نمک‌درمانی لهستانی‌ها در یک معدن باستانی برای رهایی از عوارض طولانی کووید-۱۹

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 44 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

🎥 معدن نمک ویلیچکا یکی از قدیمی‌ترین معادن نمک جهان است. این روزها گروهی از لهستانی‌های میانسال با حضور در این مکان در حال بازیابی خود و مقابله با عوارض مستمر بیماری کووید-۱۹ هستند. بیشتر بخوانید:

گروهی از لهستانی‌های میانسال با حضور در کنار یک دریاچه آب نمک در معدن سابق نمک در جنوب لهستان در حال مبارزه با عوارض مستمر بیماری کووید-۱۹ هستند.جادویگا نوواک، یکی از شرکت‌کنندگان در این برنامه به خبرگزاری فرانسه گفت: «وقتی به اینجا آمدم، فریفته این مکان شدم.»

معدن نمک ویلیچکا یکی از قدیمی‌ترین معادن نمک جهان است که از سوی یونسکو به‌عنوان میراث جهانی شناخته شده است. این مکان یک جاذبه توریستی است اما در عین حال یک استراحتگاه درمانی است که بیماران با مشکلات ریوی نزدیک به ۲۰۰ سال است که در این مکان اقدام به نمک درمانی می‌کنند.هم اکنون افرادی با سابقه بیماری کووید-۱۹ از طریق سیستم مراقبت‌های بهداشتی برای نمک‌درمانی به مدت سه هفته به این مکان فرستاده می‌شوند. افراد دیگر نیز می‌توانند به طور خصوصی از خدمات این مکان استفاده کنند.آگاتا کیتا، فیزیوتراپیست می‌گوید: «به‌طور معمول بیماران مبتلا به کووید علائم بدتری نسبت به بیماران مبتلا به آسم معمولی دارند.

رطوبت بالا، جریان هوای اندک و مقدار زیادی هوای نمکی وجود دارد که در برابر التهابات و باکتری‌ها عملکرد مثبت دارندلهستان در برنامه‌های توانبخشی و تحقیق درباره کووید-۱۹ پیشگام شده است و نخستین مرکز خود برای بیماران سابق کووید را در سپتامبر راه‌اندازی کرد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

روغن بنفشه نسخه اروپایی ورژن 1500 ..بابا جمع کنید این مسخره بازی هارو هرکسی برای خودش بیزینس راه انداخته

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها