نمی‌توان دولت را تنها مقصر و مسبب گرفتاری مردم دانست

28/07/1399 10:19:00 ق.ظ

محمود جام‌ساز، کارشناس مسائل اقتصادی، در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین:نمی‌توان دولت را تنها مقصر و مسبب گرفتاری مردم دانست/عدم تصویب FATF تا حد زیادی دست تروییکای اروپایی را در حفظ برجام بست این مطلب را اینجا_بخوانیم👇

محمود جام‌ساز گفت‌: اقتصاد ایران فضایی پر از گره و شلختگی را تجربه می‌کند اما نمی‌توان نهاد دولت را تنها مقصر و مسبب گرفتاری مردم دانست. در واقع در مجموعه بی‌نظم اقتصاد ایران، دولت‌های پنهان متعددی وجود دارند. به همین دلیل سیاست‌گذارِ‌ دولتی تحت تاثیر فعالیت‌هایی خارج از اختیار دولت است. اقتصاد ایران در شرایطی روزهای کرونایی را سپری می‌کند که پیش از شیوع این ویروس هم حالتی بغرنج و غیرقابل قبول را تجربه می‌کرد.

این شرایط 2 سئوال را در ذهن می‌پروراند: دلایل کور شدن گره‌های اقتصادی چه مواردی هستند و توجه به کدام الزام‌ها می‌تواند اقتصاد ایران را از بن‌بست خارج کند؟

محمود جام‌ساز، کارشناس مسائل اقتصادی، در گفت‌وگو با در این‌باره اظهار داشت: اقتصاد ایران فضایی پر از گره و شلختگی را تجربه می‌کند اما نمی‌توان نهاد دولت را تنها مقصر و مسبب گرفتاری مردم دانست. در واقع . به همین دلیل

اگر کمی هم از منطق و عقلانیت در تصمیم‌ها باشد به دلیل بروکراسی فشل و فساد گسترده منحرف شده و به سرانجام مطلوبی نمی‌رسد. استاد اقتصاد دانشگاه در ادامه سخنانش گفت: به همین دلیل سیاست‌های اقتصاد کلان کشور که بر کلیه شاخص‌های کلان اقتصادی اثرگذار است،‌ تحت تاثیر عوامل داخلی و خارجی به صورت ناکارآمدی جلوه می‌کند و در مرحله اجرا هم موفقیتی حاصل نمی‌شود. headtopics.com

جام‌ساز اظهار داشت: البته دولت تنها عامل از هم پاشیدگی و نابسامانی اقتصادی نیست. اصل 44 قانون اساسی شکل حاکمیت دولت در اقتصاد کشور را مصوب کرده است.

ادامه مطلب:
🌐 اعتمادآنلاين »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : تصاویری از جشن پیروزی اردوغان و حامیانش در کاخ ریاست جمهوری در آنکارا

ویدیوها : رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه روز یکشنبه ۲۸ مه در دور دوم انتخاباتی تاریخی و در یکی از بزرگترین چالش‌های دوران رهبری‌اش توانست بار دیگر پیروز شود و بر کرسی ریاست جمهوری تکیه زند. ادامه مطلب >>

دولت ترکیه لایحه بودجه2021 را به مجلس ارائه کرد

ارمنستان و آذربایجان یکدیگر را به نقض آتش بس جدید متهم کردندآتش بس قبلی به دست آمده نیز با حمله طرفین به مواضع و شهرهای یکدیگر نقض شده بود.

حامیان حشد شعبی مقر حزب دمکرات کردستان عراق را آتش زدند | DW | 17.10.2020خبرگزاری فرانسه و شماری از رسانه‌های کردی و داخلی عراق، از هجوم هواداران حشد شعبی به دفتر حزب دمکرات کردستان عراق در بغداد و آتش‌زدن این مقر گزارش داده‌اند. رسانه‌های ایران می‌نویسند این یک اقدام احساساتی هواداران بود. هوادارانی که قدم به قدم از سپاه تروریست دستور گرفتن، پس از سرنگونی جمهوری اسلامی تمام این رفتارای خودجوش در جا خفه میشن. تنهاراه بازگشت آرامش به عراق فقط وفقط سرکوب حشدالوحشی به وسیله امریکاست آمریکا یه جور ج.ا رو به حال خودش گذاشته که همه جوره تبدیل به سگ هار شده.

کلانشهرها دو هفته تعطیل شوند/ گرانی‌ها، تغذیه مردم را با مشکل مواجه کرده استرئیس شورای شهر تهران با اشاره به شرایط شیوع کرونا در کشور گفت: گرانی‌های خیلی زیاد، امکان تغذیه مناسب مردم را با مشکل مواجه کرده است.

ارتش آذربایجان جنگنده سوخو-25 ارمنستان را ساقط کرد

شرکت‌های هندی بازار موتورسیکلت ایران را ترک کردندشرکت‌های هندی که سال‌هاست در بازار موتورسیکلت ایران فعال هستند در پی آخرین تحریم‌های آمریکا ایران را ترک کردند. به تخممان شرکتهای دوچرخه سازیشونم همین روزا ترک میکنن یادتون باشه که رهبر انقلاب جمهوری اسلامی می گفت: اقتصاد مال خر است. در ضمن می گفت: ما متخصص نمی خواهیم !!!! ما آدم‌های متعهد می خواهیم. نتیجه اقتصاد مال خر هست و افراد متعهد به نظام جمهوری اسلامی به جای افراد متخصص نتیجه ای داره که الان در ایران دیده میشه.