وال‌استریت ژورنال: ایران به اطلاعات محرمانه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی دسترسی داشت

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 27 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 14%
  • Publisher: 59%

وال استریت ژورنال در گزارشی ادعا کرد ایران به گزارش‌های محرمانه آژانس دست یافته بود و آن اسناد را در اختیار مقامات خود گذاشته است.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

وال استریت ژورنال در گزارشی مدعی شده است با اسنادی که یک نهاد اطلاعاتی از یک کشور خاورمیانه‌ای مخالف برنامه هسته‌ای ایران به دست آورده است و این رسانه نیز آن را بررسی کرده، ایران حدود دو دهه پیش به گزارش‌های محرمانه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی دست یافته است و آن اسناد را در اختیار مقاماتی گذاشته که مسئول سرپوش‌گذاشتن بر فعالیت‌های مشکوک گذشته ایران در زمینه ساخت تسلیحات هسته‌ای بودند.

دیوید آلبرایت، رئیس «مؤسسه علوم و امنیت بین‌الملل» و بازرس سابق تسلیحاتی سازمان ملل، در این خصوص گفته است که دستیابی ایران به این اسناد حساس «نقض جدی امنیت داخلی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی» است. بهتر است ایران به آنچه آژانس از قبل می‌داند اذعان کند و اطلاعاتی را که احتمالاً خود آژانس خواهد فهمید [زودتر] به این نهاد بدهد.»

در بسیاری از این اسناد بررسی شده توسط وال استریت ژورنال، مقامات ایرانی بر «روش‌های اطلاعاتی» برای دستیابی به گزارش‌های آژانس بین‌المللی انرژی اتمی صحه می‌گذارند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

شبه‌نظامیان وابسته به ایران در تلاش برای قاچاق مواد مخدر به اردناردن روز دوشنبه اعلام کرد که شبه‌نظامیان وابسته به جمهوری اسلامی در سوریه در تلاش برای قاچاق صدها میلیون دلار مواد مخدر از مرز اردن به بازارهای خلیج فارس هستند. اخبار_ایران
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

وال استریت ژورنال: ایران به اسناد محرمانه آژانس دسترسی داشته و از آن برای گمراه کردن تحقیقات استفاده کرده استوال استریت ژورنال: ایران به اسناد محرمانه آژانس دسترسی داشته و از آن برای گمراه کردن تحقیقات استفاده کرده است به گفته مقامات، اسناد محرمانه آژانس بین سال‌های ۲۰۰۴ تا ۲۰۰۶ در میان مقامات ارشد نظامی، دولتی و مسئولان برنامه هسته‌ای ایران دست به دست شده‌است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

سکوت رهبر ایران در مورد حادثه آبادان؛ شمار قربانیان ریزش ساختمان متروپل به ۱۶ نفر رسیداحمد وحیدی، وزیر کشور ایران در سومین روز از فرویختن ساختمان ‌۱۰ طبقه متروپل در آبادان، از احتمال افزایش شمار جانباختگان این حادثه خبر داد. دلیل فاجعه متروپل همین تفکر قوم گرایی و قبیله بازی ست. اگر ی پیمانکار از جایی دیگه میامد میگفتن اومده اینجا رو بچاپه و غیر بومی ست. حالا که به اسامی متخلفین نگاه میکنیم تمام یا عرب هستن یا بختیاری ، نتیجه بومی محلی بازی میشه این. آبادان_تسلیت ریزش این ساختمان🏢 خودش نشان می‌دهد که سیستم تخصص محور و غیر متمرکز، تنها راه نجات و سیستم ایده‌آل حکومتی است. با دموکراسی حتی در کشوری مثل آمریکا🇺🇸 هم چنین ساختمان‌هایی ساخته می‌شوند و نظر متخصصان لزوماً استفاده نمی‌شود!
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

رابرت مالی: بهترین راه تعامل با برنامه هسته‌ای ایران بازگشت به برجام استنماینده ویژه آمریکا در امور ایران تاکید کرد: دولت آمریکا به دنبال بازگشت به توافق هسته ای با ایران است و همچنان آن را در راستای منافع ایالات متحده آمریکا می‌داند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

مدیرکل آژانس اتمی: به نقطه بسیار دشواری با ایران رسیده‌ایم | DW | 25.05.2022رافائل گروسی می‌گوید ایران هنوز در مورد منشاء 'ذرات اورانیوم غنی‌شده یافته شده در یک سایت هسته‌ای اعلام نشده' توضیحی قانع‌کننده نداده است. مدیرکل آژانس اتمی گفت مذاکرات با ایران به 'نقطه بسیار دشواری' رسیده است.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

عفو‌ بین‌الملل: بیشترین آمار اعدام در جهان مربوط به ایران استسازمان «عفو بین‌الملل» با انتشار گزارشی سالانه خبر داد، ایران از سال 2017 بیشترین آمار اعدام در جهان را به خود اختصاص داده است.سازمان عفو بین‌الملل،
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »