نمی‌توانیم نفس بکشیم؛ هم‌نشینی خطرناک ویروس کرونا و دود مازوت

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 47 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 22%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

آلودگی هوای تهران این روزها در صدر خبرها قرار گرفته است. برخی متخصصان از تاثیر آلودگی بر افزایش ابتلا به ویروس کرونا خبر می‌دهند. شهروندخبرنگار ایران‌وایر گزارشی تهیه کرده از کسانی که ناچارند برای گذراندن زندگی در این شرایط بیرون از خانه باشند

آلودگی هوای تهران در چند روز اخیر در صدر خبرهای تهران قرار گرفته است. در برخی روزها غلطت آلاینده‌ها به حدی زیاد بوده که برای تمام گروه‌ها ناسالم اعلام شده است. برخی متخصصان از تاثیر آلودگی بر افزایش ابتلا به ویروس کرونا و مرگ بر اثر این بیماری خبر می‌دهند. آن‌ها که بیشتر در شهر تردد می‌کنند بیشتر در معرض آلودگی و بیماری قرار دارند؛ مثل رانندگان تاکسی.چشمای «هاشم» راننده تاکسی، قرمز شده و مرتب اشک می‌آید.

هر از چندگاهی سرفه می‌کند و مجبور است حرفش را قطع کند: «کرونا خرج و مخارج زندگی‌ام را چند برابر کرده است. به دلیل شغلم با افراد زیادی سر و کار دارم به همین دلیل شش ماه پیش ابتدا خودم و بعد همسرم به ویروس کرونا مبتلا شدیم و حالمان به شدت بد شد. در مدت سه هفته‌ای که به این بیماری مبتلا بودیم حدود ۱۰ میلیون تومان خرج دکتر، دارو و درمان‌مان شد و به دلیل ضعف و مشکلات بعدی که داشتم تا دو ماه هم نتوانستم کار کنم. حسابش را بکنید که چقدر از زندگی عقب افتادم.

«مجتبی» یک راننده تاکسی اینترنتی نیز که به دنبال بیکاری دوران کرونا، به مسافرکشی روی آورده است، می‌گوید: «این آلودگی هوا، بیشتر از همه برای ما خطرناک است زیرا از یک طرف مدیران تاکسی‌های اینترنتی به دلیل رعایت مسایل بهداشتی رانندگان را مجبور کرده‌اند حتما هنگام جابجایی مسافر، شیشه‌های ماشین را پایین بکشیم تا هوا در جریان باشد و از طرف دیگر وقتی قرار است روزی ۱۵ ساعت در این هوا در خیابان‌ها بچرخی، واقعا نفس کشیدن برایت سخت می‌شود.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

آلودگی هوا؛ تهرانی که دیگر نه کوه دارد و نه نفس | DW | 11.01.2021امروز دوشنبه ۲۲ دی پنجمین روزی است که تهران را سراسر غبار و آلودگی فرا گرفته است. به گفته ساکنان این شهر دیگر نه خبری از منظره زیبای کوه‌های اطراف هست و نه مجالی برای تنفس در هوای آزاد. تحریم نکنید تا ما ملت ایران از حقوق اولیه خود محروم نشویم تُف تو روی خامنه ای و پیروانش دلخوش به این مقدار نباشید
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

نفس فرش دستباف ایرانی به شمارش افتاده است📷بازار فرش مشهد روزگاری برای خودش بروبیایی داشت و محل دادوستد مشتریان ریز و درشت داخلی و خارجی بود. اما این روزها کمتر مشتری در آن قدم می‌گذارد و حتی حاضر می‌شود قیمت فرش‌ها را بپرسد. شهروند‌خبرنگار به نظر بنده اگر این واسطه های خرید و فروش حذف و یا ضعیف شوند، به نحوی که خریدار مستقیم با تولید کننده در ارتباط باشد و سفارش فرش با طرح و جنس مد نظرش را بدهد، فقط با خرید مردم ایران این هنرصنعت دوباره رونق خواهد گرفت.
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

با افتتاح آزادراه غدیر، تهران نفس می‌کشد/ احداث آزادراه ابراهیم برای کاهش ترافیک شرق تهران/ ساخت روزانه ۴ کیلومتر بزرگراه در دولت تدبیروزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: آزادراه کنارگذر جنوبی تهران و البرز یا همان آزادراه غدیر بخش مهمی از جاده ابریشم آزادراهی کشور است. نقاط تبادلی متعددی در این پروژه وجود دارد دارد و پیرامون آن امکانات لجستیکی دیده می‌شود و حمل و نقل بار از این مسیر عبور داده خواهد شد که در این صورت تهران می‌تواند نفس بکشد. کارگرشرکت خدماتی هستم 5 ماهه حقوق نگرفتم مستاجرم صاحب خونه حکم تخلیه گرفته اوضاع مالیم خیلی خرابه تورو به خدا وانسانیتتون اگه میتونید کمک کنید😔 5894631118497619شماره کارتم شرکت پیمانکارحقوق نمیده اعتراضم کردم میگن نیرو زیاده اخراجت میکنیم موندم بااین بی پولی وبدبختی ای خدا😔😔
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

خودکشی و پایمال‌کردن عزت نفس مردم؛ دستاورد دولت تدبیر و امید در آخرین جشنواره فیلم فجر- اخبار سینما و تئاتر - اخبار فرهنگی تسنیم | Tasnimخودکشی؛دستاورد دولت امید در جشنواره فیلم_فجر وعده‌های روحانی که گفته بود در کنار تلخی واقعیت روشنای حقیقت را در سینما ببینیم عمل نشد و این سخن او که فیلم‌های خوبی خواهیم ساخت و به دنیا بفروشیم در حد شوخی است زیرا فیلمهای ما در سینمای خودمان هم نمی‌فروشد نبایدم بفروشند میلیادهای بی درد بریم فیلم اونارو ببینیم
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

روایت تسنیم از ‌تمام وعده‌ها و خلف وعده‌ها در مازوت‌سوزی نیروگاه شازند / مازوت نفس مردم را به شماره انداخت + فیلم- اخبار مرکزی - اخبار استانها تسنیم - Tasnimگروه استان‌ها ـ نیروگاه شازند 2 هفته‌ای است تمام مصوبات دولتی و وعده‌ها را دود کرده و این دود مازوت‌سوزی را راهی ریه شهروندان اراک و شازندی می‌کند.
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »