همایش ابتکار سعودی سبز و اجلاس خاورمیانه سبز در اکتبر سال جاری برگزار می‌شوند

12/06/1400 12:57 ق.ظ

همایش ابتکار سعودی سبز و اجلاس خاورمیانه سبز در اکتبر سال جاری برگزار می‌شوند العربيه_فارسى

پادشاهی عربی سعودی از برگزاری همایش طرح ابتکار سعودی سبز و اجلاس خاورمیانه سبز در ماه اکتبر آینده خبر داد. خبرگزاری رسمی سعودی (واس) پنج‌شنبه 2 سپتامبر ابتکار سعودی سبز و ایده طرح خاورمیانه سبز اواخر ماه مارس گذشته از سوی شاهزاده محمد بن سلمان، ولی‌عهد سعودی مطرح شده و مورد استقبال جهانی گسترده‌ای قرار گرفتند.

این دو رویداد مهم توسط سعودی در چارچوب عزم این کشور برای ایجاد تغییری جهانی و پایدار در مقابله با پدیده تغییرات آب و هوایی و محافظت از سیاره زمین و طبیعت و همچنین مشارکت قوی و فعال در تحقق اهداف جهانی در جهت پیشبرد هماهنگی‌‌های منطقه‌ای و بین‌المللی برای رویارویی با چالش‌های مربوط به آب و هوا برگزار می‌شوند.

در همین راستا پادشاهی سعودی دعوت‌نامه‌هایی را برای تعدادی از روسا و مسئولان دولتی کشورهای جهان و علاوه بر آن به روسای اجرایی شرکت‌های بزرگ در کشورهای دعوت شده و همچنین تعدادی از روسای سازمان‌های بین‌المللی، شخصیت‌های آکادمیک و متخصصان در زمینه محیط زیست و موسسه‌های جامعه مدنی برای مشارکت در این دو رویداد، ارسال کرده است.

شایان ذکر است دو طرح ابتکار سعودی سبز و طرح خاورمیانه سبز با هدف کاشت 50 میلیارد نهال درخت در منطقه و کاهش گازهای گلخانه‌ای به میزان بیش از %10 از مشارکت جهانی، اعلام شده است.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

ضيفوني الله يسعدكم 😊

وزرای خارجه سعودی و آمریکا اوضاع افغانستان را بررسی کردندوزارت خارجه آمریکا از گفت‌وگوی تلفنی وزرای خارجه پادشاهی عربی سعودی و ایالات متحده درباره اوضاع افغانستان خبر داد.بنا به اعلام وزارت خارجه آمریکا آنتونی خیلی ممنون زحمت کشیدن

سازمان ملل: در ۵۰ سال گذشته هر روز یک فاجعۀ مرتبط با وضعیت آب و هوا روی داده استدر این ۵۰ سال، مرگبارترین فجایع در پی وقوع خشکسالی و طوفان روی داده و پس از آن نیز جاری شدن سیل و دمای شدید باعث مرگ و میر بالا شده است. بهتر است سازمان ملل، ديدگاه خود در مورد فجايع سياسى هر روز در پنجاه سال گزشته را اعلام و راه حلى پيدا كند❗️ 👈كه اين امر يعنى حفظ امنيت جهان و مهمترين وظيفه اين سازمان در برابر مردم جهان و آيندگان است‼️ 🔴نه چشم پوشى از سياست غلط(جنايات) برخى كشورهاى جهان‼️ براندازى همه_پرسى

رئیسی: امیدواریم مدارس و دانشگاه‌ها در سال تحصیلی جدید بازگشایی شوندرییس‌جمهوری گفت: در گفت‌وگوهایی که با کشورهای مختلف صورت گرفته، روند واکسیناسیون سرعت خواهد گرفت و امیدواریم با این اقدام شاهد بازگشایی مدارس و دانشگاهها در سال تحصیلی جدید باشیم. امروز ۱۱ شهریور و‌نه دانشجوها و نه دانش اموزان واکسنی دریافت نکردند‌چجوری‌بازگشایی‌شه؟ تا امار دولتى ٦٠٠-٧٠٠ كشته كرونا را به هزاران تن برسانند، بيخود به ايت الله قتلعام شهره نيست.

طوفان و سیل در نیویورک آمریکا دست‌کم ۷ کشته برجای گذاشت🎥تصاویری از جاری شدن سیل در ایالت نیویورک آمریکا در پی وقوع طوفان آیدا بیشتر بخوانید: دنیا دار مکافات عمل هر چه جهان رژیم ایران ایران ایرانی ها نابود غارت ایران کردند خدای عالم تمام از گلوی شان جهان رژیم ایران بیرون می ریزد و جهان رو به نابودی سریع می رساند امنیت سلامتی ووو را از جهان برد و سیل زلزله آتش سوزی شدت گرمایش زمین وو در جهان عذاب ها ایجاد می کند

وزیر کشور ایران حکم شهرداری علیرضا زاکانی را امضاء کرد🔺وزیر کشور ایران حکم شهرداری علیرضا زاکانی را امضاء کرد ▪️در یک فایل صوتی که پنج‌شنبه ۱۴ مرداد منتشرشد، مهدی چمران به نرجس سلیمانی، دیگر عضو شورا می‌گوید: «برای انتخاب شهردار با تهدید رأی گرفته‌اند... چرا عده‌ای را می‌ترسانند و تهدیدشان می‌کنند؟» مردم زنباره چمران آشغال و دیگر کثافتها..خاک بر سر اونی که به این وحشیها مجوز شورای شهری داده با انتخابات و شرکت درآن..چقدر بیشعوریم آخه ما میگیم خر نمیخوایم پالون خر عوض میشه

وزیر امور خارجه ایران می‌گوید «مذاکره برای مذاکره» قابل قبول نیست🔺وزیر امور خارجه ایران می‌گوید «مذاکره برای مذاکره» قابل قبول نیست به گفته امیرعبداللهیان، اکنون نوبت «طرف‌های دیگر برجامی است که همراهی لازم را کرده و به صورت واقعی و عملی تعهدات خودشان را اجرا کنند.» ⬇️ بیشتر بخوانید: امیرعبدالهیان گفته تا سه ماه و ده روزش تموم نشه نمیتونه صحبت کنه!!! بنده خدا مثل رئیسی یه چیزی رو بهش دادن حفظ کنه.دست خودش نیست مجنونه. 😔😔😔 دوره ارباب ورعیتی که دستورات ازواشنگتن وتل اویوصادرمیشد برای دولتهای خائن کودتایی پهلوی بالغ بر۴۳ ساله که گذشته۔ایران تنها کشور مستقل غرب اسیاست که تصمیماتش رادرداخل بادرنظرگرفتن منافع ملی میگیرد۔سدعلی نوکر کسی نیست مثل بن سلمان وبن زاید وعبداللاه وسی سی۔

2021 در این رابطه اعلام کرد «با توجه به نقش پادشاهی در حمایت از تلاش‌های جامعه بین‌المللی در مقابله با چالش‌های اصلی مرتبط با محیط زیست، ریاض، پایتخت سعودی در روزهای 23 الی 25 اکتبر 2021، میزبان مراسم افتتاحیه همایش ابتکار سعودی سبز و اجلاس طرح خاورمیانه سبز خواهد بود.»

ابتکار سعودی سبز و ایده طرح خاورمیانه سبز اواخر ماه مارس گذشته از سوی شاهزاده محمد بن سلمان، ولی‌عهد سعودی مطرح شده و مورد استقبال جهانی گسترده‌ای قرار گرفتند.این دو رویداد مهم توسط سعودی در چارچوب عزم این کشور برای ایجاد تغییری جهانی و پایدار در مقابله با پدیده تغییرات آب و هوایی و محافظت از سیاره زمین و طبیعت و همچنین مشارکت قوی و فعال در تحقق اهداف جهانی در جهت پیشبرد هماهنگی‌‌های منطقه‌ای و بین‌المللی برای رویارویی با چالش‌های مربوط به آب و هوا برگزار می‌شوند.

در همین راستا پادشاهی سعودی دعوت‌نامه‌هایی را برای تعدادی از روسا و مسئولان دولتی کشورهای جهان و علاوه بر آن به روسای اجرایی شرکت‌های بزرگ در کشورهای دعوت شده و همچنین تعدادی از روسای سازمان‌های بین‌المللی، شخصیت‌های آکادمیک و متخصصان در زمینه محیط زیست و موسسه‌های جامعه مدنی برای مشارکت در این دو رویداد، ارسال کرده است.

شایان ذکر است دو طرح ابتکار سعودی سبز و طرح خاورمیانه سبز با هدف کاشت 50 میلیارد نهال درخت در منطقه و کاهش گازهای گلخانه‌ای به میزان بیش از %10 از مشارکت جهانی، اعلام شده است.

ارائه ابتکار سعودی سبز و طرح خاورمیانه سبز در راستای تلاش‌های جدی پادشاهی سعودی و برای تقویت مشارکت‌های منطقه‌ای و بین‌المللی آن در مقابله با چالش‌های زیست محیطی و غلبه بر آنها، محافظت از سیاره زمین و کمک به تلاش‌های مبارزه با تغییرات آب و هوایی با هدف حفاظت از محیط زیست و بهداشت انسان، منطقه و جهان صورت می‌گیرد.