همدستی احتمالی آمریکا، بریتانیا و فرانسه در جنایات جنگ یمن | DW | 03.09.2019

12/06/1398 06:38:00 ب.ظ

بازرسان سازمان ملل متحد احتمال داده‌اند که نیروهای ائتلاف به رهبری عربستان در جنایت‌های جنگی در یمن از همدستی آمریکا، فرانسه و بریتانیا در زمینه‌های مختلف، از جمله پشتیبانی اطلاعاتی و لجستیکی، بهره‌مند می‌شوند.

بازرسان سازمان ملل متحد احتمال داده‌اند که نیروهای ائتلاف به رهبری عربستان در جنایت‌های جنگی در یمن از همدستی آمریکا، فرانسه و بریتانیا در زمینه‌های مختلف، از جمله پشتیبانی اطلاعاتی و لجستیکی، بهره‌مند می‌شوند. به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید بر اساس گزارش رویترز به نقل از بازرسان سازمان ملل متحد، کشورهای غربی حامیان نیروهای ائتلاف در جنگ یمن هستند.

بازرسان سازمان ملل احتمال داده‌اند که این کشورها با عربستان سعودی همکاری اطلاعاتی و لجستیکی می‌کنند. این بازرسان هر دو طرف جنگ، از جمله حوثی‌ها را که از حمایت ایران برخوردارند در جنایات جنگی شریک می‌دانند.

آنها می‌گویند عربستان با بمباران هوایی و جلوگیری از رساندن مواد غذایی به غیرنظامیان موجب مرگ و کشته شدن آن‌ها می‌شوند و حوثی‌ها نیز به نوبه خود به شهرها حمله کرده‌ و از کودکان به عنوان سرباز استفاده می‌کنند. از سال ۲۰۱۴ که حوثی‌ها با اشغال صنعا، پایتخت یمن، دولت این کشور را از آنجا راندند تا کنون هزاران نفر در جنگ یمن کشته شده‌اند.

سازمان ملل از چشم‌اندازی که قحطی در برابر مردم یمن ایجاد کرده به عنوان بزرگ‌ترین بحران بشردوستانه در جهان یاد کرده است. این سازمان گفته است که هیئت مستقل آن فهرستی محرمانه از «افرادی که ممکن است مسئول جنایات بین‌المللی» باشند را برای میشل باچلت، کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل، فرستاده است. headtopics.com

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

آمریکا و لهستان در مورد همکاری در فناوری «فایو جی» به توافق رسیدندآمریکا و لهستان در مورد همکاری در فناوری «فایو جی» به توافق رسیدند در جریان دیدار مایک پنس معاون رئیس جمهوری ایالات متحده از لهستان، دو کشور توافق‌‌نامه‌‌ای را برای همکاری در حوزه فناوری «فایو جی» (نسل پنجم) امضا کردند.

طوفان دورین با گرفتن قربانی در باهاما سواحل آمریکا را در می‌نورددمقامات آمریکا به میلیون ها نفر از ساکنان ایالت های فلوریدا، جورجیا و کارولینای جنوبی دستور داده اند که مناطق محل سکونت خود را ترک کنند.

انفجار در منطقه محل استقرار شرکت‌های خارجی در کابل ۱۶ کشته در پی داشتانفجار یک خودرو بمب‌گذاری شده در منطقه سبز کابل دست‌کم ۱۶ کشته بر جای گذاشت.\r\n به گزارش رویترز، حمله طالبان به یک ساختمان در کابل، پایتخت افغانستان که محل استقرار شرکت‌های خارجی بوده است منجر به کشته

حساس ترین ۷۲ ساعت پیش روی بریتانیا و کابینه این کشور در دو دهه اخیرنخست وزیر بریتانیا کمتر از سه روز زمان دارد تا پارلمان و مخالفان دولت را همراه و ساکت کند تا بتواند برنامه خروج بدون توافق بریتانیا از اتحادیه اروپا را عملی کند.

سایه برکسیت بر اقتصاد بریتانیا سنگین‌تر شد؛ تحقیر پوند در برابر دلارهمزمان با تشدید کشاکش سیاسی در بریتانیا بر سر نحوه خروج این کشور از اتحادیه اروپا، نرخ برابری پوند در برابر آمریکا به پایین‌ترین حد در ۳۵ هفته گذشته رسید.

بوریس جانسون اکثریت مطلق را در پارلمان بریتانیا از دست دادبوریس جانسون اکثریت مطلق را در پارلمان بریتانیا از دست داد جزئیات بیشتر🔽 دلقک