هشدار درباره آشفتگی بازار مواد غذایی در صورت تداوم قطع برق در ایران

15/04/1400 02:34:00 ب.ظ

خبرگزاری ایلنا به نقل از دبیر فدراسیون تشکل‌های صنایع غذایی ایران نوشته است که «در صورت ادامه آشفتگی و بی‌برنامگی در قطعی برق و آب، اثرات منفی آن به زودی در بازار مواد غذایی بروز می‌کند.» اخبار_ایران تهران خوزستان راستی_آزمایی

محسن نقاشی گفته است قطعی برق بر صنایع غذایی اثرگذار است و منجر به بروز «مشکلات عدیده‌ای» از جمله «فساد مواد اولیه و توقف تولید در صنایع غذایی» به دنبال خواهد داشت.

دبیر فدراسیون تشکل‌های صنایع غذایی ایران گفته است «معمولا قطعی برق در واحدهای تولید همراه با قطع آب است و این موضوع مشکلات را مضاعف می‌کند، چرا که آب برای تولید در صنایع غذایی حیاتی است و بدون آن تولید توقف می‌شود.»

او هشدار داده است که چنین شرایطی برای بازار محصولات کشاورزی و غذایی خطرناک است و نتیجه آن را «آشفتگی که کنترلش سخت خواهد بود» توصیف کرده است. حسن روحانی که آخرین روزهای حضور در مقام ریاست جمهوری ایران را می‌گذراند با اشاره به نارضایتی مردم از قطع برق به معاون اول خود ماموریت داد «معضل تامین برق» را حل کند.

او در جلسه امروز ستاد هماهنگی اقتصادی از اسحاق جهانگیری خواست در جلسه ویژه‌ای متشکل از دستگاه‌های مختلف، از جمله وزارت نیرو «با جدیت در اسرع وقت نسبت به حل معضل تامین برق اقدام» شود.

ادامه مطلب:
ایران وایر »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : تصاویری از جشن پیروزی اردوغان و حامیانش در کاخ ریاست جمهوری در آنکارا

ویدیوها : رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه روز یکشنبه ۲۸ مه در دور دوم انتخاباتی تاریخی و در یکی از بزرگترین چالش‌های دوران رهبری‌اش توانست بار دیگر پیروز شود و بر کرسی ریاست جمهوری تکیه زند. ادامه مطلب >>