نظامیان اوکراین شهر لیمان را بازپس گرفتند؛ محاصره «هزاران نیروی روسی»

09/07/1401 07:44:00 ب.ظ

مقامات اوکراین از بازپس‌گیری شهر لیمان در شرق این کشور از اشغال نیروهای روس خبر دادند و گفتند که «هزاران نظامی روسیه» محاصره شده‌اند.

جهان, بایگانی

مقامات اوکراین از بازپس‌گیری شهر لیمان در شرق این کشور از اشغال نیروهای روس خبر دادند و گفتند که «هزاران نظامی روسیه» محاصره شده‌اند.

مقامات اوکراین از بازپس‌گیری شهر لیمان در شرق این کشور از اشغال نیروهای روس خبر دادند و گفتند که «هزاران نظامی روسیه» محاصره شده‌اند.

رد پای توفان در کوبادر یک رویداد نادر در تاریخ ده‌ها ساله روابط متشنج کوبا و آمریکا، دولت هاوانا روز جمعه، هشتم مهر، از واشینگتن درخواست کمک مالی اضطراری کرد.این درخواست بی‌سابقه به دنبال ویرانی‌های شدید به بار آمده ازتوفان «ای‌ین»مطرح شد که هم کوبا و هم ایالاتی از آمریکا را درنوردیده و هم‌چنان می‌تازد.

توفان «ای‌ین» روز سه‌شنبه گذشته در کوبا به اوج خود رسید و خساراتی شدید بر جای نهاد و برق سراسر این کشور فقیر را قطع کرد.ای‌ین سپس با عبور از منطقه کارائیب و فراز خلیج مکزیک سواحل غربی ایالت ثروتمند فلوریدا در شرق آمریکا را درنوردید و حال «چشم توفان» به ایالت کارولینای جنوبی رسیده است.

ادامه مطلب:
RadioFarda‌|‌راديو فردا »

طائب: پرونده فساد 92 هزار میلیاردی فولاد مبارکه خلاف واقع بود- اخبار خراسان رضوی - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

Kill them all OpIran مهسا_امینی

ولادیمیر پوتین رسما الحاق مناطق اشغالی اوکراین به روسیه را اعلام کردولادیمیر پوتین روز جمعه الحاق مناطق اشغالی اوکراین به قلمرو روسیه را اعلام کرد ولی این رویداد تحت‌الشعاع محاصره یک پادگان بزرگ ارتش روسیه در شهر لیمان واقع در دونتسک قرار گرفت.

واکنش به اقدام پوتین در الحاق خاک اوکراین؛ مدیر انرژی اتمی اوکراین «ربوده شد»سازمان انرژی اتمی اوکراین و اپراتور نیروگاه زاپوریژیا، استانی که روسیه رسما از روز هشتم مهر به خاک خود «الحاق» کرد اعلام کرد نیروهای روسی مدیرکل این شرکت را «ربوده»اند.

اوکراین از محاصره کامل پنج هزار سرباز روس خبر داد – DW – ۱۴۰۱/۷/۹بر پایه ویدئوهای منتشر شده در فضای مجازی نیروهای اوکراینی به دروازه شهر اشغال‌شده لیمان در منطقه دونتسک رسیده‌اند. این شهر از اهمیت استراتژیک زیادی برخوردار است و گفته می‌شود پنج هزار سرباز روس در آن محاصره شده‌اند.

روسیه قطعنامه محکومیت الحاق مناطق شرق اوکراین را وتو کرد – DW – ۱۴۰۱/۷/۹روسیه قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل در مورد محکومیت الحاق چهار منطقه اوکراین را وتو کرد. پیش‌نویس این قطعنامه توسط نمایندگان آلبانی و آمریکا ارائه شده بود که رفراندم در اوکراین را 'غیرقانونی' می‌داند. پس در این میان شورای امنیت دکانی بیش نیست. نهایت بی عدالتی که در تأسیس این نهاد بین‌المللی صورت گرفته است امروز بار دیگر بر ملا شد. به مانند داستان شیر، گرگ و روباه بر سر تقسیم لاشه الاغ بود؛گرگ طرف تقسیم سه نفری بود به بهای جانش تمام شد. اما روباه فقط شیر را انتخاب و خود رارهید

