نفتکش خارجی 'به دلیل نقص فنی به آب‌های ایران منتقل شده است' | DW | 17.07.2019

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 34 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 63%

پس از انتشار خبرهایی درباره مفقود شدن یک نفتکش خارجی در آب‌های خلیج فارس، سخنگوی وزارت خارجه ایران اعلام کرد که این نفتکش به دلیل نقص فنی به سواحل ایران هدایت شده است.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

عباس موسوی دیروز سه‌شنبه ۲۵ تیرماه (۱۶ ژوئیه) به خبرگزاری صدا و سیمای جمهوری اسلامی گفت: «یک نفتکش خارجی به دلیل نقص فنی در خلیج فارس دچار مشکل شد که طبق مقررات بین‌المللی نیروهای ایرانی پس از دریافت درخواست کمک به سوی آن رفته و توسط یدک‌کش به سمت آب‌های ایران کشیده شده تا تعمیرات لازم روی آن صورت پذیرد.

این نفتکش کوچک با توانایی حمل هزار و ۹۰۰ تن محموله، دو روز پیش در حال عبور از تنگه هرمز بوده است. آسوشیتدپرس گزارش داده بود که طبق اطلاعات ردیابی کشتی‌ها، نفتکش مزبور متعلق به امارات متحده عربی بوده که پس از ورود به آب‌های متعلق به ایران ارسال سیگنال‌هایش متوقف و دستگاه ردیاب آن خاموش شده است. امارات متحده عربی اما تعلق نفتکش مزبور به خود را تکذیب کرده است. خبرگزاری دولتی امارات (WAM) نیز در گزارشی اعلام کرده است که هیچ‌یک از خدمه این نفتکش شهروندان این کشور نیستند و این کشور تقاضای کمکی دریافت نکرده است.تنش میان تهران و واشنگتن در پی یک رشته حوادث و تحولات در هفته‌ها و ماه‌های گذشته، با سرنگون کردن پهپاد تجسسی آمریکایی توسط سپاه پاسداران به اوج خود رسید.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ایران: یک نفتکش خارجی به دلیل نقص فنی به آب‌های ایران هدایت شده استعباس موسوی، سخنگوی وزارت خارجه ایران گفته یک نفتکش خارجی به علت نقص فنی توسط یدک‌کش‌ها و برای تعمیرات به لنگرگاهی در آبهای ایران کشیده شده است. پیش از این اظهارات روزنامه آمریکایی واشنگتن پست گزارش کرده بود که مطلع شده یک نفتکش متعلق به امارات از دو روز پیش در حال عبور از تنگه هرمز در آب‌های متعلق به ایران متوقف شده و دستگاه ردیابش از آن زمان خاموش شده است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

نهیب رهبر ایران به اروپا: ایران به کاهش تعهداتش در برجام ادامه خواهد دادآیت الله خامنه ای گفته است که ایران به روند کاهش تعهدات خود در توافق هسته ای ادامه می دهد.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

ناپدید شدن نفتکش «ریاح» در تنگه هرمز پس از انحراف به سمت ایران‌برخی رسانه‌های جهان از ناپدید شدن یک نفتکش خبر می‌دهند که در حال حرکت در تنگه هرمز به سمت آب‌های ایران منحرف شده است. ابتدا اعلام شد که این نفتکش متعلق به امارات متحده عربی است اما یک مقام اماراتی به شبکه العربیه گفت این نفتکش متعلق به امارات نیست.
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

کمک ایران به یک نفتکش خارجیسخنگوی وزارت خارجه: یک نفتکش خارجی به دلیل نقص فنی در خلیج فارس دچار مشکل شد که طبق مقررات بین‌المللی نیروهای ایرانی پس از دریافت درخواست کمک به سوی آن رفته و توسط یدک‌کش به سمت آب‌های ایران کشیده شد تا تعمیرات لازم روی آن صورت پذیرد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

مهندس وزارت نفت ایران دختر 7ساله خود را به منظور «فرستادن به بهشت» به قتل رسانددادستانی شهرستان جم ایران دوشنبه 15 ژوئیه اعلام کرد که یک مهندس رسمی وزارت نفت این کشور دختر هفت
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »


منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »