هوک خواستار بسته شدن صفحه سران جمهوری اسلامی در شبکه‌های اجتماعی شد | DW | 24.11.2019

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 41 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 20%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

نماینده ویژه آمریکا در امور ایران از شبکه‌های اجتماعی خواست حساب کاربری مقام‌های ارشد جمهوری اسلامی را مسدود کنند. برایان هوک می‌گوید این کار باید تا دسترسی کامل شهروندان ایرانی به اینترنت جهانی ادامه یابد.

نماینده ویژه وزارت خارجه ایالات متحده در امور ایران از شرکت‌های پشتیبان شبکه‌های بزرگ اجتماعی، نظیر فیسبوک، توئیتر و اینستاگرام خواست حساب کاربری مقام‌های ارشد جمهوری اسلامی را مسدود کنند.

هوک این اقدام سران جمهوری اسلامی که جلوی دسترسی شهروندان به شبکه اینترنت را می‌گیرند اما خود از تمام امکانات آن استفاده می‌کنند"به غایت ریاکارانه" خواند. پس از گسترش و شدت گرفتن اعتراض‌ها به گرانی بزنین مسئولان جمهوری اسلامی از عصر شنبه ۲۵ آبان دسترسی شهروندان به شبکه جهانی اینترنت را تقریبا به طور کامل قطع کردند.

دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری ایالات متحده اول اذر ماه اعلام کرد که محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات جمهوری اسلامی را به دلیل نقشی که در قطع اینترنت داشته تحریم کرده است.استیون منوچین، وزیر خزانه داری آمریکا، در این باره گفت: «ما وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران را برای محدود كردن دسترسی به اینترنت و برنامه‌های پیام‌رسان محبوب كه به ده‌ها میلیون ایرانی کمک می‌كند تا با یکدیگر و با جهان خارج در ارتباط باشند، مجازات می‌كنیم.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

چرا باید از شکایت سفارت جمهوری اسلامی ایران از شبکه‌های فارسی‌زبان استقبال کرد؟این حرومزاده نشسته تو لندن خدا تومن داره از رزیم اسهالی بش میرسه معلومه که کاسه لیس علی گداست
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

وزیر خارجه عربستان نسبت به مماشات با جمهوری اسلامی هشدار داد | DW | 23.11.2019عادل الجبیر، وزیر مشاور در امور خارجه عربستان سعودی در یازدهمین کنفرانس 'گفت‌و‌گوی منامه' در بحرین سخنرانی کرد. او ایران را عامل حمله به تاسیسات نفتی آرامکو خواند و گفت، منطقه پس از این حمله‌ها بر سر دوراهی 'خیر و شر' قرار گرفته و باید یکی را انتخاب کند. ترامپ همه شما را در مقابل رژیم فاسد اسلامی در ایران تنها گذاشت. دیگران بدانند که مرگ برایشان نه تنها حق است بلکه نعمت است، چون ممکن است شرایط بدی برایشان به وجود آید که در آن آرزوی مرگ کنند،برای همین است که ایرانی ها که مرگ بر آمریکاییها و یهودیها و انگلیس و روسیه و فارس و کرد گفته اند غیراز من که خدا و مرکز عالمیانم بهتر است باقطع نسل بمیرند اکنون فرانسه هم در کنار عربستان به این نتیجه رسیده که رژیم ایران اصلاح پذیر نیست
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

هشدار نواندیشان دینی ایرانی به جمهوری اسلامی: استبداد مطلقه دوام ندارد و رفتنی است | DW | 22.11.2019گروهی از نواندیشان دینی در داخل و خارج از ایران در همصدایی و همدردی با معترضان روزهای اخیر در ایران در بیانیه‌ای به سران جمهوری اسلامی هشدار دادند که 'استبداد مطلقه' دوام ندارد و نوبت سرنگونی آنها نیز خواهد رسید. راست میگن، استبداد 'غیرمطلق' طالقانی ‌طور خوبه که اینقدر زود دستش رو نشه، چیه این استبداد مطلق جای نفس کشیدن برای مردم نمیذاره میزنن دم و دستگاه دینو جمع میکنن. این نو اندیشان دینی کیا هستند ؟ چرا از بردن نامشان وحشت دارند. نوعندیش دینی؟ کدام آدم عاقل،بالغ و اندیشمند باافکار انسانهای نیمه وحشی ماقبل تاریخ شنزارهای عربستان و اورشلیم نوعندیش بحساب میاید؟ تمام بدبختی ما ازین نوعندیشان دینی٭علی شریعتی٭ هست IranProtests عکسی از تظاهرات نوعندیشان دینی اصفهانی درحمایت از جاعش (گزارش خبرگزاری ایسنا) :
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

آخرین خبرهای شنبه دوم آذر ۱۳۹۸ | DW | 23.11.2019وزیر امور خارجه آمریکا در عین حال تاکید کرده است، 'هیچ دولت یا شرکتی نباید به حکومت ایران در رسیدن به توانایی سانسور و نقض حقوق بشر کمک کند.' پومپئو بار دیگر یادآوری کرده است، 'دولت آمریکا در کنار ایرانیان خواهد ماند.'
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

راه برگزاری انتخابات جدید در بولیوی هموار شد | DW | 24.11.2019با رای موافق حامیان اوو مورالس، مجمع قانونگذاری بولیوی قانون برگزاری انتخابات جدید در این کشور را تصویب کرد. با این قانون مورالس که پس از کناره‌گیری به مکزیک پناهنده شده امکان نامزدی در انتخابات را ندارد.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

آمریکا: حساب کاربری مقام های ایرانی در شبکه های اجتماعی مسدود شودبرایان هوک، نماینده ویژه وزارت امور خارجه آمریکا در امور ایران خواستار مسدود شدن حساب کاربری مقام های ایرانی در شبکه های اجتماعی شده است. آقای هوک به طور خاص خواهان مسدود شدن حساب های کاربری آیت الله علی خامنه ای، حسن روحانی و محمدجواد ظریف به خاطر مسدود کردن اینترنت شد. كسانيكه جرأت جواب زدن مهمترين پهپادشون را ندارند بايد متوسل به اين امور سخيف بشوند تا يك دلخوشي براشون بشه . حالا آنها كه عقب افتاده اند، من تعجب ميكنم از مردمي كه به اينها دل بستند. ناتوانی آمریکا در مقابل پاسخگویی به مقامات ایران
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »