نشست ایران و قدرت‌های جهانی برای بازگشت آمریکا به برجام؛ واشنگتن از «گام مثبت» سخن گفت

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 61 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 28%
  • Publisher: 59%

نشست ایران و قدرت‌های جهانی برای بازگشت آمریکا به برجام؛ واشنگتن از «گام مثبت» سخن گفت جزئیات بیشتر🔽

ایران اخبار, ایران سرفصلها

آمریکا ضمن استقبال از طرح برگزاری جلسه کمیسیون مشترک برجام اعلام کرد که آماده «اقدامات متقابل» برای بازگشت به توافق هسته ای با ایران است.

ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده برگزاری جلسه کمیسیون مشترک برجام را «گامی مثبت» ارزیابی کرد. اتحادیه اروپا روز پنجشنبه اعلام کرد که جلسه کمیسیون مشترک توافق هسته ای با ایران روز جمعه دوم آوریل (۱۳ فروردین) به صورت مجازی برگزار خواهد شد. علاوه بر ایران و اتحادیه اروپا قرار است نمایندگان چین، فرانسه، آلمان، روسیه و بریتانیا نیز در این نشست مجازی حضور داشته باشند.

در بیانیه اتحادیه اروپا آمده است که محور گفتگوها در نشست روز جمعه چشم انداز بازگشت احتمالی آمریکا به برجام و بررسی راه «اجرای کامل و موثر» تعهدات همه طرفها در چهارچوب توافق هسته ای سال ۲۰۱۵ است. ریاست این جلسه برعهده انریکه مورا از طرف اتحادیه اروپا خواهد بود.دونالد ترامپ، رئیس جمهوری سابق ایالات متحده در سال ۲۰۱۸ خروج کشورش از برجام را اعلام کرد. ایران یک سال پس از خروج آمریکا کاهش سطح پایبندی خود به این توافق را به صورت مرحله به مرحله آغاز کرد.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفته که کشورش راه های پیشنهادی خود برای حفظ برجام را با شرکایش در میان گذاشته است. وی انجام «رشته اقدامات متقابل اولیه» را از جمله راه های پیشنهادی واشنگتن عنوان کرد. ند پرایس افزود که آمریکا راه های احیای برجام را از طریق «گفتگوی غیرمستقیم» با تهران و با وساطت کشورهای اروپایی بررسی می کند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

آخه این چه مُشت فولادى قرار داد ۲۵ ساله ای بود که جمهوری اسلامی سخت بر دهان وصورت انگلیس وآمریکا وتمام اوروپا كوبید که‌ اینجور پریشان و بهم ریخته شدند ؟ !

حروم زادگی از چش و چارشون میباره. برای این وحشی ها مذاکره فقط راهی برای خیانت هست.

تیم بایدن نیز مانند چینی ها دزد هستند گرگانی در پوست بره در ظاهر دشمن ایران و در باطن قرارداد و نقل و انتقال پول این گلوبالیستها آمریکایی با چین دستش تو یه کاسه برای چپاول ایران هستند

قبلا گفتم باز هم ميگم. تمام اين شلوغ بازيها سناريوى ساختگى بين جوبايدن و خامنه اى بود تا در داخل آمريكا توجيهى براى برگشت به همون توافق قبلى برجام وجود داشته باشه و لازم نباشه سر مسايل مهم ديگه مثل دخالت هاى منطقه اى، تروريسم يا حقوق بشر با آمريكا مذاكره بكنه!

من نمی دانم دنیابااین همه سیاست مدار کدن چطور میچرخد،

ما ملت ایران کوچکترین اعتمادی به برجام و آمریکای_تروریست نداریم تمام

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

رژه تیربار به دستان در بغداد؛ عراق و معضلی به نام شبه‌نظامیان وابسته به ایرانهمشونم ي پسوند الله دارن!گوه تو اين الله ربع خدا، دقیقا تا کجای خدا میشه کاشکی برای تنوع هم که شده یه بار از الله بکشن بیرون یه اسم دیگه بذارند رو خودشون.
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

مذاکره قدرت‌های جهانی و ایران با موضوع 'بازگشت آمریکا به برجام' | DW | 01.04.2021نمایندگان قدرت‌های امضاکننده برجام و ایران روز جمعه ۱۳ فروردین، بدون حضور آمریکا یک کنفرانس ویدئویی برگزار می‌کنند. موضوع این جلسه 'چشم‌اندازهایی برای بازگشت احتمالی آمریکا به برجام' است. واشنگتن از جلسه استقبال کرد. پس معلومه پروژه همکاری با چین جواب داده نه_به_جمهوری_اسلامی واشنگتن گوه خورد با بایدن
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

نشست قدرت‌های جهان و ایران بر سر بازگشت آمریکا به برجام برگزار می‌شوداتحادیه اروپا اعلام کرد جلسه کمیسیون مشترک برجام روز جمعه ۱۳ فروردین ماه با حضور بریتانیا، روسیه، چین، فرانسه، آلمان و ایران برگزار خواهد شد و طی این نشست درباره چگونگی بازگشت آمریکا به برجام و همچنین اجرای کامل آن از سوی طرفین، بحث خواهد شد اینا سیزده بدر نمیخوان برن تو طبیعت چقدر یه خبر رو باید لایک نکنن و ریتوییت نکنن تا شما کار نکنین؟! بگین مردم چجوری باید فضای بتخمم رو ترسیم کنن
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

نشست قدرت‌های جهانی با ایران درباره بازگشت آمریکا به برجامنمایندگان قدرت‌های جهانی و ایران، امروز جمعه، در یک کنفرانس ویدیویی درباره بازگشت احتمالی ایالات
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

ایران در آستانه نشست وین: مذاکره و پیشنهاد گام به گام با آمریکا نداریم«ما در وین هیچ گونه مذاکره‌ای، چه مستقیم، چه غیر مستقیم با آمریکایی‌ها نخواهیم داشت. ما با کمیسیون مشترک مذاکره می‌کنیم.» مثل سگ دروغ میگن
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »