واکسن کرونا, کرونا, کووید ۱۹, نواواکس

واکسن کرونا, کرونا

نواواکس از اثربخشی ۹۰ درصدی واکسن کرونای خود خبر داد | دانش و محیط زیست | DW | 15.06.2021

شرکت داروسازی نواواکس داده‌های آزمایش‌های بالینی نهایی واکسن کرونای تولیدی خود در آمریکا را منتشر کرد. این آزمایش‌ها نشان می‌دهد، میزان اثربخشی واکسن کرونای نواواکس در برابر ویروس کرونا بیش از ۹۰ درصد است.

15/06/2021 11:37:00 ق.ظ

شرکت داروسازی نواواکس داده‌های آزمایش‌های بالینی نهایی واکسن کرونا ی تولیدی خود در آمریکا را منتشر کرد. این آزمایش‌ها نشان می‌دهد، میزان اثربخشی واکسن کرونا ی نواواکس در برابر ویروس کرونا بیش از ۹۰ درصد است.

شرکت داروسازی نواواکس داده‌های آزمایش‌های بالینی نهایی واکسن کرونا ی تولیدی خود در آمریکا را منتشر کرد. این آزمایش‌ها نشان می‌دهد، میزان اثربخشی واکسن کرونا ی نواواکس در برابر ویروس کرونا بیش از ۹۰ درصد است.

تا پاییز امسال به احتمال قوی واکسنی جدید برای مقابله با کرونا عرضه خواهد شد. شرکت داروسازی آمریکایی نواواکس از اثربخشی درخور توجه واکسن کرونای خود خبر داده است.نواواکس دوشنبه ۱۴ ژوئن (۲۴ خرداد) با انتشار داده‌های کارآزمایی بالینی نهایی اعلام کرد که این داده‌ها اثربخشی بیش از ۹۰ درصدی واکسن تولیدی این شرکت در برابر گونه‌های غالب ویروس کرونا را نشان می‌دهد.

پرسپولیسی‌ها جام قهرمانی لیگ برتر را بالای سر بردند- اخبار فوتبال ایران - اخبار ورزشی تسنیم | Tasnim دختر هندی به خاطر پوشیدن شلوار جین کشته شد - BBC News فارسی آمریکا به چین درباره ساخت سیلوهای موشکی جدید هشدار داد

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندیداین شرکت داروسازی همچنین گفته است که در آزمایش‌های بالینی نهایی واکسن نواواکس حدود ۳۰ هزار داوطلب در آمریکا و مکزیک شرکت داشتند.واکسن نواواکس بر اساس پروتئین‌های ویروس کرونا ساخته شده و در آن از قطعات خالص‌شده ویروس برای تحریک پاسخ ایمنی استفاده می‌شود.

قرار است که درخواست مجوز اضطراری برای واکسن کرونا تولیدی این شرکت در آمریکا و اروپا تا پایان ماه سپتامبر سال جاری میلادی ارائه شود.دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنیدنواواکس اعلام کرده که تا آن زمان می‌تواند ماهانه تا یکصد میلیون دوز واکسن کرونا تولید کند. واکسن کرونای نواواکس به راحتی قابل حمل و در یخچال عادی قابل نگهداری است. headtopics.com

از این رو پیش‌بینی می‌شود که این واکسن به ویژه در کشورهای فقیر و در حال توسعه نقش مهمی در مقابله با همه‌گیری کرونا و مهار پاندمی بازی کند.گالری تصویری: تلاش برای واکسیناسیون ساکنان مناطق محروم و دورافتادهصعود به مناطق کوهستانی ترکیهبرای واکسینه‌کردن ساکنان مناطق کوهستانی جنوب شرقی ترکیه، کادر درمانی باید پرانرژی و از نظر فیزیکی ورزیده باشد. دکتر زینب ارلاپ به دویچه وله می‌گوید: «در این مناطق انسان‌ها در فضاهای تنگ کنار یکدیگر زندگی می‌کنند، به همین دلیل ابتلای یک شخص می‌تواند به‌سرعت به دیگران منتقل شود. علاوه بر این، آنها تمایلی به رفتن به بیمارستان ندارند، به همین خاطر ما باید نزد آنها برویم.»

گالری تصویری: تلاش برای واکسیناسیون ساکنان مناطق محروم و دورافتادهدر یخ و برفبرخی از سالمندان نمی‌توانند به‌تنهایی به مراکز واکسیناسیون مراجعه کنند. در دره مایرا واقع در غرب رشته کوه آلپ در ایتالیا، کادر بهداشتی برای تزریق واکسن به افراد بالای ۸۰ سال به خانه آنها مراجعه می‌کند.

