نواواکس از اثربخشی ۹۰ درصدی واکسن کرونای خود خبر داد | دانش و محیط زیست | DW | 15.06.2021

15/06/2021 11:37:00 ق.ظ

شرکت داروسازی نواواکس داده‌های آزمایش‌های بالینی نهایی واکسن کرونای تولیدی خود در آمریکا را منتشر کرد. این آزمایش‌ها نشان می‌دهد، میزان اثربخشی واکسن کرونای نواواکس در برابر ویروس کرونا بیش از ۹۰ درصد است.

واکسن کرونا, کرونا

شرکت داروسازی نواواکس داده‌های آزمایش‌های بالینی نهایی واکسن کرونا ی تولیدی خود در آمریکا را منتشر کرد. این آزمایش‌ها نشان می‌دهد، میزان اثربخشی واکسن کرونا ی نواواکس در برابر ویروس کرونا بیش از ۹۰ درصد است.

شرکت داروسازی نواواکس داده‌های آزمایش‌های بالینی نهایی واکسن کرونا ی تولیدی خود در آمریکا را منتشر کرد. این آزمایش‌ها نشان می‌دهد، میزان اثربخشی واکسن کرونا ی نواواکس در برابر ویروس کرونا بیش از ۹۰ درصد است.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندیدقرار است که درخواست مجوز اضطراری برای واکسن کرونا تولیدی این شرکت در آمریکا و اروپا تا پایان ماه سپتامبر سال جاری میلادی ارائه شود.از این رو پیش‌بینی می‌شود که این واکسن به ویژه در کشورهای فقیر و در حال توسعه نقش مهمی در مقابله با همه‌گیری کرونا و مهار پاندمی بازی کند.

برای واکسینه‌کردن ساکنان مناطق کوهستانی جنوب شرقی ترکیه، کادر درمانی باید پرانرژی و از نظر فیزیکی ورزیده باشد. دکتر زینب ارلاپ به دویچه وله می‌گوید: «در این مناطق انسان‌ها در فضاهای تنگ کنار یکدیگر زندگی می‌کنند، به همین دلیل ابتلای یک شخص می‌تواند به‌سرعت به دیگران منتقل شود. علاوه بر این، آنها تمایلی به رفتن به بیمارستان ندارند، به همین خاطر ما باید نزد آنها برویم.»

ادامه مطلب:
DW فارسی »

ویدیوها : ویدئو؛ راهپیمایی زنان افغان در اعتراض به حمله انتحاری به یک موسسه آموزشی

ویدیوها : اقلیت شیعه هزاره هدف این حمله انتحاری قرار داشت و در میان کشته‌شدگان پیکر دست‌کم ۴۶ دختر و زن جوان به چشم می‌‌خورد ادامه مطلب >>

مجوز استفاده اضطراری واکسن «برکت» در ایران صادر شد؛ کارشناسان در مورد آن چه می‌گویند؟مجوز استفاده اضطراری واکسن «برکت» در ایران صادر شد؛ کارشناسان در مورد آن چه می‌گویند؟ گفته می‌شود واکسن «کوو ایران برکت»، از لحاظ ساختار، به واکسن سینوفارم ساخت چین شباهت دارد و از ویروس غیرفعال استفاده می‌کند. ⬇️بیشتر بخوانید: هر کسی از کرونا جون سالم به در برده قراره با واکسن قلابی برکت، کشته بشه. من ترجیح میدم با کرونا بمیرم ولی واکسن این مادرفاکرهارو نزنم... بطور اضطراری!! ببین از رو کدوم واکسن کپی زدن و معلوم نیس چه عواقبی رو بدن داره... و اصلا چنددرصد کاراست

اولین محموله میلیونی واکسن ایرانی کرونا؛ هفته جاری/آمادگی مناطق آزاد برای واردات واکسنرئیس سازمان غذا و دارو درباره ایجاد وقفه در واکسیناسیون سالمندان گفت: محموله جدید چند میلیونی واکسن در راه است. اما همانطور که از ابتدا اعلام کرده بودیم، بحث مان استفاده از ظرفیت های تولید داخل است. ان شاءلله در طول این هفته اولین‌ محموله میلیونی تولید داخل را خواهیم داشت. بدبخت شدیم

محموله چند میلیونی واکسن در راه استرئیس سازمان غذا و دارو گفت: در طول این هفته اولین‌ محموله چند میلیونی تولید داخل را خواهیم داشت و همه تاییدیه‌ها و مدارک، با نظارت مستقیم وزیر بهداشت صادر می‌شود.

