نماینده مجلس ایران: دزدی چپ و راست نمیشناسد همه دزد هستند

30/07/2019 09:01:00 ب.ظ

نماینده مجلس ایران: دزدی چپ و راست نمیشناسد همه دزد هستند

نماینده مجلس ایران: دزدی چپ و راست نمیشناسد همه دزد هستند

یک نماینده مجلس ایران، با اشاره به آنچه «نقض برجام» توسط آمریکا نامید و از جدی شدن تحریم‌ها گفت،

بر اساس گزارش خبرگزاری خانه ملت، سه‌شنبه 30 ژوئیه 2019 (8 مرداد 1398)، غلامرضا تاجگردون در نشست علنی امروز مجلس ایران در نطق میان دستور خود، از بالا بودن نرخ تورم و رسیدن این نرخ به عدد 50 همراه با رکود و بیکاری بالا و شکننده خبر داد.بحران اقتصادی سال 2018-2019 ایران در ادامه بحران جهش نرخ ارز در ایرن کشور پس از اعلام خروج ایالات متحده آمریکا از برجام در سال 2018 رخ داد و دولت روحانی در حال حاضر با این چالش مواجه است و مردم ایران نیز درگیر آن هستند. بانک جهانی در ماه آوریل چشم‌انداز اقتصاد ایران را مثبت توصیف کرد و نرخ رشدی بیش از 4 درصد در سال 2018 را نوید داده بود اما در مقابل، صندوق بین‌المللی پول که در ماه مارس رشد 4 درصدی را پیش‌بینی کرده بود، با تغییر برآوردش در ماه سپتامبر، رشد منفی 1.5 درصدی را برآورد کرده بود. همچنین، طبق این برآورد، نرخ بیکاری به 12.8 درصد افزایش و نرخ تورم به 29.6درصد افزایش یافت.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »

دوازدهمین روز اعتراضات در ایران؛ شمار هشتگ‌های مهسا امینی از ۱۳۰ میلیون عبور کرد

دور جدید اعتراضات مردمی در ایران که از ۲۵ شهریور با کشته شدن مهسا امینی، شهروند ایرانی ساکن سقز در اثر ضرب و شتم مأموران گشت ارشاد تهران آغاز شد، وارد دوازدهمین روز خود شده است. ادامه مطلب >>

مردم جیب همدیگه رو میزنه شاه دزد هم جیب ملت رو وقتی که کارگر سپور شهردای بیل دزد و ارابه دزد باشه‌ دیگه چه میشه گفت از رده های بالایی دراینکه همه دزدهستند شکی نیست اما ببین شاه دزد دیگه کیه که به این دزدها میزنه مملکت نیست که دزدبازاره آدم نمیدونه دودستی چیوبچسبه کلاهشو یا تمبونشو حتما منظورت از همه کل نظامه دیگه ؟

سفرهای خارجی مجموعه وزارت کشور 56 درصد کاهش داشته استسخنگوی وزارت کشور: سفرهای خارجی در کمیته ویژه در وزارت کشور مورد بررسی قرار می‌گیرد علی رغم گسترش تعاملات بین المللی شاهد⁧ کاهش ٥٦ درصدی⁩ سفرهای خارجی در مجموعه وزارت کشور بوده‌ایم

رشوه، رانت و تخلف در مجلس شورا؛ آنچه از فساد در میان نمایندگان مجلس می‌دانیم

جزئیات تازه درباره غنی‌سازی با استفاده از «خلاء موجود در برجام»بعد از آنکه علی‌اکبر_صالحی گفت که «ایران بعد از برجام ۳۰۰ کیلو اورانیوم غنی‌سازی نکرد، بلکه ۲۴تن اورانیوم غنی‌سازی کرد»،روزنامه خراسان خبر داد:این اقدام با استفاده از «خلاء موجود در برجام» و «افزایش غنای مواد پسماند از ۰/۴ به ۰/۷ درصد» انجام شده است. مقرر شده بود ایران بیش از ۳۰۰ کیلو ذخیره نداشته باشه اما سقفی برای وزن غنی سازی نداشت. مازاد ۳۰۰ کیلو تا چندماه پیش به روسیه و عمان فروخته میشد که اونم با تحریم ترامپ جلوش گرفته شد. ایران مجبور شد این وزن مازاد رو هم داخل کشور نگه داره. عجب سرعتی خدایی ؛ مدیونید فکر کنید در تمام این مدت ما مشغول بودیم ؛ اینا تو همین چند ماه اتفاق افتاده 😆

