واشنگتن‌پست: آمریکا تعدادی از دیپلمات‌های خود را از عراق خارج می‌کند- اخبار آمریکا - اخبار بین الملل تسنیم - Tasnim

12/09/1399 11:03:00 ب.ظ

آمریکا تعدادی از دیپلمات‌هایش را از عراق خارج می‌کند واشنگتن‌پست به نقل از منابع آگاه گزارش داد که دولت آمریکا قصد دارد در آستانه سالروز ترور شهید سپهبد قاسم_سلیمانی، تعدادی از کارکنان سفارت خود در بغداد را از عراق خارج کند

یک رسانه آمریکایی به نقل از منابع آگاه گزارش داد که دولت آمریکا قصد دارد در آستانه سالروز ترور شهید سپهبد سلیمانی، تعدادی از کارکنان سفارت خود در بغداد را از عراق خارج کند. یک مقام آگاه به واشنگتن‌پست گفته است که خروج این کارکنان از عراق موقتی خواهد بود و به منظور کاهش خطرات احتمالی برای آنها در آستانه روز سوم ژانویه (13 دی‌ماه) اولین سالروز ترور ژنرال بلندپایه ایرانی [شهید] قاسم سلیمانی صورت خواهد گرفت.

این مقام آگاه که به شرط فاش نشدن نامش حاضر به مصاحبه با واشنگتن‌پست شده، ادعا کرده است که هنوز تعداد دقیق دیپلمات‌هایی که باید موقتاً عراق را ترک کنند، مشخص نشده است. وزارت امور خارجه آمریکا از تأیید رسمی این خبر خودداری کرده است، اما در عین حال گفته است که امنیت کارکنان دولت آمریکا در خارج از این کشور برای این وزارتخانه در بالاترین اولویت قرار دارد.

یک مقام وزرات امور خارجه آمریکا در این خصوص به واشنگتن‌پست گفت: «وزارت امور خارجه در راستای مأموریت خود همچنان به حضور دیپلماتیکش در سفارتخانه‌ها و کنسولگری‌های خود در سراسر جهان ادامه می‌دهد.»

ادامه مطلب:
خبرگزاری تسنیم 🇮🇷 »
Loading news...
Failed to load news.

همش تقصیر امید داناست انجوری نمیتونن از دست ما در برن، مادر قحبه های تروریست

پرزیدنت ترامپ از کناره‌گیری ویلیام بار دادستان کل آمریکا از مقام خود خبر دادصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. هدف ترامپِ شیّاد این بود که خبر شکست در رای گیری گزینش گران الکتورال را تحت تاثیر قرار دهد!😇 بی عدالتی آمریکایی باید بیایدبه ایران. اخلاق خوددرستی اش مثل آفت الله خایه منی است. من رجاء واثق دارم که می‌توانند با هم بسازند.

فرانسه از ایران خواست تا براى از سرگیری مذاکرات هسته‌ای ابتكار عمل از خود نشان دهدسخنگوی کاخ الیزه، روز سه شنبه 3 مارس اعلام کرد، امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه، به حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی هم ساعتی قبل با ارسال چند موشک به پایگاه آمریکایی ابتکاری روشن به فرانسه نشان داد متوافق جدا مع سياسة فرنسا

پیام تبریک ظریف به تعدادی از ایرانیان خارج از کشورمحمدجواد ظریف به عنوان وزیر امور خارجه و جانشین رییس شورای عالی ایرانیان خارج از کشور با ارسال پیامی به تعدادی از ایرانیان خارج از کشور فرا رسیدن سال نو را به آنها تبریک گفت. سال نو شمسی نه میلادی. خاک بر سر بیسوادت! بیسواد نه_به_جمهوری_اسلامی No2IR سال نو میلادی رو چرا تبریک گفته؟ سال نو شمسی رو باید تبریک میگفت. نه_به_جمهوری_اسلامی No2IR برو گهت رو بخور پفیوز حرومزاده، اون تبریکم بکن تو کونت

بیانیه مشترک اروپا-آمریکا: بر التزام قاطع خود از امنیت سعودی تأکید می‌کنیموزیر امور خارجه ایالات متحده آمریکا روز پنج‌شنبه 11 مارس 2021 با تأکید مجدد حمایت قاطع کشورش از این بازی های موش و گربه چیه اروپا و آمریکا در میارند. از اون طرف مذاکره با ملا ها در ایران اشغالی که عامل بی ثباتی در منطقه و جهانند ، بعد از اون طرف بیانیه طرفداری از عربستان سعودی؟!! نه_به_جمهوري_اسلامي یعنی خودتون عرضه ندارید از خودتون دفاع کنید؟ یکی دیگه باید بیاد از شما دفاع کنه؟

شرکت آسترازنکا پس از انتقادات آمریکا گزارش تحقیقات خود را به‌روز خواهد کردانتقاد مقامات بهداشت ایالات متحده از گزارش این شرکت در حالی مطرح شده که در پی مشاهدۀ لخته خون در بدن برخی از دریافت کنندگان واکسن آسترازنکا، موجی از نگرانی و عدم اطمینان درباره عوارض جانبی این واکسن در سطح جهان پدیدار شده است.