وعده مقام وزارت بهداشت ایران برای ورود یک میلیون دوز واکسن | DW | 13.06.2021به گفته رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت ایران، تا پایان هفته جاری یک میلیون دوز واکسن کووید۱۹ وارد ایران می‌شود. در حال حاضر ۱۳ شهر در وضعیت قرمز قرار دارند. کرونا ریشه فرقه شیعه را در ایران خواهد کند!!!👹

احتمال ورود واکسن ایرانی به بازار از هفته آتی/ لزوم تهیه پکیجی کامل برای بازگشایی مدارسسخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با بیان اینکه مردم نگران دوز دوم واکسیناسیون کرونا نباشند، گفت: دوز دوم واکسن اسپوتنیک را توزیع کردیم. دوز دوم واکسن سینوفارم را هم از شنبه توزیع می کنیم. فاصله بین دریافت دو دوز واکسن برای سینوفارم تا هشت هفته و برای اسپوتنیک تا ۱۲ هفته ایرادی ندارد.

مجوز مصرف واکسن برکت صادر شدوزیر بهداشت گفت: مجوز مصرف واکسن ایرانی کووایران برکت دیروز صادر شد.

نواواکس اعلام کرده که ماهانه می‌تواند ۱۰۰ میلیون دوز واکسن تولید کند تا پاییز امسال به احتمال قوی واکسنی جدید برای مقابله با کرونا عرضه خواهد شد.دکتر مینو محرز، واکسن برکت را در فاز سوم بالینی دریافت کرد سعید نمکی، وزیر بهداشت ایران از صدور مجوز استفاده اضطراری واکسن «کوو ایران برکت» خبر داد.به گزارش ایسنا، دکتر محمدرضا شانه ساز در حاشیه مراسم امضای تفاهم نامه همکاری سازمان غذا ودارو با مناطق آزاد تجاری، با حضور در جمع خبرنگاران، گفت: مناطق آزاد و ویژه اقتصادی ظرفیت های بسیار خوبی را دارند و بسیاری از محدودیت هایی که در سرزمین اصلی وجود دارد، در مناطق ویژه دیده نمی شود و به همین دلیل سرعت رشد هم از بعد اقتصادی و هم سرمایه گذاری در این مناطق بسیار بالاتر از سایر بخش ها است.به گزارش ایلنا، «محمد رضا شانه ساز» رئیس سازمان غذا و دارو با اشاره به تاثیر مناطق آزاد بر اقتصاد و ظرفیت‌های خوب آن در حوزه دارو، بیان کرد:  بسیاری از محدودیت‌هایی که در سرزمین اصلی وجود دارد، در مناطق ویژه دیده نمی‌شود و به همین دلیل سرعت رشد هم از بعد اقتصادی و هم سرمایه گذاری در این مناطق بسیار بالاتر از سایر بخش‌ها است.

