هفته سوم اعتراضات در ایران و خارج؛ میرحسین موسوی خطاب به نیروهای مسلح: سمت حقیقت و ملت بایستید

09/07/1401 06:45:00 ب.ظ

🎥 آغاز هفته سوم اعتراضات در خیابان‌های مختلف تهران شنبه ۹ مهر آخرین مطالب درباره اعتراضات ایران در روز شنبه ۹ مهر را در این صفحه دنبال کنید:

تظاهرات, مهسا امینی

🎥 آغاز هفته سوم اعتراض ات در خیابان‌های مختلف تهران شنبه ۹ مهر آخرین مطالب درباره اعتراض ات ایران در روز شنبه ۹ مهر را در این صفحه دنبال کنید:

ایرانیان خارج از کشور در فراخوانی بین‌المللی قرار است امروز، شنبه ۱ اکتبر (۹ مهر) در شهرهای مختلف دنیا به خیابان‌ها بیایند و ضمن ابراز همدردی با درگذشت مهسا امینی ، مخالفت خود را با جمهوری اسلامی ابراز دارند.

همچنین درگیری‌های خشونت‌آمیز در استان سیستان و بلوچستان که به کشته شدن چندین مقام دولتی و امنیتی نیز انجامید از دیگر تحولات مهم در این زمینه به شمار می‌رود.10:53او همچنین در ادامه پیام خود با اشاره به اینکه خون مظلومان از قهر جباران قدرتمند است می‌افزاید: «روز مظلومان از زور ستمکاران پیروزمندتر است و نیز دین آنها از دین اجبار و اکراه ماشین گشتی‌ها، روشنایی‌بخش‌تر.»

17:20در پیام آقای سلامی که رسانه‌های ایران آن را منتشر کردند اشاره‌ای به حق آزادی بیان، خواسته‌ها و مطالبات آن دسته از شهروندانی که معترض و منتقد حکومت جمهوری اسلامی هستند و این روزها در شهرهای مختلف ایران تظاهرات می‌کنند، نشده است.میزان همچنین افراد دستگیر شده را «اشرار مسلح» خوانده که به سمت ماموران پاسگاه پلیس در زاهدان تیراندازی کرده‌اند.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

تصاویر مربوط به کشته شدن سرکرده داعش در سوریه

خبرگزاری آناتولی به تصاویری از عملیات مخالفان نظامی در جنوب سوریه که منجر به کشته شدن ابوالحسن الهاشمی القریشی سرکرده گروه تروریستی داعش شده، دست یافت. - خبرگزاری آناتولی ادامه مطلب >>

فراری دادن مغزها از کشور ... کاش فقط گاز اشک آور شلیک کرده بودن ! در قبر خائن ملی افغانستان عبدالعلی مزاری نجس کرده ... این نمایش همبستگی شما در قسمت گزارش تلویزیونی منعکس نمی‌شه! حتی کشتار زاهدان را هم زیر سؤال می‌برید که آیا مرتبط به خوروش مردم هست؟ وضعیت خودتونو سریع روشن کنید با مردم یا هنوز با سرکوبگران؟ مهسا_امینی سرنگونی_جمهوری_اسلامی قیام_تا_سرنگونی

مهسا_امینی MahsaAmini مهسا_امینی ✨️✨️✨️ Woman, Life, Freedom زن، زندگی، آزادی ✨️✨️✨️ مهسا_امینی MahsaAmini OpIran 🌺✨️ ✨️✨️✨️ Woman, Life, Freedom زن، زندگی، آزادی ✨️✨️✨️ 🌺✨️ مهسا_امینی MahsaAmini OpIran ✨️✨️✨️

اعتراضات ایران وارد سومین هفته شد؛ میرحسین موسوی خطاب به نیروهای مسلح: سمت حقیقت و ملت بایستیدایرانیان خارج از کشور در فراخوانی بین‌المللی قرار است امروز، شنبه ۱ اکتبر (۹ مهر) در شهرهای مختلف دنیا به خیابان‌ها بیایند و ضمن ابراز همدردی با درگذشت مهسا امینی ، مخالفت خود را با جمهوری اسلامی ابراز دارند. تازه یادش افتاده اینا لاشخور هستن هر روز که اعتراضات جدی تر میشه از این لاشخورها زیاد میبینید از ترس کونشون بیانیه میدن مقصر اصلی تمام جنایات رژیم بعد سال ۸۸ ، میر حسین موسوی است. وقتی قیام میلیونی رو دعوت به سکوت کرد و باعث تداوم رژیم شد. فردای براندازی جزو متهمان ردیف اول خواهد بود مهسا_امینی oplran MahsaAmini یعنی اقای موسوی قرار نیست عین 88 مردم بفرستی خونه

