هشدار نظامیان ایران به ترکیه: در نبرد ادلب خویشتن‌داری می‌کنیم

01/03/2020 10:47:00 ب.ظ

هشدار نظامیان ایران به ترکیه: در نبرد ادلب خویشتن‌داری می‌کنیم

حمله نظامی ترکیه به سوریه, ارتش ایران

هشدار نظامیان ایران به ترکیه: در نبرد ادلب خویشتن‌داری می‌کنیم

«به ملت ترکیه تاکید می‌کنیم فرزندانشان یک ماه است که در تیررس ما قرار دارند و ما می‌توانستیم انتقام بگیریم.»

یک «مرکز مشاوره نظامی ایرانی» مستقر در سوریه، روز شنبه با انتشار بیانیه‌ای نسبت به مداخلات نظامیِ ترکیه در استان ادلب سوریه، که حتی به بمباران مواضع ایرانی‌ها در این منطقه انجامیده است، واکنش نشان داد.در این بیانیۀ این مرکز به آنکارا هشدار داده شده است که «تا این لحظه از هدف قرار دادن مراکز ترکیه خودداری کرده‌ایم.»

بنا بر گزارش تسنیم به نقل از شبکۀ «المیادین» و خبرگزاری «یو نیوز» لبنان، این مرکز در توضیح آنچه در روزهای اخیر در ادلب می‌گذرد و حملات نیروهای ترکیه به مواضع ایرانی‌ها، به شرح همکاری‌های اخیر خود با ارتش سوریه در جریان نبرد ادلب اشاره دارد و اعلام می‌دارد: «به دنبال درخواست دولت سوریه در آزادسازی مسیر M5، با ارتش این کشور همکاری کردیم و نیروهای حزب‌الله لبنان با همکاری گروه‌های مقاومت، بعد از آزاد سازی به ارائه خدمات به ساکنان مناطق آزاد شده مشغول شدند.»

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

اوضاع آرام بازار سنندج/ ‌مغازه‌ها باز و کسبه به فعالیت روزانه مشغول هستند + فیلم- اخبار کردستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

و شاید غلطی هم نمی‌تونید بکنید آشغال‌ها لوازم بهداشتی خیلی ابتدایی در ایران پیدا نمی‌شود پولها را خرج جنگ تو سوریه می‌کنند هههههه هیچ گوهی نمی تونین بخورین ایران در شرایط مساعد قرار ندارد و نمی تواند و یا نمی خواهد با یک ارتش منظم و قدرتمند وارد جنگ تمام عیار شود. اگر چنین شدگویا که پایان همه چیز. این پناهندگان برای برگشت باید جایی داشته باشند، با وجود اینکه مخالف اسد هستند. اگر در ترکیه بمانند، مشکل به طول میکشد!

ایران فقط بلده هشدار بده راست ميگن نظاميان سپاه فقط در برابر مردم ايران خويش تندار نيستند اردوغان آب در هاون میکوبه! ادلب آزاد خواهد شد! باید از کشور مستقل سوریه خارج بشه! هم بین مسلمانها نفرت پراکنی میکنه هم جوانهاشون رو هم به کشتن میده! بلندپروازی اردوغان باعث برادر کشی در بین مسلمان ها شده! ببینید در هند چه بلائی سر مسلمان ها دارن میارن! مسلمانها کی بیدار میشن؟

جون هر کی دوست دارن خویشتن‌داری نکنن ببینیم چه گهی می‌خورن! بعله ..فقط در مقابل مردم ایران خویشتن دار نیست ج.ا

پمپئو: در کنار ترکیه ایستاده و گزینه‌ حمایتش در برابر سوریه و روسیه را بررسی می‌کنیم‌پمپئو: در کنار ترکیه ایستاده و گزینه‌ حمایتش در برابر سوریه و روسیه را بررسی می‌کنیم‌ العربية آمریکا باید به نیروهای اسد و جمهوری اسلامی حمله کند خداييش آمريكا يا ناتو چه غلطي ميتونن بكنن

ha siktir şeerefsiz mecusiler

قطر: ما افتخار می‌کنیم که توافق‌نامه صلح میان طالبان و آمریکا در کشورمان به امضا رسیدوزیر امور خارجه قطر مراسم امضای توافق‌نامه صلح میان طالبان و آمریکا در دوحه را افتتاح کرد

