هشدار یمن در مورد بروز «فاجعه انسانی» ناشی از حملات حوثی‌ها

09/12/1399 05:14 ب.ظ

هشدار یمن در مورد بروز «فاجعه انسانی» ناشی از حملات حوثی‌ها العربية

معمر الاریانی وزیر اطلاع رسانی یمن، امروز شنبه 27 فوریه بار دیگر نسبت به وقوع فاجعه انسانی ناشی از او افزود: «استان مارب، میزبان بیشترین شمار آوارگان است که از خشونت در مناطق تحت کنترل شبه‌نظامیان حوثی پس از کودتا فرار کرده‌اند.» به گفته الاریانی، حدود 2231000 آواره در مارب هستند که 60٪ از کل آوارگان یمن را تشکیل می‌دهند.

این تعداد معادل 7.5٪ از مجموع جمعیت یمن است و به همین دلیل، جمعیت استان مارب به 2707544 نفر افزایش یافته است.

وزیر اطلاع رسانی یمن ادامه داد: «تعداد اردوگاه‌ها در استان مارب، 139 اردوگاه است كه هر كدام حدود 31411 خانوار آواره را در خود جای داده و در مجموع پذیرای 219877 نفر است. از سوی دیگر، 282122 خانوار در جامعه میزبان مارب حضور دارند كه در مجموع، 1 میلیون و 974 هزار و 845 نفر هستند. این تعداد با توجه به ادامه امواج آوارگی به دلیل تنش آفرینی‌های شبه نظامیان حوثی، هر روز افزایش می‌یابد.»

به گفته الاریانی تشدید حملات شبه نظامیان تروریست حوثی به استان مارب از ابتدای فوریه 2021، «منجر به موج آوارگی دوم یا سوم 1.517 خانواده آواره در بر دارنده 12005 نفر در منطقه سروه، غرب مارب شده که دارای 9 اردوگاه بوده که شامل 2460 خانواده متشکل از 17220 نفر است.» headtopics.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

هشدار سازمان ملل در مورد قحطی در یمن همزمان با حمله حوثی‌ها به عربستانیحیی سریع گفت که نیروهای حوثی با موشک بالستیک «ذوالفقار» و ۱۵ فروند پهپاد از جمله ۹ پهپاد «صماد ۳»، به خاک عربستان حمله کرده‌اند. mom HillaryClinton ΨψΨ BillGates *\\. …🤔 کشورهای که تجهیزات پیشترفته نظامی به عربستان میفروشه آیا فکر کردید بمب‌های خوشه‌ای عربستان از کجا میاد بمب‌های هوهشمند از کجا میاد از انگلیس فرانسه امریکا اینها باعث قطعی مردم یمن شد جان مردم یمن بی‌ارزش ولی دلارهای عربستان برای مردم کشورهای غربی ثروت میاره حقوق بشر کجاست قحطى در يمن نه،قحطى در مناطق تحت كنترل حوثيها كه به تخممونم نيست

هشدار تهران در مورد «نتایج معکوس» در صورت مشاهده نتایج خلاف انتظار از شورای حکامایران سه‌شنبه 2 مارس با تکرار هشدار در مورد صدور مصوبه شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی علیه

آمریکا: همه طرف‌ها باید به ابتکار عمل سعودی در مورد یمن پایبند باشندوزارت امور خارجه آمریکا بر لزوم پایبندی همه طرف‌های در یمن، به ابتکارعمل سعودی تأکید کرد.ساموئل

هشدار ناتو به روسیه در مورد فعالیت‌های جدید هسته‌ایبا افزایش تنش میان واشینگتن و مسکو، ینس استولتنبرگ دبیرکل ناتو چهارشنبه 24 مارس 2021 در مورد

هشدار توییتر به راویان اخبار جعلی در مورد واکسن کووید: حسابتان را مسدود می‌کنیمتوییتر می گوید با برچسب گذاری توییترهای جعلی با انتشار اخبار گمراه گننده درباره واکسن کووید مبارزه می کند. در مورد بن_سلمان / خاشقجي اگر چیزی گفت منو خبر کن مرسی ؛))

الاریانی در توئیت خود نوشت: «ما مجدداً در مورد خطرات بروز فاجعه انسانی غیر قابل مهار ناشی از ادامه تهاجم شبه‌نظامیان تروریست حوثی مورد حمایت ایران در جبهه‌های مختلف مارب، هشدار می‌دهیم که بر اساس بیانیه صادر شده از سوی یگان اجرایی مدیریت اردوگاه‌های آوارگان، بیشترین تمرکز خانواده‌های آواره و گریزان ازخشونت ناشی از کودتای حوثی را شامل می‌شود.»

او افزود: «استان مارب، میزبان بیشترین شمار آوارگان است که از خشونت در مناطق تحت کنترل شبه‌نظامیان حوثی پس از کودتا فرار کرده‌اند.»

به گفته الاریانی، حدود 2231000 آواره در مارب هستند که 60٪ از کل آوارگان یمن را تشکیل می‌دهند. این تعداد معادل 7.5٪ از مجموع جمعیت یمن است و به همین دلیل، جمعیت استان مارب به 2707544 نفر افزایش یافته است.

وزیر اطلاع رسانی یمن ادامه داد: «تعداد اردوگاه‌ها در استان مارب، 139 اردوگاه است كه هر كدام حدود 31411 خانوار آواره را در خود جای داده و در مجموع پذیرای 219877 نفر است. از سوی دیگر، 282122 خانوار در جامعه میزبان مارب حضور دارند كه در مجموع، 1 میلیون و 974 هزار و 845 نفر هستند. این تعداد با توجه به ادامه امواج آوارگی به دلیل تنش آفرینی‌های شبه نظامیان حوثی، هر روز افزایش می‌یابد.»

به گفته الاریانی تشدید حملات شبه نظامیان تروریست حوثی به استان مارب از ابتدای فوریه 2021، «منجر به موج آوارگی دوم یا سوم 1.517 خانواده آواره در بر دارنده 12005 نفر در منطقه سروه، غرب مارب شده که دارای 9 اردوگاه بوده که شامل 2460 خانواده متشکل از 17220 نفر است.»

تیم‌های میدانی واحد اجرایی مدیریت اردوگاه‌های آوارگان، تخلفات فراوان شبه نظامیان حوثی تروریست در مارب از گلوله‌باران توپ سنگین و خمپاره و رگبار گلوله، حمله به منازل و آتش‌زدن خانه‌ها گرفته تا مین‌گذاری منازل و جاده‌ها، جلوگیری خانواده‌ها از منطقه و استفاده از آنها به عنوان سپر انسانی را ثبت کرده‌اند.

الاریانی افزود که در 10 و 11 فوریه، اردوگاه الزور واقع در منطقه سروه که 570 خانواده آواره را در خود جای داده، توسط حوثی‌ها با گلوله و خمپاره هدف قرار گرفت که باعث شد 570 خانواده بری حفط امنیت خود به سمت شهر مأرب فرار کنند.

الاریانی در پایان توئیت‌های خود نوشت: «ما از جامعه جهانی و سازمان ملل می‌خواهیم که به شبه‌نظامیان تروریست حوثی مورد حمایت ایران را برای متوقف‌کردن حملات خود به مارب و هدف قرار دادن آوارگان، زیر فشار بگذارند.. ما همچنین از سازمان‌های بین‌المللی و امدادی که در یمن فعالیت دارند، درخواست می‌کنیم تا فوراً برای امدادرسانی به آوارگان و کاهش رنج آنها اقدام کنند.»