نماینده ویژه آمریکا در امور افغانستان با معاون سیاسی رهبر طالبان دیدار کرد

11/07/1399 11:59 ق.ظ

نماینده ویژه آمریکا در امور صلح افغانستان و معاون سیاسی رهبر طالبان و تیم مذاکره کننده این گروه درباره روند صلح و التزام به توافق‌نامه قطر گفت‌وگو کردند.

محمد نعیم وردک، سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر امروز جمعه با انتشار یک پیام ویدئویی در یوتیوب اعلام کرد: ملا عبدالغنی برادر، معاون سیاسی رهبر طالبان و مولوی عبدالحکیم حقانی رئیس تیم مذاکره‌کننده این گروه با زلمی خلیل‌زاد، نماینده‌ ویژه‌ وزارت...

محمد نعیم وردک، سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر امروز جمعه با انتشار یک پیام ویدئویی در یوتیوب اعلام کرد: ملا عبدالغنی برادر، معاون سیاسی رهبر طالبان و مولوی عبدالحکیم حقانی رئیس تیم مذاکره‌کننده این گروه با زلمی خلیل‌زاد، نماینده‌ ویژه‌ وزارت خارجه‌ آمریکا در امور صلح افغانستان دیدار کرده است.

وی افزود: در این دیدار در مورد رهایی زندانیان، صلح، مذاکرات بین‌الافغانی و دیگر موضوعات مربوط به این روند بحث و گفت‌وگو شده است. وردک توضیح داد که در این دیدار بر التزام به توافق‌نامه‌ صلح امضا شده میان آمریکا و گروه طالبان و تلاش برای عملی‌شدن این توافق‌نامه تأکید شده است.

گفتنی است زلمی خلیل‌زاد در 29 سپتامبر دوره جدیدی از سفرش به قطر و منطقه را آغاز کرده است. این درحالی مذاکرات صلح افغانستان در دوحه در 12 سپتامبر رسما آغاز شد، اما هیئت‌های مذاکره‌کننده‌ تاکنون نتوانسته‌اند پیرامون طرزالعمل‌ و اصول مذاکرات به توافق برسند. headtopics.com

ادامه مطلب:
aa_persian »

توافق ترکیه و یونان برای برقراری خط تلفنی ویژه نظامی - BBC News فارسیسازمان پیمان آتلانتیک شمالی، ناتو، از توافق ترکیه و یونان برای برقراری یک خط تلفنی ویژه بین ارتش های دو کشور با هدف مقابله با برخوردهای احتمالی خبر داده است. ترکیه و یونان هر دو عضو ناتو هستند و این سازمان از افزایش تنش میان دو کشور در دریای مدیترانه نگران است. در این حال، کیریاکوس میتسوتاکیس، نخست وزیر یونان خواهان توقف 'اقدامات تحریک آمیز' ترکیه شده است.

هر دو هیات مذاکرات صلح افغانستان با زلمی خلیل‌زاد ملاقات کردند - BBC News فارسیزلمی خلیل‌زاد نماینده ویژه آمریکا برای صلح افغانستان روز گذشته با هر دو تیم مذاکره کننده صلح افغانستان در دوحه ملاقات کرده است. جزئیات ملاقات آقای خلیل‌زاد با هیات مذاکره کننده دولت افغانستان تا حال روشن نیست، اما هیاتی از گروه طالبان در دیدار با آقای خلیل‌زاد یک بار دیگر تاکید کرده که توافقنامه این گروه با آمریکا باید مبنای مذاکرات فعلی با هیات دولت افغانستان باشد.

مناظره پرحاشیه ترامپ و بایدن - BBC News فارسیکارزار انتخاباتی در آمریکا با مناظره تلویزیونی دو رقیب اصلی وارد مرحله جدیدی شد. پرحاشیه ندیدی هنوز😏 یه لحظه روح جنتی در بایدن حلول پیدا کرد و شروع کرد ریپ زدن 😂 بنویسید سازش تمدن ها🤢🤮

نماینده آمریکا وارد دوحه شد؛ ماموریت: باز کردن گره گفتگوهای صلح افغانستانزلمی خلیل زاد ، مذاکره کننده آمریکایی در امور افغانستان روز پنجشنبه با هدف میانجیگری میان دولت افغانستان و مذاکره کنندگان طالبان که در آستانه حصول یه توافق اولیه و بنیادین برای آغاز پیشبرد مذاکرات صلح قرار دارند، وارد دوحه شد.

ترکیه درخواست مشترک آمریکا، فرانسه و روسیه برای برقراری آتش‌بس در قره‌باغ را رد کرداردوغان: «آمریكا، روسیه و فرانسه مشكل قره‌باغ را برای ۳۰ سال نادیده گرفتند و اکنون پذیرفتنی نیست که به دنبال آتش‌بس باشند.» آتش بیار معرکه. ترکیه خر کیه این وسط ۳۰ سال منتظر بودیم تا ابرقدرت‌ها عدالت رو برقرار کنند. وقتش رسیده که از خواب بیدار شیم و خودمون آستین‌ها رو بالا بزنیم.

تصادف مرگبار اتوبوس با مینی‌بوس در هرات افغانستاندر حادثه تصادف یک دستگاه اتوبوس با یک دستگاه مینی‌بوس در بزرگراه هرات-قندهار، 10 نفر جان باخته و 6 تن دیگر مصدوم شدند. - خبرگزاری آناتولی

نماینده ویژه آمریکا در امور صلح افغانستان و معاون سیاسی رهبر طالبان و تیم مذاکره کننده این گروه درباره روند صلح و التزام به توافق‌نامه قطر گفت‌وگو کردند.استانبول/ خلیل سلحشور/ خبرگزاری آناتولی

محمد نعیم وردک، سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر امروز جمعه با انتشار یک پیام ویدئویی در یوتیوب اعلام کرد: ملا عبدالغنی برادر، معاون سیاسی رهبر طالبان و مولوی عبدالحکیم حقانی رئیس تیم مذاکره‌کننده این گروه با زلمی خلیل‌زاد، نماینده‌ ویژه‌ وزارت خارجه‌ آمریکا در امور صلح افغانستان دیدار کرده است.

وی افزود: در این دیدار در مورد رهایی زندانیان، صلح، مذاکرات بین‌الافغانی و دیگر موضوعات مربوط به این روند بحث و گفت‌وگو شده است.

وردک توضیح داد که در این دیدار بر التزام به توافق‌نامه‌ صلح امضا شده میان آمریکا و گروه طالبان و تلاش برای عملی‌شدن این توافق‌نامه تأکید شده است.

گفتنی است زلمی خلیل‌زاد در 29 سپتامبر دوره جدیدی از سفرش به قطر و منطقه را آغاز کرده است. این درحالی مذاکرات صلح افغانستان در دوحه در 12 سپتامبر رسما آغاز شد، اما هیئت‌های مذاکره‌کننده‌ تاکنون نتوانسته‌اند پیرامون طرزالعمل‌ و اصول مذاکرات به توافق برسند.

در همین حال با آغاز مذاکرات صلح میان هیئت‌های دولت افغانستان و نمایندگان طالبان در دوحه و با وجود درخواست‌های مکرر محمد اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان برای آتش‌بس کامل،خشونت‌ها در سراسر افغانستان نیز افزایش یافته است. براساس کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان، در 11 درگیری و انفجارهای 12 الی 19 سپتامبر دست‌کم 19 غیرنظامی کشته و 45 نفر دیگر زخمی شدند.