پوتین اسناد الحاق مناطق دونتسک، لوهانسک، خرسون و زاپوروژیای اوکراین به روسیه را امضا کردپوتین: امروز ما توافق‌نامه‌هایی را در مورد الحاق مناطق دونتسک، لوهانسک، خرسون و زاپوروژیه به روسیه امضا خواهیم کرد پوتین با بیان اینکه در مورد مناطقی که به روسیه الحاق خواهند شد مذاکره نخواهند کرد، گفت: ما از کی‌یف می‌خواهیم که اقدامات نظامی را متوقف کند و پای میز مذاکره بنشیند.

توفان در ایالات متحده هم‌چنان می‌تازد؛ کوبا از آمریکا کمک خواست رد پای توفان در کوبا در یک رویداد نادر در تاریخ ده‌ها ساله روابط متشنج کوبا و آمریکا، دولت هاوانا روز جمعه، هشتم مهر، از واشینگتن درخواست کمک مالی اضطراری کرد.share نسخه چاپی ولادیمیر پوتین روز جمعه هشتم مهر الحاق مناطق اشغالی اوکراین به قلمرو روسیه را اعلام کرد ولی این رویداد تحت‌الشعاع محاصره یک پادگان بزرگ ارتش روسیه در شهر لیمان واقع در استان دونتسک قرار گرفت.روسیه ظاهرا در نظر دارد که پس از «الحاق» زاپوریژیا، خرسون، لوهانسک و دونتسک به خاک خود، مهره‌های وفادار به مسکو را به مسئولیت ادارات و تاسیسات مهم در این چهار استان منصوب کند.https://www.

این درخواست بی‌سابقه به دنبال ویرانی‌های شدید به بار آمده از توفان «ای‌ین» مطرح شد که هم کوبا و هم ایالاتی از آمریکا را درنوردیده و هم‌چنان می‌تازد. توفان «ای‌ین» روز سه‌شنبه گذشته در کوبا به اوج خود رسید و خساراتی شدید بر جای نهاد و برق سراسر این کشور فقیر را قطع کرد. ما از سرزمین خود با تمامی قوا و همه امکانات دفاع خواهیم کرد. ای‌ین سپس با عبور از منطقه کارائیب و فراز خلیج مکزیک سواحل غربی ایالت ثروتمند فلوریدا در شرق آمریکا را درنوردید و حال «چشم توفان» به ایالت کارولینای جنوبی رسیده است. او همه‌پرسی روسیه در این چهار استان را «جعلی» نامید. خسارات شدید وارده در کوبا و عدم توان دولت در رسیدگی سریع به نیازهای اضطراری و تعمیرات فوری در زیرساخت‌های حیاتی مانند برق و جاده‌ها باعث شده که مردم این کشور در روزهای گذشته تظاهرات کرده و حکومت حاکم را مورد انتقاد شدید قرار دهند. مناطقی که به قلمرو روسیه الحاق شده حدود ۱۵ درصد از خاک اوکراین و بزرگ‌ترین مورد از الحاق قلمرو یک کشور دیگر از پایان جنگ جهانی دوم تاکنون است. به گزارش رویترز، مردم کوبا در نبود برق نسبت به تامین مایحتاج اساسی، سوخت و دارو نگران‌تر از گذشته هستند. سربازان اوکراینی در دروازه شهر لیمان در ویدئویی که شنبه در فضای مجازی منتشر شد دو سرباز اوکراینی در حال برافراشتن پرچم اوکراین در اطراف شهر لیمان دیده می‌شوند.

کوبا تنها کمی بیش از ۱۱ میلیون تن جمعیت دارد اما یک کشور بسیار ضعیف از حیث اقتصادی با زیرساخت‌های لرزان و کمبود ذخیره مالی برای رسیدگی به عواقب رویدادهای مخرب طبیعی است. حتی برخی از کشورهایی که معمولا با مسکو همسو هستند از جمله قزاقستان و صربستان نیز با الحاق مناطق اشغالی اوکراین مخالفت کرده‌اند. روسیه در نشست شورای امنیت سازمان ملل در شامگاه هشتم مهر، پیش‌نویس قطعنامه ارائه شده از سوی آمریکا و آلبانی را برای محکومیت روسیه در برگزاری «همه‌پرسی» و «الحاق» چهار استان اوکراین وتو کرد. باراک اوباما پس از ۵۵ سال بحران روابط آمریکا و کوبا، در سال ۲۰۱۵ میلادی عادی‌سازی روابط را اعلام و خود پس از دیدار با رهبر وقت کوبا به هاوانا سفر کرد اما دونالد ترامپ بلافاصله پس از روی کار آمدن، قطع مناسبات دو کشور را اعلام کرد. جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا، در گذشته گفته بود که آماده از سرگیری روابط با کوبا است اما در برابر خشونتی که حکومت هاوانا تابستان پارسال در قبال تظاهرکنندگان کوبایی نشان داد، واشینگتن تحریم‌ها علیه کوبا را تشدید کرد. بایدن: آمریکا نتایج همه‌پرسی در مناطق اشغالی اوکراین را به رسمیت نمی‌شناسد کارشناسان غربی می‌گویند با توجه به شکست‌های ارتش روسیه در برابر ضد حمله‌های اوکراین در یک ماه اخیر به نظر می‌رسد که الحاق این مناطق تنها گزینه ولادیمیر پوتین برای نمایش پیروزی در اوکراین است. در این میان، شمار کشته‌های تلفات توفان «ای‌ین» در آمریکا تا جمعه شب به ۴۵ تن افزایش یافت اما به گزارش سی‌ان‌ان، تا عبور کامل توفان، این شمار ممکن است به صدها تن برسد. اما سفیر روسیه در سازمان ملل تاکید کرد که اراضی «الحاق» شده «هرگز» مسترد نخواهد شد. میزان خسارات وارده تنها در فلوریدا حدود ۴۷ میلیارد دلار ارزیابی شده است. مقامات محلی مورد حمایت روسیه اذعان کردند که یکی از بزرگترین پادگان‌های ارتش روسیه در شهر لیمان، واقع درغرب استان دونتسک محاصره شده است.

هنوز برق دو میلیون مشترک در فلوریدا و کارولینای جنوبی قطع است و شرایط زندگی در بخش‌هایی از این دو ایالت در وضعیت اضطراری است. صدها هزار تن از ساکنان این دو ایالت خانه‌های خود را ترک کرده‌اند. چند ساعت قبل از سخنرانی ولادیمیر پوتین یک کاروان بشردوستانه که قصد داشت از مناطق تحت کنترل اوکراین وارد قلمرو تحت کنترل روسیه در استان زاپروژیا شود هدف حملات موشکی روسیه قرار گرفت. در حالی که کشورهای بسیاری در غرب روسیه را به دلیل «منضم» کردن اراضی اوکراین تقبیح کرده و تشدید مجازات و تحریم روسیه را بررسی می‌کنند، دولت‌های بسیاری، از جمله در آسیا، شامل خاورمیانه و امیرنشین‌های خلیج فارس و همچنین آفریقا در این باره سکوت کرده‌اند. آقای بایدن گفت که این توفان یک بحران برای همه آمریکا بوده است. مرکز ملی توفان‌های آمریکا ارزیابی کرده که «ای‌ین» بعد از کارولینای جنوبی به میزان محسوسی ضعیف شده و به توفان استوایی معمولی تبدیل شود، اما هنوز هنگام عبور از ایالات کارولینای شمالی و جورجیا ممکن است خسارات و تلفاتی بر جای بگذارد. هدف افرادی که با خودروهای شخصی در این کاروان حرکت می‌کردند علاوه بر انتقال کمک‌های بشردوستانه بازگرداندن اعضای خانواده خود به قلمرو تحت کنترل اوکراین بود. .