نیروهای روسیه حملات اتمی شبیه‌سازی‌شده را تمرین کردند

15/02/1401 11:22:00 ق.ظ

نیروهای روسیه حملات اتمی شبیه‌سازی‌شده را تمرین کردند روسیه اعلام کرد که نیروهای این کشور حملات شبیه‌سازی‌شده با موشک‌هایی که قابلیت حمل کلاهک هسته‌ای دارند، در منطقه کالینینگراد تمرین کرده‌اند.

روسیه اعلام کرد که نیروهای این کشور حملات شبیه‌سازی‌شده با موشک‌هایی که قابلیت حمل کلاهک هسته‌ای دارند، در منطقه کالینینگراد تمرین کرده‌اند. در این بیانیه آمده است که نیروهای روس حملات منفرد و چندگانه به اهدافی شبیه پرتابگرهای سامانه‌های موشکی، فرودگاه‌ها، زیرساخت‌های حفاظت‌شده، تجهیزات نظامی و مواضع فرماندهی یک دشمن فرضی را تمرین کردند.

وزارت دفاع روسیه افزود که در این تمرین آموزشی، نیروهای نظامی پس از انجام پرتاب‌های «الکترونیکی»، برای جلوگیری از «حمله تلافی‌جویانه احتمالی» مانوری نیز برای تغییر موضع انجام دادند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، در این رزمایش که با حضور بیش‌از ۱۰۰ سرباز انجام شد، واحدهای رزمی علاوه‌بر این، «اقداماتی در شرایط آلودگی شیمیایی یا تشعشع اتمی» را نیز تمرین کردند. منطقه کالینینگراد بخشی از روسیه، اما جدا از خاک اصلی آن کشور است که در ساحل دریای بالتیک در شمال اروپا، میان دو کشور لهستان و لیتوانی واقع شده است.

روسیه بلافاصله پس از اعزام نیروهای نظامی خود به اوکراین در پنجم اسفندماه (۲۴ فوریه)، نیروهای اتمی کشور را در حالت آماده‌باش قرار داد.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »

روزنه‌هایی برای «توسعه ایران» بر پایه «ملیت» | حجت میرزایی

مدتی است باوری من را خوش‌دل و امیدوار کرده است که اندیشه توسعه در سرزمین‌مان جوانه زده است. با آنکه همه روندها و رکوردها، نگران‌کننده و پرمخاطره می‌نماید، اما همین حس فراگیر بازندگی در رقابت جهانی و بی‌آینده‌بودن به همان اندازه که ممکن است رخوت‌انگیز و امیدشکن باشد، می‌تواند نهیب و تلنگری برانگیزاننده و پیشران برای یافتن روزنه‌ و گریزگاهی از این درماندگی شود. این توسعه‌خواهی هم رهایی‌بخش از کمند درماندگی و هم انسجام‌بخش و وحدت‌آفرین برای یکپارچگی ایران است. به زبان کوتاه، ما ایرانیان روزنه‌هایی پر‌سو و چشم‌نواز برای گشودن راهی به سوی توسعه ملی یافته‌ایم و به همان اندازه که توسعه در ذهن و زبان‌مان برجسته می‌شود، ملیت و وطن‌خواهی قدرتمندتر و اندیشیده‌تر می‌شود. صد‌البته که درخت تنومند و پربار توسعه در 80 سال گذشته در هر جایی روییده و بارور شده، ریشه در ملیت داشته است. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

جنون و دیوانگی خطریست که همواره بشر را تهدید میکند روسیه هر غلطی دوست داری انجام بده تاریخ دویست سال بی رحمی هات ظالم بودن تان وحشی گری تون نسل کشی ها در جهان و ایران خدای عالم نالود تون می کند منقرض تان می کند آسیاب به نوبت چرخ زمانه خدا به ظالم ها نشان می دهد ثروت قدرت همیشه پایدار نیست امانت است بعد خدا می گیرد

روسیه: به نیروهای اوکراینی که آتش‌بس را در آزوفستال نقض کردند، حمله کردیموزارت دفاع روسیه از حمله به نیروهای اوکراینی ناقض آتش‌بس تخلیه کارخانه متالورژی آزوفستال در ماریوپل خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

حملات روسیه به خطوط آهن در سراسر اوکراینمقامات اوکراین می‌گویند که ارتش روسیه زیرساخت‌های راه‌آهن در سراسر این کشور را هدف حملات خود قرار داده است. آيا خداوند گاوتر و احمقتر و بيشعور تر از تو در اين دنيا خلق كرده اي دلقک زيلينسكي ؟ ! ! ! لعنت خداوند بر تو و يارانت باد كه اين كشور بسيار زيبا تبديل به يه خرابه كرديد

حملات روسیه به نقاط مختلف از جمله راه‌آهن اوکراین گسترش یافت | DW | 04.05.2022شهرهایی در غرب، مرکز و جنوب غربی اوکراین هدف حملات روسیه قرار گرفتند. به گفته اوکراین ارتش روسیه زیرساخت‌های راه‌آهن سراسری را نیز بمباران کرد. بایدن از کنگره خواست تا با کمک چندین میلیارد دلاری به اوکراین موافقت کند. روغن ماکارونی تخم مرغ خوراک عامه مردم است که جنگ روسیه-اکراین موجب کمیاب شدن و گران شدن گردیده جنگ را متوقف کنید.

«آمریکا مانع قرارداد ۱۰ میلیاردی هسته‌ای روسیه و ایران نمی‌شود»آقای بلینکن در سخنان خود در جلسه کمیته سیاست خارجی مجلس نمایندگان آمریکا برای اولین بار به‌طور علنی تأیید کرده است که ایالات متحده مانع همکاری‌های هسته‌ای ایران و روسیه نخواهد شد. قدرت‌های جهانی همیشه در آخرین لحظه به کمک ج.ا می‌آیند. الان که روسیه سرش گرمه و خشم و اعتراضات مردمی رمق حکومت رو گرفته و جامعه هر لحظه منتظر یک جرقه است، آمریکا میخواد اوکراین و ایران رو با روسیه معامله کند! برانداز ایرانی برای نجات کشورش با تمام دنیا طرف است آخه حاج آغا بلینکن خوب می‌داند که طول عمر خودش و فرزندانش به این همکاری هسته ای کفاف نمی دهد بوشهر را دیده که بعد از سی سال ساختن بعلت عمر بالای قطعات درش را گِل گرفتند ولی انصافا خوب ایران را دوشیدند در حد ماده گاو هلنشتاین.

تائید حمله روسیه به کارخانه پناهگاه غیرنظامیان، پوتین فرمانی تلافی‌جویانه صادر کردروسیه سرانجام پس از مدت‌ها انکار، تائید کرد که نظامیان این کشور به سوی مواضع نیروهای اوکراینی در کارخانه فولادسازی آزوف‌استال ماریوپل شلیک می‌کنند. پناهگاه نظامیان نازی که غیرنظامیان را به گروگان گرفته بودند.

افشای یک اقدام غیرقانونی دیگر روسیه در خزر؛ عبور تسلیحات از آسمان دریا«الهام علی‌اف»، رییس جمهوری جمهوری آذربایجان گفته روسیه در جریان جنگ ۴۴ روزه قره‌باغ، تسلیحات روسی را با هواپیمای باری از روی خزر به ارمنستان ارسال می‌کرده است. آیا این تنها استفاده نظامی روسیه از دریای خزر بوده است؟ اطلاع_رسانی گزارش فرامرز داور👇