نفرت در جغرافیای فراموش شده صدوبیست‌ وچهارهزار پیامبر

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 49 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 23%
  • Publisher: 63%

روی سکوها، پیش ازشروع بازی فریادی مکرر به گوش میرسید: «عراق حرة حرة،‌ إیران، برة برة» حالا کمتر ایرانی‌ هست که این روزها صوت این شعار را درفضای مجازی نشنیده باشد.معنی‌اش می‌شود «عراق آزاد آزاد است، ایران برو برو (بیرون)» گزارش پیام یونسی پورyounesipour 👇

ایران اخبار, ایران سرفصلها

این فقط یک نگاه گذراست. به دو اتفاق آخر فوتبال ایران؛ یکی در منامه، دیگری در امان. یکی مقابل بحرین و دیگری روبروی عراق. دو رویداد ورزشی که سرتاپایش با سیاست و جغرافیا آمیخته شد، با نفرت، با فریاد، با کینه. ایران، در دو جغرافیا، دو اتحاد را علیه خودش دید. در بحرین با رکیک‌ترین الفاظ روی سکوها، در اردن و مقابل عراق با سیاست‌زدگی سکوها. چرا؟

سال‌هاست که جدایی سیاست از فوتبال، در کتاب قانون فیفا نشسته است. فدراسیون جهانی فوتبال تاکید کرده که توهین به پرچم و سرود و نشان ملی کشورها چنان ممنوعیتی دارد که در صورت نقض آن، می‌تواند به محرومیت‌های کوتاه و بلند مدت منجر شود. اتفاق ویژه جایی می‌افتد که «مهند علی» دروازه ایران را دقیقه یازدهم بازی باز می‌کند. وقتی تمام بازیکنان به سمت تماشاگران رفتند، «صفا هادی» هافبک تیم ملی عراق، ماسک یکی از هوداران را گرفت و به صورتش زد. به سمت زمین و بازیکنان ایران برگشت و دست‌هایش را مشت کرد.

کسی حرفی نزده بود. بازیکنی هم مچ‌بندش را باز نکرده بود. تاج حرف آخرش را زد: «گفتند اگر مچ‌بندها را باز نکردند تیم نیمه دوم به زمین نرود.» علی کریمی بلند شد و ایستاد و فریاد کشید: «س همین الان از رختکن برو بیرون زنگ بزن و بگو تیم نیمه دوم بازی نمی‌کند.» اما مرحوم «منصور پورحیدری» سرپرست وقت تیم ملی ایران پادرمیانی کرد: «مگر برای مردم این کار را نمی‌کنید؟ چشم آنها به شماست. من از شما می‌خواهم مچ‌بندها را باز کنید.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

کشته شدن 7 نظامی یمنی در اثر اصابت موشک حوثی به مقر فرماندهی مشترک در مأربدر حملات موشکی امروز چهارشنبه 13نوامبر 2019 شبه‌نظامیان حوثی به پادگان «صحن الجن» و مقر فرماندهی
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

یک مقام سابق قضایی ایران در رابطه با کشتارهای سال ۱۳۶۷ در سوئد بازداشت شدیک مقام سابق قضایی ایران در رابطه با کشتارهای سال ۱۳۶۷ در سوئد بازداشت شد کاوه موسوی، حقوقدان و شاکی خصوصی پرونده آقای نوری به رادیو فردا گفت که از دادستان در سوئد درخواست کرده است تا آقای نوری «برای تکمیل پرونده حداقل یک سال در بازداشت نگه داشته شود.»
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

دهها کشته در جریان سانحه رانندگی در اسلواکیدست کم سیزده نفر جریان تصادف یک اتوبوس در اسلواکی جان باخته اند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

زندانبان در زندان؛ حمید نوری، ایرانی بازداشت شده در سوئد کیست؟
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

آمریکا از اعطای پناهندگی به دختر ایرانی شرکت‌کننده در مسابقات دختر شایسته در فیلیپین استقبال کردآمریکا از اعطای پناهندگی به دختر ایرانی شرکت‌کننده در مسابقات دختر شایسته در فیلیپین استقبال کرد پیشتر، عفو بین الملل با صدور بیانیه ای خطاب به مقامات فیلیپین، نوشته بود بازگرداندن این پناهجوی ۳۱ ساله او در معرض بازداشت و شکنجه قرار می‌گیرد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

جان باختن 28 نفر در سانحه رانندگی در استان سیستان و بلوچستان ایران
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »