هشدار امنیتی درباره ادامه روند فعالیت شبکه‌های اجتماعی در ایران

14/08/1400 09:06:00 ق.ظ

نتایج یک تحقیق رسمی تازه که در مصاحبه با خبرگان حکومتی تهیه شده است، می‌گوید در صورتی که دسترسی مردم ایران به اینترنت جهانی با همین وضعیت موجود ادامه یابد، امنیت جمهوری اسلامی به شدت آسیب‌پذیرتر از گذشته خواهد شد. اطلاع_رسانی هشدار_امنیتی گزارشbeehnam

«مطالعات مديريت راهبردی دفاع ملی» این اولین بار نیست که در فصل‌نامه دفاع ملی به موضوع تاثیر شبکه‌های اجتماعی بر امنیت ملی پرداخته می‌شود.

درباره این پژوهش‌ها چه می‌دانیم؟ خبرگان امنیتی در تحقیقی با عنوان «بررسی روندهای آینده شبکه‌های اجتماعی و تاثیر آن بر امنیت ملی» که اخیرا در فصل‌نامه مطالعات مدیریت راهبردی دفاع ملی منتشر شده است، هشت سناریو برای آینده امنیت در ایران پیش‌بینی کرده‌ و گفته‌اند غفلت راهبردی از حکم‌رانی فضای مجازی و کارکردهای اصلی آن، نظیر تسهیل‌گری، تنظیم‌گری، ارایه خدمت، سیاست‌گذاری و گردش جریان در میان ساختار و بازیگران فضای مجازی در رقم زدن وضع ناپایدار فعلی و آتی امنیت در ایران نقش مهمی ایفا می‌کنند.

در این تحقیق به صراحت آمده است در چنین شرایطی، نارضایتی کاربران در حوزه‌های اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و شرایط خاص کشور در منطقه و نیز خطرات بی‌شمار تهدید کننده آن می‌توانند منجر به سوء استفاده فرصت‌طلبان و بروز بحران‌های اجتماعی و امنیتی شوند.

سناریو دو از نظر این افراد چنین ترسیم شده است: «زیرساخت‌های توسعه یافته و مدیریت فنی به صورت هوشمند و با بهره‌وری بالا عمل می‌کنند و بخش‌های خصوصی نیز نیمه فعال و با انگیزه هستند.»

ادامه مطلب:
ایران وایر »
Loading news...
Failed to load news.

Anadolu Ajansı

Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>

ایران تصاویر «تلاش آمریکا در توقیف نفت کش در دریای عمان» را منتشر کردایران تصاویر «تلاش آمریکا در توقیف نفتکش در دریای عمان» را منتشر کرد خبرگزاری صدا و سیمای ایران ویدئویی از عملیات نیروهای دریایی سپاه پاسداران به روی عرشه یک نفتکش در دریای عمان را منتشر کرد.

کرونا در ایران | افزایش شمار شهرهای قرمز و شرایط «ناپایدار» در بسیاری از نقاط کشورکرونا در ایران | افزایش شمار شهرهای قرمز و شرایط «ناپایدار» در بسیاری از نقاط کشور بر اساس آمار وزارت بهداشت ایران، تاکنون کمی بالای ۴۲ درصد از کل جمعیت ایران هر دو دز واکسن را دریافت کرده و کامل واکسینه شده‌اند. ⬇️ بیشتر بخوانید: . آنانی که به یک قرص نان قانع بودند و خاک خوردند و خاک ندادند تا امروز جماعتی بی شرف و کفتارصفت ، در تمامی ارکان های قدرت در ایران مسلط شوند و مالک جان و مال یک ملت شوند و میلیارد میلیارد ثروت اندوزی کنند . سپاه_پاسداران_انقلاب_اسلامی دریای عمان گرینگو هفت تیرکِش... 😂😂😂

افزایش حوادث رانندگی در ایران؛ بیش از ۸۶۰۰ جان‌باخته در شش ماه اول امسال🔺 افزایش حوادث رانندگی در ایران؛ بیش از ۸۶۰۰ جان‌باخته در شش ماه اول امسال ▪ بنا بر اعلام سازمان پزشکی قانونی ایران در این مدت به طور میانگین روزانه ۴۶.۵ نفر جان‌شان را بر اثر تصادف از دست داده‌اند. ⬇ بیشتر بخوانید:

ایران: تلاش آمریکا در توقیف نفت کش حامل نفت کشور در دریای عمان ناکام ماندتلویزیون دولتی ایران اعلام کرد که تلاش نیروهای آمریکایی به منظور «توقیف نفت کش حامل نفت ایران» در دریای عمان ناکام مانده است. - خبرگزاری آناتولی

آمریکا ادعای ایران درباره توقیف نفتکش در دریای عمان را تکذیب کردآمریکا ادعای ایران درباره توقیف نفتکش در دریای عمان را تکذیب کرد آمریکا ادعای سپاه پاسداران ایران مبنی بر «نجات یک نفتکش ایرانی در دریای عمان را که توسط ایالات متحده توقیف شده بود» را رد کرد.

آمریکا: پهپادهای ایران در تلاش ممانعت از پروازهای کشتی آمریکا استچی نوشتی؟؟ خودت متوجه معنای معنی متن شدی؟ این کنش و واکنشهای فاشیستی و شئونیزم فارسی در خلیج، از اتاق فکر مشترک حکومت جاهلیت اشغالگر ایران و امریکا، صرفاً برای انحصار ملتهای ایرانیان و استمرار بساط شئونیزم فارسی فرقه فارسیسم با تحریمهاست.