ به یورونیوز با اشاره به این که «ما هنوز به نقطه پایان نرسیده‌ایم» افزود: «هنوز زمان برای آخرین تلاش وجود دارد. اما تا زمانی که همه چیز مورد توافق قرار نگیرد، البته ما شاهد رفع نگرانی‌های خود نخواهیم بود.» برجام با اینهمه ایرانفروشی و جغرافیا فروشی و انحصارات غیر قابل قبول وو... وابسته کردن کشور به یهودیها و صلیبچیهای استعمار جهانی شرق و غرب، قابل قبول 'حضوریکتائی' ملتهای ایرانیان نیست. اصگات النظام جاهلیت فاشیسم شئونیزم فارسی ارباب رعیتی شرکای اشرار فرقه فارسیسم اشغالگر کشور. ظاهرن نقطه ی پایان برای این ها رونمایی از سلاح هسته ایه اتحادیه اروپا در همان وسعت زمین خودش حرف بزند.

آمریکا: در سفر بایدن به خاورمیانه موضوع ایران مطرح خواهد شدسخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در یک کنفرانس خبری به سوالاتی در زمینه آخرین تحولات در روابط تهران-واشنگتن و فعالیت‌های هسته‌ای ایران پاسخ داد.