تکذیب خبر ادعاى نماینده مجلس درخصوص تورگردى استانداران در اروپا / سفرهاى خارجى مجموعه وزارت کشور ۵۶ درصد کاهش داشته استسخنگوی وزارت کشور با رد ادعای تورگردى استانداران در اروپا گفت: نماینده مطرح‌کننده این موضوع تاکید کرده که هیچ مصداقى در این خصوص درباره استانداران ندارند و سخنانشان به طور کلی بیان شده است.

رهبر انقلاب مایلند روابط ایران و چین گسترده باشدرئیس مجلس شورای اسلامی، توسعه روابط دو کشور ایران و چین را برای امنیت و صلح جهانی سودمند توصیف کرد و گفت: رهبر انقلاب و دولت ایران مایلند روابط دو کشور گسترده باشد و مجلس شورای اسلامی نیز پشتیبان این مناسبات است.

۲۰۶ نماینده از اقدامات نیروی انتظامی در حجاب و عفاف تشکر کردنداحمد امیرآبادی فراهانی عضو هیات رییسه مجلس: ۲۰۶ نماینده از سردار اشتری فرمانده نیروی انتظامی و کارکنان این نهاد در خصوص اقدامات جهادی در بحث عفاف و حجاب تقدیر و تشکر کردند. هر 206تاشون گه خوردن وقتی دانش جامع اسلام خالص وجودنداشته باشد،خلافهابانام اسلامدانجام وازان تقدیرمی شود.وقتی خداوندفرموده ابلاغ کنیدونگاه نکنید ،ان چه ربطی به نیروی انتظامی داردکه برخوردخلاف باقانون خلاف اسلام انجام شود؟؟!!ایابارای راهکاردینی والهی درست می شودیاانطباق با قران کریم صحت انراتایید میکن

تورم لجام گسیخته‌ای را در ایران یادآور شد که در نتیجه آن، «به ناگه همه چه چپ چه راست دزد می شوند و هر کسی هم تلاش می‌کند دولت رقیبش را دزدتر نشان داده و دولت خودش را منزه‌تر.به گزارش ایسنا، سید سلمان سامانی سخنگوی وزارت کشور در واکنش به مطالب منتشره مبنی بر تورگردی برخی استانداران در اروپا که به نقل از یکی از نمایندگان مجلس منتشر شد، اظهار داشت: در پی انتشار این مطلب در یکی از خبرگزاری های کشور به نقل از حجت الاسلام و المسلمین سلیمی نماینده محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی با ایشان تماس گرفته و خواستم اگر مصداقی در این خصوص دارند اطلاعات آن را ارائه کنند.اعلام شد که لاریجانی در روستای «مبارکیه»، در بخش «جواد آباد» شهرستان ورامین، حدود دو هزار و ۵۰۰ هکتار از زمین‌های محلی را که بخش از زمین‌های روستا و زمین‏های منابع طبیعی بوده‌اند را به تصرف خود درآورده و در این زمین‌ها ۱۲ حلقه چاه غیرمجاز عمیق حفاری کرده است.«ایران بعد از برجام ۳۰۰ کیلو اورانیوم غنی‌سازی نکرده، بلکه ۲۴ تن اورانیوم غنی‌سازی کرده است»، روزنامه خراسان گزارش داد که این اقدام با استفاده از «خلاء موجود در برجام» و با تبدیل «افزایش غنای مواد پسماند از ۰/۴ به ۰/۷ درصد» انجام شده و ایران « ۲۴ تن بر میزان مواد اولیه غنی‌سازی یا همان کیک زرد» خود، افزوده است.

» بر اساس گزارش خبرگزاری خانه ملت، سه‌شنبه 30 ژوئیه 2019 (8 مرداد 1398)، غلامرضا تاجگردون در نشست علنی امروز مجلس ایران در نطق میان دستور خود، از بالا بودن نرخ تورم و رسیدن این نرخ به عدد 50 همراه با رکود و بیکاری بالا و شکننده خبر داد. بحران اقتصادی سال 2018-2019 ایران در ادامه بحران جهش نرخ ارز در ایرن کشور پس از اعلام خروج ایالات متحده آمریکا از برجام در سال 2018 رخ داد و دولت روحانی در حال حاضر با این چالش مواجه است و مردم ایران نیز درگیر آن هستند. سخنگوی وزارت کشور تصریح کرد: استانداران با وظیفه شناسی و به دور از هر گونه حاشیه و جنجال در حال اجرای سیاست های عمومی کشور خصوصاً رفع مشکلات اقتصادی و ارتقای وضعیت معیشتی مردم هستند و شایسته اینگونه قضاوت های ناروا نمی باشند. بانک جهانی در ماه آوریل چشم‌انداز اقتصاد ایران را مثبت توصیف کرد و نرخ رشدی بیش از 4 درصد در سال 2018 را نوید داده بود اما در مقابل، صندوق بین‌المللی پول که در ماه مارس رشد 4 درصدی را پیش‌بینی کرده بود، با تغییر برآوردش در ماه سپتامبر، رشد منفی 1. او هم‎چون بسیاری از مدیران جمهوری اسلامی، تحصیلات دانشگاهی را حین خدمت انجام داد که در نوع خود می‌تواند تخلف محسوب شود.5 درصدی را برآورد کرده بود. وی یادآور شد:⁩ در دستورالعمل مسافرت‌های خارجی مقامات و کارکنان وزارت کشور، سازمان‌های تابعه، استانداری‌ها و شهرداری‌ها که توسط وزیر کشور ابلاغ شده سازوکار اجرایی تحقق این هدف ایجاد شد که علی رغم گسترش تعاملات بین المللی شاهد⁧ کاهش ٥٦ درصدی⁩ سفرهای خارجی در مجموعه وزارت کشور بوده‌ایم. همچنین، طبق این برآورد، نرخ بیکاری به 12.» به نوشته این روزنامه «متخصصان سازمان انرژی اتمی از همین خلا موجود در برجام استفاده کردند و توانستند ظرف چهار سال اخیر با افزایش غنای مواد پسماند از 0/4 به 0/7 درصد، به میزان ۲۴ تن بر میزان مواد اولیه غنی‌سازی که همان کیک زرد است، بیفزایند.

8 درصد افزایش و نرخ تورم به 29. در اواخر دوره هفتم مجلس، دادگاهی در تهران سلمان خدادادی را احضار کرد و او به اتهام «فساد اخلاقی» و «ارتباط نامشروع» بازداشت شد.6درصد افزایش یافت. نماینده گچساران و باشت در مجلس ایران گفت: «بدون تعارف، مردم از ما نگران هستند و این نگرانی چپ و راست و اصلاح طلب و اصولگرا نمی شناسد، آنان می گویند هر چه خواستید در اختیارتان گذاشتیم و هر نوع حمایتی که خواستید بر شما عرضه کردیم، دولت، مجلس، قوه قضائیه و مردم همه در یک کشتی نشسته ایم و متاسفانه هر کس میخی بر کف این کشتی کوبیده تا خود را مستحکم کند و نادانسته جامعه را به انحراف می کشاند.» او ضمن هشدار نسبت به تبدیل شدن نگرانی مردم به تنفر اظهار کرد: «تنفر مردم از ما یعنی عبور از هر آنچه که ساخته بودیم، اداره جامعه همراه با تنفر مردمان به پشیزی هم نمی ارزد. این مجلس یکی از سیاسی‌ترین مجالس در تاریخ جمهوری اسلامی محسوب می‌شود. حکومت اسلامی، حکومت دینی بر مبنای رضایت مردم است، اگر چه این روزها کسانی رضایت خواص را اولی بر رضایت عامه مردم می دانند، ولی آنچه که داریم از مردم است و باید بر آن بمانیم. استفاده از «خلاء موجود در برجام» برای غنی‌سازی در حالی از سوی مقام‌ها و رسانه‌های رسمی در ایران به طور علنی اعلام شده است که جمهوری اسلامی طی ماه گذشته در چارچوب آنچه «کاهش تعهدات برجامی» خواند ابتدا هر رو سقف تعیین شده درباره میزان ذخیره اورانیوم غنی شده و همچنین سطح ۳/۶۷ درصدی غنی سازی را کنار گذاشت.

» تاجگردون افزود: «نخبگان سیاسی چهل ساله انقلاب را یکایک نفله کردیم و به دست خود نسل‌کشی انقلاب را فراهم کردیم، هر گاه کسی به درست یا غلط به پایین کشیده شد، هلهله شادی جریانی دیگر آتش خرمن انقلاب را بیشتر کرد، گویی این کلام این روزها بیشتر ملموس است، آسیاب به نوبت است.» فساد اداری در حال تبدیل به فساد سیستماتیک است این نماینده مجلس ایران، با اشاره به اختلافات بین مقامات ایران بر سر برجام، از تبدیل شدن این قرارداد به سقف مطالبات خبر داد در حالی که پیش از آن کف مطالبات ایران بود. مجلس ششم هم که سال ۱۳۷۹ کار خود را آغاز کرد، ادامه راهی را رفت که مجلس پنجم رفته بود؛ مجلسی سیاسی همراه با تنش‌های جدی در حوزه سیاست با بخشی از بدنه حاکمیت و محافظه‌کاران منتقد. او در ادامه تصریح کرد: «وقتی تحریم جدی شد، برجام از یادها رفت. تورم لجام گسیخته بر گُرده مردم سوار شد و به ناگه همه دزد شدند، دزدی هم چپ و راست نمی شناسد، هر کسی تلاش می‌کند دولت رقیبش را دزدتر نشان داده و دولت خودش را منزه‌تر.» تاجگردون از قول مردم اعلام کرد که عملکرد مجلس، دولت و قوه قضاییه برای اصلاح امور و مبارزه با فساد نمایش است و شهروندان ایران دیگر به هیچکدام از قوای ایران امیدوار نیستند. او بعدها به دلیل «اخلال در نظام اقتصادی کشور» دستگیر شد .» او گفت که داشتن چنین لوله‌هایی برای راکتور اراک را «اعلام نکردیم چون می‌دانستیم که آن‌ها(طرفین دیگر برجام) بدعهدی می‌کنند و حضرت آقا (علی خامنه‌ای) هم فرموده بود مراقب بدعهدی آن‌ها باشید بنابراین باید با یک فراست و هوشمندی کار را پیش می‌بردیم که اگر قرار شد زمانی برگردیم کار سریع انجام شود.

این نماینده اظهار کرد: «این را می دانم که فساد اداری و اقتصادی در حال تبدیل شدن به فساد سیستماتیک است و عمده عوامل سرعت این اتفاق را بیش کرده است، اما همواره راه بازگشت است.» بر اساس گزارش سازمان بین المللی شفافیت در سال 2018، اوضاع ایران به لحاظ فساد در مقایسه با سال 2017 بدتر شده است و نمره ایران از 30 به 28 تنزل یافته است. به همین خاطر رتبه ایران در بین کشور‌های دنیا نیز از 130 به 138 ارتقاء یافته است. ‌قانون فوق در جلسه علنی روز یک‎شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۸۰ در مجلس تصویب‌ شد و تیر ماه همان سال به تایید شورای نگهبان رسید. .