نگرانی از حمله اسرائیل؛ ایران تسلیحات خود در دمشق را به زیر زمین منتقل کرد

02/01/1401 04:59 ب.ظ

نگرانی از حمله اسرائیل؛ ایران تسلیحات خود در دمشق را به زیر زمین منتقل کرد العربيه_فارسى

با توجه به نگرانی شبه‌نظامیان وابسته به ایران در سوریه از حمله ناگهانی اسرائیل، این نیروها به حالت آماده‌باش در آمده و بخش زیادی از ذخایر تسلیحاتی خود را دیدبان حقوق بشر سوریه گزارش داد، عملیات انتقال تسلیحات جنگی پس از آن آغاز شد که اسرائیل در روز هفت مارس، اطراف فرودگاه دمشق را مورد هدف قرار داد.

Advertisement به گفته دیدبان حقوق بشر سوریه، این تسلیحات جنگی به مراکزی محافظت‌شده در زیرِ زمین منتقل شده است. این اماکن در زیرِ ساختمان‌هایی قرار دارد که شبه‌نظامیان وابسته به ایران پیشتر آن‌ها را تصرف کرده و به پایگاه‌های نظامی تبدیل کرده بودند.

بر اساس گزارش مذکور، این پایگاه‌های نظامی در نزدیکی شهر «ملیحه» در غوطه شرقی، شهر «سیده زینب»، «بیت سحم»، «عقربا» و شهر «ببیلا» در جنوب دمشق واقع شده‌ است. دیدبان حقوق بشر سوریه همچنین افزود، عملیات انتقال تسلیحات و مهمات جنگی، به‌وسیله کامیون‌های مخصوص حمل و نقل کالا و در طی روز صورت می‌گیرد تا شبانه توسط اسرائیل مورد هدف قرار نگیرند.

تحرکات غیر معمول شبه‌نظامیان وابسته به ایران در هفته‌های گذشته با انجام عملیات «استقرار مجدد» و جا‌بجایی، تحرکات وسیع و غیرمعمولی در بخش‌های مختلف سوریه داشتند.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

اسکان بیش از ۵۰۰نفر از گرفتارشدگان برف و کولاک اردبیل در مساجدمدیرکل مدیریت بحران استان اردبیل از اسکان بیش ۵۰۰ نفر از گرفتار شدگان برف و کولاک جاده‌های استان در شبانه روز گذشته در مساجد و روستاهای استان خبر داد.

مراد طاهباز، فعال محیط زیست، از زندان به هتلی در تهران منتقل شدوزارت خارجه بریتانیا اعلام کرد مراد طاهباز، فعال محیط زیست زندانی، از زندان اوین به هتلی در تهران منتقل شده است. به گفته وزارت خارجه بریتانیا، این کشور همچنان به رایزنی با... چرا نظارتی بر مجلات_علمی_پژوهشی _وزارتین دانشگاهها نیست که برای هر مقاله به منظور ارتقا و ترفیع اساتید می بایست بین 10 تا 20 میلیون تومان برای یک مقاله به مافیای_چاپ_مقاله پرداخت کنند ؟ بوی پول میاید! از اشوری بجز از دولت انگلیس از فامیل اشوری نیز پول گرفتند، خدا میدونه قیمت طاهباز چقدره؟ بر اساس وزنه یا تعداد تابعیت ها؟ جاسوسان در ایران هتل هستند در آمریکا اعدام میشن

بیش از 8 هزار غیرنظامی اوکراینی در 24 ساعت گذشته به مناطق امن منتقل شدندمعاون نخست‌وزیر اوکراین گفت طی 24 ساعت گذشته تنها 8 هزار و 57 غیرنظامی از طریق کریدورهای بشردوستانه به مناطق امن منتقل شده‌اند. - خبرگزاری آناتولی

اتحادیه اروپا از زمان حمله به اوکراین «۱۷ میلیارد دلار» سوخت از روسیه وارد کرده استاتحادیه اروپا پارسال ۱۶۵ میلیارد متر مکعب گاز از روسیه خریداری کرد که معادل ۴۰ درصد از مصرف گاز ۲۷ عضو این اتحادیه بود. تحریم روسیه توسط اروپا منو یاد «شب های برره» میندازه که برای اعتراضات میرفتن شیشه های خونه خودشون رو میشکستن. حالا بعداز این باید با کبسول گاز باید توی صف واستید. تا ماشین گاز بیاد

در مورد موضوعات اندک باقی مانده در مذاکرات وین،ابتکاراتی را به آمریکا ارائه کرده‌ایموزیر امور خارجه کشورمان در گفتگوی تلفنی امشب خود با «فواد حسین» وزیر امور خارجه جمهوری عراق، با تبریک عید نوروز، در خصوص موضوعات مورد علاقه دو کشور به گفتگو و تبادل نظر پرداخت.

رونمایی از پهپادهای برد بلند و موشک‌های ضد زره ارتش در آینده نزدیکفرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: تا قبل از سوم خرداد از پهپادهای برد بلند ارتش و موشک‌های ضد زره رونمایی می شود. این تخم سگو ببین، انگار گراز رو پیشونیش ریده از مستعان ۱۱۰ چه خبر سرداررررر؟