شرکت داروسازی آمریکایی نواواکس از اثربخشی درخور توجه واکسن کرونای خود خبر داده است. نواواکس دوشنبه ۱۴ ژوئن (۲۴ خرداد) با انتشار داده‌های کارآزمایی بالینی نهایی اعلام کرد که این داده‌ها اثربخشی بیش از ۹۰ درصدی واکسن تولیدی این شرکت در برابر گونه‌های غالب ویروس کرونا را نشان می‌دهد.» گفته می‌شود واکسن «کوو ایران برکت»، از لحاظ ساختار، به واکسن سینوفارم ساخت چین شباهت دارد و از ویروس غیرفعال استفاده می‌کند. به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید این شرکت داروسازی همچنین گفته است که در آزمایش‌های بالینی نهایی واکسن نواواکس حدود ۳۰ هزار داوطلب در آمریکا و مکزیک شرکت داشتند. ان شاءلله در قالب تفاهم نامه ای که امضا شد، شاهد رشد سرمایه گذاری و رشد اقتصادی کشور باشیم و الگویی برای رشد سرمایه گذاری و رشد اقتصادی کشور شده و الگویی برای سایر بخش ها و حوزه های اداری باشد که بتوانند شعارهای اصلی و کلان اقتصادی کشور را محقق کنند. واکسن نواواکس بر اساس پروتئین‌های ویروس کرونا ساخته شده و در آن از قطعات خالص‌شده ویروس برای تحریک پاسخ ایمنی استفاده می‌شود. منتقدان چه نظری دارند؟ چند روز پیش از صدور مجوز استفاده اضطراری این واکسن، پیش مقاله آن منتشر شد که نتایج واکسن برکت را بر روی حیوانات شرح داده بود. قرار است که درخواست مجوز اضطراری برای واکسن کرونا تولیدی این شرکت در آمریکا و اروپا تا پایان ماه سپتامبر سال جاری میلادی ارائه شود. وی گفت: البته همانطور که از ابتدا اعلام کرده بودیم، بحث‌مان استفاده از ظرفیت‌های تولید داخل است و در طول این هفته اولین‌ محموله چند میلیونی تولید داخل را خواهیم داشت و همه تاییدیه‌ها و مدارک، با نظارت مستقیم وزیر بهداشت صادر می‌شود.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید نواواکس اعلام کرده که تا آن زمان می‌تواند ماهانه تا یکصد میلیون دوز واکسن کرونا تولید کند. نویسندگان از ویروس غیرفعال شده برای ایمونیزاسیون استفاده نموده اند و میزان آنتی بادی در موش، خرگوش و میمون را تا اندازه ایی ردیابی نموده اند. البته منبع یابی خارج از کشور و مناطق را خود عزیزان انجام داده و ما به عنوان سازمان غذا و دارو در تایید آن منابع حداکثر سرعت را به کار میبریم. واکسن کرونای نواواکس به راحتی قابل حمل و در یخچال عادی قابل نگهداری است. از این رو پیش‌بینی می‌شود که این واکسن به ویژه در کشورهای فقیر و در حال توسعه نقش مهمی در مقابله با همه‌گیری کرونا و مهار پاندمی بازی کند. — Enayat Nikoopour (@ENikoopour) June 12, 2021 عده‌ای مانند سارا احمدی، از «امپریال کالج لندن» نیز معقتدند صدور مجوز این واکسن بر پایه «شواهد علمی» نبوده است و کارآیی آن با توجه به زمان آغاز آزمایش‌های بالینی، زودتر از شهریور نباید انجام می‌شد. گالری تصویری: تلاش برای واکسیناسیون ساکنان مناطق محروم و دورافتاده صعود به مناطق کوهستانی ترکیه برای واکسینه‌کردن ساکنان مناطق کوهستانی جنوب شرقی ترکیه، کادر درمانی باید پرانرژی و از نظر فیزیکی ورزیده باشد. منتها همانطور که از ابتدا اعلام کرده بودیم، بحث مان استفاده از ظرفیت های تولید داخل است. دکتر زینب ارلاپ به دویچه وله می‌گوید: «در این مناطق انسان‌ها در فضاهای تنگ کنار یکدیگر زندگی می‌کنند، به همین دلیل ابتلای یک شخص می‌تواند به‌سرعت به دیگران منتقل شود. به نظر دکتر پیرمؤذن، چشم انداز واکسیناسیون با واکسن ایرانی زمانی روشن است که مقامات بهداشتی کشور بتوانند نسبت به برنامه واکسن خود ایجاد اطمینان کنند و نبود این اعتماد، برنامه واکسیناسیون را با شکست روبرو خواهد کرد.

علاوه بر این، آنها تمایلی به رفتن به بیمارستان ندارند، به همین خاطر ما باید نزد آنها برویم.» گالری تصویری: تلاش برای واکسیناسیون ساکنان مناطق محروم و دورافتاده در یخ و برف برخی از سالمندان نمی‌توانند به‌تنهایی به مراکز واکسیناسیون مراجعه کنند. مقامات بهداشتی ایران چه می‌گویند؟ پس از اعلام ممنوعیت واکسن‌های آمریکایی و بریتانیایی از سوی آیت الله خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران، تمرکز مقامات بر روی تبلیع واکسن ایرانی معطوف شد و مقامات بهداشتی کشور به نگرانی‌های شهروندان در مورد ایمنی و کارآیی واکسن و اینکه چرا برای تایید به سازمان بهداشت جهانی ارسال نمی‌شود، اهمیتی ندادند. شانه ساز درباره کسانی که دوز اول را از نوع واکسن خارجی تزریق کردند، گفت: جایگزینی پلتفرم های  مشترک واکسن که روش تولید یکسان دارند، هیچ منفی ندارد. در دره مایرا واقع در غرب رشته کوه آلپ در ایتالیا، کادر بهداشتی برای تزریق واکسن به افراد بالای ۸۰ سال به خانه آنها مراجعه می‌کند. گالری تصویری: تلاش برای واکسیناسیون ساکنان مناطق محروم و دورافتاده سفر به مناطق حاشیه رود یوکان‌ با هواپیما این خانم پرستار با یک جعبه حاوی واکسن کرونا با هواپیما به ایگل پرواز می‌کند.» شما نزن، اجباری نیست April 7, 2021 سعید نمکی، وزیر بهداشت ایران، پیشتر واکسن «کوو ایران برکت» و واکسن تولید مشترک ایران و کوبا را «سالم‌ترین و بی‌ضررترین» واکسن‌ها توصیف کرده و گفته بود خودش و همکارانش داوطلب زدن واکسن تولید داخلی می‌شوند. در این منطقه در حاشیه رود یوکان در آلاسکا کمتر از ۱۰۰ نفر زندگی می‌کنند. اگر بخشی دچار کمبود شود که تاکنون اتفاق نیفتاده است، طبق همان استانداردهای سازمان جهانی بهداشت از ظرفیت های تولید داخلی برای دوز دوم استفاده می کنیم.

در برنامه واکسیناسیون دولت بایدن به ساکنان بومی ایالات متحده در مناطق دورافتاده توجه ویژه‌ای می‌شود. به گفته خانم محرز، اثربخشی واکسن ‌«کوو‌ ایران برکت» ۸۰ درصد بوده است. در برخی مناطق محل سکونت آنان بیمارستان در مرکز بخش واقع شده و بعضی‌ها باید راه دوری را برای رسیدن به آن طی کنند. گالری تصویری: تلاش برای واکسیناسیون ساکنان مناطق محروم و دورافتاده قانع‌کردن مردم آنزلمو تونوبالا پیش از آن که به خانم مسن واکسن تزریق کند دستهایش را می‌شوید. مدیر اجرایی این طرح، گفت ظرفیت خط اول تولید صنعتی این واکسن سه میلیون دز در ماه است و آماده بهره‌برداری است و تا پایان شهریورنیز توان عرضه ۲۰ میلیون دوز واکسن در ماه ایجاد خواهد شد. شانه ساز در پاسخ به سوال ایسنا درباره زمان صدور مجوز مصرف اضطراری واکسن برکت و پاستور نیز گفت: به زودی مجوز اضطراری این واکسن ها طبق شرایطی که از سوی کمیته علمی واکسن وزارت بهداشت و کمیسیون قانونی ساخت و ورود دارو اعلام شده، این شرایط اعلام شده و شخص وزیر این موضوع را اعلام می کنند که ان شاءلله سعی می کنیم این هفته انجام شود. این مرد ۴۹ ساله هر روز در مناطق کوهستانی جنوب غربی کلمبیا پرسه می‌زند تا ساکنان این مناطق را به زبان محلی قانع کند که واکسن بزنند. آنزلمو متعلق به قوم میساک (Misak) است. مینو محرز، عضو ستاد ملی مقابله با کرونا، یک میلیون دز واکسن در کارخانه موجود است.

آنها به طب سنتی و رهبران دینی خود بیشتر معتقدند تا به تاثیر واکسن. به گزارش ایسنا، در ادامه نشست حمیدرضا مومنی - مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، اظهار کرد: دولت محدودیت هایی دارد و دستگاه های اجرایی هم مسئولیت هایی دارند. گالری تصویری: تلاش برای واکسیناسیون ساکنان مناطق محروم و دورافتاده ساعت‌ها پیاده‌روی این زنان و مردان برای دست‌یابی به واکسن کرونا در شهرک نووا کولونیا (Nueva Colonia) واقع در منطقه مرکزی مکزیک، حدود چهار ساعت پیاده در راه بودند. آنها قوم خود را ویکساریکا (Wixarika) می‌نامند، اما در سطح بین‌المللی به عنوان قوم هویچولن (Huicholen) شناخته می‌شوند. گالری تصویری: تلاش برای واکسیناسیون ساکنان مناطق محروم و دورافتاده «زنده باد سیستم بهداشتی برزیل!» اُلگا پیمنتل قایق خود را در کنار قایق تیم واکسیناسیون پارک کرده است.  ما در قشم بیش از ١۵ میلیارد تومان در حوزه کرونا هزینه کردیم و ۴ ماه پیش برای خرید یک اکسیژن ساز در قشم‌ اقدام کردیم که اگر این دستگاه‌ها نبودند بیماران از دست می رفتند. بخش نوسا سنهورا میورامنتو (Nossa Senhora Livramento) تنها از طریق آبراه قابل دسترسی است.

