نقض محکومیت حسام‌الدین آشنا در دیوان عالی کشور

نقض محکومیت حسام‌الدین آشنا در دیوان عالی کشور

19/03/2021 07:09:00 ب.ظ

نقض محکومیت حسام‌الدین آشنا در دیوان عالی کشور

حسام الدین آشنا از نقض حکم محکومیت خود در دیوان عالی کشور خبر داد. جلسه دادگاه آشنا یکشنبه ۲ آذر ۱۳۹۹ به عنوان متهم جرم سیاسی بابت دو مورد اتهام نشر اکاذیب با شکایت معاونت فضای مجازی دادستانی کل کشور و همچنین شکایت سرپرست دادسرای فرهنگ و رسانه، در شعبه ۹ دادگاه کیفری یک استان تهران برگزار شده بود.

شعبه ۴۷ دیوان عالی کشور محکومیت حسام‌الدین آشنا در شعبه نهم دادگاه کیفری یک تهران را نقض کرد. «در وصف فعلی رأی فرجام خواسته از قابلیت ابرام برخوردار نیست. زیرا:تحقق یک جرم سیاسی متوقف بر آن است که عناصر تشکیل دهنده آن جرم محقق شده باشد سپس با توجه به انگیزه مرتکب در دسته جرایم سیاسی قرار گیرد. در حالی که در پرونده حاضر چنین نیست.

درخواست چند سناتور آمریکایی از بایدن: به رئیسی ویزا ندهید | DW | 29.07.2021 اعتراضات خوزستان؛ جان باختن یک مجروح و تظاهرات در رباط کریم دوز سوم واکسن فایزر میزان پادتن را '۱۱ برابر' می‌کند | DW | 29.07.2021

زیرا اولاً: کمترین مصداق رکن مادی بزه نشر اکاذیب) اعم از رایانه ای وغیر رایانه ای(آن است که مطلب انتشار یافته از ویژگی یک گزاره خبری برخوردار بوده و کذب بودن آن به اثبات رسیده باشد و فرضیه تحلیلی ارائه شده در توئیت های مذکور از چنین ویژگی برخوردار نیست.

ثانیا: تحقق رکن روانی بزه مذکور نیز علاوه بر اراده آگاهانه مرتکب در انتشار مطلب مستلزم احراز قصد اضرار به غیر و تشویش اذهان عمومی و یا مقامات رسمی به عنوان سوء نیت خاص است که مندرجات پرونده محاکماتی و توجه به مدافعات انجام شده چنین چیزی را اثبات نمی کند. headtopics.com

و در رأی فرجام خواسته نیز هیچگونه استدلالی در تحقق این رکن از بزه ملاحظه نمی گردد. بنا به مراتب مذکور و مستنداً به بند 4 قسمت ب ماده 469 قانون آیین دادرسی کیفری رأی فرجام خواسته نقض و رسیدگی مجدد به شعبه هم عرض دادگاه محترم صادر کننده رأی منقوض محول می گردد.

ادامه مطلب: خبرگزاری ایسنا »

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

hesamodin1 مردم ایران چگونه تاثیر مشاوره هایت را در وضعیت بغرنج امروز فراموش خواهند کرد؟ hesamodin1 در دیوان عالی ملت و نخبگان چطور؟

ثبت‌نام احمدی‌نژاد در انتخابات؛ از درگیری تا نقض پروتکل‌های بهداشتی

انتقاد بلینکن از نقض آزادی مذهب در ایران، چین و عربستان سعودی | DW | 13.05.2021در مراسم ارائه گزارش سالانه وزارت خارجه آمریکا در مورد آزادی_مذهب آنتونی بلینکن سه کشور ایران، عربستان و چین را متهم به نقض این آزادی کرد. وزیر خارجه ایالات متحده همچنین نسبت به افزایش یهودی ستیزی در دنیا هشدار داد. مگر در المان قرار نیست نماد های مذهبی در ادارات دولتی برداشته شود؟ من عاشق المان هستم اما این سوال است چرا ایران و المان باید مخالفت ازادی عقاید باشد؟ دویچه‌وله ای این خبرو کار می‌کنه که تو کشور خودش اسما آزادی مذهب هست اما تمام زورشونو میزنن برای حذف مسلمونا. چه تو استخدام، چه تو خدمات دیگه. در همون هال به یه یهودی بود بالا چشمت ابروعه، چوب میکنن تو آستینت. جمع کنین این سیرکتونو.

گزارش وزارت خارجه آمریکا درباره نقض آزادی‌های مذهبی در ایرانوزارت امور خارجه ایالات متحده آمریکا، با انتشار گزارش سالانه خود در مورد وضعیت آزادی‌های مذهبی در کشورهای مختلف، به وضعیت آزادی مذهب در ایران در سال 2020 در مورد اسراییل چی؟ این بازیا وقتی تموم میشه که نفت ایران تموم بشه

دیده‌بان وزارت خارجه آمریکا می‌گوید که مایک پمپئو و همسرش مقررات اخلاقی فدرال را نقض کرده‌اندصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. چون هیچی ازش پیدا نکردند این کصشرها رو علیهش مینویسند چه کار خوبی کردند آدم ها برای نقض قوانین باید متفاوت باشند که ایشان هستند

حکم شلاق برای دو فعال سابق دانشجویی؛ نقض مکرر قانون