دو فرمانده ارتش رژیم اسد در عملیات نیروهای ترکیه در ادلب کشته شدندیاشاسین تورکیه

نماینده دائم ترکیه در سازمان ملل: ما خواهان جنگ نیستیم

چاووش‌اوغلو: برای برقراری صلح پایدار در ادلب تلاش می‌کنیم

ترکیه: از نیمه‌شب تمام پروازهای دوطرفه ترکیه با ایتالیا، کره جنوبی و عراق متوقف می‌شوندترکیه: از نیمه‌شب تمام پروازهای دوطرفه ترکیه با ایتالیا، کره_جنوبی و عراق متوقف می‌شوند

Aa یک «مرکز مشاوره نظامی ایرانی» مستقر در سوریه، روز شنبه با انتشار بیانیه‌ای نسبت به مداخلات نظامیِ ترکیه در استان ادلب سوریه، که حتی به بمباران مواضع ایرانی‌ها در این منطقه انجامیده است، واکنش نشان داد.گزینه‌های حمایت از این کشور در برابر تجاوزهای رژیم سوریه و روسیه را بررسی می‌کند.29.براساس اعلام کاربران حساب‌های طرفدار رژیم اسد در شبکه‌های اجتماعی 2 نفر از فرماندهان ارتش این رژیم در عملیات نیروهای مسلح ترکیه در ادلب کشته شدند.

در این بیانیۀ این مرکز به آنکارا هشدار داده شده است که «تا این لحظه از هدف قرار دادن مراکز ترکیه خودداری کرده‌ایم.» بنا بر گزارش تسنیم به نقل از شبکۀ «المیادین» و خبرگزاری «یو نیوز» لبنان، این مرکز در توضیح آنچه در روزهای اخیر در ادلب می‌گذرد و حملات نیروهای ترکیه به مواضع ایرانی‌ها، به شرح همکاری‌های اخیر خود با ارتش سوریه در جریان نبرد ادلب اشاره دارد و اعلام می‌دارد: «به دنبال درخواست دولت سوریه در آزادسازی مسیر M5، با ارتش این کشور همکاری کردیم و نیروهای حزب‌الله لبنان با همکاری گروه‌های مقاومت، بعد از آزاد سازی به ارائه خدمات به ساکنان مناطق آزاد شده مشغول شدند. مایک پمپئو در بیانیه‌ای یادآور شد که «ایالات متحده در همکاری با هم‌پیمانان ترکیه‌ای گزینه‌های کمک به ترکیه در مقابله با این تجاوز را بررسی می‌کند و در این راستا تلاش می‌کند اقدامات وحشیانه رژیم اسد و روسیه را متوقف ساخته و از درد و رنج مردم در استان ادلب بکاهد».» این مرکز تاکید می‌کند که پس از آزادسازی این مسیر، گروه‌های مسلح تحت حمایت ترکیه درصدد بازپس گیری آن برآمدند و به ارتش سوریه حمله کرده‌اند. وزیر امور خارجه قطر: ما افتخار می‌کنیم که  توافق‌نامه صلح میان طالبان و آمریکا در کشورمان به امضا رسید. اما ایرانی‌ها بار دیگر «به منظور جلوگیری از سقوط مجدد مسیر M5» به کمک ارتش سوریه شتافتند. ارتش ترکیه دو فروند هواپیمای جنگی سوریه را سرنگون کرد «مرکز مشاوره نظامی ایرانی» به بخش دیگری از همکاری‌های ایران با ارتش بشار اسد در روزهای اخیر اشاره دارد و می‌گوید: «از ۴ روز گذشته نیروهای خارجی از تاجیکستان و حزب ترکستانی و نیروهای النصره و گروه‌های تروریستی، حملات گسترده‌ای را علیه مراکز ارتش سوریه آغاز کرده‌اند و نیروهایمان این بار نیز برای عدم سقوط مناطق آزاد شده به کمک ارتش سوریه شتافتند. رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه امروز طی اظهاراتی در دفتر خود در کاخ دلماباغچه استانبول گفت: خون شهدای کشور را روی زمین نمی‌گذاریم و نخواهیم گذاشت.

» برغم بمباران مواضع‌مان تاکنون خویشتن داری کرده‌ایم در ادامه، این مرکز از حملات روزهای اخیر نیروهای ترکیه به مواضع ایرانی‌ها خبر می‌دهد: «علی‌رغم موضع گیری دفاعی نیروهایمان، ارتش ترکیه از هوا با آتش‌باری و پرتاب موشک‌های نقطه زن، نیروها و مراکزمان را بمباران کرده و ما برای حل این موضوع میانجیگرانی را به ارتش ترکیه فرستادیم تا این حملات و رفتارهای ناپسند را متوقف کند... ولی متاسفانه ارتش ترکیه هیچ توجهی به گفته‌های ما نکرده و به بمباران‌های خود ادامه داد تا جایی که چندین تن از رزمنده‌هایمان به شهادت رسیدند.» «فرزندان ترکیه یک ماه است در تیررس ما قرار دارند» مشاوران نظامی ایران همچنین اعلام کردند: «از صبح امروز به نیروهایمان اعلام کردیم برای حفظ جان سربازان ترکیه، مراکز ارتش این کشور را در ادلب هدف قرار ندهید.

ولی ارتش ترکیه همچنان به حملۀ توپخانه‌ای خود به مراکز ما و ارتش سوریه ادامه می‌دهد.» این مرکز با اشاره به خویشتن‌داری ایرانی‌ها در قبال حملات نیروهای تحت حمایت ترکیه اعلام می‌دارد: «ما قصد مقابله با ارتش ترکیه را نداریم و فرماندهانمان برای حل بحران بین سوریه و ترکیه از طریق دیپلماتیک پافشاری می‌کنند.» با این وجود تاکید می‌کند: «از زمان حضورمان در سوریه، مراکز ارتش ترکیه در تیررس نیروهایمان قرار داشت؛ ولی طبق توافقنامۀ آستانه و غیره، نیروهای کمیته‌ها و گروه‌های مقاومت به مراکز ارتش ترکیه حمله نکرده‌اند و تا به این لحظه از هدف قرار دادن مراکز ترکیه خودداری می‌کنیم.» این مرکز از نیروهای ترکیه می‌خواهد که «با در نظر گرفتن منافع دو ملت سوریه و ترکیه، عاقلانه رفتار کنند» و در ادامه اعلام می‌دارد: «به ملت ترکیه تاکید می‌کنیم فرزندانشان یک ماه است که در تیررس ما قرار دارند و ما می‌توانستیم انتقام بگیریم. ولی به خاطر دستور فرماندهانمان از این عمل خودداری کرده‌ایم.

ولی از شما می‌خواهیم به مقامات خود برای جلوگیری از کشته شدن سربازان ترک و پایبندی به توافق‌ها فشار آورید.» «کنار ملت، دولت و ارتش سوریه می‌ایستیم» «مرکز مشاوره نظامی ایرانی» همچنین به سخنان میانجیگران ایرانی خطاب به ارتش ترکیه اشاره دارد که گفته‌اند: «تروریست‌ها با حمایت شما [ترکیه] به مراکزمان حمله کردند و ما در کنار ارتش سوریه برای مقابله با تروریست‌ها تلاش می‌کنیم.» به گزارش تسنیم، موضع‌گیری این مرکز اینگونه پایان می‌یابد: «تا بیرون راندن تروریست‌ها و حفاظت از تمامیت ارضی سوریه در کنار ملت، دولت و ارتش سوریه همچنان می‌ایستیم و از همگان می‌خواهیم در مورد خطرات و پیامدهای ادامۀ حمله به سوریه، با تعقل بیشتری بیندیشند.» هم‌رسانی این مطلب: .