گالری تصویری: تلاش برای واکسیناسیون ساکنان مناطق محروم و دورافتادهسفر به مناطق حاشیه رود یوکان‌ با هواپیمااین خانم پرستار با یک جعبه حاوی واکسن کرونا با هواپیما به ایگل پرواز می‌کند. در این منطقه در حاشیه رود یوکان در آلاسکا کمتر از ۱۰۰ نفر زندگی می‌کنند. در برنامه واکسیناسیون دولت بایدن به ساکنان بومی ایالات متحده در مناطق دورافتاده توجه ویژه‌ای می‌شود. در برخی مناطق محل سکونت آنان بیمارستان در مرکز بخش واقع شده و بعضی‌ها باید راه دوری را برای رسیدن به آن طی کنند.

گالری تصویری: تلاش برای واکسیناسیون ساکنان مناطق محروم و دورافتادهقانع‌کردن مردمآنزلمو تونوبالا پیش از آن که به خانم مسن واکسن تزریق کند دستهایش را می‌شوید. این مرد ۴۹ ساله هر روز در مناطق کوهستانی جنوب غربی کلمبیا پرسه می‌زند تا ساکنان این مناطق را به زبان محلی قانع کند که واکسن بزنند. آنزلمو متعلق به قوم میساک (Misak) است. آنها به طب سنتی و رهبران دینی خود بیشتر معتقدند تا به تاثیر واکسن. headtopics.com

رستگاری در هفته پایانی؛ پرسپولیس برای پنجمین سال متوالی قهرمان لیگ برتر فوتبال ایران شد گزارش پزشکی لو رفته در ایالات متحده؛ جنگ با کرونا تغییر کرده است اولین بار در تاریخ المپیک؛ تیم‌های شنای نیمه زنانه و نیمه مردانه رقابت می‌کنند

گالری تصویری: تلاش برای واکسیناسیون ساکنان مناطق محروم و دورافتادهساعت‌ها پیاده‌رویاین زنان و مردان برای دست‌یابی به واکسن کرونا در شهرک نووا کولونیا (Nueva Colonia) واقع در منطقه مرکزی مکزیک، حدود چهار ساعت پیاده در راه بودند. آنها قوم خود را ویکساریکا (Wixarika) می‌نامند، اما در سطح بین‌المللی به عنوان قوم هویچولن (Huicholen) شناخته می‌شوند.

گالری تصویری: تلاش برای واکسیناسیون ساکنان مناطق محروم و دورافتاده«زنده باد سیستم بهداشتی برزیل!»اُلگا پیمنتل قایق خود را در کنار قایق تیم واکسیناسیون پارک کرده است. بخش نوسا سنهورا میورامنتو (Nossa Senhora Livramento) تنها از طریق آبراه قابل دسترسی است. اُلگای ۷۲ ساله خوشحال است از این که ترزیق واکسن درد نداشته. او فریاد می‌زند: «زنده باد سیستم بهداشتی برزیل!»

گالری تصویری: تلاش برای واکسیناسیون ساکنان مناطق محروم و دورافتادهواکسیناسیون در نور شمعژائیر بولسونارو، رییس‌جمهور برزیل، مدت زیادی علیه واکسن کرونا تبلیع می‌کرد. اما اکنون کمپین واکسیناسیون به‌راه افتاده است. ساکنان بومی‌و نوادگان برده‌های آفریقایی در برنامه واکسیناسیون این کشور ارجحیت دارند. خانم رایموندا نوناتا هم یکی از آنهاست. منطقه مسکونی او از برق محروم است به همین دلیل رایموندای ۷۰ساله در نور شمع واکسن دریافت می‌کند.

گالری تصویری: تلاش برای واکسیناسیون ساکنان مناطق محروم و دورافتادهبا تاکسی آبی در راه واکسیناسیونزنی که در پیش‌زمینه حضور دارد، واکسینه شده و اکنون در حال ترک جزیره بواما (Bwama) است. بواما بزرگ‌ترین جزیره در دریای بونیونی (Bunyonyi) در اوگاندا است. دولت این کشور آفریقای مرکزی هم تلاش می‌کند، ساکنان مناطق محروم را واکسینه کند. headtopics.com

گالری تصویری: تلاش برای واکسیناسیون ساکنان مناطق محروم و دورافتادهخوشحال از پذیرش کادر بهداشتدر ژاپن هم پزشکان برای واکسیناسیون به خانه نیازمندان می‌روند. ژاپن علاوه بر کلان‌شهرهای شلوغ، روستاهای دورافتاده و ناشناخته زیادی دارد که شمار ساکنان آنها از چندصدنفر تجاوز نمی‌کند. برخی از ساکنان این روستاها به دلایل گوناگون امکان رفتن به شهرهای بزرگ را ندارند و خوشحالند که کادر بهداشت برای واکسیناسیون به خانه آنها می‌رود.

