نقض محکومیت حسام‌الدین آشنا در دیوان عالی کشور

19/03/2021 07:09:00 ب.ظ

نقض محکومیت حسام‌الدین آشنا در دیوان عالی کشور

نقض محکومیت حسام‌الدین آشنا در دیوان عالی کشور

حسام الدین آشنا از نقض حکم محکومیت خود در دیوان عالی کشور خبر داد. جلسه دادگاه آشنا یکشنبه ۲ آذر ۱۳۹۹ به عنوان متهم جرم سیاسی بابت دو مورد اتهام نشر اکاذیب با شکایت معاونت فضای مجازی دادستانی کل کشور و همچنین شکایت سرپرست دادسرای فرهنگ و رسانه، در شعبه ۹ دادگاه کیفری یک استان تهران برگزار شده بود.

شعبه ۴۷ دیوان عالی کشور محکومیت حسام‌الدین آشنا در شعبه نهم دادگاه کیفری یک تهران را نقض کرد. «در وصف فعلی رأی فرجام خواسته از قابلیت ابرام برخوردار نیست. زیرا:تحقق یک جرم سیاسی متوقف بر آن است که عناصر تشکیل دهنده آن جرم محقق شده باشد سپس با توجه به انگیزه مرتکب در دسته جرایم سیاسی قرار گیرد. در حالی که در پرونده حاضر چنین نیست.

زیرا اولاً: کمترین مصداق رکن مادی بزه نشر اکاذیب) اعم از رایانه ای وغیر رایانه ای(آن است که مطلب انتشار یافته از ویژگی یک گزاره خبری برخوردار بوده و کذب بودن آن به اثبات رسیده باشد و فرضیه تحلیلی ارائه شده در توئیت های مذکور از چنین ویژگی برخوردار نیست.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »

اعتراض‌های گسترده و سرکوب شدید در ایران؛ شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان دعوت به اعتصاب کرد

صدا و سیمای جمهوری اسلامی می‌گوید در اعتراضات یک هفته گذشته تاکنون و بر اساس آمار غیررسمی دست‌کم ۴۱ نفر جان خود را از دست داده‌اند. ادامه مطلب >>

hesamodin1 مردم ایران چگونه تاثیر مشاوره هایت را در وضعیت بغرنج امروز فراموش خواهند کرد؟ hesamodin1 در دیوان عالی ملت و نخبگان چطور؟

ثبت‌نام احمدی‌نژاد در انتخابات؛ از درگیری تا نقض پروتکل‌های بهداشتی

انتقاد بلینکن از نقض آزادی مذهب در ایران، چین و عربستان سعودی | DW | 13.05.2021در مراسم ارائه گزارش سالانه وزارت خارجه آمریکا در مورد آزادی_مذهب آنتونی بلینکن سه کشور ایران، عربستان و چین را متهم به نقض این آزادی کرد. وزیر خارجه ایالات متحده همچنین نسبت به افزایش یهودی ستیزی در دنیا هشدار داد. مگر در المان قرار نیست نماد های مذهبی در ادارات دولتی برداشته شود؟ من عاشق المان هستم اما این سوال است چرا ایران و المان باید مخالفت ازادی عقاید باشد؟ دویچه‌وله ای این خبرو کار می‌کنه که تو کشور خودش اسما آزادی مذهب هست اما تمام زورشونو میزنن برای حذف مسلمونا. چه تو استخدام، چه تو خدمات دیگه. در همون هال به یه یهودی بود بالا چشمت ابروعه، چوب میکنن تو آستینت. جمع کنین این سیرکتونو.

گزارش وزارت خارجه آمریکا درباره نقض آزادی‌های مذهبی در ایرانوزارت امور خارجه ایالات متحده آمریکا، با انتشار گزارش سالانه خود در مورد وضعیت آزادی‌های مذهبی در کشورهای مختلف، به وضعیت آزادی مذهب در ایران در سال 2020 در مورد اسراییل چی؟ این بازیا وقتی تموم میشه که نفت ایران تموم بشه

دیده‌بان وزارت خارجه آمریکا می‌گوید که مایک پمپئو و همسرش مقررات اخلاقی فدرال را نقض کرده‌اندصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. چون هیچی ازش پیدا نکردند این کصشرها رو علیهش مینویسند چه کار خوبی کردند آدم ها برای نقض قوانین باید متفاوت باشند که ایشان هستند

حکم شلاق برای دو فعال سابق دانشجویی؛ نقض مکرر قانون

به گزارش ایسنا،  حسام الدین آشنا در توییتر نوشت: شعبه ۴۷ دیوان عالی کشور محکومیت حسام‌الدین آشنا در شعبه نهم دادگاه کیفری یک تهران را نقض کرد.استان‌وایر – «محمود احمدی نژاد»، رییس دولت‌های نهم و دهم، به عنوان نامزد انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری ثبت نام کرد.آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه ایالات متحده امریکا ایران، چین، عربستان سعودی و چند کشور دیگر را به دلیل نقض گسترده آزادی مذهب مورد انتقاد شدید قرار داد.نیز اشاره کرده است.

«در وصف فعلی رأی فرجام خواسته از قابلیت ابرام برخوردار نیست. زیرا: تحقق یک جرم سیاسی متوقف بر آن است که عناصر تشکیل دهنده آن جرم محقق شده باشد سپس با توجه به انگیزه مرتکب در دسته جرایم سیاسی قرار گیرد. در هنگام ورود به دفتر ستاد ثبت‌نام در محل وزارت کشور از ورود همراهان آقای احمدی‌نژاد ممانعت به عمل آمد که موجب درگیری همراهان او با اعضای ستاد انتخابات وزارت کشور شد. در حالی که در پرونده حاضر چنین نیست. همچنین بر اساس گزارش سالانه وزارت خارجه در ارتباط با آزادی مذهب،"کفرگویی" در عربستان مجازات حبس طولانی‌مدت دارد. زیرا اولاً: کمترین مصداق رکن مادی بزه نشر اکاذیب) اعم از رایانه ای وغیر رایانه ای(آن است که مطلب انتشار یافته از ویژگی یک گزاره خبری برخوردار بوده و کذب بودن آن به اثبات رسیده باشد و فرضیه تحلیلی ارائه شده در توئیت های مذکور از چنین ویژگی برخوردار نیست. «روح‌الله جمعه‌ای»، مشاور وزیر کشور، با تایید درگیری در وزارت کشور توضیح داد : «متاسفانه شاهد بودیم علی‌رغم تمام تلاش‌ها از سوی عوامل اجرایی برای رعایت پروتکل ها، این پروتکل‌ها از طرف احمدی نژاد نقض شد و فیلم های منتشره نشان می‌دهد درگیری ایجاد شد. ثانیا: تحقق رکن روانی بزه مذکور نیز علاوه بر اراده آگاهانه مرتکب در انتشار مطلب مستلزم احراز قصد اضرار به غیر و تشویش اذهان عمومی و یا مقامات رسمی به عنوان سوء نیت خاص است که مندرجات پرونده محاکماتی و توجه به مدافعات انجام شده چنین چیزی را اثبات نمی کند. دولت ترامپ در ماه ژانویه گفته بود که سیاست‌های چین در سین کیانگ به معنای جنایت علیه بشریت و نسل‌کشی است، موضعی که بلینکن بار دیگر با آن موافقت کرد.

و در رأی فرجام خواسته نیز هیچگونه استدلالی در تحقق این رکن از بزه ملاحظه نمی گردد. احمدی نژاد در حین ثبت‌نام در واکنش به درخواست خبرنگاران برای مصاحبه گفت که «اجازه دهید ثبت‌نام کنم ببینیم اصلا مدارکم را به رسمیت می‌شناسند یا نه!». بلینکن چین را متهم به جنایت علیه بشریت و نسل کشی علیه مسلمانان اویغور و سایر اقلیت‌های دینی کرد. بنا به مراتب مذکور و مستنداً به بند 4 قسمت ب ماده 469 قانون آیین دادرسی کیفری رأی فرجام خواسته نقض و رسیدگی مجدد به شعبه هم عرض دادگاه محترم صادر کننده رأی منقوض محول می گردد. انتهای پیام . احمدی‌نژاد در سال ۱۳۹۶ هم برای انتخابات ریاست‌ جمهوری ثبت نام کرد که توسط شورای نگهبان رد صلاحیت شد.