تقدیر را با ضربه تدبیر بشکن!در این ایستگاه فردای ویژه، با توجه به ادامه اعتراض ات سراسری در ایران، به حواشی و متن این اعتراض ات می‌پردازیم و نظرات و مشاهدات شنوندگان برنامه را هم در این باره می‌شنویم. زن زندگی آزادی مرد میهن آبادی مهسا_امینی اعتصابات_سراسری mahsa amini

حمایت مجلس خبرگان از سرکوب اعتراضات و‌ بمباران مقر احزاب كُردمجلس خبرگان رهبری در ایران با صدور بیانیه‌ای ضمن توصیف اعتراض ات سراسری جاری در ایران به «اغتشاشات» و «توهین به مقدسات» خواستار برخورد شدید و «پیگرد قضایی»

83 کشته در اعتراضات ایران؛ فراخوان سازمان‌های حقوق‌بشری برای اقدام جامعه بین‌المللیسازمان حقوق بشر ایران در گزارشی تعداد کشته‌شدگان اعتراض ات سراسری جاری در ایران را 83 نفر اعلام کرد ‌و خواستار «محکومیت سرکوب معترضان» و «ایفای نقش جامعه

تداوم اعتراضات در دانشگاه‌ها‌؛ همراهی 200 استاد با دانشجویان معترضبا ادامه اعتراض ات ضد‌حکومتی در ایران و بازداشت گسترده شهروندان و دانشجویان معترض، بیش از 200 نفر از اساتید دانشگاه‌های ایران از معترضان حمایت کرده و

مردم اعتراضات خود را آلوده چالش‌های ضدامنیتی نکنند/ صحبت رئیس قوه قضائیه مبنی بر آزادی افراد غیرتشکیلاتی دلگرم‌کننده بودیک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: مردم حرف و مطالباتی دارند که باید شنیده شود حال چه در قالب انتقادات باشد چه اعتراض ات و راهپیمایی، باید به خواسته‌های ملت توجه کنیم و در تلاش باشیم در چارچوب قانون و توان کشور آن‌ها را برآورده و برطرف کنیم اما از طرف دیگر از مردم این توقع می‌رود بین اغتشاش و اقدامات ضدامنیتی معاندان، سلطنت‌طلب‌ها، تجزیه‌طلب‌ها و منافقین که هزار و یک دشمنی با ایران دارند خودشان را تفکیک نمایند و ابزار این گروهک‌ها نشوند چون ملت صاحب اختیار ما هستند اما با منافق و تجزیه‌طلب و‌ گروهک‌های مسلح تعارف نداریم .

Send اعتراضات سراسری در ایران به جان باختن مهسا امینی در بازداشت گشت ارشاد وارد سومین هفته شد و ایرانیان نه تنها در داخل کشور بلکه در سایر نقاط دنیا همچنان با آمدن به خیابان‌ها خشم و نارضایتی خود را از عملکرد جمهوری اسلامی ابراز می‌دارند.Send اعتراضات سراسری در ایران به جان باختن مهسا امینی در بازداشت گشت ارشاد وارد سومین هفته شد و ایرانیان نه تنها در داخل کشور بلکه در سایر نقاط دنیا همچنان با آمدن به خیابان‌ها خشم و نارضایتی خود را از عملکرد جمهوری اسلامی ابراز می‌دارند.در خلال برنامه به اختلال در دسترسی به وب‌سایت‌ها و اپلیکیشن‌های خبررسان و نحوه استفاده از وی‌پی‌ان‌ها و نیز چگونگی دریافت محتوای سایت‌های مسدودشده در ایران از طریق کانال توشه در ماهواره، بدون نیاز به دسترسی به اینترنت می‌گوییم.با معترضان شد.

  با وجود محدودیت‌های شدید وضع شده در ایران برای استفاده از اینترنت، گزارش‌های منتشر شده از داخل کشور حاکی از ادامه اعتراضات در استان‌های مختلف و همچنین آغاز ناآرامی‌ها در استان‌های خوزستان و سیستان و بلوچستان است.  روز جمعه مردم معترض در اهواز نیز به خیابان‌ها آمدند و خوزستان نیز همچون دیگر استان‌ها نسبت به جان باختن مهسا امینی صحنه اعتراضات بود.  روز جمعه مردم معترض در اهواز نیز به خیابان‌ها آمدند و خوزستان نیز همچون دیگر استان‌ها نسبت به جان باختن مهسا امینی صحنه اعتراضات بود.  همچنین درگیری‌های خشونت‌آمیز در استان سیستان و بلوچستان که به کشته شدن چندین مقام دولتی و امنیتی نیز انجامید از دیگر تحولات مهم در این زمینه به شمار می‌رود. ایستگاه فردا روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه از ساعت ۵ تا ۷ بعدازظهر به صورت زنده از رادیو فردا پخش می‌شود. با فراخوان سراسری که ایرانیان خارج از کشور اعلام کرده‌اند قرار است امروز شنبه ۱ اکتبر (۹ مهر) تجمعات و راهپیمایی‌های گسترده‌ای در شهرهای مختلف دنیا در قاره‌های آسیا، اروپا، آمریکا و حتی اقیانوسیه برگزار شود. با فراخوان سراسری که ایرانیان خارج از کشور اعلام کرده‌اند قرار است امروز شنبه ۱ اکتبر (۹ مهر) تجمعات و راهپیمایی‌های گسترده‌ای در شهرهای مختلف دنیا در قاره‌های آسیا، اروپا، آمریکا و حتی اقیانوسیه برگزار شود.  همچنان دسترسی به اینترنت و شبکه‌های اجتماعی در ایران با محدودیت‌های گسترده رو به رو است و دستگاه‌های امنیتی به روند بازداشت و دستگیری چهره‌های سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و ورزشی ادامه می‌دهند. سازمان عفو بین‌الملل هم اعلام کرد، به سندی دست یافته که طی آن ستاد کل نیروهای مسلح ایران به فرماندهی نیروهای مسلح در استان‌ها دستور داده با معترضان «به‌شدت» مقابله کنند.

  آخرین خبرها، گزارش‌ها و واکنش‌ها درباره اعتراضات سراسری ایران و واکنش‌های بین‌المللی به آن‌ در روز شنبه ۹ مهر را در این مطلب پیگیری کنید.  آخرین خبرها، گزارش‌ها و واکنش‌ها درباره اعتراضات سراسری ایران و واکنش‌های بین‌المللی آن‌را در در روز شنبه ۹ مهر در این مطلب پیگیری کنید.  10:53 پیام میرحسین موسوی خطاب به نیروهای مسلح: از مردم دفاع کنید؛ نوکری قدرتمندان را نکنید میرحسین موسوی، از حصر پیامی در خصوص اعتراضات در ایران فرستاده و از نیروهای مسلح خواسته به جای نوکری قدرتمندان و جباران، در سمت درست حقیقت بایستند و با ملت همراه شوند. سایت کلمه متن کامل پیام میرحسین موسوی را منتشر کرده است. در این نامه که تاکنون ۷۷ نفر از اساتید این دانشگاه آن‌را امضا کرده‌اند همچنین با اشاره به جان باختن مهسا امینی آمده است: «بی‌تردید اعتراض به مرگ مهسا امینی، نتیجه بی تدبیری و اصرار بر اجرای سیاست‌ها و روش‌هایی است که بارها کارشناسان و دانشگاهیان در مورد نادرستی آن هشدار داده‌اند» این اساتید همچنین از مسئولان عالی‌رتبه کشور خواسته‌اند از ظرفیت دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی در حل و فصل تمام مشکلات استفاده شود. آقای موسوی که بیش از یک دهه است در حصر به سر می‌رود در این پیام خود به جان باختن مهسا امینی اشاره کرده و می‌افزاید: «مهسا امینی، دختر ایران، دختر کردستان، دختر انسان که از أرزوهایش گرفته شد، با مرگ دلخراش خود، ، تاریخ را در زمین و آسمان ورق می‌زند.» او همچنین در ادامه پیام خود با اشاره به اینکه خون مظلومان از قهر جباران قدرتمند است می‌افزاید: «روز مظلومان از زور ستمکاران پیروزمندتر است و نیز دین آنها از دین اجبار و اکراه ماشین گشتی‌ها، روشنایی‌بخش‌تر. عکس از خبرگزاری فارس 10:53 پیام میرحسین موسوی خطاب به نیروهای مسلح: از مردم دفاع کنید؛ نوکری قدرتمندان را نکنید میرحسین موسوی، از حصر پیامی در خصوص اعتراضات در ایران فرستاده و از نیروهای مسلح خواسته به جای نوکری قدرتمندان و جباران، در سمت درست حقیقت بایستند و با ملت همراه شوند. از زمان آغاز اعتراضات به کشته‌شدن مهسا امینی، دختر 22 ساله کرد توسط گشت ارشاد در تهران، و گسترش آن به سراسر ایران، ارتباطات اینترنتی در کل کشور یا کاملا قطع شده یا با اختلال شدید روبرو شده است.

» موسوی در ادامه به نیروهای مسلح یادآوری کرده که عهد و پیمان آنها پاسداری از ایران و جان و مال مردم است. سایت کلمه که اخبار مربوط به آقای موسوی را منتشر می‌کند در ادامه و به نقل از او می‌نویسد:«امروز که زنان و مردان ملت ما به یاد و نشان او و صدها مطالبه‌ی فراموش‌شده‌ی دیگر به‌پاخاسته‌اند هیچکس حق ندارد با دستور آمران، چون عاملی چشم‌بسته، در مقابل آحاد ملت خود بایستد و عهد و پیمان خود را با ملت خویش از یاد ببرد. آقای موسوی که بیش از یک دهه است در حصر به سر می‌رود در این پیام خود به جان باختن مهسا امینی اشاره کرده و می‌افزاید: «مهسا امینی، دختر ایران، دختر کردستان، دختر انسان که از أرزوهایش گرفته شد، با مرگ دلخراش خود، ، تاریخ را در زمین و آسمان ورق می‌زند.» آقای موسوی در پایان به نیروهای مسلح یادآوری کرده که توانایی‌هایی که به آنها محول شده برای دفاع از مردم است و نه برای سرکوب آنها. او در پایان خطاب به نیروهای مسلح که مردم را سرکوب می‌کنند می‌نویسد: «وظیفه شما حراست از مظلومان است نه نوکری قدرتمندان و جباران؛ برای آرامش توده‌های میلیونی و به‌ویژه فرودستان است نه تثبیت قدرت صاحب‌منصبان غافل.» موسوی در ادامه به نیروهای مسلح یادآوری کرده که عهد و پیمان آنها پاسداری از ایران و جان و مال مردم است. امید آنکه توفیق داشته باشید در سمت حقیقت، در سمت ملت بایستید. به گفته ناظران این احتمال وجود دارد که خامنه‌ای درگذشته و یا در بستر مرگ است و همین وضعیت رهبر ایران، به سردرگمی نیروهای سرکوب انجامیده و یکی از دلایل ادامه حضور معترضان در خیابان‌ها محسوب می‌شود.

» 17:20 فرمانده کل سپاه: انتقام جمعه سیاه زاهدان را دستور کار خود می‌دانیم سرلشکر حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران با راهبردی خواندن منطقه جنوب شرق ایران گفت که سپاه انتقام خون سید حمیدرضا هاشمی، معاون اطلاعات سپاه سلمان استان سیستان و بلوچستان، سه «هم‌رزم» وی و نیز مردمانی که به گفته وی قربانی جنایت جمعه سیاه زاهدان شدند را دستور کار خود می‌داند.» آقای موسوی در پایان به نیروهای مسلح یادآوری کرده که توانایی‌هایی که به آنها محول شده برای دفاع از مردم است و نه برای سرکوب آنها. آقای سلامی اطمینان داد که «مقابله بی‌وقفه با توطئه‌های استکبار جهانی و تروریست‌های مزدور و اجیر شده توسط سرویس‌های امنیتی بیگانه تا سر حد شهادت ادامه خواهد داشت.» در پیام آقای سلامی که رسانه‌های ایران آن را منتشر کردند اشاره‌ای به حق آزادی بیان، خواسته‌ها و مطالبات آن دسته از شهروندانی که معترض و منتقد حکومت جمهوری اسلامی هستند و این روزها در شهرهای مختلف ایران تظاهرات می‌کنند، نشده است. امید آنکه توفیق داشته باشید در سمت حقیقت، در سمت ملت بایستید. 15:24 دادستانی زاهدان: «۸ فرد مسلح» که در درگیری‌های دیروز شرکت داشتند، دستگیر شدند مهدی شمس‌آبادی، دادستان زاهدان می‌گوید هشت نفر از کسانی که در درگیری‌های روز جمعه در زاهدان نقش داشتند، دستگیر شده‌اند. خبرگزاری میزان وابسته به قوه قضائيه که اظهارات آقای شمس‌آبادی را منتشر کرده همچنین گفته افراد دستگیر شده وابسته «به گروه‌های معاند نظام» بوده‌اند. در تصاویر و ویدیوهایی که در فضای مجازی منتشر می‌شود دانشجویان در دانشگاه فردوسی مشهد نسبت به دستگیری و بازداشت هم‌کلاسی‌هایی خود اعتراض و شعارهایی چون «دانشجوی زندانی، آزاد باید گردد» و «زن، زندگی، آزادی» سر دادند.

میزان همچنین افراد دستگیر شده را «اشرار مسلح» خوانده که به سمت ماموران پاسگاه پلیس در زاهدان تیراندازی کرده‌اند. پیشتر خبرگزاری فارس گفته بود که در پی درگیری‌های روز گذشته ۲ سپاهی و دو بسیجی کشته شده‌اند. دانشجویان معترض شعارهایی چون «دانشجو می‌میرد، ذلت نمی‌پذیرد» و «زندانی سیاسی، آزاد باید گردد، سردادند. روز گذشته خبرگزاری دولت از کشته شدن ۱۹ نفر در تیراندازی‌های زاهدان خبر داده بود. این در حالی است سازمان حقوق بشری کمپین فعالین بلوچ می‌گوید تا روز شنبه اسامی دست کم ۴۲ کشته در تیراندازی روز جمعه زاهدان را ثبت کرده است. این تجمعات پیرو فراخوان سراسری صورت گرفت که از ایرانیان سراسر دنیا خواسته بود روز شنبه اول مهر در اعتراض به شرایط فعلی ایران در شهرهای محل زندگی خود به خیابان‌ها بیایند و خشم و نارضایتی خود را نسبت به عملکرد جمهوری اسلامی به گوش جهانیان برسانند. 14:48 تجمعات اعتراضی در خیابان‌های مختلف تهران گزارش‌ها و تصاویری از برگزاری تجمع‌های اعتراضی در برخی از خیابان‌های شهر تهران منتشر شده است.

این تصاویر نشان می‌دهد که در بلوار کشاورز، میدان انقلاب، پونک، سعادت‌آباد، خیابان جمهوری و خیابان شریعتی تجمعاتی برگزار شده و نیروهای پلیس با شلیک گاز اشک آور تلاش کرده معترضان را پراکنده کند. هم‌رسانی این مطلب:. معترضان در خیابان جمهوری تهران با کندن گاردریل‌های وسط خیابان، این محدوده را مسدود کردند. همچنین پرتاب گاز اشک آور در محدوده میدان پونک تهران به اندازه‌ای جدی بوده که برخی از شهروندان از سوزش چشم حتی در حالی‌که در خانه هستند، خبر می‌دهند. در میدان انقلاب تهران هم مردم معترض شعار «مرگ بر دیکتاتور» سر دادند. در محله سعادت آباد تهران هم مردم شعار «از زاهدان تا ایران، جانم فدای ایران» سر دادند.

14:35 روایت فارس از تجمعات دانشجویی: خبری از آشوب نبود اما بعضا شعارهای تندی سر داده شد خبرگزاری فارس گزارشی در خصوص شکل‌گیری تجمعات گسترده دانشجویی در دانشگاه‌های سراسر کشور منتشر کرده و در آن این اعتراضات را محدود به دانشگاه تهران و چندین دانشگاه دیگر دانسته است. این خبرگزاری همچنین طیف حاضران در این تجمع را دو دسته معرفی کرده که گروهی به روایت فارس «معترض به حرمت‌شکنی‌ها و آشوبگری‌ها» بوده‌اند و گروه دیگر هم کسانی هستند که نسبت به عملکرد پلیس و برخوردهای صورت گرفته معترض هستند. فارس ادامه داده که دسته دوم «بعضا شعارهای تند و هیجانی» نیز سر داده‌اند. این خبرگزاری در پایان می‌نویسد: «پس از فروکش کردن هیجانات باید با امتداد دادن چنین اختلاف نظرهایی در برنامه‌های فکری و علمی‌تر نظیر کرسی‌های آزاد اندیشی به حل اساسی‌تر مشکلات مورد مناقشه کمک کرد.» 14:20 تعداد کشته‌های نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی در حوادث زاهدان افزایش یافت خبرگزاری فارس، وابسته به سپاه پاسداران می‌گوید یک بسیجی دیگر نیز در اثر جراحات وارد شده پس از تیراندازی روز گذشته جان خود را از دست داده است.