گالری تصویری: تلاش برای واکسیناسیون ساکنان مناطق محروم و دورافتادهحمایت نیروهای امنیتیاندونزی هم اوایل ژانویه سال جاری واکسیناسیون را آغاز کرد. این کشور جزایر زیادی دارد که شمار زیادی از آنها برای ما ناشناخته‌اند. در این کشور واکسن کرونا به قدری ارزشمند است که تیم واکسیناسیون را نیروهای امنیتی همراهی می‌کنند.

هیچ شبکه و پیام رسان داخلی یا خارجی فیلتر نخواهد شد رئیس اداره راه و شهرسازی منوجان به اتهام اخذ رشوه بازداشت شد- اخبار کرمان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim دست‌کم ۶ کشته در جریان آتش سوزی جنگل‌ها در جنوب ترکیه

گالری تصویری: تلاش برای واکسیناسیون ساکنان مناطق محروم و دورافتادهبحران‌زده‌ترین کشور جهاندر هند هم که بیش از دیگر کشورهای جهان درگیر پاندمی کووید۱۹ است تیم‌های واکسیناسیون به مناطق دورافتاده می‌روند. این زنان مایلند برای دریافت واکسن ثبت‌نام کنند. از قرار معلوم آنها به پروتکل‌های بهداشتی اهمیت نمی‌دهند، نه ماسک زده‌اند و نه فاصله فیزیکی را رعایت می‌کنند. به امید این که هر چه زودتر واکسیناسیون باعت پیروزی بر ویروس سارس‌کوو۲ شود تا این گونه بی‌توجهی‌ها باعث نگرانی از گسترش ویروس نشوند.

ادامه مطلب: DW فارسی »

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

مجوز استفاده اضطراری واکسن «برکت» در ایران صادر شد؛ کارشناسان در مورد آن چه می‌گویند؟مجوز استفاده اضطراری واکسن «برکت» در ایران صادر شد؛ کارشناسان در مورد آن چه می‌گویند؟ گفته می‌شود واکسن «کوو ایران برکت»، از لحاظ ساختار، به واکسن سینوفارم ساخت چین شباهت دارد و از ویروس غیرفعال استفاده می‌کند. ⬇️بیشتر بخوانید: هر کسی از کرونا جون سالم به در برده قراره با واکسن قلابی برکت، کشته بشه. من ترجیح میدم با کرونا بمیرم ولی واکسن این مادرفاکرهارو نزنم... بطور اضطراری!! ببین از رو کدوم واکسن کپی زدن و معلوم نیس چه عواقبی رو بدن داره... و اصلا چنددرصد کاراست

اولین محموله میلیونی واکسن ایرانی کرونا؛ هفته جاری/آمادگی مناطق آزاد برای واردات واکسنرئیس سازمان غذا و دارو درباره ایجاد وقفه در واکسیناسیون سالمندان گفت: محموله جدید چند میلیونی واکسن در راه است. اما همانطور که از ابتدا اعلام کرده بودیم، بحث مان استفاده از ظرفیت های تولید داخل است. ان شاءلله در طول این هفته اولین‌ محموله میلیونی تولید داخل را خواهیم داشت. بدبخت شدیم

محموله چند میلیونی واکسن در راه استرئیس سازمان غذا و دارو گفت: در طول این هفته اولین‌ محموله چند میلیونی تولید داخل را خواهیم داشت و همه تاییدیه‌ها و مدارک، با نظارت مستقیم وزیر بهداشت صادر می‌شود.

وعده مقام وزارت بهداشت ایران برای ورود یک میلیون دوز واکسن | DW | 13.06.2021به گفته رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت ایران، تا پایان هفته جاری یک میلیون دوز واکسن کووید۱۹ وارد ایران می‌شود. در حال حاضر ۱۳ شهر در وضعیت قرمز قرار دارند. کرونا ریشه فرقه شیعه را در ایران خواهد کند!!!👹

احتمال ورود واکسن ایرانی به بازار از هفته آتی/ لزوم تهیه پکیجی کامل برای بازگشایی مدارسسخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با بیان اینکه مردم نگران دوز دوم واکسیناسیون کرونا نباشند، گفت: دوز دوم واکسن اسپوتنیک را توزیع کردیم. دوز دوم واکسن سینوفارم را هم از شنبه توزیع می کنیم. فاصله بین دریافت دو دوز واکسن برای سینوفارم تا هشت هفته و برای اسپوتنیک تا ۱۲ هفته ایرادی ندارد.

مجوز مصرف واکسن برکت صادر شدوزیر بهداشت گفت: مجوز مصرف واکسن ایرانی کووایران برکت دیروز صادر شد.