اُلگای ۷۲ ساله خوشحال است از این که ترزیق واکسن درد نداشته. او فریاد می‌زند: «زنده باد سیستم بهداشتی برزیل!» گالری تصویری: تلاش برای واکسیناسیون ساکنان مناطق محروم و دورافتاده واکسیناسیون در نور شمع ژائیر بولسونارو، رییس‌جمهور برزیل، مدت زیادی علیه واکسن کرونا تبلیع می‌کرد.  دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی اظهار کرد: باید ظرفیت های مناطق آزاد در چارچوب ماموریت‌های غذا و دارو قرار گیرد و آزمایشگاه‌هایی با استاندارد بالا ایجاد شود و خلأها در حوزه آموزش برطرف و سمینارها و نشست‌ها برای ارتقای آموزش برگزار شود. اما اکنون کمپین واکسیناسیون به‌راه افتاده است. ساکنان بومی‌و نوادگان برده‌های آفریقایی در برنامه واکسیناسیون این کشور ارجحیت دارند. خانم رایموندا نوناتا هم یکی از آنهاست. مناطق آزاد نسل سه باید در چارچوب‌های جدید اقدام کنند.

منطقه مسکونی او از برق محروم است به همین دلیل رایموندای ۷۰ساله در نور شمع واکسن دریافت می‌کند. گالری تصویری: تلاش برای واکسیناسیون ساکنان مناطق محروم و دورافتاده با تاکسی آبی در راه واکسیناسیون زنی که در پیش‌زمینه حضور دارد، واکسینه شده و اکنون در حال ترک جزیره بواما (Bwama) است. بواما بزرگ‌ترین جزیره در دریای بونیونی (Bunyonyi) در اوگاندا است. لازم است این  اقدام به صورت پایلوت در یکی از مناطق آزاد کلید بخورد و ما خودمان را مکلف می‌دانیم که هم افزایی ها را افزایش دهیم تا در این زمینه موفق عمل کنیم. دولت این کشور آفریقای مرکزی هم تلاش می‌کند، ساکنان مناطق محروم را واکسینه کند. گالری تصویری: تلاش برای واکسیناسیون ساکنان مناطق محروم و دورافتاده خوشحال از پذیرش کادر بهداشت در ژاپن هم پزشکان برای واکسیناسیون به خانه نیازمندان می‌روند.

ژاپن علاوه بر کلان‌شهرهای شلوغ، روستاهای دورافتاده و ناشناخته زیادی دارد که شمار ساکنان آنها از چندصدنفر تجاوز نمی‌کند. برخی از ساکنان این روستاها به دلایل گوناگون امکان رفتن به شهرهای بزرگ را ندارند و خوشحالند که کادر بهداشت برای واکسیناسیون به خانه آنها می‌رود. گالری تصویری: تلاش برای واکسیناسیون ساکنان مناطق محروم و دورافتاده حمایت نیروهای امنیتی اندونزی هم اوایل ژانویه سال جاری واکسیناسیون را آغاز کرد. این کشور جزایر زیادی دارد که شمار زیادی از آنها برای ما ناشناخته‌اند. در این کشور واکسن کرونا به قدری ارزشمند است که تیم واکسیناسیون را نیروهای امنیتی همراهی می‌کنند.

گالری تصویری: تلاش برای واکسیناسیون ساکنان مناطق محروم و دورافتاده بحران‌زده‌ترین کشور جهان در هند هم که بیش از دیگر کشورهای جهان درگیر پاندمی کووید۱۹ است تیم‌های واکسیناسیون به مناطق دورافتاده می‌روند. این زنان مایلند برای دریافت واکسن ثبت‌نام کنند. از قرار معلوم آنها به پروتکل‌های بهداشتی اهمیت نمی‌دهند، نه ماسک زده‌اند و نه فاصله فیزیکی را رعایت می‌کنند. به امید این که هر چه زودتر واکسیناسیون باعت پیروزی بر ویروس سارس‌کوو۲ شود تا این گونه بی‌توجهی‌ها باعث نگرانی از گسترش ویروس نشوند. در همین زمینه: .