فارس گزارش داده که این فرد که نامش سعید برهان‌زهی معرفی شده، اهل سنت بوده و در طرح «امنیت سپاه» حضور داشته است. با اضافه شدن آقای برهان‌زهی به جمع کشته‌شدگان روز گذشته حادثه زاهدان، حالا تعداد نیروهای امنیتی سپاه و بسیج به چهار نفر افزایش پیدا کرد. روز گذشته خبرگزاری دولت از کشته شدن ۱۹ نفر در تیراندازی‌های زاهدان خبر داده بود. این در حالی است سازمان حقوق بشری کمپین فعالین بلوچ می‌گوید تا روز شنبه اسامی دست کم ۴۲ کشته در تیراندازی روز جمعه زاهدان را ثبت کرده است. 14:15 تصاویری از تجمع دانشجویان در دانشگاه‌های مختلف ایران دانشجویان دانشگاه‌های سراسر کشور، با اعتصاب سر کلاس‌های درس حاضر نشدند و به جای آن در تجمعات اعتراضی علیه جمهوری اسلامی حضور یافتند.

این تجمعات که در دانشگاه‌های مختلفی در سراسر ایران برگزار شده در برخی از موارد با دخالت نیروهای امنیتی به خشونت کشیده شد و گزارش‌های تایید نشده‌ای هم در خصوص پرتاب گاز اشک آور در برخی از این تجمعات به ویژه در دانشکده نیایش دانشگاه آزاد تهران مرکز در میدان پونک تهران منتشر شده است. 14:02 هشدارهای فارسی توییتر به کاربران ایرانی بخش ایمنی توییتر در یک رشته توییت که به زبان فارسی آن‌را منتشر کرده برای کاربران ایرانی توضیح داده که چگونه در مناطق پرخطر در زمان ناآرامی‌ها از حساب کاربری و اطلاعات خود حفاظت کنند. به عنوان مثال توییتر به کاربران فارسی زبان توصیه کرده که احراز هویت دوگانه با یک کلید امنیتی را فعال کنند چرا که این امکان باعث می‌شود که شخص سومی نتواند به حساب توییتر آن کاربر دسترسی داشته باشد. همچنین توییتر توضیح می‌دهد در شرایط اضطراری افراد می‌توانند حساب کاربری خود را حذف کنند و تا ۳۰ روز بعد می‌توانند مجددا حساب خود را بازیابی کنند. 13:34 تصاویری از تجمع‌های ایرانیان در کشورهای مختلف دنیا ایرانیان در شهرهای مختلفی از کشورهای سراسر جهان امروز ۱ اکتبر به خیابان‌ها آمدند تا هم‌دردی و همراهی خود را با مردمی که در داخل کشور با وجود سرکوب شدید در حال مبارزه هستند، ابراز دارند.

پس از پایان تجمع‌ها در نیم‌کره شرقی حالا کم‌کم ایرانیانی که در قاره اروپا حضور دارند نیز به خیابان می‌آیند تا تظاهرات خود را برگزار کنند. 13:19 گسترش اعتراضات دانشجویی از بوشهر تا تبریز تصاویر تازه منتشر شده از تجمع‌های دانشجویی در شهرهای مختلف ایران نشان می‌دهد که دانشجویان دانشگاه‌های بیشتری در حال پیوستن به اعتراضات سراسری هستند و تجمعات مختلفی در دانشگاه‌هایی چون علوم پزشکی ایران، خواجه نصیر، الزهرا و تربیت مدرس تهران، باهنر کرمان، دانشگاه تبریز، رازی کرمانشاه و دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزار شده است. در این اعتراضات دانشجویان شعارهای مختلفی سر دادند که از آن جمله می‌توان به «نه روسری، نه توسری، آزادی و برابری»، «مرگ بر دیکتاتور» «زن زندگی آزادی» و همچنین «دانشجوی زندانی، آزاد باید گردد» اشاره کرد. عکس از کانال تلگرامی اتحادیه آزاد کارگران ایران هم‌رسانی این مطلب: .