همزمان با ورود پمپئو به سودان؛ خارطوم: فعلا اسرائیل را به رسمیت نمی‌شناسیم

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 44 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

همزمان با ورود پمپئو به سودان؛ خارطوم: فعلا اسرائیل را به رسمیت نمی‌شناسیم بیشتر بخوانید🔽

عبدالله حمدوک، نخست وزیر دولت انتقالی سودان اما با این وجود تاکید کرده است که روابط با اسرائیل به نحوی مجزا و جدا از مسئله خروج نام کشورش از فهرست آمریکایی حامیان تروریسم مورد بررسی قرار گیرد.

سودان همچنین در جریان سفر وزیر امور خارجه آمریکا تاکید کرده است که مساله عادی سازی روابط با اسرائیل فعلا در دستور کار دولت انتقالی قرار ندارد و این دولت نمی‌تواند تا پیش از انتخابات سال ۲۰۲۲ و نهایی شدن روند انتقال قدرت به غیرنظامیان، اسرائیل را به رسمیت بشناسد. سخنگوی دولت انتقالی سودان به نقل از عبدالله حمدوک، نخست وزیر موقت این کشور در این خصوص تصریح کرد: «مرحله انتقال قدرت در سودان تحت هدایت یک ائتلاف گسترده و بر اساس برنامه‌ای مشخص به پیش می‌‌رود. هدف از این فرایند تکمیل انتقال قدرت در سال ۲۰۲۲ و برقراری صلح و ثبات در کشور از طریق برپایی انتخابات آزاد است. دولت انتقالی غیر از به اتمام رساندن و تکمیل این فرایند ماموریت دیگری ندارد و نمی‌تواند برای عادی سازی روابط با اسرائیل تصمیم‌گیری کند.

مایک پمپئو در خارطوم علاوه بر عبدالله حمدوک، نخست وزیر با ژنرال عبدالفتاح البرهان، رئیس شورای نظامی انتقالی سودان نیز دیدار و گفتگو کرده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

مشاور ترامپ: توافق با اسرائیل، فروش اف-35 به امارات را بیشتر کرده استداماد و مشاور رئيس جمهور آمریکا تاکید کرد که توافق ابوظبی با تل‌آویو، احتمال فروش اف-35 به امارات متحده عربی را بیشتر کرده است. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

سودان:‌ عادی‌سازی رابطه سودان با اسرائیل از اهداف سفر پمپئو به خارطوم استتهران-ایرنا- خبرگزاری رسمی سودان روز دوشنبه اعلام کرد که یکی از اهداف سفر مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا به سودان بررسی روابط خارطوم با اسرائیل است.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

بعد از امارات کدام کشور عربی با اسرائیل به توافق می‌رسد؟عادی‌سازی مناسبات میان اسرائیل و امارات عربی متحده واکنش‌های متفاوتی در میان کشورهای عربی داشت، برخی از آن استقبال کرده‌اند، برخی مخالف آنند و گروهی دیگر با احتیاط با آن برخورد می‌کنند. کشور عربی بعدی که احتمالا با اسرائیل به توافق می‌رسد کدام است؟
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

وزیر خارجه آمریکا با یک «پرواز تاریخی» مستقیم از اسرائیل به سودان رفتوزیر خارجه آمریکا با یک «پرواز تاریخی» مستقیم از اسرائیل به سودان رفت وزارت خارجه آمریکا می گوید آقای پمپئو علاوه بر صحبت از روابط سودان و اسرائیل درباره «ادامه حمایت ایالات متحده از دولت غیرنظامی انتقالی سودان» هم گفتگو خواهد کرد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

روسیه: فعلا نیازی به تحقیق درباره مسمومیت الکسی ناوالنی نیستریاست جمهوری روسیه می‌گوید گزارش‌های پزشکی آلمان درباره مسمومیت الکسی ناوالنی هنوز قطعی نیست.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

رییس آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در راه تهران؛ سفر پومپئو به اسرائیل - BBC News فارسیمحمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران، در آستانه سفر رافائل گروسی، رییس آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، به تهران گفت این سفر هیچ ارتباطی به 'مکانیسم ماشه' ندارد. این نخستین بار است که رافائل گروسی پس از انتخاب به عنوان مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به تهران سفر می‌کند. همزمان اعلام شده مایک پومپئو، وزیر امور خارجه آمریکا، در آغاز سفر پنج روزه خود به خاورمیانه، وارد اسرائیل شده است. هدف از این سفر گفت‌وگو درباره امنیت خاورمیانه و پرونده هسته‌ای ایران اعلام شده است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »