نشست لندن درباره سرنگونی هواپیمای اوکراینی: ایران باید مسئولیت کامل بپذیرد

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 46 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 22%
  • Publisher: 53%

وزرای خارجه کانادا، انگلیس، اوکراین، سوئد، هلند و افغانستان با برگزاری نشست خبری در لندن در خصوص سرنگونی هواپیمای اوکراینی اعلام کردند ایران باید مسئولیت کامل بپذیرد.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

وزرای خارجه کانادا، انگلیس، اوکراین، سوئد، هلند و افغانستان که شهروندان خود را در سانحه سرنگونی هواپیمای اوکراینی توسط ایران از دست داده‌اند طی نشستی در لندن گردهم آمده و از تهران خواستند تا مسئولیت‌ کامل را در این رابطه بپذیرد و همچنین خواستار تحقیقات بین المللی و جبران خسارت برای خانواده‌های این قربانیان شدند.فیلیپ شامپین، وزیر امور خارجه کانادا در این نشست ابتدا از ایران خواست که خدمات کنسولی کامل و بدون وقفه را به مقامات کشورهای مربوط ارائه دهد.

وی افزود: شناسایی هویت کسانی که جان خود را در این سانحه از دست داده‌اند باید مطابق با عزت، شفافیت و استانداردهای بین المللی انجام شود. تمام درخواستهای خانواده‌های قربانیان برای بازگشت اجساد به کشورهایشان مورد احترام قرار گیرد. شامپین در ادامه خواستار یک تحقیق بین المللی مستقل و شفاف در این زمینه شد و افزود: ایران مسئولیت را می‌پذیرد، اما دقیقاً چه چیزی باعث این واقعه شده است فقط با تحقیقات بین المللی مشخص می شود. خانواده‌ها و جامعه بین المللی نیز می خواهند این پاسخ را دریافت کنند و تا زمانی که موضوع روشن نشود ساکت نخواهیم نشست.

گفتنی است هواپیمای مسافربری بوئینگ 737 متعلق به شرکت هواپیمایی اوکراین بامداد چهارشنبه 8 ژانویه پس از برخاستن از فرودگاه بین المللی امام خمینی تهران به مقصد کی‌یف، پایتخت اوکراین مورد هدف موشک سامانه پدافند هوایی ایران قرار گرفت و سقوط کرد و تمام 176 سرنشین این هواپیما جان باختند. ستاد کل نیروهای مسلح ایران این حادثه را ناشی از «خطای انسانی» دانست.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ابراز امیدواری سازمان ملل از نشست برلین برای پایان یافتن بحران لیبی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

وزیر خارجه اوکراین از همکاری ایران درباره سانحه هوایی اخیر تشکر کرد- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnimوزیر امور خارجه اوکراین در گفتگوی تلفنی با وزیر امور خارجه کشورمان از اعلام سریع مسئولیت سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی و همکاری ایران در کلیه مراحل تشکر و قدردانی کرد ظریف در این گفتگو از آمادگی ایران برای انتقال اجساد شهروندان اوکراینی خبر داد PS752
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

درخواست کی‌یف از آلمان برای کمک به تحقیقات درباره سقوط هواپیمای اوکراینیرئیس جمهور اوکراین از صدراعظم آلمان خواست تا این کشور به روند تحقیقات درباره سقوط هواپیمای اوکراینی در ایران کمک کند. قشنگ معلومه مثل ۸ سال دفاع مقدس دوباره همه متحد شدن ایران رو بزن زمین ولی این بار مثل بار قبل نیست کشور به بلوغ فکری رسیده
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

مشاور حسن روحانی روایت سپاه از سرنگونی هواپیمای اوکراینی را نقض کردحسام‌الدین آشنا، رئیس مرکز مطالعات استراتژیک ایران و مشاور رئیس‌جمهوری این کشور تاکید کرد که سرنگونی بیوفتید به جون هم و خرخره همو بجوئید تا ریشه تون کنده بشه از این مزدور جیره خور بیش از این نمیهش توقع داشت بیشرف بیشرف بیشرف بیشرف بیشرف بیشرف بیشرف همشون میدونند داستان چیه فقط برای این که مردم را سر در گم کنند این بازیهارو در میارن ، این کار همیشگیشونه ، چهل سال به این صورت مرم را فریب دادن مرگ_بر_جمهوری_اسلامی
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

علی عبداللهی: بیان دخالت سایبری آمریکا در سرنگونی هواپیمای اوکراینی سخت استمعاون هماهنگی ستاد کل نیروهای مسلح ایران، اعلام کرد که «تیم بررسی سایبری و الکترونیکی» تشکیل شده تا درست پس از کجا فهمیدین اون ۴نفر آزاده رو قبل از پرواز پیادشون کردین نکنه اونم کار سایبری آمریکا بود عوضی عداللهی عبدالهی حرامزاده بی شرف
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

تحقیق بی‌بی‌سی فارسی درباره منطقه‌ای که هواپیمای اوکراینی با موشک پدافند سپاه در آن ساقط شدیک هفته بعد از سقوط پرواز۷۵۲ که سپاه آن را با موشک زد، شواهد بیشتری درباره آن مطرح می‌شود. باید دید چه کسی در داخل هواپیما بوده که باید کشته میشده!!!
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »